נובמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

המלצות החודש מגוונות ומעניינות ונוגעות בעיקר בעולם העכשווי המשתנה והמרתק שאנחנו חיים בו. תערוכת אמנות דיגטלית אשר מנסה לייצר טבע מלאכותי, תערוכה אקטיביסטית המקדמת את החופש והדמוקרטיה, פסטיבל אוונט-גארד אנרגטי ובועט במיוחד ובנוסף, אני שמחה ומתרגשת להמליץ על תערוכה שגם אני משתתפת בה. בואו בהמוניכם 🙂

ontinuous Life and Death at the Now of Eternity

לפני שנתיים גלריית Pace השתלטה על מתחם גדול בפאלו-אלטו והציגה תערוכה מרהיבה של אמנות דיגטלית אינטרקטיבית שמטרתה לייצר מפגש בין אמנות, טכנולוגיה וטבע. מי שראה את התערוכה זוכר בוודאי חוויה עוטפת חושים, צבעוניות מתפרצת ואסתטיקה מדוייקת ויפיפיה. קבוצת TeamLab שהציגה את התערוכה הזו, חוזרת אלינו החודש עם תערוכה נוספת שעוסקת בנושאים דומים. תוך שאמני הקבוצה שואבים השראה מאמנות יפנית מסורתית נשאלת השאלה כיצד הטבע יכול להיות מתווך על ידי טכנולוגיה דיגיטלית.

PACE Gallery

התערוכה פתוחה לקהל מה-15 בנובמבר ועד ה-6 בינואר

Longing For Freedom

תערוכה זו היא אחת מתוך סדרת תערוכות בינלאומיות של הקרן לזכויות האדם (HRF) אשר מציגות את האמנות ככלי מחאה שבאמצעותו ניתן לקדם את ערכי החופש והדמוקרטיה. האמן סונג ביוק חווה באופן אישי את המציאות של החיים בצפון קוריאה – הוא סבל מרעב, נעצר, עונה ובילה שישה חודשים במחנה עבודה. לאחר שהצליח לבסוף להימלט הוא החליט להשתמש באמנות שלו כדי למשוך תשומת לב להתעללויות המתרחשות בצפון קוריאה. עבודותיו הצבעוניות והפרובוקטיביות משתמשות בהומור בכדי לחצות גבולות ולדבר על הצורך האנושי בחופש. ביוק גם מזמין את המבקרים בתערוכה להשתתף במחאה ולצאת כנגד הפעילות הדיקטטורית אשר מונעת מן האזרחים גישה למידע – אז אם יש לכם דיסק USB שתרצו לתרום לטובת העניין, הביאו אותו אתכם. צוות התערוכה ידאג להטעין מידע עכשווי הכולל חדשות, תרבות פופ וסרטוני וידאו מן העולם שמחוץ לצפון-קוריאה ולהעבירו לאנשים שאין להם גישה למידע זה.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בנובמבר

Recombinant Festival

פסטיבל רקומביננט, אחד מאירועי האמנות האהובים עלי במיוחד, חוזר השנה עם מקבץ אמנים מיוחדים ומפתיעים. מופעי מוסיקה אלקטרונית, מולטימדיה, פסלים קינטיים ועוד. אז למי שרוצה לראות מקרוב אוונט-גארד טכנולוגי, אקספרימנטלי בועט ואנרגטי במיוחד – אני ממליצה בחום. ואל תופתעו אם תמצאו את עצמכם באמצע רחבת ריקודים משתוללים עד השעות הקטנות של הלילה.

Gray Area

מה-26 בנובמבר ועד ה-2 בדצמבר. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

It’s a Long Story — Tender Exchanges — Primordial Soup

הגלרייה לאמנות עכשווית של סן-חוזה מציגה שלוש תערוכות חדשות ומעניינות – דיאן סמיואלס, מציגה ציורים ועבודות קולאז׳ אשר בוחנים טסקטים ארוכים מתוך ספרים מפורסמים לעומת טקסט אישי ואינטימי הנכתב בכתב יד.  לורי פרדטה מציגה עבודות פיסול חדשות אשר יוצרות מיצב של רשתות נוירונים, שורשים ויערות. האמניות טרייסי אדמס ווירג׳יניה פולקסטד מציגות עבודת מולטי-מדיה ששואבת השראה מרעיון המרק הקדמוני שבו, יש הטוענים, התחילו החיים עצמם.

San Jose Institute of Contemporary Art

פתיחה חגיגית ב-18 בנובמבר. התערוכות מוצגות עד השבוע הראשון של פברואר.

140 Characters

תערוכה זו בוחנת את תפקידה של תקשורת מבוססת טקסט בעולם שבו שיטות התקשורת משתנות ללא הרף. האמנים המציגים שואלים כיצד השפה והצורה שבה היא מוגשת, משפיעה על מערכות היחסים אשר אנחנו יוצרים זה עם זה. תוך נגיעה בפלטפורמות השונות של המדיה החברתית, הטקסט מוצג כמדיום דו משמעי – מצד אחד מפורש וספציפי ומצד שני עמום ופתוח לפרשנות. לשמחתי, גם אני משתתפת בתערוכה זו בעבודה אשר דנה בשיחות טקסט המתבצעות בין אנשים בעולם הוירטואלי. אשמח לראותכם באירוע הפתיחה.

Root Division

התערוכה פתוחה לקהל מה-7 בנובמבר ועד ה-1 בדצמבר.

פתיחה חגיגית ב-10 בדצמבר מ-7 עד 10 בערב.

ציטוט מעניין לסיום – ״האמנות היא הקו שמסביב למחשבות״ ~ גוסאב קלימט.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@