חגים אמריקאים

אחת ולתמיד: האם הסילבסטר הוא חג אנטי יהודי?

מאת: טובה בירנבאום

אף אחד/ת מאיתנו אינה/ו מזיל/ה דמעה על לכתה של שנת 2020. חווינו שנה שתיזכר בהיסטוריה האנושית ככזו ששינתה אותנו ואת העולם כפי שאנו מכירים אותו. הגעתה של שנת 2021 לפיתחנו מעוררת תקווה לחזרה למציאות השגרתית אליה אנו מתגעגעים, של מפגשים משפחתיים פנים אל פנים, לימודי בית...Read More »


חגיגות חג המולד בגולה: מחשבות על זהות בחודש דצמבר

מאת: טובה בירנבאום

לפני תשע שנים נעשה ע"י משרד הקליטה קמפיין שהצטיין בחוסר הטעם שלו: "הם תמיד יישארו ישראלים. הילדים שלהם לא. עזרו להם לחזור לארץ". יתכן ואתם זוכרים את הסערה סביב שלושת הסרטונים, שבאחד מהם הילדה החמודה מתרגשת מכריסמס במקום מחג החנוכה. אלפיים שנות גלות, רדיפות ופוגרומים עברו אל מול...Read More »


חג ההודיה: הסיפור מאחורי החג ורעיונות לפעילות משפחתית סביבו

מאת: טובה בירנבאום

ממש כמו פסח, שבועות וסוכות היהודיים, גם חג ההודיה האמריקאי – מקורו בלוח השנה החקלאי. המתיישבים הבריטים בתחילת המאה ה-17, הביאו איתם מאנגליה ליבשת החדשה את חג האסיף, שהיה נהוג בכנסיה הפרוטסטנטית, אבל לקח זמן עד שלמתיישבים החדשים הייתה סיבה לחגוג. לפי הסיפור, החג נחגג לראשונה ב״עולם החדש״...Read More »


ממתק או ברדק: על מקורותיו התרבותיים של האלווין (ליל כל הקדושים)

מאת: טובה בירנבאום

אמנם חצרות הבתים התקשטו להם בצבעי הסתיו והדלועים המפוסלים כבשו כל פינה, אבל השנה חג ההאלווין יראה קצת אחרת. החוגגים ייאלצו להיות קצת יותר מקוריים באופן שבו יציגו את התחפושות שלהם ואת הטריק או טריט המסורתי כנראה יחליף משחק משפחתי ואולי זה זמן טוב לשבת ולחשוב...Read More »


ליל כל המתוקים: מה עושים עם כל הממתקים שנאספו בהאלווין?

מאת: שלומית סאם-אקרמן

מבחינת הילדים, מדובר בגן עדן, הרי מה יותר כיף מלהתחפש וגם ללקט (ולאכול) כמויות אדירות של ממתקים? מבחינת ההורים, מדובר בכאב ראש לא קטן- האם לשמור את הממתקים? האם לזרוק לפח? או אולי לאכול אותם במהלך החודשים הקרובים?

כדי לפתור...Read More »


אירועי האלווין 2019

מבתים מכושפים, מצעדי תחפושות (גם לכלבים..), פסטיבלים לכל המשפחה ועד למסיבות למבוגרים בלבד- כל כך הרבה אירועים ומסיבות יתקיימו בשבועיים הקרובים ברחבי העמק והמפרץ שהרשימה קצרה מלהכיל. קבלו את הרשימה (הכמעט) מלאה:

אוקלנד

10.26- DogFest Bay Area

10.26- Trunk or Treat Halloween Fest

דאנוויל

10.26- Danville: Pumpkin Jubilee Festival

גילרוי

עד 11.2- Gilroy Gardens:...Read More »


המקומות הכי שווים לעשות בהם Trick or Treat

בתים מקושטים, מלאי גדול של ממתקים ואווירה מפחידה כמיטב המסורת – אלו שלושת הדברים שיהפכו את חוויית ה- Trick or Treat למושלמת. ברחבי העמק והמפרץ יש לא מעט שכונות שמציעות את זה והנה רשימה של המובחרות שביניהן מתוך אתר Red Tricycle:

סן פרנסיסקו

Belvedere Street (between Parnassus Ave....Read More »


חוות ה-Pumpkin Patch המוצלחות באזור הביי

הסתיו כבר כאן, ואיתו נפתחו שעריהן של כל חוות הדלועים באיזור. האטרקציות בכל חווה הן מעט שונות, אך ברובן תמצאו מגוון גדול של דלועים בגדלים ובצבעים שונים, נסיעה ברכבת, מבוך מחציר, עמדות צילום מיוחדות והיכרות עם המגוון המרשים של זני הדלעת. אז רגע לפני שחג ההודיה מגיע ואיתו ייסגרו מרבית...Read More »


המקומות המומלצים לראות בהם מיצגי אורות לכריסטמס

אמנם יש לנו חג אורות משלנו, אבל מי אמר שאי אפשר ליהנות גם מאורות של אחרים? לרגל הכריסמס הקרב ובא, ליקטנו עבורכם את המקומות הכי שווים לראות בהם מיצגי אורות, החל מגני החיות ועד לבתים המקושטים של השכנים שלכם:​

