אמנות מקומית: המלצות לתערוכות אמנות בעמק והסביבה

מאת: אביטל משי

השנה החדשה זימנה לנו תערוכות נפלאות ומיוחדות – רטרוספקטיבה שאסור לפספס של האמן הידוע רוברט ראושנברג, פסל מואר וגדול מימדים במוזיאון קליפורניה שבאוקלנד, תערוכה הבוחנת את המפגש בין קלימט ורודן ומיצב סרטי וידאו גדול ושאפתני בפורט מייסון.

Robert Rauschenberg – Erasing the Rules

רוברט ראושנברג, אחד מהאמנים האמריקאים המפורסמים ביותר, היה אמן שיצר כמעט בכל מדיום אפשרי. בתערוכה מוצגות יותר מ- 150מיצירותיו אשר כוללות עבודות הדפס, פסלים, ציורים ועוד. התערוכה חוגגת ומדגימה את החדות והאינטליגנציה של האמן המיוחד הזה אשר ניסה ככל יכולתו לשבור את החוקים, להרחיב את הגבולות ולהגדיר מחדש את מה שהאמנות יכולה להיות. שווה מאד ללכת לראות ולו רק בכדי לעמוד לרגע ליד אמבט הבוץ המבעבע לו בתוך המוזיאון.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה- 25 במרץ ומלווה באירועים רבים כגון הרצאות, סיורים ומיצגים – כדאי לבדוק

תאריכים נוספים באתר המוזיאון.

SFMOMA

Nature’s Gift: Humans, Friends & the Unknown

בואו לברוח מן המציאות ולהיכנס לתוך מרחב חדש, מואר וצבעוני. מיצב גדול ממדים מזמין את הצופים לחוויה מלאה באור, מוזיקה, הפתעות ומיסתורין. מטרת היצירה היא לטשטש את הגבולות בין המציאות והדמיון.

התערוכה מוצגת על ידי שני אמנים מלוס-אנג'לס אשר נחשבים לחלוצים בתחום האמנות החווייתית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-21 בינואר

Oakland Museum of California

Klimt & Rodin: An Artistic Encounter

שני האמנים המודרניסטיים גוסטאב קלימט ואוגוסט רודן נפגשו רק פעם אחת בחייהם, יחד עם זאת האמנות שיצרו מתכתבת זו עם זו במגוון הקשרים. רודן וקלימט השפיעו רבות על עולם האמנות בכך שפרצו גבולות ופיתחו שפה חדשה ועוצמתית בציור ובפיסול המודרני. התערוכה מזמינה את הצופים לראות את המפגש המחודש בין שני האמנים. כמו כן, זוהי הזדמנות נדירה לראות מגוון מעבודותיו של קלימט אשר מגיעות היישר מוינה, אוסטריה ומבקרות בארה"ב לראשונה.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-28 בינואר

Legion of Honor

Isaac Julien – Playtime

תערוכה שאפתנית במיוחד אשר מציגה שלושה סרטים של האמן הבריטי עטור הפרסים אייזק ג'וליאן. הסרטים המוצגים על גבי שבעה מסכים גדולים חוקרים כיצד ערי הבירה הגדולות לונדון רייקיאוויק ודובאי השתנו בעקבות התנודות במערכת הפיננסית הגלובלית. ג'וליאן מקשר בין דמויות ארכיטיפיות אשר חיות ומתנהלות בערים אלו, כל אחת מהן מושפעת ישירות מהנפילה של השוק ומציגה את הפוטנציאל האדיר של שוק ההון להשפיע על החברה.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-28 בפברואר

Gallery 308, Fort Mason Center

 

ולסיום – ציטוט מפיו של רוברט ראושנברג:

"אנשים שואלים אותי "איך לא נגמרים לך הרעיונות?" ובכן, מלכתחילה אינני משתמש ברעיונות. בכל פעם

שיש לי רעיון, אני מרגיש שהוא מגביל אותי ולבסוף הוא מתגלה כאכזבה. במקום ברעיונות אני מעדיף

להשתמש בסקרנות".

@avitalix – למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי