התנדבות בקהילה

מערך התנדבות המרשים המתגלה לכל מי שחי באזור, מעורר השתאות והערכה. אין ספק כי התנדבות הינה חלק בלתי נפרד מהתרבות המקומית. התפישה, כי בכדי להיות אזרח וחלק מהקהילה נדרשת השתתפות פעילה אחריות ומחויבות אישית למערכת ערכים קהילתית. הדבר בא לידי ביטוי מובהק בהתנדבות רחבת היקף ברמות שונות, כמעט של כל תושב.

ההתנדבות כוללת את כל תחומי החיים, ובארגונים רבים ישנה תשתית ארגונית התומכת בהשתלבות מתנדבים כחלק ממצבת העובדים והתפעול השוטף של הארגון. המתנדבים מגויסים, מקבלים הכשרה וליווי, עומדים במחויבות לטווחים משתנים, כמעט כאילו היו עובדים שכירים בארגונים אלה. כך למשל מערכת החינוך בבתי הספר היסודיים לוקחת בחשבון מראש, כי הורים מתנדבים מהווים תגבור קבוע בתוכניות החינוכיות השונות ומאפשרים למעשה את התקיימותן במתכונת אישית ומעמיקה יותר. מערך הבריאות, נעזר במתנדבים באופן כה בסיסי, עד שאלה משרתים במשרות קבועות במקום עובדים מן השורה בתפקידים מנהלתיים ומקצועיים שונים. אלה הן רק דוגמאות למגוון אינסופי של אפשרויות ההתנדבות.
המערכות הארגוניות השונות כה מיומנות בשילוב מתנדבים, כך שכל הקשור באחריות, הגנה מתביעות, ביטוח נזיקין ועוד, מוסדרים ויוצגו בפניכם בליווי עשרות טפסים לחתימה.

מעבר לסיפוק שבתרומה לקהילה, מתנדבים רבים מחפשים את אפשרות ההתנדבות שתוכל להעניק להם גם סיפוק בעניין והעשרה, חברה ואתגר.
למי שאין בידו רישיון עבודה, או למי שיכול ורוצה לשלב עבודה עם התנדבות, צפויה חוויה בעלת משמעות ואפשרות להעמקת הקשר עם הקהילה המקומית תוך יכולת לקידום ופיתוח אישי ומקצועי.

אזור המפרץ/העמק מאפשר אין-סוף אפשרויות מעניינות להתנדבות. ניתן להתנדב בבתי ספר, בכל מלכ"ר העוסק בתחום המעניין אתכם או שבו תרצו לתרום מיכולתכם והידע שלכם, בבתי חולים, ספריות ועסקים. כמעט לכל ארגון יש באתר האינטרנט מידע רב לגבי אפשרויות ההתנדבות המוצעות, ממש כמו בלוח דרושים למשרות מתפנות. בחרו את תוכנית ההתנדבות המתאימה לכם הן מבחינת התחום והעניין והן מבחינת היקף השעות ורמת המחויבות.

להלן מספר דוגמאות למקורות מידע על התנדבות בארגונים שונים:
  – מאגר מידע כולל על אפשרויות התנדבות באזורhttp://www.volunteerinfo.org/hotlist.htm
Youth Community Service California – http://www.volunteerexchange.org/
United Nations Associations MidPenninsula Chapter – http://www.unamidpen.org/
Stanford Hospital – www.stanfordhospital.com/wmployment/volunteering
Stanford children hospital – www.lpch.org/jobsVolunteering/Volunteering/index.html