אמנות מקומית: המלצות לתערוכות חדשות לחודש מאי

מאת אביטל משי

השבוע, אמני הוואלי פותחים את מרחבי העבודה שלהם לציבור, שלושה בתי ספר לאמנות מציגים תערוכות סוף שנה, מוזיאון הטקסטיל בסן-חוזה חוגג יום הולדת וילדי פאלו-אלטו מזמינים אתכם לתערוכה צעירה ומיוחדת.

Silicon Valley Open Studios

בשלושת סופי-השבוע הראשונים של חודש מאי, אמנים רבים ברחבי הסיליקון-וואלי, פותחים את מרחבי העבודה היצירתיים שלהם לקהל. מטרת האירוע היא לעודד את הציבור להכיר את האמנים בקהילה, לשוחח עמם, לראות עבודות בתהליך ואולי גם לרכוש יצירות ישירות מן האמנים. רשימת האמנים המשתתפים עשירה ומגוונת וכוללת צלמים, ציירים, תכשיטנים, אמני מתכת, טקסטיל, קרמיקה, זכוכית, הדפס, פסיפס ועוד ועוד. לפני הביקור, מומלץ לבקר באתר האירוע ולראות אלו אמנים מציגים באיזה מסופי-השבוע  ולתכנן את הביקור בהתאם.

6-7 במאי – באזור הצפוני של העמק בין השעות 11-5

13-14 במאי – במרכז העמק בין השעות 11-5

20-21 במאי – בדרום העמק ובאזור החוף 11-5

Silicon Valley Open Studios

San Jose Museum of Quilts & Textiles: 40th Anniversary Open House

מוזיאון הטקסטיל בסן-חוזה חוגג יום הולדת 40 ומזמין את הציבור ליום פתוח ללא עלות. באירוע יתקיימו סיורים בגלריות והצגה של אוסף המוזיאון, פעילויות אמנותית לכל המשפחה, כיבוד ומופע בלוז. גולת הכותרת של אירוע זה – מופע ריקוד אמנותי במיצג אינטראקטיבי מיוחד שמוצג כעת במוזיאון ובו "מערת טקסטיל" פרי יצירתה של אמנית הבית – לורי שפירו.

יום ראשון, 7 במאי 11-4

San Jose Museum of Quilts and Textiles

 

בתקופה זו של השנה מציגים בתי הספר לאמנות את תערוכות הסיום של הסטודנטים הבוגרים. תערוכות אלו מאופיינות בחדשנות ויצירתיות ומציגות אמנים שאפתניים ברגעים שלפני שהם עוזבים את בתי הספר.

Site Unseen: 2017 Stanford MFA Thesis Exhibition

בתערוכה של התכנית לאמנות באוניברסיטת סטנפורד הנקראת "SITE UNSEEN" מציגים 5 אמנים אשר המשותף להם הוא העיסוק במבנה. החל מהמבנה הפיסי וגמר במסגרת הקונספטואלית. האמנים מתערבים במרחב תוך שהם שואלים שאלות תפיסתיות, חברתיות ופסיכולוגיות. בקבוצת האמנים השנה, משתתף גם האמן הישראלי בוריס אויישרמן. אויישרמן שואל שאלות המתעסקות בלמידה – כיצד האמן לומד? כיצד אנו לומדים את הסביבה שבה אנחנו חיים בה? ביצירתו האמן, הצופים והסביבה חוברים יחד לתהליך יחיד ומתמשך של חיים.

אירוע הפתיחה: 16 במאי, יום חמישי, 6-8pm

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-18 ביוני.

Stanford Art Gallery

12Degrees: Mills College MFA Exhibition 2017

בתערוכת הסיום של  מילס קולג' המוצגת תחת השם –  12DEGREES משתתפים 12 אמנים מגוונים שעובדים במדיות שונות ושואלים שאלות על האינטראקציה עם החומרים שהם עובדים אתם, עם המקום שאנו קוראים לו הבית, הערך של יצירת האמנות במרחב הדיגיטלי ועוד.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-28 במאי

Mills College Art Museum

Academy of Art University – Annual Fashion Show

תערוכת הסיום של הסטודנטים מן המחלקות לאפנה, טקסטיל ותכשיטנות של האקדמיה לאמנות בסן-פרנסיסקו, מוגשת כתצוגה נוצצת של עבודות הסיום. התצוגה מושכת אליה כל שנה מאות אנשים מתחום האפנה. השנה יוצגו עבודותיהם של 30 בוגרים.

התצוגה תתקיים ב-6 במאי, יום שבת, 7-10pm

Academy of Art University SF

Cultural Kaleidoscope and Youth Art at the Palo Alto Art Center

ואם כבר מדברים על אמנים צעירים, במרכז לאמנות בפאלו-אלטו, מאות ילדים הופכים לאמנים פעילים בשתי תערוכות מיוחדת המציגות את עבודותיהם. התערוכה הראשונה נקראת "CULTURAL KALEIDOSCOPE" ומטרתה לייצר קשרים בין ילדים אשר מגיעים מרקעים שונים. בתערוכה מוצג פרויקט שבו חברו תלמידי בתי-ספר יסודיים ממחוז פאלו-אלטו, עם ילדים ממחוז רדווד סיטי. הפרויקט בדגש על תרבויות בעולם. התערוכה השנייה, היא תערוכה שנתית שבה מציגים ילדים מגיל הגן ועד התיכון ממחוז פאלו-אלטו. השנה נושא התערוכה הוא "TELLING OUR STORIES".

Palo Alto Art Center

ולסיום – ציטוט יפה על אמנות יפה: "כל ילד הוא אמן, החכמה היא להישאר כזה גם כשאתה גדל" – פיקאסו.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות והאמנות האישית שלי – @avitalix