אמנות מקומית: המלצות על תערוכות אמנות חדשות בחודש יולי

מאת: אביטל משי

מגוון תערוכות מעניינות יפתחו השבוע. האמן הישראלי קוטימאן מגיע ממוזיאון תל אביב הישר למוזיאון היהודי בסן פקנסיסקו לתערוכה מסקרנת ועטורת שבחים, האמנית שרה לוקאס עם תערוכה על מגדר וסטראוטיפים, תערוכת סאונד במוזיאון המומה וגם יריד ספרי אמנות וקטלוגים ופסטיבל סרטי אנימציה שיש לי את הכבוד להשתתף בו בעצמי (!!!).

Soundtracks, SFMOMA

תערוכה קבוצתית חדשה בSFMOMA שמתרכזת בתפקיד הסאונד באמנות העכשווית. התערוכה כוללת עבודות מיצב, וידאו, מיצג ופיסול אשר מפוזרות ברחבי המוזיאון ומתייחסות לסאונד בצורה בלתי צפויה ומציגות את מערכת היחסים שבין המרחב לסאונד.

התערוכה פתוחה עד ה-1 בינואר 2018

SFMOMA

Sarah Lucas: Good Muse, Legion of Honor

האמנית שרה לוקאס ידועה בעבודות הפיסול והמיצב שלה אשר מציגות את הגסות המובנית של תפיסות סטראוטיפיות על מגדר ומיניות. לוקאס משתמשת בפורטרט העצמי שלה בכדי לחשוף גישות שמרניות של נשיות תוך שהיא מאמצת עמדות שמיוחסות להתנהגות יותר גברית. הפסלים המוצגים מכילים אלמנטים שהם גם נשיים וגם גבריים אך יחד עם זאת לא מציגים נטייה ברורה לאף אחד מן המגדרים. התערוכה מוצגת ליד פסליו של אוגוסט רודן ומדגישה את הפן הארוטי בהם תוך ניסיון לבטל את הכוח שרודן נותן בפסליו למבט הגברי. בכך לוקאס מנסה לבטל את ההחפצה הנשית ולהחליפה בהעצמה.

התערוכה פתוחה עד ה-17 בספטמבר

LEGION OF HONOR

Kutiman: offgrid offline, The Contemporary Jewish Museum

האמן הישראלי קוטימן מגיע אלינו עם עבודה נהדרת שהיה לי העונג לראות אותה מוקדם יותר השנה במוזיאון תל-אביב. העבודה מציגה יצירה מוזיקלית המשלבת קטעים שקוטימן אסף מן האינטרנט. הקטעים אינם קשורים זה לזה מראש אך בסופו של דבר משתלבים זה בזה בהדרגתיות לכדי קטע של 38 דקות אשר מוצג ב-12 מסכים שנדלקים וכבים לסירוגין.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-8 ביולי 2018

The Contemporary Jewish Museum

2017 SF Art Book Fair, Minnesota Street Project

יריד ספרי האמנים של סן-פרנסיסקו מתארח השנה במרחב הנהדר של מינסוטה סטריט. היריד יציג במשך שלושה ימים ויארח יותר מ-100 דוכנים. הקהל מוזמן לעיין ולרכוש ספרי אמנים, קטלוגים של תערוכות, מונגרפיות, כתבי עת ועוד ארטיפקטים מודפסים. עוד ביריד – הרצאות, דיונים, מפגשים עם יוצרים ופרויקטים יחודיים אשר יוצגו במרחב.

21-23 ביולי

MINNESOTA STREET PROJECT

Aggregate Animated Shorts, Aggregate Space Gallery

ולסיום, פסטיבל סרטי אנימציה קצרים אשר יש לי את הכבוד להשתתף בו בעצמי (!!!). במסגרת מאמציה של הגלריה להציג אמנות עכשווית ייחודית ולהגיש לקהל חוויה מרתקת ומאתגרת, Aggregate Space מציגים לראשונה את הפסטיבל הזה. סרטי האנימציה אשר יוצגו בפסטיבל הם סרטי אמנות אקספרימנטליים, אשר מציגים ניסיון לשבור חוקים ואילוצים. תוכן הסרטים נע בין מופשט לחלוטין או כזה המבוסס על נרטיב מורכב.

הסרטים יוצגו בגלריה החל מה-21 ביולי ועד ה-5 באוגוסט.

פתיחה חגיגית – 21 ביולי 18:00

טקס חלוקת פרסים – 9 באוגוסט.

AGGREGATE SPACE GALLERY

לסיום ציטוט – והפעם מהספר "GRAPEFRUIT" של האמנית יוקו אונו:

"הכן לעצמך מפתח. מצא מנעול שהמפתח הזה מתאים לו. אם אכן מצאת את המנעול המתאים, שרוף את הבית שאליו המנעול מחובר."

למחשבות נוספות, תמונות מתערוכות והאמנות האישית שלי – @avitalix