חדשים בוואלי? 10 טיפים להתמצאות בתזונה המקומית

חדשים בוואלי? 10 טיפים להתמצאות בתזונה המקומית

מאת: יעל דרור

ברוכים הבאים לוואלי. לא פשוט לעבור לארץ זרה עם כל המשפחה ולא פשוט בכלל להבין "מי נגד מי" בתחום קניות המזון. זה בולט מיד כאשר תויות המזון שונות והטעם של מאכלים רבים שונה ממה שאנו מכירים בארץ. הגדלים והצבעים של המזונות והמשקאות לפעמים הפוכים ממה שאנו רגילים ומי שמחפש לקנות מזון כשר, צריך לפעמים "מפת מטמון" כדי להצליח להשיג את הכל. כדי להקל עליכם ולו במעט, אספתי את 10 הטיפים הכי חשובים שיעזרו לכם להתרגל לחיים התזונתיים בוואלי:

Food Labelאחוזי השומן

בישראל אחוז השומן רשום בצורה ברורה על תוית המזון כיוון שצורת הסימון היא לפי 100 גרם. בארה"ב, הסימון התזונתי הוא לפי מנת הגשה, בעלת משקל משתנה ולכן המספר שרשום בתוית המזון לא מהווה בהכרח את אחוז השומן. ישנם שלושה סוגי מאכלים שרשום עליהם בגדול על האריזה את אחוז השומן: חלב, יוגורט וקוטג'. עבור כל השאר, צריך להשתמש בנוסחת החישוב הבאה: לחלק את כמות השומן שבתוית המזון (Total Fat) בגרמים של מנת ההגשה (Serving Size). את המספר שמתקבל מכפילים ב-100 והוא אחוז השומן. דוגמא לחישוב אחוז שומן לגבינה: כמות שומן למנת הגשה Total Fat 5 גרם. מנת ההגשה עצמה היא 1oz, כלומר 28 גרם. מחלקים 5/28= 17.8% שומן.

ירקות במשקל

מלחיץ להגיע לסופרמרקט ולגלות שמוכרים מלפפון ענק במחיר מופקע ליחידה, וכאשר מגיעים הביתה גם אין לו טעם… מי שרוצה למצוא את המלפפונים המוכרים שאנו מכירים מישראל ואף לבחור אחד אחד ולשלם לפי המשקל ולא לפני היחידה, מומלץ להגיע למכולות שמוכרות מוצרים מישראל הפזורות ברחבי הוואלי. הפירות והירקות שם מסודרים בצורה מאד דומה לארץ והמחיר הוא בדרך כלל  לפי משקל של פאונד (חצי ק"ג) ולא לפי יחידה. אפשר לבחור את הפירות והירקות שרוצים וכמובן בכמות שאתם רוצים. מומלץ ב Oakmont Produce Market- Felipe’s Market ו-Foothill Produce.

אורגני זמין במחיר שפוי

מפתיע אולי לגלות, אך דווקא הפער בין האוכל האורגני לאוכל הלא אורגני במרבית המקרים לא יהיה גדול במחיר. יש אפילו מקרים בהם המוצרים האורגניים יהיו זולים יותר מהמוצרים הרגילים. היום אפשר כמעט בכל סופרמרקט למצוא מחלקה אורגנית ושילוב של מוצרי מזון אורגנים בין המוצרים הרגילים: ירקות, פירות, בשר, ביצים, קטשופ, חטיפים, מוצרי חלב ועוד. אם אתם מעוניינים לקנות מזון אורגני, זו אפשרות יחסית לא מאד יקרה ומאד נגישה כאשר גרים בוואלי.

שווקי איכרים

farmers-marketאחת ההנאות התזונתיות בוואלי הם שוקי האיכרים שקמים מדי סוף שבוע, כל פעם בעיר אחרת. זו חוויה לכל המשפחה והזדמנות נהדרת לערוך קניות לבית ישירות מהחקלאי. רבים מציעים לטעום את הפירות ואפשר למצוא לא מעט זנים ומינים פחות נפוצים. טיפ: מרבית שוקי האיכרים נסגרים בסביבות השעה 13:00. באזור 12:30 חלק מהמוכרים מנסים להיפטר מהסחורה ומציעים אותה במחיר מוזל ואטרקטיבי. בכל יום השוק נמצא במקום אחר: קופרטינו בשישי, סניוואל בשבת, מאונטין וויו בראשון, קמפבל בראשון, לוס גאטוס בראשון, פאלו אלטו בראשון.

אוכל כשר

אפשרות של קניית אוכל כשר בהחלט קיימת בוואלי אם בחרתם להמשיך לשמור על כשרות בבית. אמנם המגוון כאן הוא לא כמו בישראל, אך כמעט כל סופרמקט של רשת גדולה, יחזיק אזור או כמה מדפים עם מזון המיובא במישראל ו/או כשר. עם זאת, לצורך קניה של בשר ומוצרים נוספים שקצת יותר קשה להשיג, אפשר לגשת ל-Trader Joe's, Luck (במיוחד מומלץ הסניף בלוס אלטוס המוכר בפי רבים "בני ברק" עם מחלקה מאד גדולה של אוכל כשר) והמכולת הכשרה בסן חוזה "Pars Market". כאמור, יש עוד חנויות בעלות מגוון כשר בכל עיר בוואלי, ומומלץ להתייעץ עם הותיקים לקבלת פרטים על מקומות כשרים באזור שלכם.

אי אפשר לרכז את הקניות השבועיות

כשמגיעים מישראל נראה מאד הגיוני שצריך למצוא סופרמרקט אחד בו מרכזים את כל הקניות לבית. בפועל, זה כמעט ולא אפשרי אם לוקחים בחשבון את המגוון שכל חנות מציעה ואת פערי המחירים. צריך להתארגן על תוכנית קניות שבועית-חודשית שבפועל כוללת 3-4 מקומות שונים ,ואף שילוב במרבית המקרים של הזמנות אונליין (אמזון, גוגל אקספרס ועוד). זה לא בהכרח רע, רק דורש התארגנות ותכנון זמן שונה של קניית המזון והמוצרים לבית.

