מתכוננים למשחק האולסטאר ב-NBA

מאת: אדי פיטשון

כמיטב המסורת, שבועיים אחרי משחק הסופרבול מתאספים מיטב שחקני האן בי איי לאחד האירועים הנוצצים בספורט- משחק האולסטאר בין כוכבי המזרח לכוכבי המערב.

משחק האולסטאר באין ביי איי הוא לא משחק רגיל, אלא אירוע תקשורתי מרשים בו מסכמים את אמצע העונה באן ביי איי ומרכזים את כל הכוכבים הגדולים של העונה עד כה במקום אחד בו הם מתחככים עם התקשורת העולמית ועם הקהל.

את האירוע השנה תארח ניו אורלינס ששחקנה אנטוני דיוויס יוצג בחמישיית המערב האימתנית יחד עם סטף קרי, גיי׳מס הארדן, קאווי לנארד וקווין דוראנט.

מולם יככבו שני כוכבי האלופה קליבלנד קאבלירס, לברון גיי׳מס וקיירי אירווינג יחד עם דמאר דרוזן, גיי׳ימי באטלר והענק היווני, הכוח העולה ממילווקי, יאניס אנטטוקונמפו.

האולסטאר השנה מביא לנו שוב את אחת היריבויות החדשות של העשור בין קליבלנד של גיי׳מס לבין וויריארס של קרי.

ויש כמובן גם כמה סיפורים פיקנטייםהמלווים את זה.

קווין דוראנט שעבר בטרייד מושמץ מאוקלהומה המאוכזבת לסגנית האלופה הגם ככה אימתנית, גולדן סטייט ווריאורס, ישוב לשתף פעולה עם חברו בעבר ואוייבו בהווה, ראסל ווסטבורק, שיצא נגדו בפומבי על עזיבתו.

ראסל ווסטבטרק מתקשר גם לסיפור הפיקנטי השני, ראסל שנותן עונה אימתנית באוקלהומה ומוביל את הליגה בנקודות (מעל 34) ורושם ממוצע של טריפל דאבל! (מעל 10 אסיסטים וריבאונדים) לא נבחר לשחק בחמישיית המערב ויעלה רק מהספסל.

בחירת החמישיות, שבעבר היתה שייכת רק לקהל שולבה הפעם גם עם בחירות המאמנים, אבל כשסטף והארדן היותר פופולרים ושחקנים מרשימים לא פחות נמצאים שם ווסבורק נדחק הצידה מהחמישיה.

אז נכון באולסטאר אין הגנות והתוצאה אסטרונומית, אבל עדיין יש את האגו וכל צד רוצה להראות ששלו יותר גדול למרות שבשנים האחרונות הצד המערבי שולט ביד רמה ברמת השחקנים והקבוצות.

המשחק ביום ראשון, ה-19 בפברואר, הוא גולת הכותרת של שבוע האולסטאר אבל בנוסף אליו יתקיימו בסוף השבוע עוד כמה אירועים כיפיים כמו תחרות השלשות (קליעות מטווח שלוש נקודות) שהפכה למאוד פופולרית (השנה סטף מיודעינו לא ישתתף בה אחרי שלפני שנתיים זכה בה אך לפני כשנה הפסיד ל״אחיו הספלאש״ קליי תומפסון.

גם תחרות ההטבעות המסורתית שממנה יצאו כמה אלופי עבר כמו ג׳ורדן וקובי ברייאנט מבטיחה הרבה בזכות הקפיץ האנושי, ארון גורדון, מאורלנדו שהפסיד בשנה שעברה בהחלטה שנוייה במחלוקת בתחרות בלתי נשכחת.

שתי התחרויות הללו יערכו ב-18 לפברואר.

ולקבוצה שלנו מהעמק (גולדן סטייט וויריאורס) יש לא פחות מ-4 שחקנים (קרי, תומפסון, גרין ודוראנט) בקבוצת המערב שזה ממש לא מובן מאליו אז עכשיו אתם יודעים גם בעד מי אתם.

על החלק האומנותי יהיה אחראי גו׳ן לגנד זוכה עשר פרסי הגראמי אשר ינעים את זמננו במחצית.

אז כוכבים יש, אקשן יש, איחודים מרגשים יש, אז מה נשאר, לכוון שעונים, להביא פיצוחים, להתרווח בכורסא ולראות (יום ראשון, שעה חמש ב-TNT) את השואו של כוכבי האן בי איי.