איך אומרים "תיקון עולם" בעברית? הכירו את יום המעשים הטובים (מצווה דיי)

מאת: טובה בירנבאום

מה דעתכם על המילה "מצווה"? כבד קצת, אה? לנו, דוברי העברית, יש יתרון מקסים שהוא לעיתים בעוכרינו: לפעמים הפלא הזה הוא פשוט בלתי נתפס- אנחנו חיים בעידן המודרני דרך השפה בה נכתבו התנ"ך, המשנה, שירת ספרד, שירת ביאליק ואתגר קרת; אנחנו מבינים ויוצרים בשפה העתיקה הזאת, ויכולים לספוג ולהספיג את הטקסטים שלנו בשכבות של יצירה יהודית שהתפתחה לאורך דורות רבים. אבל- המחיר לכל היופי הזה הוא שבצמוד לכל מילה מהשפה הנהדרת שלנו, אנו נושאים אסוציאציות והקשרים מאוד מסויימים. חלקם נפלאים, אך חלקם די מעיקים.

רובנו גדלנו במדינה בה ליהדות יש טעם אחד- הזרם האורתודוכסי; רבים מאיתנו גדלו במרחב שמנע מהם להכיר את התבלינים והניחוחות של היצירתיות היהודית, את השמחה שבדליית מושגים עתיקים והטענתם במטען חדש ומרגש. לכן, "יום המצוות" עלול להיתפס אצל רבים מאיתנו כדבר ארכאי, כבד ודי מבאס. מזכיר לכם את "טנק המצוות" של חב"ד? מזכיר לכם את המושג "שמירת מצוות"? אנחנו, דוברי העברית, אוטומטית מחלצים מהמילה "מצווה" את השורש צ.ו.ה ומיד האוזנים שלנו נאטמות. מי רוצה שיצוו עליו? ממתי אני נענית לאיזשהי סמכות חיצונית שהיא אינה החוק האזרחי?

בדור האחרון, יהדות ארצות הברית הליברלית חרטה על דיגלה את קידום הערכים האוניברסליים של שוויון, צדק חברתי וסובלנות. אין קבוצה אתנית בארה"ב שהשתלבה ועלתה במעלה הסולם החברתי במהירות כמו היהודים, ואלה חשים חובה להיטיב עם אלה שלא שפר עליהם גורלם כמותם, שסבלו בעבר מרדיפות וכעת מאיישים עמדת מפתח בכל התחומים. התמקדות במיגור הרעב בעולם, חתירה לשוויון אתני, מגדרי ודתי, קידום נושאים כמו איכות הסביבה וזכויות עובדים קורצים לצעירים הליברליים הרבה יותר מאשר תפילה בבית הכנסת, ולכן יותר ויותר מהפעילות הדתית מוקדשת ל"תיקון עולם".

אכן, המושג "תיקון עולם", בניגוד ל"מצווה", אינו נושא איתו את אותו מטען חורג אצלינו, הישראלים, כיון שהמושג לא היה בשימוש עד לא מזמן מחוץ לעולם לימוד הקבלה. יהדות אמריקה הליברלית בגאונותה שאלה את המושג המיסטי הזה לתוך עולמות של חתירה לצדק וצדקה.

ובחזרה ל"מצווה"- לא יכולתי שלא להתפעל כשנחשפתי לראשונה לאופן בו בכל שנה, יום מרטין לותר קינג הופך ל"יום מעשים טובים" – מצווה דיי – ענקי בקהילת הג'יי.סי. סי בפאלו אלטו. קינג, לוחם זכויות האדם של הקהילה השחורה בארצות הברית וסמל של מתקן עולם בלתי נלאה, מהווה השראה ל-1,000 מתנדבים בכל הגילאים, שמפשילים שרוולים ותורמים מזמנם במסגרת של עשרות הזדמנויות התנדבותיות שונות; החל מאריזת מתנות לילדים חולים, דרך הכנת כריות ומשחקים לבעלי חיים עזובים במקלטים, ועד לנטיעת עצים בשכונות פיתוח.

כישראלית שלומדת כל יום עוד קצת על יהדות אמריקה, הוקסמתי מהרעיון של חווייה משפחתית מעצימה וערכית של התנדבות משותפת, ולכן שאלתי את שרית שובי, אם לארבעה ילדים מקסימים, מה מושך אותה להגיע ליום המיוחד הזה זו השנה השביעית ברציפות.