הלחם

Oroweatבישראל הלחם הוא מרכיב מרכזי בכל ארוחה ויש מגוון רב של אפשרויות. הלחם בארה"ב שונה מאד ממה שאנו רגילים אליו מהארץ. הצרכן האמריקאי מעדיף את הלחם שלו מתוק ובמרבית הלחמים ישנה תוספת של סוכר, דבש, סילאן, מייפל ואף תוספת פרוקטוז. אנשים רבים מדווחים שמאז המעבר לוואלי, הם הורידו או אף הפסיקו לקנות לחם כי לא מצאו את מה שהם אוהבים. נכון, לא קל מצוא לחם לא מתוק ואף קשה יותר למצוא סוגי לחמים בריאים כמו לחם מחמצת, לחם שיפון, לחם דגנים מלאים וגם לחמים קלים כמעט ואין למצוא. החיפוש אחרי הלחם המוכר ללא הסוכר, הוא משימה אפשרית אך דורש לא מעט חיפושים וטעימות לפני שמוצאים את הלחם שאתם אוהבים. הכי טוב, להתייעץ עם ותיקים בוואלי ולנסות לבחון חברות מומלצות שלא מוסיפות סוכר וממתיקים אחרים ללחם שלכם. אפשר גם להיכנס לכתבה שלי עם כמה טיפים והמלצות פרקטיות לבחירת לחם.

צבע אריזת החלב

milkבישראל מאד קל לגשת למקרר החלב, להושיט את היד ולבחור את סוג החלב שאתם רגילים לקנות לפי הצבעים: אדום= חלב 1%, כחול= חלב 3%. בארה"ב הצבעים הפוכים! כן, זה מאד מבלבל ולכן חשוב להבין שכאן הצבעים הם: אדום= חלב מלא (3-4%), כחול= חלב דל שומן 2%. יש אף צבעים נוספים כמו ורוד ותכלת בהיר שמסמלים חלב 1-0%. צריך להתרגל לצבעים החדשים!

צבע השוקולד

גם בשוקולד הצבעים מסמלים הפוך ממה שאנו רגילים. בארץ, שוקולד מריר יהיה "אדום" ושוקלד חלב יהיה "כחול". בארה"ב זה בדיוק הפוך!

הכוס הכי קטנה היא "Tall"

הכל גדול בארה"ב אמרו לכם לפני שטסתם וזה כנראה נכון ובולט במיוחד בכוסות הקפה/תה. תשכחו מהגודל הרגיל שבו מוגש הקפה בישראל, כאן כוס הקפה הכי קטנה היא בגדול של מאג ישראלי גדול. מי שרוצה להזמין שתיה בכוס בגודל יותר שפוי, יכול להזמין "כוס ילדים" או להשתמש במושג "short" המתאר כוס קטנה המזכירה מאד את הגודל המוכר מישראל.

* הכותבת יעל דרור הינה דיאטנית קלינית ובעלת תואר שני בפיזיולוגיה M.Sc

10 הדברים אליהם אתגעגע בסיליקון וואלי

10 הדברים אליהם אתגעגע בסיליקון וואלי

מאת: יעל דרור

לא להאמין, כמעט חמש שנים עברו מאז שהגעתי לוואלי! אני עוד זוכרת איך הרגשתי מבולבלת וחסרת אונים בביקורים הראשונים שלי בסופרמרקט האמריקאי. הכל היה חדש, מסקרן ומוזר בערך באותה מידה. מאז, עברו להן השנים ועכשיו כאשר אורזים מזוודה וחוזרים לארץ, אני חייבת להגיד שיש הרבה דברים שאתגעגע אליהם בתחום המזון והתזונה בוואלי. נכון, לא הכל מושלם כאן (ואף אולי רחוק מלהיות מושלם…), אבל יש כאן גם דברים מיוחדים בשל אופי המקום והמגוון הגדול של האוכלוסיה. אז רגע לפני החזרה לארץ, ישבתי ועשיתי את הרשימה שלי שכוללת את כל הדברים אליהם אתגעגע בתחום המזון בעמק הסיליקון:

ירקות ופירות מכל העולם

כפי שכולם יודעים, מגוון האוכלוסיה הגרה בוואלי גדול מאד, אפשר אפילו לומר מכל קצוות העולם. כך, גם המגוון של הפירות והירקות: מקסיקו, הוואי, דרום אמריקה, המזרח הרחוק ועוד. אפשר למצוא שלל סוגים וטעמים לא מוכרים של פירות וירקות היוצרים חוויה קולינרית מרגשת בכל ביקור בסופרמרקט. מודה, לא את הכל העזתי לטעום, אבל כן הגדלתי את מגוון הפירות והירקות שהכרתי בשנים האחרונות.

ה- Berries!!!

הייתי חייבת לתת מקום של כבוד למשפחת ה-Berries משאר הפירות. בעברית הם נקראים "פירות היער", וכאן בוואלי הם נמצאים זמינים כמעט כל השנה במגוון גדול של טעמים. האוכמניות, התותים, הפטל האדום, הפטל השחור ועוד בני משפחה בעלי ערכים תזונתיים גבוהים ומחירים סבירים. אתגעגע מאד ליכולת לשלב באופן יומיומי את פירות היער כמעט בכל ארוחה.

שוקי איכרים

בסופי השבוע אפשר לקבל את הירקות והפירות ישר מן המגדלים במסגרת שוקי האיכרים שמתקיימים ברחבי הוואלי. חלק מהמגדלים מגיעים מאזור מונטריי (נהדר לנסוע ולראות את שטחי השדות הפרוסים לאורך כביש 1) וחלקם אף מגיעים ממקומות רחוקים יותר, עד 4 שעות נסיעה. הירקות והפירות מותאמים לעונות השנה ומבטיחים טעם נפלא. כמובן אפשר לטעום כמעט מהכל לפני שקונים. אמנם, חלק מהמחירים אינם זולים, אך עדיין שווה לקנות שם מהמוצרים העונתיים. אפשר לתכנן את סוף השבוע לפי המקומות השונים בהם מתקיימים שוקי האיכרים. למשל, יום שישי בקופרטינו, שבת בסאניוול ולסיים את הסיור ביום ראשון במאונטיין ויו, פאלו אלטו או קמפבל. עבורי ועבור משפחתי, זהו אחד ממקומות הבילוי המהנים של סוף השבוע.

