תוכנית "שלהבת": מסע לפולין ולישראל לילדי המפרץ

מאת: נירה פורן

אחד האירועים החשובים בחייהם של בני תיכון ישראלים הוא "המסע לפולין" אליו יוצאים תלמידי תיכון בי"א או בי"ב. זו אחת החוויות המכוננות של תקופת התיכון, ונחשבת אצל רבים לחוויה משנת חיים. ה-OFJCC הרים את הכפפה ומאפשר בשנים האחרונות גם לילדי המפרץ להשתתף במסע חשוב הזה. התוכנית קרויה "שלהבת" והיא משלבת שבוע בפולין ושבוע בישראל. הביקור בפולין הוא בלווית "איש עדות", ניצול שואה שגר באזרנו ואשר מלווה את המשלחת כבר במפגשי ההכנה המקדימים והמשך במחנות הריכוז וההשמדה ומוקדי השואה, הכל לצד הצוות המקצועי כמובן, ובהובלתו של ג'ואל סטנלי מה-OFJCC.

בישראל, המשלחת מתחילה את הביקור בנגב,  בשדה בוקר, הבסיס המרכזי הוא בירושלים וכמובן, כדי שהנוער יהיה ממש מרוצה כלול גם בילוי בתל אביב. לאורך הביקור בארץ מתקיימים מפגשים עם נוער ישראלי שמארח את חברי המשלחת.

ייחוד התוכנית הוא בכך שהיא כוללת רק ילדי תיכון מהמפרץ; ילדים עם רקע דומה ועם אפשרות להיות בקשר לפני המסע וכמובן לאחריו.

ערב מידע לגבי התוכנית יתקיים ביום ראשון 12.10 בשעה 6:30 בערב ב-OFJCC שבפאלו אלטו ולאחריו יתקיימו מספר מפגשי הכנה נוספים כדי שהחוויה תהיה מעמיקה ויסודית.

"אל תתנו לשום מבחן ושום AP למנוע מכם השתתפות במסע המדהים לפולין" מעידה אחת הבוגרות "אין יום מאז שחזרתי מהמסע שאני לא נזכרת בחוויות שהיו לי", אומרת אחרת, “This is really a life changer”. ואנחנו אומרים: תנו לילידכם הזדמנות לעצב את זהותם היהודית והציונית. תנו להם חוויה שתעזור להם לעצב דעה ולהתחבר ריגשית לשורשים.

הציצו בוידאו משלהבת 2011

השנה, יתקיים המסע בין התאריכים 2-15 באפריל, 2018.

לפרטים נוספים לחצו כאן