שרית מודה בחיוך שהפעם הראשונה לא נבעה מאידיאולוגיה גדולה- "פשוט הייתי חייבת למצוא תעסוקה לילדים ביום חופש חורפי", היא אומרת בכנות. מאז הם לא מפספסים את ה"מצווה דיי", ומקפידים להרשם מוקדם ככל האפשר ולבחור, יחד עם משפחה נוספת, התנדבות משמעותית, אבל גם מהנה, לכל הילדים. "זו כבר מסורת", מספר שרית, "אנחו מגיעים בבוקר לג'יי.סי.סי לארוחת בוקר, ולאחר מכן נשאבים לעבודה- או בקמפוס עצמו או מחוצה לו. במהלך השנים הספקנו להכין כרטיסי ברכה לחיילים, לקלוע שמיכות לנזקקים, לקשט עציצים עבור מרכז קהילתי באיסט פאלו אלטו ולעקור עשבים שוטים בפארק עם ציוד כ"כ מגניב, שהילדים התקשו להיפרד ממנו בסוף היום. הגיוון של ההתנדבויות וההתאמה לגילאים השונים מאוד הרשימו אותי בפעם הראשונה, וכל זה מתנהל בסדר מופתי ובאווירה קהילתית מקסימה של עשייה".

שרית מודה שיום אחד בשנה לא מספיק; היא מתנדבת כל השנה, ומקפידה שהילדים יהיו מודעים לחשיבות של הנתינה לאחר וההבנה שלא כולם זכו לחיים מלאי אהבה ושפע. מצווה דיי מבחינתה הוא חיזוק למכלול הערכי שהיא רוצה להעניק לילדיה ורואה בו דרך נהדרת להתחיל.

בעיני, השילוב של מרכז קילתי יהודי עם מורשתו של מרטין לותר קינג לצדק ושוויון, לצד יום חווייתי ומהנה לכל המשפחה, מייצגים את המהפכה שעשתה יהדות אמריקה הליברלית להרבה מן המושגים ה"כבדים" והמיושנים שנטועים בתרבות שלנו. אני לגמרי הולכת להיות שם השנה וגם אתם מוזמנים בחום:

להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן

איתנים IAC: התוכנית שתטפח את דור העתיד שלנו

תוכנית IAC איתנים בשיתוף ה-Icc@Jcc שהושקה במרץ שעבר בשבעה מרכזי קהילות שונים ברחבי ארצות הברית, מציעה לנוער הישראלי-אמריקאי והיהודי-אמריקאי לבוא ולחבוש את כובע היזמים ולהתחבר דרך למידה חוויתית וחקירה מבוססת פרוייקטים לתכנים ולטכנולוגיה הישראלית. בכל מפגש, הצעירים מתחלקים לקבוצות עבודה ומקבלים הזדמנויות להתנסות בתפקידים שונים. חיבור לישראל, קהילה וזהות יהודית קולקטיבית נטועים עמוק בכל פרויקט שבני הנוער צריכים להכין, זה יכול להיות מבנית קמפיין לתיירות בישראל ועד עיסוק בשימור זיכרון השואה.

Eitanim

קמפוס Google סיאטל, מרץ 2016. עשרים תיכוניסטים מקבלים משימה: למתג מחדש את ישראל כפי שהם רואים אותה

"המטרות שעמדו לנגד עינינו היו להנגיש לבני הנוער, גם אלו אשר הגיעו מישראל וגם אלו אשר נולדו כאן, את הצד האטרקטיבי והחדשני שבישראל כמו גם ערכים יהודיים רלוונטיים", מסביר שוהם ניקולט, יוזם התוכנית ומנכ"ל ואחד ממייסדי ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאי (IAC), "אנו שואפים לחבר בין שתי קבוצות אלה ולטפח שכבה של מנהיגי קהילות צעירים תוך העלאת המודעות למעורבות ויזמות קהילתית.