מסעדות וטעמים מכל העולם

מישהו פעם אמר לי שאם נוסעים לאורך רחוב El Camino Real אפשר למצוא מסעדות מכל העולם! אני לא בטוחה ש"לכל העולם" יש ייצוג על הרחוב הארוך הזה שחוצה כמעט את כל הערים בוואלי, אבל מה שבטוח הוא שיש בו מגוון עצום של טעמים ממקומות שונים על הגלובוס, והאמת שלא רק בו. בכל עיר ובכל מקום בוואלי אפשר למצוא מסעדות אותנטיות בהן ניתן לטעום את המאכלים המסורתיים של מדינות רבות עם הניחוחות והמאפיינים התרבותיים המיוחדים לכל מדינה. פשוט חגיגה גדולה של טעמים ואפשרויות ליציאה למסעדה בכל תקציב.

קיצורי דרך לבישול מהיר של ירקות

בגדול, האמריקאים לא מרבים לבשל בבית באופן יומיומי. הם יעדיפו לקנות בחוץ ולהביא הביתה, לצאת למסעדה או לקנות אוכל קפוא/מצונן שרק צריך לחמם בקטנה ומיד יש ארוחה. כדי לעודד את האמריקאים כן לשלב יותר אוכל טרי/מבושל בהכנה הביתית, אבל בלי הרבה מאמץ, פיתחו לא מעט קיצורי דרך למטבח שניתן לקנות בספורמרקט: ירקות חתוכים מוכנים להקפצה/אפיה/בישול, שיפודי ירקות מכונים לצלילה, קופסאות עם מגוון פירות חתוכים, בצל קצוץ, קוביות/רצועות של דלורית ודלעת חתוכים ועוד ועוד. בקיצור, שילובים מוכנים של ירקות ופירות חתוכים שיכולים לקצר את זמן הבישול הביתי בצורה ניכרת עם הרבה פחות מאמץ ומחיר סביר לחלוטין.

מגוון אפשרויות לרגישים למזון

מי שלא נתקל בהגבלה תזונתית כמו הימנעות מגלוטן על רקע של צליאק או רגישות לסוגים של אגוזים, לא מבין כמה זה יכול להיות מתסכל לעשות קניות עבור המשפחה כאשר אין מספיק אפשרויות על המדפים או שהמחירים בשחקים. אחד הדברים שמאד אהבתי כאן הוא מגוון האפשרויות שאנשים עם מגבלות תזונתיות יכולים למצוא. חולי הציליאק יכולים למצוא מוצרים רבים בסופר ללא גלוטן ובנוסף מסעדות רבות המציעות מנות ללא גלוטן. אפילו אצל "אורן חומוס" גיליתי לאחרונה שאפשר להזמין סלסלה של ירקות חתוכים במקום הפיתות לניגוב החומוס וזה מוגדר כ-Gluten free. גם עבור מי שאלרגי לאגוזים, רגיש ללקטוז או בוחר להיות טבעוני, מגוון האפשרויות גדול מאד וקל להנות מהליכה לקניות מבלי לחשוש שלא נמצא מוצרי מזון מתאימים להגבלות התזונתיות.

האורגני זול וזמין

כשהגעתי מישראל הייתי רגילה שמזון אורגני הוא "מזון יקר"! כשהתחלתי להסתובב בשווקים גיליתי שנכון שיש פער במחירים גם בוואלי, אך הוא לא כל כך גדול כמו בארץ. בחלק מהמקרים אף היו מצבים בהם המוצרים האורגנים היו יותר זולים מהמוצרים הלא אורגנים באותה קטגוריה… המחיר הזול יחסית מאפשר לאנשים רבים לצרוך מזון אורגני וזה לא מיועד "לעשירים בלבד"!

בקבוקי המים במגוון גדלים

תמיד הייתי רגילה בישראל שיש שני גדלים של בקבוקי מים: חצי ליטר וליטר וחצי. אין ביניים! המגוון של נפח בקבוקי המים בארה"ב הוא גדול ומאפשר לכל אחד למצוא את מה שמתאים לו. יש בקבוקים קטנים המתאימים לילדים עד בקבוקים עצומים של גלון. אני באופן אישי צמודה במהלך היום לבקבוק שתיה קבוע של 24oz (מכורה ל-Contigo) וכך גם בני משפחתי, אבל האפשרות לרכוש בקבוקי מים במגוון נפחים עבור אירועים, נסיעות או סתם כאשר צמאים היא נהדרת ומעודדת שתיה של מים.

מגוון אפשרויות לארוחות ביניים על הדרך

לא תמיד קל להתארגן מראש על מזון בריא לנשנוש לאורך כל היום. מאד התרשמתי שבסופרמקטים ובבתי הקפה יש אפשרויות יחסית בריאות לקנות. למשל, אפשר לקנות תפוח אחד או בננה אחת ברשתות בתי הקפה כמו גם ביצה קשה באריזה אישית. מארזים קטנים של גבינות, אגוזים ופירות חתוכים נפוצים מאד בכל מקום. כמובן שאני תמיד מעדיפה להצטייד מראש בנשנושים שלי למהלך היום, אבל הידיעה שיש לי גם אפשרויות בריאות לקנות ולא רק חטיפי אנרגיה או חטיפים קנויים אחרים, מאד משמחת אותי.

טריידר ג'ו

אז אחרי שפירטתי את כל מה שאהבתי בתחום המזון בוואלי, הכל מתרכז בפועל למקום אחד יחיד ומיוחד שנקרא "טריידר ג'ו" (הכוונה לכל אחד מהסניפים של הרשת). אני חייבת לומר שבהתחלה התאכזבתי שהסופר קטן ואין הרבה מבחר, אבל עם הזמן הבנתי את ההיגיון מאחורי "האני מאמין" של הרשת והתאהבתי! המוצרים אומנם לא תמיד מגוונים כמו ב-Safeway, אבל הם איכותיים ויש הרגשה שמשהו עשה בשבילך את הבדיקה ואתה יכול להיות שקט ורגוע שמה שאתה קונה הוא באיכות גבוהה, ובלי כל מיני חומרים בלתי רצויים (למשל פרוקטוז, שומן טרנס ועוד). לכן, התחלתי לפני כמה שנים לעשות סיורים מודרכים בטריידר ג'ו ולחשוף לעוד אנשים את היתרונות הבריאותים, התזונתיים והחיסכון במחיר (!) בעת הקניה. ללא ספק זהו אחד המקומות שיחסרו לי בעת חזרתי לארץ.

