אנג'ל איילנד – טיול אופניים משפחתי

לאחרונה בילינו יום ראשון מקסים עם קבוצת משפחות בנופים מקסימים של ים, סירות מפרש, ירוק בגבעות, קו הרקיע של העיר, וכל זה תוך רכיבה משפחתית באופניים המקיפה אי קסום. גם פיקניק על חוף הים הוא חלק מהתוכנית. ביום כחול שמיים ראשון שיזדמן לכם, ארזו סל פיקניק, העמיסו אופניים וצאו לאנג'ל איילנד. להלן ההמלצה:
נקודת הפתיחה ליום: רציף המעבורת, ב – Tiburon. בדקו לוחות זמנים להלוך ולחזור: http://www.angelislandferry.com/. ישנם חניונים רבים באיזור הרציף, כך שאין בעיית חניה.
כ – 20 דקות הפלגה, ואתם על האי. האי כולו הוא שמורת טבע, ומלבד כל מה שיש לאי להציע מבחינת טבע ונוף, יש  גם סיפור הסטורי מעניין (לאתר השמורה לחצו כאן).
ניתן לשכור אופניים במקום, או לשכור סגווי Segway  (לפרטים נוספים לחצו כאן).
תחילת המסלול המקיף את האי מצוי בסמוך למשטח הדשאים ואיזור הפיקניק. המסלול ההיקפי אורכו כחמישה מייל, הוא נח ברובו לכל רמות הרכיבה.
במעט הקטעים בהן העליה תלולה מידי, יכולים המתקשים להוביל את האופניים ברגל. הנופים עוברים משבילים באיזור מיוער, למרחבים פתוחים בהן נשקפת העיר, סירות המפרץ, גשר הזהב המבצבץ בדרך כלל מבעד לעננים, סירות קנו העוברות בחוף המפורץ שלמרגלות המצוקים, ומבנים הסטוריים בהם ניתן לעצור, לקרוא את ההסברים המפורטים ולהתרשם. סה"כ כשעתיים וחצי בנינוחות (למשפחה עם ילדים) עד החזרה לאיזור הפיקניקים.

מי שאינו רוצה לטייל באי באופניים, ישנם מסלולי הליכה נחמדים וניתן להתאימם למשך הזמן והקושי המתאים לכם.
ואם לא די בכך יש מוסיקה חיה כל יום שבת וראשון (במזג אויר טוב) בקפה ברציף האוניות של האי בין השעות 2:30-4:30.
אפשר לפקנק לפני או אחרי, או להנות מארוחת סוף היום בטיבורן העיירה החמודה.
הרחוב הראשי של טיבורון שוחזר ושומר בדומה לאיך שהיה נראה בתקופת הבהלה לזהב.
ה – Historical Railroad & Ferry Depot Museum, שווה ביקור אם אתם עם ילדים צעירים. ברחוב הראשי חנויות חמודות: סמוך לרציף מרכז חנויות קטן בשם Ark Row, בו החנויות ממוקמות בבתי אוניות (house boats) משנת 1890. יש גם חנויות בוטיק נוספות וגלריות וחנות קטנה של ממתקים המשמיעה נעימה קבועה ומושכת ילדים.. אך אל תתמלאו בממתקים כי יש גם מקומות חביבים לאכול. המוכר מכולם הוא  Sam’s Anchor Café,שקיים עוד מ – 1920. במזג אויר יפה המרפסת היא המקום המועדף, אך הזהרו מהשחפים. האוכל אמריקאי משודרג ובו מגוון נחמד של מאכלי ים למינהם.