במחקרים שערכנו, גילינו שני דברים שהובילו אותנו בגיבוש התוכנית. ראשית, הנוער של היום הוא חסר מיומנויות קריטיות להצלחה בחיי הקולג' ובחיים המקצועיים ושנית, הוא חסר את הקשר המשמעותי למדינת ישראל בכלל ולזהות שלו בפרט".

על מנת לגשר על שני פערים אלו מציעה התוכנית למשתתפיה מיומנויות למידה ועבודה הכרחיות כגון חשיבה יצירתית, עבודת צוות, עבודה עצמאית, יכולות תקשורת, פתרון בעיות, סינון מידע, ניהול זמן ,התמודדות עם מצבי לחץ ועוד מיומנויות חשובות שמערכת החינוך הפורמלית לא מתעכבת עליהן ואינה משקיעה בפיתוחן. כל אותם כלים יינתנו תוך חיבור והקשר לתכנים ישראליים ולזהות יהודית.

eitanim 2

מרץ 2016, קבוצת איתנים ניו ג'רסי מציגה את הרעיון שלהם למנטורית ענת קציר

"הצלחנו לייצר פה פלטפורמה חדשנית ומשמעותית ליצירת שיתופי פעולה בין הקהילה הישראלית-אמריקאית לקהילה היהודית-אמריקאית", מוסיפה טלי בראומן, מנהלת התוכנית מטעם ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC). "התיכוניסטים מתמודדים עם אתגרים מהעולם האמיתי וצוברים חוויות והתנסויות תוך מפגש עם מומחים מהקהילות השונות במטרה לחזק את הקשר הבלתי אמצעי שלהם למדינת ישראל. החיבור לישראל ולזהות שלהם מתבצע סביב התוודעות לערכים חינוכיים חיוביים הקשורים לישראל היום- חדשנות ויצירתיות, יזמות, מנהיגות ותעוזה תוך טיפוח אחריות קהילתית".

ב-4 לינואר יפתחו שני מסלולים : מסלול חטיבת ביניים: ז׳ ו ח׳ ומסלול לתיכוניסטים : ט׳- יב׳.

המפגשים יתקיימו בימי רביעי, ב -OFJCC בפאלו אלטו אחת לשבועיים כשחלק מהמפגשים מתוכננים להתקיים בחברות סטארט אפ וטכנולוגיה שונות באזור וביניהן גוגל, פייסבוק ומייקרוסופט, שם המשתתפים יפגשו עם אנשי מקצוע בכירים שיספרו להם את הסיפור האישי שלהם ויתנו להם מידע וכלים לפיתוח ויזמות.

 

לפרטים נוספים יש לפנות ל:

zflat@paloaltojcc.org or tali@israeliamerican.org

להרשמה:

 https://israeliamerican.wufoo.com/forms/iac-eitanim-application/

התוכנית לתלמידי התיכון תתקיים בתאריכים:

January, 4, 18, Feb 1, 15, March 1, 15, 29, April 19, 26, May 3

בין השעות 6-9pm
העלות: 200$ ל-10 מפגשים.

התוכנית לחטיבת הביניים תתקיים בתאריכים:
January, 4, 18, Feb 1, 15, March 1, 15, 29

בין השעות 6:30-8:30pm

העלות: 140$ ל-7 מפגשים.

****************************

תוכנית איתנים היא חלק ממפעל הנצחה על שם רב סרן איתן בלחסן ז"ל שנפל ב 1999 בקרב בלבנון ומכאן שמה.

איתן בלחסן ז"ל הוביל את יחידתו לפעילות מבצעית יזומה נגד חוליות החיזבאללה בגזרה המזרחית בדרום לבנון. הכוח נתקל במארב מחבלים ובמהלך הקרב נהרגו שלושה קצינים: רב-סרן איתן בלחסן, מפקד הסיירת, סגן לירז טיטו, קצין הנדסה שצורף לכוח וסגן דוד גרנית, מפקד צוות בסיירת. שוהם ניקולט, יזם תוכנית איתנים וממייסדי ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית היה חלק מהצוות שנלחם בפעילות זו.