 

* הכותבת, יעל דרור, הינה דיאטנית קלינית ובעלת תואר שני בפיזיולוגיה M.Sc

10 עובדות מעניינות ש(אולי) לא ידעתם על רשת טריידר ג'ו

10 עובדות מעניינות ש(אולי) לא ידעתם על רשת טריידר ג'ו

מאת: יעל דרור

אתחיל בגילוי נאות: Trader Joe's הוא הסופרמרקט המועדף עלי לקניות מזון לבית. נכון, אי אפשר למצוא בו הכל, ותמיד צריך לעשות השלמות במקומות אחרים, אבל כבסיס קניות המזון לבית הוא הבחירה הראשונה שלי.

צילום: שלומית אקרמן

אז למה התחברתי דווקא לטריידר ג'ו? כי לרשת המרכולים הזאת יש כמה קווים אופיינים שהופכים אותה למקום שנעים וקל (יחסית) לבצע בה את הקניות לבית/למשרד. מדובר באופן תכנון החנויות, במגוון המוצרים שהן מציעות, באג'נדה והקביעה שלהן לאילו קהלים הן פונות ואילו מרכיבים תזונתיים לא מורשים להכנס לחנות. כל אלו משפעים מאד על האופי של הרשת כולה ועל חווית הקניות בחנויות עצמן.

לטריידר ג'ו כמה קווים מנחים עם אג'נדה ממוקדת שמאוד שווה להכיר. בכתבה הנוכחית אספתי את 10 הנקודות המעניינות, לפי דעתי, שכדאי לדעת על טריידר ג'ו. אז אם עדין לא יצא לכם להכיר את הרשת הזאת לעומק, הכתבה הנוכחית היא הזדמנות נהדרת לעשות זאת. ואם אתם קונים ותיקים שם, אשמח לנסות ולחדש לכם דברים מפתיעים שאולי לא שמתם לב אליהם עד עכשיו. קריאה נעימה!

"גאווה מקומית" הכל התחיל בקליפורניה

טריידר ג'ו הוא לא במקרה חלק מהנוף המקומי של קליפורניה. הסניף הראשון נוסד בפסדיניה, קליפורניה בשנת 1958 ונקרא אזPronto Markets  . בשנת 1967 שונה שם החנות ל-TRADER JOE’S ע"י ג'ו האמיתי (!) ובשנת 1969 הוכנסו לשימוש חולצות "הוואי" המופרסמות של העבודים כחלק מ"תלבושת העבודה" בחנות. כן, עד היום הן מהוות חלק מסמני ההכר של הרשת. רק ב-1988 נפתחה החנות הראשונה בצפון קליפורניה, בסן רפאל (קרוב אלינו). בשנות ה-90 התחילו להיפתח סניפים של טריידר ג'ו במקומות נוספים ברחבי ארה"ב וכיום יש מעל 400 סניפים בכל ארה"ב(!).

חנות קטנה ומטריפה

הרשת שומרת בצורה מכוונת על גודל חנות קטן יחסית ושימושי. בממוצע יש כ-4000 פריטים שנמכרים בחנות של טריידר ג'ו, זאת בהשוואה ל-40,000 פריטים בספורמרקט רגיל. לכן מראש המגוון וההיצע יהיה הרבה יותר מצומצם בהשוואה לסופרמקטים גדולים. מצד שני זה יתרון. אם אתה מכיר את החנות והמוצרים, זה מקל על החיים כי אפשר לסיים את הקניות מהר מבלי ללכת לאיבוד בין המדפים הרבים.

קהל היעד ממוקד

חלק מהאדג'נדה של טריידר ג'ו היא שהם מעוניינים לפנות בצורה ממוקדת ל-3 קהלים שונים של לקוחות:

  • טבעונים
  • ללא גלוטן
  • אוכלים כשר

לכן ניתן למצוא מוצרים רבים מאד העונים על אחד או יותר מהקריטריונים הללו. במיוחד אם נושא הכשרות חשוב לכם ואתם מתקשים למצוא מזון קשר בסופרמקטים אחרים, רוב הסיכויים שבטריידר ג'ו תוכלו למצוא מגוון גדול יותר של אפשרויות (ועדין יש מקום לשיפור).

מותג הבית של הרשת

90% מהמוצרים הנמכרים ברשת טריידר ג'ו הם של המוצר הפרטי של הרשת. בדרך זו הם מסוגלים להוריד עלויות (קונים בכמויות גדולות ואורזים באריזות שלהם) ומאפשרים שליטה ובקרת איכות יותר טובה על המוצרים שנמכרים אצלם. לדוגמה, במוצרים של מתוג הבית, החל משנת 2007 אין שומן טרנס, אין תוספת טעמים מלאכותיים, אין תוספת של חומרים משמרים מלאכותיים ואין GMO (Genetically Modified Organisms). השמות של מותג הבית משתנים בהתאם לאופי המוצר עם רמיזה למקורו האתני: Trader Mings, Trader Jose, Trader Giotto, Pilgrim Joe. חשוב לציין שהם פונים לחברות גדולות ואף לעסקים קטנים מקומיים, ומביאים מגוון גדול וטעים של מוצרים תחת המטריה של "מותג הבית".

אין כניסה ל-Fructose או HFCS- High Fructose Corn Syrup!

אחד הנושאים הבריאותיים הכי בעייתים בארה"ב הוא הנוכחות הגבוהה במזון של פרוקטוז או בגרסתו היותר בעייתית .“HFCS” מדובר בחד -סוכר המופק בתעשיה מצמח התירס, ולמרות שלכאורה מקורו "טבעי" הוא נחשב בגוף כ"גורם זר" שלא מזהה אותו כמו סוכר טבעי. כיום ידוע כי הוא עלול לגרום לתופעות לוואי רבות כמו השמנה ביטנית, כאבי ראש, מיגרנות, פריחה, שלשולים, נפיחויות ועוד. מכיוון שהשימוש בו מסובסד על ידי הממשל, הוא נמצא במוצרים רבים מאד, גם אם הם לא מתוקים. בלי קריאה מעמיקה של רשימת הרכיבים לא תוכלו לדעת שיש במוצר המזון רכיבים אלו. טריידר ג'ו לא מכניסים מוצרי מזון עם Fructose או HFCS- High Fructose Corn Syrup ואף, הם לא מכניסים חברות שמשתמשות ברכיב זה באופן גורף. כלומר, גם אם לחברה מסויימת יש מוצרים הכוללים פרוקטוז ואחרים שלא כוללים פרוקטוז, כל מוצרי החברה לא יכנסו לרשת טריידר ג'ו! מה שזה אומר, שלפחות מבחינת החשש לנוכחות פרוקטוז וחבריו, אין צורך לחשוש כאשר עושים את הקניות בטריידר ג'ו.

