הכירו את הגולדן בוי של ה-NBA

מאת: אדי פיטשון

הוא לא נראה כמו רוצח, הוא לא מתנהג כמו רוצח, הוא לא מדבר כמו רוצח אבל ברגע האמת הוא ירצח אותן אחת אחת בלי להסס בכלל, מה שנקרא בשפת הרחוב “Killing them softly”.

Wizards v/s Warriors 03/02/11

Photo by Keith Allison

הוא בדרך לשבור את שיאי כל הזמנים בשלשות בליגה הטובה בעולם, הוא כבר מחזיק בשיאים שרק הוא מצליח לשבור אותם בליגה הסדירה, הוא כבר אם וי פי ואלוף האן בי איי, אז מה נשאר?

ואם עד עכשיו לא הזכרתי את שמו, אז מי שמבין כדורסל כבר יודע, ומי שלא, אז השם הוא סטפן קרי או בכינוי הפשוט "סטף".

 סטף (27), רכז גולדן סטייט ווריארס, בנו של שחקן העבר דל קרי, שהיה עד העונה שעברה חלק מהצמד המצליח “ספלאש בראדרס”  (על שם הרעש שעושה הרשת כשקולעים שלשה בלי שהכדור נוגע בטבעת) עשה את הקפיצה הגדולה שלו בדרך לאם וי פי של העונה הסדירה ומשם לאליפות האן בי איי מול מי שנחשב לשחקן הטוב בעולם, לברון גיי’מס.

כל זה היה בניגוד למלעיזים שטענו שברגע האמת הכדורסל שלו לא יחזיק מים, שבפלייאוף ירביצו לו והוא יעלם ועוד כל מיני הגיגים.

סטף השאיר לכולם אבק, זז עוד מטר אחרי קו השלוש וצלף עוד שלשה שרצחה.

אחרי הכדורסל הכוחני, “הרע”, והקצת מכוער של ענקי האן בי איי שיוועו כולם למשהו חדשני, זורם, פשוט ויפה וסטף מביא לנו הכל מהכל. הכדורסל הקבוצתי והיפה שהוא מביא משנה את חוקי המשחק וגורם לכולם לחשוב מה עושים עם האיש הזה.

ובינתיים כולם מרוצים, קברניטי האן בי איי מתים עליו כי הוא מייצג את מלח הארץ של עולם האן בי איי, ילד טוב ירושלים שלא עושה בעיות, משחק כדורסל יפה והוגן ובדרך לוקח אליפות.

האוהדים משפשפים עיניים לנוכח כדורסל השואו טיים היפהפה (שמזכיר את מגי’ק והלייקרס של שנות השמונים) ואוהדי גולדן סטייט הקבוצה מסן פרנסיסקו (למרות שהאולם באוקלנד) פשוט לא רוצים שההצגה הזאת תיגמר לעולם.

ועכשיו עונת 2015-2016 התחילה והספקנים, שעדיין לא הימרו על סטף וגולדן סטייט לשמור על התואר, רואים אותם פותחים עונה עם 10-0 ו-32 נקודות למשחק של סטף כולל הצגות נדירות של 50 נקודות וצפונה.

אז מה נותר להגיד? סטף, סטף שלא יגמר לעולם…