Limmud Bay Area: על כנס היהדות שיתקיים בקרוב בסונומה

Limmud Bay Area: על כנס היהדות שיתקיים בקרוב בסונומה

מאת: מיכל כהן

מזה כ-5 שנים מושך כנס Limmud Bay Area מאות אנשים לבלות סופשבוע קסום באוניברסיטה בסונומה. בכנס, מתקהלים יהודים מכל רחבי המפרץ, מכל שלבי החיים ועם זיקות שונות כלפי היהדות לאירוע גדול הכולל סדנאות, דיונים, טיולים בטבע, לימודי טקסטים, פרויקטים אמנותיים, מופעים ועוד והכל תחת הקו המנחה, המאפיין באופן כללי לימודי יהדות- כל אחד יכול להיות מורה וכל אחד צריך להיות תלמיד.

המטרות העיקריות של הכנס, מלבד הלמידה והרחבת האופקים היהודיים, הן יצירת קהילה ותחושת אחריות הדדית, העצמה, יצירת קשרים ועוד.

זו מעין הזמנה למשתתפים להגיע בראש פתוח כדי לחוות חוויות יהודיות יחודיות, לחקור את החיבור שלהם לרעיונות יהודיים, חידושים ומסורת.

limudלימוד Limmud Bay Area הוא שלוחה אחת מתוך יותר מ- 70 שלוחות ברחבי העולם בהן מתנדבים יוצרים פסטיבלי לימוד. מהפסטיבל המקורי הראשון שארך שבוע באנגליה, התרחבה התנועה לרשת מגוונת של קהילות יהודיות בצפון אמריקה ודרומה, ישראל, מערב אירופה ומרכזה, ברית המועצות לשעבר, אפריקה, אסיה ועוד. רק ברחבי ארצות הברית קיימות כיום 18 קהילות לימוד ו- 8 בישראל.

אם גם אתם רוצים לטעום מן החוויה הייחודית, אתם מוזמנים לכנס לימוד Limmud Bay Area אשר יתקיים בסוף השבוע שבין ה-24 ל-26 ביוני באוניברסיטת סונומה סטייט ב-Rohnert Park. הנוכחות תוגבל ל- 400-450 משתתפים השנה (בהשוואה ל 350 בשנה הקודמת) ולכן מומלץ להירשם בהקדם.

הארוע מתחיל ביום שישי אחר הצהריים עם קבלת שבת קהילתית ושירה בציבור. אלו שאינם מעוניינים בתפילה יוכלו להתחיל מייד בלמידה.

דמי ההרשמה (הנעים בין $329- $560, תלוי בגיל המשתתף וסוג הלינה) הם לאדם וכוללים לינה, 6 ארוחות כשרות, חניה, גישה מלאה למתקני הברכה וחדר כושר של האוניברסיטה וכן את כל הפעילויות וההופעות שבכנס.

הכנס מיועד לגילאי 18 חודשים ומעלה ולמשפחות המגיעות עם ילדים קטנים ניתנת במקום תוכנית מיוחדת לילדים הכוללת הפעלות וסדנאות שונות. למשפחות נזקקות יש אפשרות לבקש סבסוד המוזיל מאד את המחיר לילדים.  לשאלות ופניות אישיות יש לשלוח אימייל ל-  registration@ limmudba.org

לפרטים נוספים והרשמה הכנסו ל http://www.limmudbayarea.org/

זקוקים לכסף? פנו ל-Hebrew Free Loan

זקוקים לכסף? פנו ל-Hebrew Free Loan

מאת: מיכל כהן

כ-119 שנה פועל ארגון Hebrew Free Loan באזור המפרץ. מפרויקט שהוקם על מנת לעזור ליהודים שהיגרו מאירופה, בתקופת הבהלה לזהב, להתאקלם כאן בכבוד באמצעות הלוואות ללא ריבית, הוא הפך לארגון גדול וחזק שרק במהלך ששת החודשים האחרונים הלווה  קרוב ל 2.5 מליון דולר לאנשים בעלי קשיים כלכליים, כאלה הזקוקים עזרה במימון טיפולים רפואיים,  עזרה בטיפול לילדים בעלי צרכים מיוחדים, התמודדות עם אבטלה וכדומה.donation

תיקון עולם, גמילת חסדים וצדקה הם הערכים המנחים את הארגון, אולם מבחינתם גם לשים מישהו על מסלול לקראת עצמאות היא הרמה הגבוהה ביותר של צדקה ולכן בין יתר פעילותיו מסייע ה- Hebrew Free Loan ללא מעט אנשים להגיע לעצמאות כלכלית אם על ידי עזרה ברכישת השכלה ואם בהקמת עסק.