צלצולי הפעמון המפורסם

אם ערכתם קניות בטריידר ג'ו, בטח שמתם לב שיש איזו "שפת סתרים" בהם משתמשים בצלצולי הפעמון בקופות. האמת שמדובר בקוד ברור וידוע לכל העובדים המאפשר תקשורת מהירה ויעילה בין הקופות לשאר עובדי החנות. השימוש בצלצולי הפעמון כקוד נכנס לשימוש בשנת 1975 והוא חלק בלתי נפרד מתרבות הקניות בחנות. להלן הקוד הסודי:

  • צלצול אחד- יש צורך לפתוח עוד קופה
  • 2 צלצולים– קריאה למשהו שיעזור (יחפש מוצר על המדפים, יבדוק מחירים, יסחוב שקיות לאוטו)
  • 3 צלצולים- קריאה למנהל
  • 4 צלצולים– כל העובדים לקופות! מהר!

משחק "חיפוש המטמון" לילדים

אחת הדרכים למשוך קהל של משפחות לקניות ברשת היא "חיפוש המטמון". בכל אחת מחנויות הרשת מתחבאת בובה של חיה, שמהווה את הסמל של החנות. כאשר הילדים מגיעים לחנות, הם צריכים לחפש את הבובה ברחבי החנות (כן, כל יום משנים את המקום) וכאשר הם מוצאים אותה, הם הולכים לקופה הראשית, מציינים איפה מתחבאת הבובה ומקבלים סוכריה. יכול להיות שמדובר בג'וג'ו הקוף או בסאני התוכי. שווה לבדוק בכל פעם שאתם נכנסים עם הילדים לסניף אחר, איזה חיה/בובה צריך לחפש ואיך קוראים לה. עבור הילדים שלי זה תמיד יוצר חוויה נוספת והנאה בקניות (גם אם בסוף הם לא באמת רוצים את הסוכריה, העיקר זה החיפוש ברחבי החנות).

עגלות קניות Kids friendly

עוד דרך למשוך ילדים (ומשפחות) לחנות הן עגלות הקניות הקטנות המיועדות במיוחד לילדים. העגלות הקטנות נראות בדיוק כמו העגלות הגדולות (אדומות), אך הן מתאימות לגודל של ילד. מאד נעים לערוך איתן את הקניות במידה ואתם לא צריכים הרבה דברים, ונעים עוד יותר כאשר הילד לוקח אחריות ועוזר בקניות. החיסרון היחיד הוא שאי אפשר להוציא אותן החוצה מהחנות… אז תמיד כדאי להצטייד גם בעגלה גדולה ליתר ביטחון.

מתחייבים למחיר הנמוך ביותר האפשרי

טריידר ג'ו מתחייבים לספק את המוצרים במחיר הכי נמוך שהם יכולים. לכן, אין "מבצעי היכרות" עם מחירים מוזלים או מבצעים בכלל. אחת הדרכים שלהם להוריד עלויות היא על ידי מכירה של "מותג הבית" שהוזכר בסעיף מס 4. דרך נוספת היא שכאשר הסופרמרקטים האחרים גובים עמלה מחברות המזון על סידור המזונות שלהם על המדפים, הדבר גורם לעליה של מוצרי המזון כי החברה המסחרית מגלמת את התשלום במחיר המוצר. בטריידר ג'ו הם לא עושים זאת ולכן מאפשרים למחירים להיות יותר נמוכים (הם מסדרים את המדפים בעצמם!). כאמור, אין מבצעי מכירות ואין קופונים עם הנחות כי מראש התמחור של המוצרים הוא הכי נמוך שהם יכולים.

המקום המומלץ ביותר להכרויות

חנויות טריידר ג'ו נבחרו בשנת 2015 למקום הראשון מבין רשימת המקומות המומלצים להכיר בני זוג פוטנציאלים בארה"ב. ברשימה אפשרויות נוספות כמו גם לצאת עם הכלב לפארק, Meetup, מופעי מוזיקה ועוד. כאמור המקום הראשון שייך לטריידר ג'ו מתוך אמירה שקהל הקונים בו איכותי ואטרקטיבי! (אולי רק בשביל להחשב "קהל אטרקטיבי" שווה להיכנס:)). גם אתרים נוספים המייעצים לגברים איפה נמצאות ה"פנויות" הכי שוות, מדרגים את טריידר ג'ו באחד מ-3 המקומות הראשונים. אז אם אתם רווקים, שווה לפתוח את העיניים כאשר מגיעים לקניות, כי אף פעם אי אפשר לדעת איזה עוד הפתעות תמצאו שם.

השמנת יתר אצל ילדים: 10 טיפים לשליטה בכמויות האוכל

השמנת יתר אצל ילדים: 10 טיפים לשליטה בכמויות האוכל

מאת: יעל דרור

אחת הבעיות העיקריות שמובילה להשמנת ילדים היא אכילה של כמות מזון גדולה מידי, מעבר לדרישות גוף הילד. יש שיקראו לזה "Portion Control" וזו אכן אחת מהתופעות הבעייתית של התזונה בעולם המערבי. כפי שכולם כבר יודעים, בארה"ב (ואפילו בסיליקון וואלי) המנות גדולות מאד! לפעמים גם אני לא הייתי מצליחה לסיים ארוחת ילדים המוגשת במסעדה (לא שאני בכלל מנסה), שלא לדבר על גודל אריזות החטיפים, דליי הפופקורן הנמכרים בבתי הקולנוע עם אפשרות למילוי חוזר בלתי מוגבל, כוסות השתיה הענקיות וכמויות הרטבים והפיתויים שמקיפים את הילדים.

iStock.com/KatarzynaBialasiewicz

הבעיה של אכילת כמויות גדולות מידי היא לא רק בעיה אצל ילדים, אבל כילד אתה מושפע מאד מהכמות המוגשת לך ולא תמיד מסוגל לעשות את ההבחנה בין הכמות שאתה אמור לאוכל לבין נפח המארז של המזון. בואו נודה באמת, גם רבים מהמבוגרים עם עודף משקל, סובלים מאותה בעיה. לכן הקניית הרגלי אכילה נכונה ושליטה בכמויות מגיל צעיר, הם כלי חשוב מאד כדי למנוע השמנה בילדות ו/או בעתיד.

