חירום

שירותי הטלפון 911 לשעת חירום

 שירותי החירום (משטרה שירותי כיבוי אש והצלה ושירותי חירום רפואיים) מרוכזים תחת קורת גג אחת, והפעלתם נעשית באמצעות מוקד פניות, אליו ניתן להגיע באמצעות חיוג למספר 911, מכל טלפון, ללא תשלום (אל תחפשו מטבעות לטלפון ציבורי במקרה חירום, פשוט חייגו..).
911 הוא מספר טלפון שיש להתקשר אליו במקרה חירום כאשר זקוקים לעזרת המשטרה, מכבי האש או אמבולנס. בשעה שתתקשרו ל 911 יופיע על צג מרכז השיגור של המשטרה מספר הטלפון שלך (ללא השלוחה) וכתובתך. קצין השיגור  המשטרתי יענה לקריאתך ויעביר אותך על פי הצורך למחלקת מכבי האש או למרכז רפואי. אם חייגת וניתקת מכל סיבה שהיא, תקבל תוך מספר דקות שיחת טלפון ממוקד 911 על מנת לבדוק אם הכל בסדר ואם הניתוק היה מכוון או חלק ממקרה חירום. הכנסת מספר 911 לזיכרון הטלפון היא בניגוד לחוק. איסור זה נעשה כדי למנוע טעויות חיוג למספר זה וכדי להשאיר לנזקקים לעזרה את קווי הטלפון פנויים.
אפשר להשתמש בטלפון סלולארי כדי להשיג את 911. לגבי מי שאינו דובר אנגלית אפשר לטלפן ל911 ולקבל מתרגם דובר ספרדית, קנטונזית, וויאטנמית . התרגום זמין בכל טלפון.
בספר מדריך הטלפון Telephone Directory יש הוראות שימוש בשירותי 911. מספרי חירום אחרים גם הם נכללים שם כגון: פיקוח על הרעלות, קו חם לנפגעות אונס, שירותי חירום לטיפול במקרי התאבדות או משבר נפשי.

מה נחשב כמקרה חירום?
מצב חירום הוא מצב שיש מיד להפסיקו, למנעו או לתקנו משום שהוא מהווה איום על החיים, על הבריאות הפיזית או על רכוש. טלפן ל-911  גם אם אינך בטוח כי המצב שאתה נתון בו הוא  מצב חירום. את השיחות מקבלים קצינים dispatcher) ) הבודקים את קריאתכם.  אם הקצין יקבע שקריאתכם אינה דחופה, הוא ימסור לכם פרטים של הגורם שיכול לטפל בפנייתכם שלא על בסיס חירום, בכדי שתוכלו לעמוד עם גורם זה בקשר ישיר.
לתשומת לבכם: אין לפנות ל-911 כדי להתלונן על שכנים רעשניים, על בעיות חנייה או על כלב נובח המפריע את מנוחתך ועוד כיו"ב.

השאלות שמוצגות לפונים מסייעות לקצין השיגור לבחון את מידת העדיפות שיש לתת לקריאתכם וגם לספק מידע לאנשי צוות החירום היוצאים לדרך לטיפול בפניה, לפני הגעתם למקום.

  • מקום האירוע: פרט זה הוא חיוני בעיקר משום שיתכן שהטלפון באותו מקום מנותק מסיבה כלשהי. גם אם אין המצב כזה יזוהה מספר הטלפון שממנו תפנה לעזרה על צג מחשב השיגור וגם כתובת אותו טלפון. קצין השיגור יבקש ממך לאשר את כתובתך ומספר הטלפון שלך כפי שהם מופיעים על צג מחשב השיגור.  חשוּב שתזכור את כתובתך ומספר הטלפון שלך.
  • טיבה של הבעיה ומרכיב הזמן : האם מדובר במקרה חירום או מקרה אחר, האם מישהו נפצע? תן תיאור בסיסי על מה שקרה. מרכיב הזמן: מתי התרחש האירוע?
  • תיאור החשוד: אם מקרה החירום הוא שוד או תקיפה על ידי אדם אחר, יתכן שתרצה לזהות אדם זה בבהירות רבה ככל האפשר. והאם היה נשק לאדם זה? תיאור כלי הרכב: צבע, יצרן, מודל, מספר  רישיון וכד'

תגובות לקריאות חירום נענות בדרך כלל במהירות רבה. עוד בזמן השיחה בטלפון עם קצין השיגור סביר להניח שצוותי החירום כבר בדרך. תשובות לשאלות הנ"ל במקרה של ביצוע פשע, יגבירו  את סיכויי פתרון תעלומת הפשע או מניעתו.

בתי-חולים לשעת חירום, מרפאות לטיפול נמרץ ומרכזים רפואיים.

להלן תיאור תמציתי של ההבדלים בין חדרי המיון בבתי החולים ומרפאות טיפול נמרץ ומרכזים רפואיים.

חדרי חירום בבית חולים – Hospital Emergency Rooms
במקרה חירום שיש בו סכנת חיים יש לפנות ישירות לחדר המיוןEMERGENCY ROOM     של בית החולים.
אתר  את בית החולים הקרוב ביותר אליכם במידה ותזדקקו.