אז מי הם הזכאים להלוואה? מהם תנאי ההלוואה? מהו הסכום המקסימלי שניתן לקבל? ולמי צריך לפנות?

 

תנאי ההלוואה:

כל ההלוואות הן ללא ריבית לתקופה של עד שלוש שנים. ללווים חייבים להיות שני ערבים שגם הם חייבים להיות יהודים, ולפחות ערב אחד חייב להיות תושב צפון קליפורניה. זוהי רשת ביטחון עבור הארגון במידה והלווה לא יעמוד בתנאים, מישהו יהיה אחראי לפירעון ההלוואה שלו (אם כי מספרים בארגון כי עד כה שיעור ההחזר היה גבוה ועמד על 99.7%). מימון הלוואה בדרך כלל לוקח בין 3-4 שבועות, אבל אם מדובר במקרה דחוף, ניתן לממן את ההלוואה גם תוך 24 שעות.

מי זכאי להלוואה?

כאמור, מטרתו המרכזית של הארגון היא לסייע לאנשים אשר נקלעו למצוקה כלכלית לעמוד שוב על הרגליים ולחזור לשגרה. אולם לצד זאת הוא מעוניין לתת הזדמנות לאנשים לבנות את עתידם על ידי הלוואה ללא ריבית להקמת עסק או לרכישת השכלה.  גם אנשים השואפים להגשים חלום אך ידם אינה משגת יכולים לפנות לארגון בבקשות למימון של תהליכי אימוץ, טיפולי הפרייה ואפילו עזרה במימון חגיגות בר מצווה או נסיעה לישראל.

לאחרונה החלו לעבוד על תוכנית הלוואות ירוקה וידידותית לסביבה לפיה יעזור הארגון לפונים המעוניינים לשדרג חוסכי אנרגיה, לרכוש רכב חשמלי וכדומה.

סכום ההלוואה המקסימאלי:

סכום ההלוואה משתנה לפי הצורך וסוג תוכנית ההלוואה. כך למשל, הלוואה עבור לימודי תואר ראשון לסטודנט הינה כ-6,000 $, הלוואה לכיסוי חובות היא כ-15,000 $, עבור קניית בית ראשון תוכלו לקבל הלוואה של כ- 25,000 $, ועבור הקמת עסק מקסימום 50,000 $.

מידע נוסף על שלנותוכניות וסכומי הלוואה ניתן למצוא כאן.

new logo_12_03_07_color_R2

כיצד פונים לקבלת הלוואה?

פנייה לארגון יכולה להיעשות בצורה מקוונת או על ידי פנייה לנציג שירות. בפנייה טלפונית, השיחה היא חסויה,  ניתן לשאול שאלות, להבין מהי תוכנית ההלוואה המתאימה ביותר לצרכיכם וכיצד ממשיכים לשלב הבא.

ישנם בארגון חברי צוות הדוברים עברית ורוסית, ולכן יש תמיד עם מי לדבר בשפה בה הכי נוח לכם.

לפנייה טלפונית- (415) 546-9902

פניה מקוונת היא מהירה וקלה. באתר הארגון  www.hflasf.org נמצאים מרבית הפרטים ולכל שאלה נוספת ניתן לשלוח אי מייל לכתובת- info@hflasf.org

 

John-Riley

ג'ון ריליי, נשיא הארגון

כיום ל-Hebrew Free Loan יש כ-13 מליון דולרים בנכסים, מתוכם יותר מ- 8 מליון מלווים בשטח לכ- 1,100 משפחות ויחידים. המטרה שלו היא להגדיל את הקרן ל 20 מליון דולר ולהרחיב את הפעילות כדי לשרת יותר אנשים במצוקה, וזאת כמובן על ידי גיוס כספים מתורמים נדיבים.

לווים לשעבר אשר פרעו את ההלוואות שלהם מתבקשים להצטרף למועדון התורמים כדי "להעביר את זה הלאה" (Pay It Forward) ולעזור לאלו אשר חווים את המצוקה שהם חוו בעבר.