בעיית גודל הצלחת
מחקרים מראים שילדים בגיל בית הספר היסודי עדין אינם מסוגלים לקחת מזון מהכלי המרכזי בארוחה, בכמות המתאימה להם. הם מושפעים מגודל הצלחת ולא מכמה שהם אמורים לאכול. אכילה מצלחת גדולה, שלא מתאימה לגודלם, כמו צלחת של מבוגרים, עלולה לגרום להם לקחת יותר מידי אוכל, לאכול יותר מידי או/ו לזרוק אוכל. כדי להתמודד עם בעיה זו, חשוב מאד לתכנן נכון את הארוחה, את כלי ההגשה וכמובן את הכללים בבית לגבי לקיחה של תוספת שניה.

כאשר באים ללמד ילד לאכול בכמות נכונה עבורו, חשוב לזכור שכולנו "אוכלים עם העיניים". לכן לא לקל להפסיק לאכול כאשר אוכל מונח מולנו. היכולת לשלוט בכמות שאנו אוכלים במצבים אלו שואפת לאפס, אולם עם כמה טיפים אפשר ללמד את הילד לשלוט טוב יותר בכמויות הטובות עבורו לאורך זמן.

10 טיפים בעזרתם תלמדו את הילד לאכול בכמות המתאימה לו

צלחת קטנה

חשוב להתאים את גודל הצלחת לילד. לא נכון שילדים יאכלו בצלחות גדולות של מבוגרים. בארוחה משפחתית או בכל מצב בו יושבים לאכול, כל אחד אוכל בצלחת המתאימה לגודלו! גם אם זה לא מאותו הסט… (אני בטוחה שהאורחים יסלחו לכם על הגיוון בצבעים/גדלים של הצלחות).

דגני בוקר

דגני הבוקר כאן מגיעים לפעמים ב"אריזות ענק". במיוחד אחרי הביקור האחרון בקוסטקו. אם הילד שלכם אוכל דגני בוקר, למדו אותו להשתמש בכוס מדידה ולא לשפוך את דגני הבוקר ישירות לקערה בלי שליטה. הגדירו לו מראש מה הכמות הנכונה שמתאימה עבורו בעזרת "כוס המדידה" ולמדו אותו להיות עצמאי ולקחת את הכמות לבד (כמובן בהתאם לגילו).

iStock.com/iStock_Oles

חטיפים

עולם החטיפים כאן מגוון מאד בטעמים ואף בגודל האריזות. מה שבארץ מוגדר כ"אריזה משפחתית", כאן נחשב לגודל נורמטיבי לאדם בודד… למדו את הילד להעביר את החטיף לקערה קטנה המתאימה לגודלו ולא לאכול ישירות מהשקית שעשויה להיות גדולה מידי. עבור ילדים צעירים, הקפידו מראש לשים להם את הכמות הנכונה בעקרה ואל תאפשרו לאכול ישירות מהשקית.

חטיפים במסיבה

למדו מראש את הילד לקחת את החטיפים בכוס חד פעמית (8oz) ולהחליט שזו הכמות הנכונה בלי תוספות. זה לא קל, אבל תמיד הרי יש עוד כיבודים במסיבה (פיצה, עוגת יומולדת, קאפקייס ועוד), אז לפחות שאת כמות החטיפים יגביל לכוס אחת. הרי אותם אפשר לנשנש בלי הגבלה מבלי להרגיש תחושת שובע.

האם לאפשר תוספת בארוחה ומאיזה סוג מזון?

אם הילד שלכם סובל מעודף משקל ויש לו חיבה חזקה לפחמימות, יכול להיות שאתם מרגישים שהכמות יוצאת לפעמים משליטה. במצבים האלו, הכלל החשוב הוא ללמד את הילד לקחת את כל מה שרוצה לאכול על הצלחת פעם אחת. עבור ילדים צעירים הההורים מגישים לילד את הכמות המתאימה לו לצלחת. מחליטים מראש ממה אפשר לקחת תוספת וממה לא. למשל, סלט, ירק מבושל, מרק ואפילו מנת בשר/דג אפשר לתת תוספת אם הילד מבקש. אך מהתוספות הפחממתיות כמו אורז, פסטה, תפו"א, פירה, קוסקוס ועוד להגדיר מראש שאין תוספת. זה לא קל כי הפחמימות פותחות את התאבון, אבל חשוב ללמד את הילד לאכול בכמות הנכונה עבור גופו.

גודל המנה הבשרית

למדו את הילד שהכמות המומלצת עבורו היא כגודל כף ידו. זה יעזור לו להבין בפשטות גדולה יותר מה הכמות הנכונה עבורו לארוחה, וללמוד אותו לשלוט בכמות גם כאשר אין מבוגר לידו.

במסעדה

המנות במסעדות גדולות מאוד. כאשר בחונים את "מנות הילדים", הן לא תמיד הבחירה הכי בריאה עבור הילד. גם גודל מנות הילדים לפעמים מתאים למבוגר+. אפשר ללמד את הילד להזמין מנה שהוא אוהב דווקא מתפריט המבוגרים כדי לאפשר מבחר בריא יותר, אך להגדיר מראש כמה אוכלים. לדוגמה, תמיד לבקש שיביאו לכם צלחת קטנה בנוסף למנה העיקרית, ולהעביר את המנה שהילד הזמין לצלחת המתאימה, במידה והמנה שמגיעה גדולה מידי עבור הילד. תמיד אפשר לבקש את מה שנשאר לארוז TO-GO. בחלק גדול מהמסעדות יש אפשרות להזמין "חצי מנה". זה יכול מאד לעזור למי שמתקשה לעצור, ומרגיש מחוייב לסיים הכל מהצלחת.

