פרפרים מלכותיים ועוד

פרפרי ה-MONARCH המלכותיים המגיעים לאזורינו לקראת כל חורף, כבר מחודש אוקטובר ועד חודש פברואר. הם מגיעים מהצפון הרחוק ונשארים באזורהחוף בשל תנאי האקלים ונוכחותו של צמח מסוים שעליו מטילות הנקבות את ביציהן Milkweed. אם תתקרבו לעצים, תוכלו לראות מעין "אשכולות עלים אפורים" – עד שהשמש מאירה עליהם ועלים לכאורה הופכים לכנפיים וחושפים את צבעי הכתום שחור שלהם. השעות הממולצות לצפיה בפרפרים הן מ 10:00 בבוקר עד 2:00.

שני עיירות אהובות על הפרפרים הם Pacific Grove ו – Santa Cruz.

ב – Pacific Grove, הפרפרים שוכנים ליד הכניסה ל- 17 Mile Drive על רח' Ridge שם נמצא ה – Monarch Grove Sanctuary 

אם כבר הגעתם לעיר, אל תפספסו את המגדלור Point Pinos. אפשר להיכנס ולסייר בו. יש טיילת לאורך הים המגיעה עדY ושם אפשר לשכור כרכרות על אופניים כדי להסתובב בעייריה ובסביבתה. העיירה עצמה חביבה, מלאה בבתים ויקטוריאנים.

ב-Santa Cruz הפרפרים אוהבים את החורשה שמול המגדלור (אם באים מכיוון המזח, החורשה מימין ליד החניה) זהו גם מקום טוב לצפות בגולשים. ואם לא שם, אז ב Natural Bridges State Park הסמוך.

ועוד אפשרויות למדרימים בסוף שבוע או בחופשת החג לכיוון Big Sur:

טיול רגלי

כ 13 מייל דרומית ל Big Sur נמצא Julia Pfeiffer Burns State park.

http://www.parks.ca.gov/default.asp?page_id=578

ממגרש החניה כאן ניתן ללכת לטיול קצר של כחצי מייל לכוון הים, בו יש נופי ים מקסימים וגם מפל גבוה מאד מרשים. (Mcway Falls)

באותו פארק, מאותה חניה ניתן לצאת להליכה ארוכה וגם אתגרית יותר (Ewoldsen loop). ניתן לעשות כאן מסלול לא קל של 4 מייל בערך, העולה להר לנקודת תצפית מאד מרשימה (המסלול עולה 1600 מייל). אפשר גם פשוט ללכת לאורך הנחל ולהגיע למפל קטן – זהו מסלול משפחתי – מתאים גם לילדים.

מפות ניתן לקבל בכניסה לפארק.

מסעדה מומלצת

בדרך חזרה הביתה, או באמצע יום הטיול, בין הפרפרים למסלול, עצרו במסעדה נעימה מאד ומוצלחת לכל ארוחה – Nepenthe. המסעדה ממוקמת על צוק ברכסים שעל קו החוף וצופה לנופי הים. יפה במיוחד לקראת שקיעה.

http://www.nepenthebigsur.com/