אוקטובר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

התערוכות הנבחרות החודש מזמינות אותנו להסתכל פעם אחת ואז לחזור ולהסתכל שוב, דברים הם לא בהכרח מה שהם נראים. אמנים צעירים כמו גם אמנים ותיקים ומפורסמים מזמינים אותנו להרהר על הדרך שבה אנחנו מסתכלים על העולם ומפרשים אותו.

CUTAWAY

הנרי מאטיס אמר פעם: ״תמיד יהיו פרחים למי שבאמת רוצה לראות אותם״. האמן ג׳ו פריסו, בוגר המחלקה לאמנות בסטנפורד שאב השראה מן האמירה של האמן המפורסם, ומציג פסלים חמקמקים של פרחי בר. הפרחים המוצגים לא תמיד נגלים לעין מכיוון שכל פסל יכול להתקפל לכדי משטח דו מימדי אשר אינו חושף את הצורה המתקבלת כאשר הפסל פתוח ופרוש לרווחה. פרחי הבר המוצגים הם הפרחים המקומיים שניתן לראותם אם יוצאים אל הטבע, הבולט ביניהם, הפרג הקליפורני בצבעו הכתום העז.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 באוקטובר.

Gallery 16

The Night Journey

במוזיאון לאמנות אסיה ישנו ציור הודי מיניאטורי שמתאר מסע לילי של הנביא מוחמד אשר מבקר את היצור השמיימי בוראק. אמנית המולטימדיה, הארון מירזה, שואבת השראה מן הציור ומחליטה לייצג אותו כקוד של אורות, צלילים וצבע. התרגום שהיא מציעה לציור מאפשר לצופים לראות אמנות ולפרש אותה בצורה חדשה ולשאול שאלות גדולות יותר לגבי הדרך שבה אנחנו מפרשים את העולם שנמצא סביבנו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בדצמבר.

Asian Art Museum

Stories In Light

תערוכה מרהיבה נפתחת בסוף החודש במרכז האמנות מונטלבו שבסרטוגה. האמן הבריטי, ברוס מונרו, הידוע בעבודות אור גדולות מימדים, משנה לגמרי את המראה של ווילת מונטלבו באמצעות מאות נוריות קטנות ונוצצות. תוך ניסיון להתעלות מעל המגבלות של המרחב והזמן, מונרו מזמין את הצופים להרהר ברעיון שאולי קיים עולם גדול ומסתורי יותר מזה הנגלה לנגד עינינו.

התערוכה נפתחת ב-28 באוקטובר. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

Montalvo Arts Center

The Poems of Our Climate

האמן אדמונד דה-ואל, משתמש בכלי פורצלן שהוא יוצר או מוצא בכדי להראות כיצד חפצים מחזיקים בתוכם את החוויה האנושית. בתערוכה זו, דה-ואל מקשר לראשונה בין שירה לבין הכלים העדינים המסודרים על מדפים כאילו היו תווים על גבי נייר. התצוגה המינימליסטית שחור ולבן, סידור הכלים במקצב מגדר, מוטיבים שחוזרים על עצמם והתאורה שמייצרת צלליות והשתקפויות, מעלים שאלות לגבי ייצוג מופשט וטהור של המציאות.

התערוכה פתוחה עד ה-8 בדצמבר.

Gagosian Gallery

Taking Temperature

Image by Darcy Padilla

ולסיום, תערוכה קבוצתית של אמנים שמסתכלים על הסביבה ושואלים כיצד ניתן לראות בה את השינויים האקלימיים. הם בוחנים את השינויים שבאים לידי ביטוי הן ברמה האישית והן ברמה החברתית, התרבותית והגלובלית. הם שואלים מהי המשמעות של חיים במדינה שהמנהיגות שלה מכחישה את קיומם של שינויים אלו. תוך כך הם מציגים עדויות לאירועי מזג-אויר קיצוניים, סצנות אפוקליפטיות מן ההווה והעתיד, כמויות של אשפה שנערמת בעקבות מדיניות של קפיטליזם צרכני. כל אלו קוראים בדחיפות לאקטיביזם סביבתי.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-13 באוקטובר.

Embark Gallery

 

ציטוט לסיום:

״בכל דבר יש יופי אבל לא כולם מסוגלים לראות אותו״ – קונפוציוס.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

*מעונינים בעדכונים והמלצות נוספות?

הצטרפו לרשימת התפוצה של ICC: BAinyanim

https://paloaltojcc.org/Subscribe