רוטב לסלט

הסלטים כאן מגיעים "מוצפים" ברוטב. בשלב ראשון ניתן לבקש שיביאו את הרוטב בצד ולא מעורבב כבר בתוך המנה/סלט ואז, למדוד כף אחת! תמיד רצוי להזמין רוטב לייט אם ניתן ולנסות להתרחק מרטבים המבוססים על מיונז (סלט קיסר שמאד מאד נפוץ פה). הזהרו גם מרוטב הראנצ' המאד פופולרי כאן, המכיל כ-30% שומן.

קטשופ

כן, הוא נמצא בכל מקום! זה לא אומר שאפשר לאכול ללא הגבלה. הגדירו כמות ברורה: כף אחת בארוחה. לא יותר מ-2 כפות ביום.

פופקורן בקולנוע

דליי הענק של הפופקורן הנמכרים בבתי הקולנוע הם דוגמה נהדרת לחוסר הפרופורציה בין הכמות שנכון לאכול, לבין הכמות שמנסים לדחוף לנו. מארז גדול של פופקורן המקנה זכות למילוי חוזר חינם, מכיל כ-950 קלוריות!!! החלטתם כמובן לנצל את המילוי בחינם, וזכיתם ל"נשנוש" של כמעט 2000 קלוריות! וזה כמובן לא במקום ארוחה…מה עושים? הביאו איתכם מראש שקיות נייר המתאימות לפופקורן וחלקו את המיכל הענק שקונים בין כל הילדים. כל ילד יקבל את המנה המתאימה לגודלו וכך גם לא תהיה התנפלות של כולם על הכלי המרכזי. ישנם מארזים המיודעים לזה בדיוק בחנויות ה-Dollar tree, safeway ועוד.

לעוד טיפים והמלצות בתזונה ילדים + מתכונים לכל המשפחה, כנסו לקישור והורידו בחינם את הספר החדש של יעל דרור Rasing Healthy Eaters
www.yaeldror.com

אל תסתכל בקנקן: על המאכלים המבלבלים בארה"ב

אל תסתכל בקנקן: על המאכלים המבלבלים בארה"ב

מאת: יעל דרור

כאשר עוברים מישראל לוואלי, צריך להתרגל להרבה דברים חדשים; שפה, מנהגים, טפסים וכמובן למאכלים. איזו שמחה זה לגלות מאכלים שמכירים ואוהבים! אבל, לפעמים זה לא בדיוק מה שחשבנו… לאחר כמה שנים בוואלי (כן, לא להאמן איך הזמן עובר), אני חייבת לומר שיש לא מעט מאכלים מבלבלים. מאכלים שלכאורה נראים מוכרים אבל כאשר נותנים בהם ביס, מגלים שהם מאד שונים מהגרסה הישראלית. לפעמים הם מתוקים במקום מלוחים, לפעמים הם נשארים מלוחים אבל בצורה שאנו לא רגילים אליה ולפעמים אנחנו לא מבינים איך אפשר להוסיף להם קינמון ותבלינים שכל כך לא קשורים לטעם שאנו רגילים אליו. בכתבה הבאה אספתי את שמונה המאכלים שאותי באופן אישי הכי בלבלו והפתיעו בוואלי.

בורקס עם סוכר

כאשר נמצאים רחוק מהבית, יש תחושה שהמאכלים הכי שגרתיים שהיו לנו בישראל, הופכים להיות סופר טעימים, נחשקים ובלתי ניתנים להתאפקות בעת פגישה מחודשת. לא פעם אנשים לפני טיסה לביקור בארץ, מתארים בשקיקה את "בורקס הפינוקים" שהם הולכים לאכול ב"ארומה", "אבולעפיה" או אפילו נזכרים בערגה ב"סמי בורקס". נכון, לאחרונה נפתח בית קפה ישראלי בסניוואל שמגיש בורקס אבל תודו שאין כמו הזכרונות על הדבר האמיתי מהארץ. בדיוק בגלל זה, כל כך הופתעתי לגלות את מאפה הבורקס מוגש בכמה סופרמקטים ומעדניות. כן, בורקס משולש גדול ופריך. אך כאשר הסתכלתי מקרוב, גיליתי עליו פירורי סוכר!!! סליחה, משהו התבלבל בין מלח לסוכר? התשובה היתה "ממש לא". זהו אומנם צורת הבורקס המוכרת לנו אך הוא "קינוח" ולא ארוחה… מדובר במאפה מתוק הממולא ברסק תפוחי עץ עם פירורי סוכר מלמעלה. כל כך קרוב לדבר האמיתי והמוכר…וכן, יש גם בורקס גבינה מתוק, בורקס עם אבוקדו ועם גבינת צאן ובייקון.

ביסלי גריל עם קינמון

ביסלי גריל הוא אחד החטיפים הכי פופולריים בישראל. מאות ואלפי ילדים גדלו עליו מגיל ינקות ולא ויתרו עליו גם בחייהם הבוגרים. אין מסיבת יומולדת בישראל בלי ביסלי גריל, חגיגות או סתם אירוח של אחרי הצהרים. כן, הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות האכילה ("הנישנוש") הישראלית. כאשר ראיתי על המדפים שקית של חטיף בצורת ביסלי גריל, ממש הופתעתי מהתגלית המרעישה. כאשר הסתכלתי על האותיות על גבי האריזה, גילית שזה בכלל לא מה שאליו התכוון המשורר… מדובר בחטיף פסטה מטוגנת כמו הביסלי המקורי, אך הטעם הוא לא של גריל אלא מתקתק עם קינמון! סליחה, ממש לא בשבילי!

