ICC²: מחזור חדש לסדנה המצליחה למציאת עבודה

מאת ה-ICC

“גם בחלומות הכי ורודים שלי לא חשבתי שאחרי ארבעה חודשים כאן ורק חודשיים וחצי של חיפוש עבודה בפועל אקבל תשובה חיובית מעבודה ראשונה שאליה הגשתי את קורות החיים שלי", מספר אלכס גרינברג, מהנדס מכונות בכיר בחברת Tesla.

אלכס גרינברג

גרינברג, שעבד כמהנדס פיתוח ברפאל הגיע לעמק ומהר מאוד גילה שהדרך לעבודה הנחשקת שונה לחלוטין ממה שדמיין. כדי להבין כיצד העסק באמת עובד הוא נרשם לסדנה לחיפוש עבודה של ה-ICC² ומכאן הדרך למשרת חלומותיו הייתה מהירה.

"הסדנה הכינה אותי לשוק עבודה תחרותי ביותר עם תרבות שונה לחלוטין ממה שהכרתי. קיבלתי כלים מעשיים ותשובות ברורות לכיצד העסק עובד בארה"ב בכלל ובעמק הסיליקון בפרט מאנשי מקצוע עם ניסיון מוכח. קורות החיים שלי עברו מהפך בעקבות הסדנה וכמובן גם הפרופיל הלינקדאין עבר שידרוג. שינוי משמעותי נוסף היה תפיסתי- הבנתי מהן הדרכים היעילות באמת ליצור הזדמנויות חדשות בערוצים הבלתי פורמאליים. במהלך הראיון טלפוני עם החברה וגם במפגשים הפרונטאליים הצלחתי להכין את עצמי בצורה טובה בעזרת הכרת המבנה והדרך שבה נבחנים המועמדים דרך תרגול מעשי בסדנא והכנה מראש. אפילו במשא ומתן על השכר הרגשתי שיש לי את הדרך והכלים לקבל הצעה אטרקטיבית".

עם כל הכלים המעשיים שהעניקה לו הסדנה, לדברי גרינברג אחד הדברים החשובים שקיבל הייתה התמיכה ההדדית והעידוד מאנשים איכותיים אחרים הנמצאים באותה סיטוציה לא פשוטה.

התחושה הזו, שצריך להתחיל הכל מהתחלה, להמציא ולמצוא את עצמך מבחינה מקצועית היא לא פשוטה בכלל ויכולה להביא לתחושות של בלבול, תסכול ולעיתים אף שיתוק. נשים וגברים רבים שחוו את זה פנו וביקשו עזרה למצוא עבודה, ומתוך כך קמה ונוצרה ב-ICC סדנה מקצועית למציאת עבודה הנותנת מענה לכל הצרכים והקשיים איתם מתמודדים כאן מחפשי העבודה- גם הנשים וגם הגברים.

התוכנית מאגדת בתוכה את כל התכנים הרלוונטיים לחיפוש ומציאת עבודה וביניהם כתיבת קורות חיים, בניית פרופיל ללינקדאין, עבודה על נטוורקינג, הכנה לראיון עבודה, ההבדלים והפערים התרבותיים ועוד.

הסדנה מסייעת לישראלים להבין את נקודת המבט של שוק העבודה האמריקאי ובעזרת מרצים אורחים, המתמחים בגיוס ויודעים לתת טיפים ועצות “עשה ואל תעשה", מצליח המשתתף לקבל את מלוא התמונה ואת כל האספקטים אותם הוא צריך לקחת בחשבון בבואו להתמודד על משרה.

יתרון נוסף של הסדנה  נעוץ בדינאמיקה הקבוצתית המאפשרת צמיחה ולמידה אישית בסביבה התומכת של הקהילה הישראלית ואפשרות לעבור את התהליך יחד בתוך מסגרת מובנית.

לאחר שלושה מחזורים מוצלחים, תתחיל בפברואר הקרוב הסדנה הרביעית אותה תנחה מירית קופלמן, עובדת סוציאלית, מנחת קבוצות ומאמנת אישית אשר העבירה את הסדנאות האחרונות.

“לסדנה מגיעים אנשים בשלבים שונים בחיים האישיים והמקצועיים. חלקם הגיעו ממש לא מזמן לאזור ורוצים מייד להשתלב בשוק העבודה. חלקם נהנו מחוויית החופש והחירות אך מיצו אותה כעבור תקופה מסוויימת ורוצים לחזור למעגל , וחלק יצאו מהמעגל לפני שנים רבות וכעת החליטו שבשלים לחזור למרוץ.

אני מגלה שככל שהזמן עובר ואתה מחוץ למעגל, כך החששות הולכים וגדלים. הפחד שאני כבר לא כשיר, לא טוב או אטרקטיבי מספיק, ושאלות על היכולת לחזור ולהשתלב עולות ומקשות.

בסדנה, אנחנו נותנים מקום לכל השאלות האלו ומנסים להעניק כלים שיעזרו להקטין את החששות ויעזרו להתמודד בצורה אפקטיבית ואופטימלית לשנות את המציאות ולשוב לשוק העבודה.

מנסיון של בוגרי הסדנה אני יכולה להעיד שכל מי שהיה מכוון מטרה, עשה את מה שהיה צריך ולא ויתר מצא עבודה והשתלב בשוק המקומי. החוכמה היא להבין שאתה צריך להשקיע בחיפוש, לא להתייאש, ולהישאר אופטימי, על אף העליות והירידות".

הסדנאות נעשות תוך שיתוף פעולה עם NOVA,  מרכז המתמחה בחיפוש עבודה ומגיעות מרצות מקומיות המתמחות בעולם העבודה המקומי.

הסדנה, שתחל ב-2 בפברואר, היא בת שבעה מפגשים בני שלוש שעות ותתקיים אחת לשבוע ב-OFJCC  בפאלו אלטו. בכל מפגש יידונו מגוון נושאים ויתארחו מרצים שונים ומומחים בתחום.

עלות הסדנה היא 350$, לנרשמים עד 1.27 המחיר יהיה 300$

לפרטים נוספים יש לפנות למירית קופלמן, mirit_2007@yahoo.com, 408-444-2153