ל"ג בעומר: האם תפוח האדמה אכן משמין?

מאת: יעל דרור

 לא יודעת איך אצלכם, אבל אצלי כאשר מתחילים לתכנן את מדורת ל"ג בעומר, תפו"א האדמה הוא שחקן מרכזי. עיזבו אתכם ממרשלו ושאר ממתקים, אין כמו תפו"א עטוף

9622271807_3f48180ee6_k

בנייר כסף שיצא חם ולוהט ברגע זה מהמדורה. אז מה הם היתרונות התזונתיים של תפו"א? מהי תרומתו לתזונה שלנו ולמה יש כאלו שכל כך "אוהבים לשנוא" אותו?

לתפו"א מגוון גדול מאד של צורות הגשה; ניתן להגיש אותו בצורת פירה או ניוקי ברוטב עשיר, במפרום הוא ממולא בשר, בתוך פשטידה הוא  נפלא ולפעמים סתם מוקרם עם עירית או שמיר. קמח תפו"א משמש להכנת עוגות ומאכלים בעיקר בחג הפסח, אך נמצא בשימוש נרחב כל ימות השנה בקרב מי שיש לו צליאק. אחד המאכלים הקלים ביותר להכנה הם תפוח אדמה בתנור/מיקרו בנייר כסף או פשוט במדורה. תפו"א בתיבולים שונים הוא אחד המאכלים המוכרים ביותר המוגשים לצד תוספת בשרית או צמחונית. כמובן שגם גרסתו המטוגנת של תפו"א תופסת מקום מרכזי במטבחים של עמים רבים, וזה אולי המקום לומר שחשוב לאכול הכל במידה!

ערכים תזונתיים

תפוח האדמה נחשב לקבוצת הפחמימות ולא לקבוצת הירקות, כיוון שהוא עשיר פחמימות, בעיקר עמילן, ודל בסיבים תזונתיים. ערך תזונתי ל- 100 ג' תפוח אדמה מבושל (ללא קליפה): קלוריות- 109, חלבון- 2.3 גרם, שומן- 0.1 גרם, פחמימות- 25.23 גרם, סידן- 10 מ"ג, אשלגן- 418 מ"ג, מגנזיום- 27 גרם.

4777148153_8c819f7a83_b

מי שהסתובב לאחרונה במכולות באזורינו (במיוחד המקסיקניות וההודיות), ובשווקי האיכרים הנערכים בכל סוף שבוע, נתקל בוודאי בצבעים המיוחדים  של תפוח האדמה. כבר לא מדובר רק בגדלים שונים, אלא ממש בגוונים מדהימים של תפו"א הנעים מחום כהה לחום בהיר, צבע כמעט שחור ואף גוונים מרהיבים של סגול. תפו"א האדמה הסגול למשל, נחשב לעשיר בנוגדי חמצון שמקורם בפיגמנט הסגל שמעניק לתפוחי האדמה את צבעם. הטעם של תפו"א סגול דומה מאד לתפו"א רגיל עם תוספת טעם ערמוני. למרות ההבדל בצבעים ובגוונים, מבחינת הערכים התזונתיים הם מאד דומים.

 מה הוא גודל מנה של תפוח אדמה?

מנה אחת של תפוח אדמה מכילה 70-80 קלוריות והיא כוללת תפו"א אחד קטן-בינוני (בערך 80 גרם אחרי בישול). זו אולי הסיבה בגללה נחשב תפוח האדמה למזון עשיר בקלוריות, כי מבחינת הקלוריות תפו"א אחד שווה לפרוסת לחם, אך מבחינת השובע, אחד לא ממש מדגדג לנו…

אז למה הוציאו לו שם רע!?

אמרו עליו שהוא משמין, חתכו אותו, מעכו אותו וטיגנו אותו בשמן עמוק. הוא חלק בלתי נפרד מהתפריט של עמים ומדינות רבות. אז למה כל הזמן מוציאים לו שם רע? למה אומרים עליו שהוא משמין ולמרות שהוא צומח באדמה הוא לא נחשב לירק גינה?

5376594419_edaeed4b5c_b

 אחד הביטויים הנפוצים לתאר תחושה רעה של כבדות, עייפות ומסורבלות גדולה היא לומר "כמו שק תפו"א". באנגלית המושג "potato couch" מתאר מצב של רביצה ממושכת על הספה מול הטלוויזיה, כשהמשמעות היא שלילית בהקשר להשמנה וחוסר פעילות גופנית.

אולי הסיבה נובעת בשל המראה החיצוני החום והגס של תפו"א? אולי בשל משקלו הרב יחסית בהשוואה לצמחי שורש אחרים, ואולי בשל הקשר האסוציאטיבי הנוצר בין האכילה הרבה של תפוחי האדמה לבין התחושה הכבדה בבטן? כנראה שאין תשובה אחת נכונה.

נכון שלתפוח האדמה יצא שם רע, אך כאמור, אם אוכלים אותו במידה, אפשר בהחלט ליהנות מערך תזונתי עשיר של פחמימה וכמות גבוהה של מינרלים, במיוחד אשלגן. כאשר נהנים מתפוחי האדמה בצורתם הטבעית בלי להטביע אותם בשמן עמוק או למעוך אותם לעיסה ביחד עם שמנת או חמאה, תפו"א הוא תוספת נהדרת של פחמימות לארוחה. שלבו אותו בצורתו האפויה ליד מנה בשרית, ירק מבושל וכמובן ירקות טריים. הוא גם תוספת נהדרת לסלט במקום פרוסת לחם.

אז כן, אפשר בהחלט להנות משילוב נכון של תפו"א גם מבלי להרוס את הדיאטה.