יולי 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

מרחב האמנות החודש מגוון במיוחד, החל ביריד ספרי אמנים שמתאים לכל המשפחה, דרך מיצבי אור מרתקים ומסתוריים ועד למופע תיאטרלי לאמיצים בלבד שעד שלא נראה אותו, לא נוכל לעמוד על טיבו.

 California Dreamin`: Won Ju Lim

 

בתערוכה מיוחדת, מסתורית ועדינה של האמנית וון ג׳ו לים הבוחנת את הצמתים שבין המציאות והפנטזיה, המרחב האמיתי והדמיוני. מיצב גדול מימדים של אור המוקרן על דגם עירוני עשוי מפלקסיגלס מייצר מראה מהפנט ומרהיב של עיר הבנוייה מחללים, צללים והשתקפויות. לים יצרה את העבודה בעת שהותה בגרמניה תוך שהיא חווה געגועים עזים לקליפורניה. המבקרים בתערוכה נכנסים לתוך מרחב קסום ומתעתע שבו עצי דקל מתנודדים ברוח, אורות מנצנצים, שקיעות ציוריות אשר גורמים לעיר להראות כמו חזיון תעתועים אשר נגלה לעין באמצע המדבר.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

Tilted Plane – Jim Campbell

בקומה השביעית של המוזיאון, מעבר לגלריה הזו ולגלריה האחרת ישנו חדר חשוך. כשנכנסים פנימה לא רואים כלום עד שהעיניים מתרגלות ואז נגלה לעין מרחב מוזר. מקבץ נורות מעומעמות מאירות חדר שתקרתו נראית כמישור בעל שיפוע חד אשר יורד באלכסון עד הרצפה. עוד כמה צעדים אל תוך המרחב מגלים את ייחודו של המרחב המואר… חובה לראות בכדי להבין!

SFMOMA

A night with Lord of Beef: Ieva Misevičiūtė

אז ככה… המלצה זו היא למי שמוכן לקחת את הסיכון שאולי החווייה שהוא יחווה תהיה חוויה קשה וטראומטית. לחילופין יתכן שיקרה ההיפך הגמור והאירוע הזה יהיה אירוע מכונן שישנה את חייכם. האירוע המדובר הוא מופע מיצג של אמנית ניו-יורקית מצליחה אשר מופיעה בין השאר בתור  דמות אשר לה היא קוראת ״לורד-ביף״. תוך שהיא משלבת בהופעתה אלמנטים מתוך התיאטרון הפיזי, ריקוד, פילוסופיה וקומדיה מינית מביכה וגרוטסקית היא מוצאת את עצמה נפעמת והמומה מן המחשבות המתפתחות על החברה, על הכלכלה, על הקיום ועל החיים. הקהל מוזמן להצטרף אליה תוך שהיא מתנדנדת בין סצנה משונה אחת לסצנה משונה יותר. אני הולכת להיות שם אבל… לא בטוח שאשאר עד הסוף :0

The LAB

12 ביולי 19:30-21:30

2018 SF Art Book Fair

לאוהבי ספרי אמנים, ולמי שרוצה להכיר יותר מקרוב ספרים המיוצרים בידי אמנים, כדאי להגיע ליריד המתקיים מדי שנה במרחב של פרויקט מינסוטה סטריט. כמו בכל שנה, גם הפעם יוצגו מספר רב של ספרים המוצאים לאור על ידי האמנים עצמם, קטלוגים מעניינים מתערוכות, מגזינים וחומרים מודפסים נוספים המתאימים לז׳אנר האינטימי והמיוחד הזה.

SF Art Book Fair

21-22 ביולי

The Spaces in Between: Do Ho Suh

איך אפשר לדבר על הגירה וזהות רב לאומית באמצעות נברשת, טפט ומסך דקורטיבי? האמן דו הו סו מנסה לעשות זאת תוך שהוא משווה את מקום הולדתו עם הבתים שאימץ לו בארה״ב ובאירופה. מהם ההבדלים התרבותיים והאסתטיים בין המקום שממנו אתה מגיע לבין המקום שבו אתה נמצא? במחווה נוסטלגית המצביעה הן על הקשרים החברתיים מימי ילדותו והן על הניכור והקור אשר המלווים את תהליך ההגירה האמן מזמין את הצופים לחשוב ולבחון מצבים של אטימות לעומת שקיפות, חלוקה וחיבור, ביחד ולבד.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה עד ה-25 בפברואר

ולסיום ציטוט מפיו של ג׳ורג׳ ברנרד שואו מוקדש לכל מי שיחליט ללכת למיצג המומלץ:

״חיים שמעבירים אותם בקבלת החלטות שגויות הם לא רק מכובדים יותר אלא גם הרבה יותר שימושיים מאשר חיים שלא עושים בהם כלום״

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@