אמנות מקומית: המלצות על תערוכות חדשות באיזור

מאת: אביטל משי

השבוע תערוכה פוליטית חברתית של האמנית טניה ברוגרה, תערוכה שבוחנת את המוזיקה כסמן של מימד הזמן, סדנאות אמנות מעניינות בברקלי ושלוש תערוכות סיום של סטודנטים בוגרים.

Tania Bruguera, Talking to Power. Yerba Buena Center for the Arts

האמנית הקובנית טניה ברוגרה, בוחנת ב-25 השנים האחרונות את המבנים הפוליטיים והצורה שבה הכוח שמרוכז בידי השלטון משפיע על הקהילות הרגישות של החברה. באמצעות מחקר מעמיק שבו האמנית בוחנת כיצד אמנות יכולה לשמש ככוח שיכול להתערב ולשנות מהלכים פוליטיים, היא הופכת את הצופים ל"אזרחים פעילים". בתערוכה מוצגים כל הפרויקטים החברתיים שברוגרה יזמה לאורך כל שנות הקריירה שלה. כחלק מהתערוכה יפתח במרכז לאמנות "בית-ספר לאמנות שימושית" אשר מזמין את הציבור להשתתף בסדרה אינטנסיבית של הרצאות אשר ידונו באפשרות להשפיע ולשנות מהלכים מוסדיים ופוליטיים באמצעות כלים אמנותיים.

התערוכה פתוחה לקהל מה-16 ביוני ועד ה-29 באוקטובר

פתיחה חגיגית ביום שישי, ה-16 ביוני, 7:00-10:00 בערב.

YBCA

Sonic Futures, San Jose Institute of Contemporary Art

רגע לפני שתערוכה זו נסגרת, שווה לבקר בגלריה לאמנות עכשווית בסן-חוזה. התערוכה SUNIC FUTURES היא תערוכה דינמית, מרתקת וצבעונית אשר בוחנת את המוזיקה כסמן של זמן. האמנים המציגים שואלים שאלות לגבי השימוש במוזיקה בחיינו ככלי להזיז אנשים, לעורר רגשות, לייצר דרמה ואפילו לזוז בזמן. המוזיקה מאפשרת לנו לחזור אחורה, לעצור, או לנוע במהירות קדימה. העבודות המוצגות מגרות את החושים ומזמינות את הקהל לזוז, לשיר ולרקוד.

San Jose Institute of Contemporary Art

התערוכה נסגרת ב-11 ביוני.

Berkeley Art Center Workshops

במרכז לאמנות בברקלי מתקיימות מדי פעם סדנאות אמנות מעניינות אשר מודרכות על-ידי אמנים ומזמינות את הקהל להפשיל שרוולים וללמוד להביע רעיונות באמצעות טכניקות שונות. במהלך יוני יתקיימו שתי סדנאות נחמדות במיוחד. הראשונה מועברת על-ידי האמנית איליין צ'ו שמלמדת את האורחים להכין חותמות גומי. הסדנה השנייה עוסקת בקולאז'ים תלת-ממדיים אשר באמצעותם אפשר להביע רעיון, אירוע חשוב, או אפילו חלום.

Berkeley Art Center

סדנת חותמות גומי – יום ראשון, 4 ביוני, 1-4  – מגיל 13 ומעלה, הסדנה בתשלום.

סדנת קולאז' – יוצרים מציאות – יום שבת, 10 ביוני 1-3 – מגיל 12 ומעלה.


תערוכות סטודנטים

Irwin 2014, Sesnon Gallery, UC Santa-Cruz

הגלריה לאמנות של אוניברסיטת קליפורניה שבסנטה-קרוז מציגה את תערוכת זוכי מלגת IRWIN לשנת 2017. הסטודנטים הנבחרים הם האמנים המבטיחים ביותר של המחלקה לאמנות בבי"ס זה. התערוכה עוסקת בתחומים החובקים אהבה, סקס, זכרון וטראומה תוך הסתכלות מעמיקה מנקודת המבט של המודעות העכשווית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-17 ביוני.

Sesnon Gallery

Barometric, The 2017 Senior Exhibition, Stanford

תערוכת סטודנטים נוספת במחלקה לאמנות של סטנפורד, מציגה את עבודות הסיום של שמונה סטודנטים בוגרי התואר הראשון באמנות מעשית. הסטודנטים שעוסקים בטווח רחב של נושאים נוגעים בין השאר בשאלות הקשורות להיסטוריה ולתרבות, לחוויה ולטבע ככלים להבנת העולם.

Mohr Student Gallery

התערוכה פתוחה לקהל מה-6 ועד ה-16 ביוני.

פתיחה חגיגית ב-8 ביוני, 4-6 אחה"צ

Caution, Camera could explode, 2017 Thesis Documentary Film Screening, Stanford

המחלקה לאמנות באוניברסיטת סטנפורד מציגה את עבודות הסיום של בוגרי התואר השני בקולנוע דוקומנטרי. הסרטים יוצגו בזה אחר זה במשך שלוש שעות בשבת אחה"צ. הסרטים נוגעים בשאלות של זהות דתית, מינית וגזעית ומספרים סיפורים אישיים של אנשים המתמודדים עם רגעים מאתגרים של משבר. אחד מהסרטים לדוגמה מציג את סיפורו של איש ארמני שחי בעיר העתיקה בירושלים ומתמודד עם השינויים העוברים עם השנים על העיר ועל קהילת הארמנים שחייה בה.

Cubberley Auditorium

שבת, 17 ביוני 2:30-5:30 אחה"צ.

 

ציטוט לסיום – והפעם דבריה של טניה ברוגרה שעבודותיה יוצגו ב-YBCA

"אמנות היא שימושית. באמצעות האמנות אפשר להתחיל לבנות עולם שעובד אחרת".

 

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@