ב-3 במאי 2016 יתקיים יום נתינה בעמק הסיליקון SILICON VALLEY GIVES, המכונה SVGives, יום מתן תרומות מקוון התומך בעמותות ללא מטרות רווח ממחוזות בסן מטאו, סנטה קלרה, סן פרנסיסקו וסן בניטו.

השנה ישתתף ארגון Hebrew Free Loan בפעם הראשונה ביון חשוב זה וקורא לכם להתגייס ולתרום ככל יכולתכם על מנת לעזור לקהילה היהודית באזור.

לסיום, מספרים בארגון, כי  היו שמחים להגדיל את תמיכתם בקהילה הישראלית של צפון קליפורניה, אולם עד כה מספר הלווים הישראלים היה מאוד נמוך בעיקר בשל חוסר הידיעה על קיומו של הארגון. אז הנה קיבלתם הזדמנות להכיר את פעילותו של ארגון מבורך זה שכל פעילותו היא תמיכה וחיזוק הקהילה היהודית באזור המפרץ.

ארגונים יהודיים בעמק

Israeli house

The cosulateIsraeli House – SF consulate

The Israeli House, an extension of the state of Israel abroad, is a reliable and supportive source of information and helps Israelis who are interested in returning to Israel.

Another key role of the Israeli House is to serve as a meeting place for Israelis, where they can express their Israeli identity, in a Hebrew-speaking environment, and experience Israel's public holidays and religious festivals by participating in social and cultural activities with an Israeli orientation.

IH Events: conferences for returning residents, holiday events (Tu B’shvat, memorial day & Israel independence day, etc.), story time in Hebrew, lectures, Israeli film festivals and Israeli artist’s shows.

IH Partners with other organizations to support and produce cultural events, holiday celebrations and other Israeli community events – in Hebrew.

Contact info: Liat Winkler – Director of Israeli House, Consulate General of Israel to the Pacific Northwest. p: 415-844-7503, f: 415-844-7555

Israelihouse@sf.mfa.gov.il

http://embassies.gov.il/san-francisco-he/Pages/Israelihouse.aspx

https://www.facebook.com/pages/Israeli-House-San-Francisco

Maagalim Icc

Maagalim Icc is a non-profit organization providing various support and services to the Bay area Israeli

community.

Maagalim was founded in 2014, and currently has over 120 active volunteers.

Maagalim focuses on the needs of the local Israeli community providing support to families and individuals through crises and difficult periods. All of Maagalim’s services provided free of charge by its network of volunteers, while fully respecting the privacy and confidentiality of the recipients.

Hagit Zeev – Psyco-therapist

Mirit Kopelman- Social Worker

Einat Land- Organizational Consultant

Ronit Sharir- Organizational Consultant

Contact us if you would like to donate, volunteer, or get assistance in any way

maagalimicc@gmail.com

Kesher – Everything Jewish For Families

Kesher is a community concierge service designed to help families with children explore Jewish life and.community

Our aim is to assist you in adding Jewishness to your lives in ways that work for you – in your home, with friends, within the community.

Our service is free and open to all families on the South Peninsula

Sign up for Kesher’s e-newsletter for a monthly listing of everything Jewish for families in the area.

like us on Facebook for daily updates and events, or meet us for coffee so we can learn about you and your family.

Kesher is powered by Jewish LearningWorks.

AIPAC- The American Israel Public Affairs committee

Aipac

Events and activities:

AIPAC Policy Conference in DC

Membership events

Community events

Synagogue events

Political Caucuses

Club Briefings

Parlor meetings

Partnerships:

AIPAC works with Jewish organizations and Synagogues in Silicon Valley to create and cultivate

our pro-Israel community, to empower grassroots mobilization and legislative outreach

Creating a large Pacific North West delegation to the AIPAC Policy Conference together with partner organizations and synagogues

Collaborating with partner organizations for events and briefings

Cultivating our next generation of pro-Israel activists through High-schools, collage campuses and various organizations

Silicon Valley Leadership Management Director

www.aipac.org Yoni Saadi

ysaadi@aipac.org 415.989.4140

Leumi

Bank Leumi Silicon Valley

We focus exclusively on Technology and Startup companies. We offer benefits that are tailored to such companies’ needs.