Fantasy of Lights, Vasona Park, Los Gatos

מבתים מכושפים, מצעדי תחפושות (גם לכלבים..), פסטיבלים לכל המשפחה ועד למסיבות למבוגרים בלבד- כל כך הרבה אירועים ומסיבות יתקיימו בימים הקרובים ברחבי העמק והמפרץ שהרשימה קצרה מלהכיל. קבלו את הרשימה (הכמעט) מלאה:

סאניוויל קופרטינו לוס אלטוס לוס גאטוס

10.28- Cupertino: Pumpkin Palooza

10.28- Spooky Times at Deer Hollow Farm!

10.27,28- Los Altos: Hidden...Read More »


הכירו את DAYS, המדריך שלכם לציון החג

לא פשוט לשמור על המסורת ולהעניק לילדים אווירת חג כשנמצאים בחו"ל. מה שנראה בארץ כמובן מאליו כמו לימוד השירים, המנהגים או סיפורי החג בגנים ובבתי הספר, הופך כאן למאתגר יותר ובסופו של יום עיקר החינוך מוטל עלינו כהורים.

אז קרוב לודאי שלפני כל חג אתם מתחבטים בשאלות איך נספר לילדינו את...Read More »


אירועי האלווין 2016

מבתים מכושפים, מצעדי תחפושות (גם לכלבים..), פסטיבלים לכל המשפחה ועד למסיבות למבוגרים בלבד- כל כך הרבה אירועים ומסיבות יתקיימו בימים הקרובים ברחבי העמק והמפרץ שהרשימה קצרה מלהכיל. קבלו את הרשימה (הכמעט) מלאה:

סן חוזה

10.29- Día de Los Muertos at the Cemetary

10.29- Howl-o-Ween Family Sleepover

10.29- The Beerwalk – Willow...Read More »


כך תפיקו מסיבת יום הולדת ברוח ההאלווין

מאת: שירי אשד-שחר

עונת החגים באמריקה כבר בעיצומה. האלווין כבר כאן, חג ההודיה אוטוטו מתקרב ולאחריו הביג פינאלה, חג המולד וערב השנה החדשה. האמריקאים לוקחים את החגים שלהם ברצינות רבה, וזה מראה מרהיב שקשה להתעלם או להישאר אליו אדיש. וכאן מתחילה הדילמה שאותה חווה, אני מאמינה, כל ישראלי...Read More »


Top 10 holiday spots in the Bay Area!

Photo 2

Nextdoor קיבצה עבור המשתמשים ברשת החברתית את עשר השכונות באיזור המפרץ בהן הכי מומלץ לצפות באורות וקישוטי הכריסטמס. שימו לב, אפילו פאלו אלטו וסאניווייל ברשימה.

1. Cielo Circle, Rohnert Park – דמויות מדיסנילד, אורות וקסם מיוחד בשכונה זו.

2. Christmas Lights/ Holiday Display by Mr. Christmas- 5208 Olive Dr,...Read More »


Halloween על קצה המזלג


הלואין יצויין כמו בכל שנה ב-31 באוקטובר. מי שגר בארה"ב יותר מחודשיים, כבר נפגש בהכנות המטורפות לקראת הערב המיוחד הזה. אין שום טעם להרים קול זעקה שזהו חג פַּאגָנִי וּמה לנו ולו כיהודים -ישראלים…. בא לכם לריב ולהתווכח מול בכי והטחות של ילדיכם?...Read More »


לייבור די – Labor Day  

יש משהו מעט אירוני בכך שהאמריקאים חוגגים את לייבור די (יום העבודה) על ידי לקיחת יום חופש. האם אמנם משמעותו של יום זה היא רק ברביקיו, אבטיח ובירה?

במקור, לייבור דיי, הינו חגיגה להישגיו של העובד האמריקאי, אשר בתקופה האחרונה מצוי במתקפה בשעה שחברות רבות מבססות את כח האדם...Read More »


Veterans Day

בכל שנה ב-11 בנובמבר מצויין Veterans Day, כיום לכבודם של יוצאי הצבא האמריקאי. זהו חג פדרלי הנחוג באמריקה אך יש לו גם וריאציות באזורים אחרים בעולם, באותו התאריך. החג נחגג בתאריך בו נחתמה הפסקת האש שהביאה לסיום מלחמת העולם הראשונה (עיקר הפעולות העוינות הסתימו בשעה ה – 11 של...Read More »


חג ההודיה

ב

יום חמישי, השלישי שבחודש נובמבר, האמריקנים חוגגים את חג ההודיה. החג אינו חג דתי, אלא יום לציון הכרת תודה על הדברים הטובים בחיים. הקונספט כמובן, אינו אמריקני בלבד: בקנדה ובריטניה חוגגים חג דומה בתאריכים אחרים. ואצלינו – ערך הכרת הטוב הוא ערך מרכזי ביהדות ובא...Read More »


  • Pingback: madden 18 coins xbox one for sale