מלפפון חמוץ מתקתק

כאשר מגיעים מהארץ מכירים 2 טעמים של מלפפון חמוץ: במלח או בחומץ. רבים אוהבים את הגרסה המלוחה והתדהמה גדולה כאשר מגלים בארה"ב שהטעם המקומי של המלפפון החמוץ כל כך שונה ממה שמכירים בארץ. מדובר בטעם מתקתק שלא ממש משתלב עם מה שאנחנו מכירים. בחלק מהמקרים גם הזנים של המלפפונים בהם משתמשים שונים מאד ממה שאנחנו מכירים מהארץ (מלפפונים בשריינים עם בליטות קטנות כמו פצעונים על הקליפה). בדרך כלל נהוג לומר "טעם ועל ריח אין להתווכח", אבל מלפפון חמוץ מתוק, זה כבר מעבר למה שהיינו מצפים. יש כאלו שמתרגלים לטעם האמריקאי של החמוצים ואחרים ממשיכם לקנות קופסאות שימורים של מלפפונים חמוצים ישראלים. כן, אני משתייכת לקבוצה השניה 😊

חומוס מתוק

חומוס נתפס אצל רבים מאיתנו כממרח בעל טעם מלוח. לפעמים יש תוספות חריפות/פיקנטיות אבל זה בהחלט לא ממרח מתוק או משהו שאפשר לקרוא לו "קינוח" בסוף הארוחה. בארה"ב נתקלתי לא פעם בחומוס בטעם שוקולד! בהתחלה לא נתפס בכלל איך אפשר לאכול את הממרח המתוק הזה בצבע חום שמבוסס על חומוס?! אחרי שאזרתי אומץ וטעמתי שני טעמים מתוקים אני חייבת להודות שיש כאן פוטנציאל מסויים. החומוס בטעם שוקולד היה בעל מרקם נעים שהזכיר קצת מוס שוקולד (כמובן בלי יומרות יותר מידי). זה עדין לא ממרח שנכנס אלי הביתה באופן קבוע, אבל שמעתי כבר על כמה אמהות שמורחות אותו לילדים בבוקר או לבית הספר במקום שוקולד למריחה. בנישה הזו אין מה להתווכח, הוא תחליף הרבה יותר בריא. שווה לנסות.

קוטג' עם תוספות מתוקות

צילום: טלי גניר

נושא הקוטג' בארה"ב הוא נושא רגיש שכבר רבות נכתב עליו ונערכו דיונים בלי סוף. כן, האמריקאים עדין לא הצליחו לייצר קוטג' שיהיה בעל הטעם האופיני והמרקם שיש בארץ. הם ממשיכים כמובן לנסות ותנובה אפילו פתחה מפעל בארה"ב, אך זה עדין לא מביא לנו את הקוטג' האמיתי למדפי הסופרמרקט. עם זאת, חשוב להבין שבארה"ב הקוטג' נתפס כמאכל של "קינוח" ולאו דווקא כמשהו שמורחים על הלחם. בדרך כלל נהוג להגיש את הקוטג' בקערה קטנה כשלצידה פירות חתוכים. לנו, הישראלים זה נראה מוזר מאד לשלב מאכלים מתוקים עם קוטג', ולכן רבים נחרדים כאשר הם מגלים על המדפים קוטג' עם תוספות מתוקות שמגיע כמו יוגורט בטעמים. למשל, קוטג' עם תותים, אוכמניות, פטל, מנגו, אננס, אפרסק. הם אף מגיעים באריזה אישית כמו יוגורטים… בהחלט נשמע מוזר!

 

גבינת פילדפליה בטעמים מתוקים

גבינת פילדלפיה יש גם בארץ וזו לא בהכרח חידוש כאשר מגיעים לארה"ב, אלא שגם כאן, כמו בקוטג', הטעמים שמתווספים לגבינה נשמעים לנו חצי הזויים ולא מתאימים למריחה על פרוסה. להלן רשימה מרשימה של טעמים מתוקים בהם ניתן למצוא את גבינת הפילדלפיה: תות, שוקולד חלב (יש אפילו גרסה לייט!), אוכמניות, דבש, קינמון, אננס ועוד… האמת, שעם אחוזי השומן הגבוהים של הגבינה, גם בטעמים מתוקים, היא עדין תחשב לקינוח שמן ולא בהכרח בריא.

 

בננות "רקובות"

האם קרה לכם שהלכתם לירקן ונתקלתם במכירה של בננות רקובות? חשבתם לעצמכם מי הפראייר שקונה את זה? אז שימו לב, יש בננות שחשוב לקנות אותן כאשר הן מאד בשלות (שלא לומר שחורות מבחוץ ונראות רקובות). מדובר בבננות מזן Plantains והן נפוצות במיוחד במערב אפריקה ובמדינות הקאריביות. הדרך הטובה לאכול אותן היא על ידי טיגון או אפיה, לא אוכלים אותן טריות! הן מהוות תחליף לתפו"א במאכלים רבים. לא ניסיתי, אבל מי שטעם מספר שהיה מאד מוצלח. במיוחד בגרסה המטוגנת…

פופקורן מתוק

מאז ומעולם פופקורן נתפס אצלי כמאכל מלוח. אוכלים אותו בקלונוע, מכינים בבית או קונים אריזות לטיולים. כן, בכלל לא חשבתי על אפשרות הדבר הזה יכול להגיע בעוד כמה טעמים. כאשר הגענו לארה"ב ונתקלנו לראשונה בפופקורן המתוק, נחרדתי מעצם הרעיון, פופקורן עם סוכר? פופקורן בטעם קרמל? עם הזמן, אני חייבת לומר ש"התקלקלנו"… טעמנו את הפופקורן המתוקן שמכינים בדודים ענקיים בשוק האיכרים והתמכרנו! עכשו שזה כבר נראה לנו מאכל סטדנרטי לגיטימי לנשנוש אך אני עדין זוכרת עד כמה מוזר ולא שייך כל הרעיון הזה היה בהתחלה של "פופקורן מתוק". אם אתם עדין לסולדים מה רעיון המתקתק, אולי עדיף שלא תטעמו, זה ממכר…

אלו ה"כוכבים" הבולטים מבחינתי בתחום המאכלים המבלבלים. תודה רבה לכל שהגיב לפוסט שלי בפייסבוק לקראת הכנת הכתבה, תרם רעיונות, תמונות והציע הצעות למאכלים מוזרים שהוא מכיר. כמובן שיש עוד מאכלים נוספים שבטח פספסתי ואתם מוזמנים להגיב ולהוסיף איזה מאכלים מבלבלים אתם מכירים. אם יהיו רעיונות טובים, זה בהחלט סיבה טובה לעוד כתבה.