שפת המקום

החורים הקטנים האלו שיש לנו באנגלית, בביטוייה ובערכיה השונים הם אלה הממחישים לנו עד כמה התאקלמות הינה תהליך ארוך. בחלק זה של האתר תמצאו דגימה של כמה מן האלמנטים שאנו נתקלים בהם ביום יום, וכל פעם מחדש גורמים לנו להתעכב מעט ולנסות להפעיל מנגנון המרה אינטואיטיבי. המרת מידות, חיפוש אחר ביטויים מתאימים, והבנת סלנג וביטויים באנגלית שממש לא מתחברים לנו עם שום אסוציאציה מוכרת.

.למי מכם הרוצה להוסיף רעיונות בהקשר זה , אנא שלחו אלינו רעיונות נוספים

נכנסו לשוק! סיפורי הצלחה של נשים ישראליות שהשתלבו בשוק העבודה האמריקאי

מאת: דנה שר

אחרי קריירה מצליחה בישראל, הן עברו לארה"ב וגילו שכל הידע והנסיון שצברו בארץ כבר לא תופס כאן. במקום להתפשר על תפקיד או להמשיך לשבת בבית, הן עשו מעשה ובנו את עצמן מחדש. כיום, עינת שרייבר יעקובוביץ', שירי שנהב, אלינור שולזינגר אורן והילה וייסלר מסתכלות אחורה בסיפוק ומברכות על...Read More »


כיצד תהפכו לדוברים טובים? כל העצות ממאמנת המבטא ודיבור בפני קהל, ליסה וונץ

מאת: אביב פרץ

אני פוסע פנימה למשרדה של ליסה וֶונץ כמעט שלוש שנים אחרי שיצאתי ממנו בפעם האחרונה. אי אז הייתי עלם במצוקה, ישראלי שזה מקרוב עבר לסן פרנסיסקו, ומבועת מכך שהמבטא שלו אינו מראה סימני שיפור. באותה תקופה כתבתי מדור במגזין ״אלכסון״ על חוויות ההגירה שלי, אבל את...Read More »


משפחה ברילוקיישן: לגדל ילדים דו לשוניים

מאת: אלינור ורמן

מעבר למדינה חדשה מעלה לא מעט חששות ותהיות בנושא חשיפת הילדים לשפה נוספת ובהשפעות העשויות להתעורר עקב כך.

לרגל תחילת שנת הלימודים, נבחן את היתרונות בהקניית שתי שפות לילדכם, נציע שיטות ורעיונות לעידוד הקניית שפה חדשה ונסקור את כל המיתוסים בנושא דו הלשוניות.

מהי דו לשוניות?

נהוג להבחין בין שתי...Read More »


יש מתנדבים בקהל? מקומות בהם תוכלו להתנדב ולעזור לקהילה

מאת: סיגל קלטר

יום המצוה שעורכת הפדרציה היהודית בכל שנה אמנם עבר, אך הרעיון של משיכת צבור רחב  לעשות מעשים שהם עזרה ותמיכה, תקף לכל שאר 364 ימי השנה.

איסוף תרומות, נתינת נדבה וכמובן צדקה, הם מהערכים המרכזיים של היהדות ואינם מוגבלים ליהודים בלבד. “יהיו אביוני...Read More »


מאחורי הקלעים של האתר הקינקי בעולם

מאת: עומר שוברט

הסיורים המודרכים באולפנים של kink.com נהפכו בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית די פופולרית בסן פרנסיסקו. בשבוע שעבר ראיינתי שם את פיטר אקוורט, מייסד ענקית הפורנו הלא שגרתית הזאת, לא לפני שהוא הפציר בי להצטרף

סיור כדי להבין על מה מדובר. דן, צעיר בלונדיני...Read More »


כלכלה שיתופית

 מאת: יעל ליכטנשטט

אם הרהיט שאתם הכי אוהבים בבית הוא השולחן שמצאתם בגראז' סייל ועלה גרושים, אם האופניים של הבן עברו אליכם אחרי שבני הדודים גדלו כבר ואת הטרמפולינה בחצר השגתם במחיר מציאה ממשפחה שחזרה לישראל, אם כדי לצמצם בהוצאות הנסיעה האחרונה שלכם החלפתם דירות עם חברים...Read More »


נימוסים והליכות

להשתלב בנוף
חלק נכבד ומשמעותי, מההשתלבות בנוף האמריקאי הוא ההיכרות עם עולם שלם של נימוסים והליכות. ארה"ב על כל גודלה ,גדושה במגוון ושונות בכל מה שקשור בהוויה הקולינארית, התעשייתית, השקפות ואמונה פוליטית, וכן – גם בנימוסים והליכות. כל אלה משתנים על פי האזור בו אתם נמצאים. הנה לפניכם...Read More »