אמנות מקומית: תערוכות אמנות חדשות באיזור

מאת: אביטל משי

השבוע יתקיים פסטיבל סרטי אמנים ב-SFMOMA, תערוכת אמנות ופנקייקים בסן-חוזה, תערוכות סטודנטים ב-SFAI ובסטנפורד, מיצג מעניין במיוחד מעולם האונליין-דייטינג והזדמנות חד פעמית לבקר במרכז לאמנות מונטלבו שבסרטוגה שבדרך כלל סגור לציבור ובסוף השבוע מאפשר לו להציץ בעבודותיהם של אמנים מתחום המוזיקה, הכתיבה והקולינריה.

Crossroads 2017, SFMoMA

ב-SFMOMA חוגגים בפעם השמינית את פסטיבל הסרטים Crossroads. הפסטיבל מציג ב-9 תכניות ייחודיות את עבודותיהם של 57 אמנים עכשוויים מ-15 מדינות שונות. הנושאים המרכזיים המוצגים השנה הם: ביטויי זעם, התנגדות לדיכויי, ערגה לחיבור רוחני בעולם מנוכר ומפגשים חושניים עם מחוות ויזואליות ואינטימיות.

19-21 במאי

תוכנית הפסטיבל

The Pancake and Booze Art Show – San Jose

אירוע אמנות חדשני ובלתי שגרתי שהציג כבר ביותר מ-30 ערים ברחבי ארה"ב, מגיע גם לסן-חוזה. באירוע שמשלב שתייה, פנקייקים ומוזיקה מוצגים גם עבודות של בין 50 ל-150 אמנים מקומיים שמציעים את יצירותיהם למכירה. הרעיון הוא לשלב בין קהילת האמנים, לקהילת אוהבי האמנות ואוהבי הפנקייקים. מקורי, לא? הכניסה בתשלום אבל הפנקייק בחינם.

האירוע יתקיים ב-20 במאי, 8pm ועד 2am

The Forager Tasting Room & Eatery

No End In Sight, Embark Gallery, SF

תערוכה חדשה שמציגה את עבודותיהם של שבעה אמנים בוגרי התכניות לתואר שני באמנות מבתי הספר המובילים באזור אשר קיבלו את מענק HEADLANDS לשנת 2016-17. מטרת המענק היא לעודד התנסות ומחקר בקרב אמנים צעירים ובולטים. השנה בתערוכה, האמנים שואלים מה קורה כאשר מסתכלים על הפרקטיקה האמנותית כתהליך אבולוציוני מתמשך ולא כתהליך מוכוון מטרה. האמנים בתערוכה מתמקדים בתהליך עצמו בין אם מדובר במחקר מדוקדק, איסוף נתונים מדעיים, תהליכי חשיבה במונחים של תרבות דיגיטלית או ציוד אנלוגי, סקיצות המנסות להבין תהליכים מקריים ופרקטיקות לתיעוד עצמי. האמנים מתמקדים יותר בתהליכי החיפוש ופחות בתשובה עצמה.

התערוכה פתוחה לקהל מה-20 במאי ועד ה-7 ביוני.

אירוע הפתיחה, יום ראשון 21 במאי 1-4pm

Embark Gallery

 

גם השבוע תערוכות הסטודנטים הבוגרים ממשיכות והפעם שתי תערוכות מומלצות:

San Francisco Art Institute, MFA/MA Exhibition + BFA Exhibition

בוגרי התכניות לתואר שני בSFAI משתלטים על בניין ה-MINT הישן בעיר ומציגים את עבודות הסיום בציור, סאונד, וידאו, פרפורמנס, הדפס, מיצג ועוד. התערוכה תמשך ארבעה ימים בלבד. מיד לאחר סגירת התערוכה של בוגרי התארים המתקדמים, תערך תערוכת בוגרי התואר הראשון של SFAI. התערוכה תתקיים בקמפוס של בית הספר ותציג עבודות מכל המחלקות הפעילות בבית הספר.

תערוכת MFA/MA

התערוכה פתוחה לקהל מה-18 ועד ה-21 במאי

אירוע הפתיחה, יום שישי, 19 במאי 7-9pm

תערוכת BFA

התערוכה פתוחה לקהל מה-21 ועד ה-27 במאי.

אירוע הפתיחה, יום ראשון, 21 במאי 4-6pm.

Lethologica*: Graduate Desige Thesis Exibition, Stanford University

המחלקה לעיצוב באוניברסיטת סטנפורד סוגרת את שעריה לאחר עשרות שנות פעילות ומציגה את תערוכת הבוגרים האחרונה שלה. חמישה מעצבים צעירים ומוכשרים מציגים עבודות פרובוקטיביות וספקולטיביות. בתערוכה נשאלות שאלות לגבי היכולת של רגשות להחליף אובייקטים, היכולת שלנו להבין אם האינפורמציה שאנו קוראים היא אמתית או שקרית והדרך שבה אנו משתמשים בקרני אור בכדי להבין את המרחב שאנחנו נמצאים בו.

התערוכה פתוחה לקהל מה-23 במאי ועד ה-18 ביוני

אירוע הפתיחה, יום רביעי 24 במאי 4-6pm

Coulter Art Gallery

Open Studios at the Lucas Artists Residency Program, Montalvo Art Center

הזדמנות נדירה לבקר במרחבי העבודה של אמני הבית של המרכז לאמנות מונטלבו בסרטוגה. בין האמנים העובדים כרגע במרכז: אמנית קולינרית, מספר אמנים ויזואליים, אמנים העוסקים בכתיבה יוצרת ואמנים שעוסקים בסאונד ובמוזיקה.

יום ראשון, 21 במאי 11am-5m

Montalvo Art Center

Desperate Times Call for Desperate Mesures, lol, Swissnex SF

מיצג מיוחד ומעניין של צמד האמנים השווייצרים !Mediengruppe Bitnik האמנים מביאים מידע שנאסף על-ידי האקרים שפרצו למאגר המידע של חברת האונליין דייטינג ASHLEY MADISON. באופן ספציפי, המיצג מתמקד בשירות מסוים שהוצע לגברים נשואים שחיפשו קשרים מחוץ למסגרת הנישואין. הפריצה למאגרי המידע של החברה חשפה שהגברים שהשתמשו בשירות בעצם שוחחו עם כ-75,000 רובוטים שחיקו נשים ולא עם נשים בשר ודם. הגברים שהשתמשו בשירות לא היו מודעים לכך שאינם מדברים עם נשים אמתיות והחברה עצמה טענה שאין בכך בעיה מכיוון שגברים אלו לא חיפשו אישה ממשית אלא רק אפיק בידורי להפגת השעמום. במיצג, האמנים מביאים את הנשים הרובוטיות למרחב ו"מפיחים" בהן חיים. באמצעות אקט זה נשאלות שאלות של אמון תוך שימוש באונליין מדיה, ומסחור של סקס ושל נשים במרחב הקיברנטי.

המיצג פתוח לקהל עד ה-2 ביוני.

Swissnex

 

ולסיום – ציטוט על אמנות:

"מטרת האמנות אינה לייצג את המראה החיצוני של הדברים אלא את המשמעות הפנימית שלהם" – אריסטו.

 

למחשבות נוספות, תמונות מתערוכות והאמנות האישית שלי – @avitalix