ענת ברקאי

ענת ברקאי (רישיון פסיכולוג ממדינת ישראל-2007)

MFTI 63227 Supervised by Dr. Miriam Bar MFT 33332

טיפול במבוגרים וזוגות.

anat_barkai@yahoo.com

 

 

הלוך ושוב: מחשבות על הבית והמולדת

מאת: ענת ברקאי

הלוך ושוב. איך זה יכול להיות שהדרך הלוך לארץ קצרה מהדרך חזור לסן פרנסיסקו? אומרים שזה בגלל מפת הרוחות. יש רוח גבית בנסיעה לארץ, רוח נפשית הומיה, פנימית, שמשתוקקת למפגש עם המולדת. סוגרת קצוות מקומיים לקראת הנסיעה, מצפה, מרככת את ההססנות הפנימית...Read More »


בדבש Apple

מתי נופלים החגים השנה? כאן בסן פרנסיסקו החגים נופלים נפילה חופשית, מנסים למצוא את מקומם ולהרים ראש בין העבודה, בית הספר, labor day, back to a school החגים נופלים משום מקום ונשארים תלויים בשמי קליפורניה הכחולים.

משבי רוח של רגשות מעורבים מטלטלים את החגים התלויים...Read More »


איך חג נולד?

מאת: ענת ברקאי

איך חג נולד? כמו תינוק, בהתחלה זה כואב….חג ההודיה הוא חג צעיר שנולד לא כל כך מזמן.  סיפור פשוט על התיישבות ביבשת חדשה, התישבות מהולה במאות שנות מאבק. בתחילת הסיפור חלוציות ומושבות חדשות. סיפור אנושי על מאבק הישרדות, קשיי קליטה, דומיננטיות. במרכז החג –...Read More »


עוד אין חיזוי לרעידות אדמה

עוד אין חיזוי לרעידות אדמה. שרון וכסלר לא יכולה להקריא לנו איזה סולם ריכטר ייפול עלינו בימים הקרובים. אם יהיה רגוע או שוב תהיה אזעקה/ הפצצה. ימים לא פשוטים עוברים על העולם ועל העם היהודי. אי אפשר לחזות רעידות אדמה, אבל גם לא יכול...Read More »


התחלות

 פרידה

פרידה אחרונה, דמעות של עצב והקלה מתערבבות זו בזו. הרעיון שנולד מזה זמן לעבור להתגורר בסיליקון וואלי מגיע לידי מימוש. חיים חדשים נולדים מעבר לאופק. אוקינוס ויבשת שלמה מפרידים בין המוכר והצפוי לבין החדש, המסקרן והזר. כאב ושמחת הפרידה נמהלים עם ההתרגשות החששות והציפיות.

הנה המטוס נוחת בסן...Read More »


מכתב פרידה

ואני רק מתפללת לשלום הנפש היוצאת אל הקרב, לשלום הנפש הצעירה, העקודה, שתישמר מכל משמר.

 ואתם מתכוננים לקרב. קסדה אפוד ונשק, הפנים נצבעים בצבעי ירוק, הנפש מוסוות היטב. רק העיניים היוצאות והחיוך העצוב מעידים על המתחולל פנימה. אולי יש אמונה ומסירות, בוודאי יש פחד. והחברות והביחד משככים, מרגיעים. צריך...Read More »


צחוק מהול בכאב

רובין ויליאמס בחר ללכת לעולמו השבוע. הוא השאיר אחריו שובל שלם של מעריצים מלאי צחוק מהול בבכי. איך זה יכול להיות שאדם כה מצחיק, כה מצליח כואב מבפנים עד כדי כך שאינו יכול להמשיך יותר? הפער בין החוץ לפנים נראה כל כך אבסורדי, בלתי נתפס.

Read More »

קו המחבר בין טרגדיות, מלחמות ומדינה

יש קשר בין יום השואה, יום הזיכרון לחגיגות יום העצמאות, קשר המחבר בין טרגדיות, מלחמות ומדינה. כל שנה כל כך טבעי לחצות את ים סוף, להגיע לעצרת יום השואה, דרך יום הזיכרון ושיכרון העצמאות. לבן, שחור, כחול ולבן. בלתי אפשרי להכיל בזמן כל כך קצר זכרונות קולקטיביים בני אלפי...Read More »


שתי כלות, חמות אחת ולב גדול

שתי כלות, חמות אחת ולב גדול – בעקבות ההרצאה של ד"ר רוחמה וויס על מגילת רות.

מגילת רות – סיפור כואב על ריפוי. ריפוי של שבר, יציאה משפל רגשי בזכות אמפתיה ואנושיות פשוטה. ראשית הריפוי בברית רגשית , בשתי נשים שבורות, רות ונעמי, שאיבדו את היקר להן מכול ונשארו...Read More »


השיבה הביתה

צריך מוזה לחזור מהסיליקון וואלי הביתה. צריך להיות מוכן לשינוי בשטף הפנימי, באנרגיה, בזרם הרגשי. צריך להיות מוכן לשוטט בין גושי בטון מחולקים לדירות דירות, בין רחובות צבעוניים הומים יומם ולילה. צריך להיות מוכן לשוטט, לדלג בין שעון ישראלי לזמן פנימי. דיאלוג פנימי בין...Read More »


סוף שנה

לפעמים תחילת הקיץ קשה לבני האדם יותר מן הקיץ. בין הלבן של שבועות, לכוכבים של Memorial Day, מבשילים הביכורים. בסיליקון וואלי עונת התחלופה בשיאה. פרידות בכל עבר מרחפות באוויר. יש דפיקות לב, תיפוף פנימי חי וזורם של רגעים אחרונים. מאמץ אחרון לנצור את הרגע, רק עוד רגע...Read More »


יציאת מצרים

במרכז ליל הסדר עומד סיפור יציאת מצרים והנחלתו לדורות הבאים, את מרכז הערב הרוחני עוטף מעגל חי, גשמי הולך ומתרחב של ילדים מחפשים אפיקומן ושרים קושיות, של בני משפחה ששוקדים על ארוחת חג, של עגלות סופר עמוסות, של מצות בשוקולד של מכירת חמץ ושריפת חמץ, של מדפים עטופים...Read More »

רחוק מהמלחמה בבית 

מאת: ענת ברקאי
רחוק מהמלחמה בבית, כאן במגורי המשפחות של הסיליקון וואלי, כשאומרים ענן ודאי מתכוונים לאיזה קלאוד בהייטק או מקסימום למזג האויר, רחוק רחוק מעמוד הענן- הרובץ כבר ימים מעל שמי ישראל. שמיים רוויים ענני עשן, אזעקות עד...Read More »

הדיבייט הפנימי- חצויים מבפנים

מאת: ענת ברקאי. איור: גבי כזן

בבוקר, כשלך יש מבחן גמר חשוב שאליו התכוננת שבועות, ממש כשאתם בדרך החוצה, את מזהה סימני מחלה אצל ילדתך. בלית ברירה את מוצאת עצמך שולחת אותה לבית הספר. זאת יריית הפתיחה לדיבייט פנימי נוקב ומר המתנהל בתוכך. את שוקעת במערבולת...Read More »