בנקאות וכסף

בנקאות ושיטת השימוש בכסף בארה"ב

בתחום זה, ישנם כמה הבדלים בסיסיים מכל מה שהכרתם בישראל. החל מהמשפט בעל הכיסוי במקרה זה לפיו "הלקוח במרכז", דרך שיטת אשראי וניהול כספי שוטף שונה בתכלית, אפשרויות תשלום מגוונות (ארנק אלקטרוני ותשלומים מקוונים) ועוד. הסקירה הבאה אמורה לתת הבנה כללית לאופן בו פועלים הדברים:

פתיחת חשבונות

קיימים מספר סוגי בנקים, כולם פרטיים ומתחרים על הלקוחות. בין אם מדובר בבנקים הגדולים הפרושים בכל ארה"ב ובין אם בבנקים מקומיים או Credit Unions , בכולם ניתן למצוא את מגוון השירותים הנדרשים לרבות שירותים בינלאומיים להעברה בנקאית. כדאי לבחור בבנק זמין (גם מבחינה פיסית, למרות שאפשר למזער את הצורך בהגעה לבנק באמצעות שירותים מקוונים), אדיב, המעניק תנאים המתאימים לצרכיכם, ומומלץ לפתוח באותו הבנק את חשבון העו"ש ואת חשבון/נות החיסכון, לצורך הנוחות ובכדי להקל על העברות מחשבון לחשבון בהתאם לצורך.
יתכן ולחברה שאתה עובד בה יש מערכת יחסים מיוחדת עם בנק מסוים. הדבר יכול לסייע בפתיחת חשבון בנק וכן בתשלומים, ניכויים והעברות בין החברה לחשבונך.
לצורך פתיחת חשבון, נדרשת תעודה מזהה. לעיתים נדרש גם מספר ביטוח לאומי. בדקו מה הדרישות של כל בנק כחלק מהחלטתכם היכן לפתוח חשבון. גם מספר מכשירי הבנק האוטומטיים של הבנק מהווים שיקול (ישנה עלות לא מבוטלת במשיכה ממכשיר כללי למספר בנקים) וכמובן יש לבדוק את גובה העמלות לניהול חשבונות העו"ש
(חשבונות צ'קים) ואת שערי הריבית השונים שהבנקים מציעים לחשבונות צ'קים וחשבונות חיסכון – בטרם תחליטו היכן לפתוח חשבון .
מאד נח לנהל את חשבונות הבנק באמצעות באינטרנט ועל כן ודאו כי הבנק מאפשר זאת.

בעיקרון, נדרשת תעודה מזהה על מנת לפתוח חשבון, אך לעיתים תדרש גם הויזה לשהייה בארה"ב, אישור לחוזה מגורים או הסכם שירות עם ספק חשמל או טלפון, מספר ביטוח לאומי.

סוגי החשבונות הן חשבון עובר ושב ( checking account ) וחשבונות חסכון למינהם saving accouts . בכל אחד מהם נדרשת הפקדה של סכום מינימלי אשר אין לרדת ממנו ומכאן המושג "אוברדרפט" איננו קיים כלל.

שיטת דירוג האשראי בארה"ב: כיצד תשפרו את הקרדיט סקור שלכם?

מאת: אור יוחנן

למי שמגיע מישראל, שיטת דירוג האשראי בארה״ב עלולה להיראות מטופשת להחריד. איך זה שלקוח עם $100,000 מזומן בחשבון הבנק לא יכול לקבל כרטיס אשראי מסכן של אמזון?

אז כמה מילים על דירוג האשראי – מה זה, למה זה, כיצד ניתן לשפר אותו ומה ניתן להרוויח.

שיטת האשראי בארה״ב

אשראי מתפקד כמקור...Read More »


כרטיסי אשראי בארצות הברית: המדריך למתחילים

מאת: אור יוחנן

התנהלות פיננסית נכונה בארה"ב כוללת הוצאת כרטיסי אשראי (כן – ברבים!) מאחר שהם, קודם כל, אחד הכלים האפקטיביים ביותר לשיפור דירוג האשראי, ה-Credit Score. בנוסף, כרטיסי האשראי טומנים בחובם הטבות רבות ששוות הרבה כסף, עליהן אפרט בהמשך. שני הגורמים האלו מביאים לכך שלא משתלם לבזבז כסף שלא דרך...Read More »


החשיבות של דירוג אשראי טוב בארצות הברית

מאת: דפנה מזרחי

בעקבות שאלות רבות והתעניינות מצד לקוחותינו כיצד לשפר את דירוג האשראי שלהם כדי לשכור בית, לקבל הלוואה או כדי לשפר תנאי הלוואה במסגרת רכישת רכב או לקיחת משכנתא, חשבנו שיהיה כדאי לרכז את אינפורמציה בנושא דירוג אשראי במאמר אחד.

דירוג אשראי הוא ציון המגדיר את יכולתו של לווה לפרוע...Read More »


על חשיבותה של צוואה הונית בישראל במהלך הרילוקיישן

מאת: עו"ד שרון אריאלי

בימים אלו יוצאת לשכת עורכי הדין בישראל במסע הסברה נרחב לשם הגברת המודעות לעריכת צוואה בישראל.

הדבר חשוב פי כמה לאלו אשר יוצאים לרילוקיישן או מתגוררים בארה"ב ולהם נכסים בישראל או ילדים מתחת לגיל 18 כאשר האפטרופוס המיועד לילדים חי בישראל. הנושא החשוב נדחק אצל רבים לתחתית הרשימה...Read More »


ניתוק תושבות לצרכי מס הכנסה

מאת: עו"ד אדי רשקובן

אחת מהפעולות הנמצאות על רשימת ה "To Do" של כל מי שעושה רילוקיישן הינה ייעוץ מס בקשר למעבר. ייעוץ המס הוא מעין תדרוך הסוקר את היבטי המס החלים בגין המעבר ולאחריו. הנושא העומד במרכז שיחת ייעוץ כאמור הוא נושא ניתוק תושבות המס הישראלית. נושא...Read More »


כסף

מערכת הכסף בארה"ב

1 דולר = 100 סנט ( גם פניס)
1 קורטר = 25 סנט ( 1/4  דולר)
1 דיים = 10 סנט ( 1/10 דולר)
1 ניקל = 5 סנט  ( 1/20 דולר)

המטבע המקובל בארה"ב  מבוסס...Read More »


אשראי

שיטת האשראי האמריקאית שונה בתכלית משיטה הישראלית. למי שמשתמש באשראי, או במילים אחרות בסוג של הלוואה מגוף מלווה (לרבות חשבון אשראי או כרטיס אשראי, הלוואה לרכב או מגורים, חובות לספקי שירות ועוד), נפתח "תיק אשראי" שהוא למעשה מעקב מדוייק אחר כל התנהלות תשלום החובות והסדרי האשראי של...Read More »


  • Pingback: buy cheap MUT 18 Coins

  • Pingback: madden coins xbox one