מאחורי הקלעים של האתר הקינקי בעולם

מאת: עומר שוברט

הסיורים המודרכים באולפנים של kink.com נהפכו בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית די פופולרית בסן פרנסיסקו. בשבוע שעבר ראיינתי שם את פיטר אקוורט, מייסד ענקית הפורנו הלא שגרתית הזאת, לא לפני שהוא הפציר בי להצטרף

סיור כדי להבין על מה מדובר. דן, צעיר בלונדיני עם חוש הומור משובח, הציג עצמו כמדריך הסיור. בהמשך התברר שמדובר בשחקן פורנו במשרה מלאה. ״מישהו פה בדייט ראשון?״, בדק לפני שיצאנו לדרך. ״בזמן האחרון אנשים מביאים לכאן את הדייט שלהם כדי לשבור את הקרח ולא תמיד מספרים להם במה מדובר״.

לא היו אנשים בדייט ראשון. היתה קבוצה בלתי הומוגנית לחלוטין: תיירים ומקומיים, מבוגרים וצעירים, סטרייטים וגייז. כולם שילמו 25 דולר (יש להזמין מקום מראש, הכרטיסים אוזלים במהירות) כדי לקבל הצצה למתרחש בבניין ה-Armory האייקוני שבשכונת המישן. המבנה ההיסטורי, ששימש עד שנות ה-70 את המשמר הלאומי וחוקי השימור לא מאפשרים לבצע בו שינויים, נרכש ב-2007 על ידי אקוורט תמורת 14.5 מיליון דולר והוסב לאולפני פורנו ענקיים.

היום מצלמים שם מדי יום סרטי פורנו עבור 29 האתרים השונים שמפעילה החברה, כל אחד מהם מתמחה בקטגוריה בלתי שגרתית אחרת. הקהל הרחב מוזמן להצטרף לסיור ולבקר על הסט בזמן אמת (ההגבלה היחידה: אסור לצלם את השחקנים).

הסיור לא לגמרי פשוט לעיכול. מה שמתחיל בזירת איגרוף המיועדת לקרבות נשים בעירום (קטגוריה פופולרית, כך מתברר), ממשיך בתצוגה של אמצעים שונים לקשירות והצלפות ומסתיים במרתף עינויים ובהצצה על מכונות לא לגמרי הגיוניות בהן נעשה שימוש בקטגוריות היותר מופרעות.

הקומה האחרונה של המבנה, שם נערכות מסיבות המין הפרועות של Kink (המועברות בשידור חי באחד האתרים), היא המרשימה ביותר. בין יצירות אמנות מרשימות וריהוט תקופתי, מסתתרים להם לא מעט אמצעי BDSM מאיימים, כאשר גם שולחנות האוכל מאפשרים לכלוא תחתיהם מישהו ולבצע בו אקטים סאדיסטיים בזמן האחרוחה (כשראשו מציץ מתוך השולחן).

גם אם אתם לא בקטע של פורנו או BDSM, שווה להגיע לסיור רק כדי לבקר במבנה ה-Armory המרהיב (שמשמש גם לצילומים של לא מעט סרטים מז׳אנרים אחרים) ואולי גם לנסות להבין את הסיפוק שמקורו בכאב. ״זה כמו שיש הרבה אנשים אוהבים לאכול אוכל חריף, זה גם סוג של כאב״,  אומר דן ומצביע על שולחן עמוס סרירצ׳ה. אני אסתפק ברוטב.

 עומר שוברטמתוך הבלוג של עומר שוברט באתר "הארץ": http://blogs.haaretz.co.il/omershubert/

עומר שוברט, פעם עורך עכבר העיר וכל מיני עיתונים ואתרי אינטרנט אחרים, היום מתגורר בסיליקון ואלי שבקליפורניה ומתקשה לכתוב על עצמו בגוף שלישי. הבלוג הזה יהיה מקום להשליך בו את כל החוויות.

 כתובת אימייל: omers@haaretz.co.il