We Value Relationships. We are a boutique branch that provides warm and personal service. We know all of our customers by names and we are happy to assist them outside of our normal business office hours and outside of our defined role.

We offer the Highest Interest Rates on Deposits. We understand that Startups need high liquidity so we offer short time deposits with the BEST interest rates in the market.

We are experts at Multi Currencies Activities and Hedges, with abilities like no other local bank.

Mishelanu

Yearly Activities By weekly on campus meetings

Mishelanu3-5 Yearly cross Campus seminars

8 weeks personal internship /Israel

Contact:

Nathalie Landesman-Director

Nathalie.Landesman@gmail.com

Nathalie@israeliamerican.org

www.Mishelanu.org

Current partnering with local organizations:

8/11 Hillel campus coordinators

Celebrating Shabat Israeli style

“Tachles”/ Hebrew for non speakers- Launched in San Jose

On Campus Community Projects(4 LA campuses) and participation in communal events(Yom Hazikaron)

Onward Israel-Socializing and learning with 3-4 int’l Jewish groups during summer

IEFFIEFF- Israeli Executives& Founders Forum

Established in 2007 (By Moshik Racach and Eran Wagner)

Mission– Create a space for the Israeli-American high tech community to meet, educate, assist and expose them to Silicon Valley and help the Isr. High-tech

IEFF is a non for profit and free organization with over 700 active members

Management (voluntarily): Moshik Racach, Onn Ganel and Oded Hermoni

Profile of members- Age 30-50, 90% Israeli born, 30% Start ups, 30%  Corporate, 15% Investors, 15% Other and  ~130 companies

Activities-1-2 events every month (lectures by Israeli and US executives, presentations by new start ups, Open discussions) Average participation – 120/150 members

The events are held at the JCC or Google. Sponsors: Leumi, JCC, Google

In 2013 IEFF launched an active map of Israeli Start ups in the Bay Area

In Q1 2014- Launching website and more activities

Active Facebook and LinkedIn pages with high involvement of the members

Partnering with many SV organizations

Shevet Hamifratz

The Shevet has 250 members from 4th to 12th grade, with focus on the H

shevet

ebrew speaking, Jewish community members with strong orientation to Israel

We promote three main activities: Leadership development, community involvement and gaining skills for life

Beside the ongoing activities, the Shevet participates and leads many community events. The kids participate in activities led by counselors under the guidance of the shevet lead counselors.

Iris Lahav  and Omri Poran-  Shevet Hamifratz

hamifratz@israelscouts.org

408-221-6353

www.shevethamifratz.org

FRIENDS OF ISRAEL SCOUTS, INC.

tszofim

 TZOFIM

Garin Tzabar

Creating a group framework of guidance and support for young Jewish Americans and local Israelis who choose to spend a significant time in Israel and serve in the IDF.

Shnat Sherut

A gap year of volunteering program for Hebrew speaking young adults (17-19 y/o)

Friendship Caravan

A summer delegation of ten gifted singing and dancing Israeli teenagers who travel across the United States and Canada and bringing Israeli culture and entertainment

Chetz V’Keshet

A month long Israel summer program for teens  (14-18 y/o), in collaboration with the Israeli Scouts and Gadna, the Educational Division of the IDF

Dana Shmueli, Director, Pacific Northwest Region

Northwest@israelscouts.org

(415)369-2865

www.israelscouts.org

FIDF

Name: Friends of the Israel Defense Forces (FIDF)

FIDF

Position: Ricki Alon, FIDF Regional Chair

Events: Gala Dinner 2014, Date TBD

Partner: We often bring soldiers and FIDF representatives and would be happy to collaborate with other organizations.

Website address: www.fidf.org

Contact Information:

Jonathan Bernstein

Executive Director

870 Market St., Suite 1015

San Francisco, CA 94102

Jonathan@fidf.org

415-547-8360

A Wider Bridge

wider bridge

A Wider Bridge seeks to inspire LGBT Jews to deepen their Jewish identity through connection with

Israel and to develop stronger connections between LGBT communities in Israel and North America. We program in the following areas:

Travel and Exchange

Education and cultural programming

College programming

Online resources and social networking

Advocacy and Philanthropy

Partnerships

We sponsor and co-sponsor programs that bring Israeli and North American LGBT people together. We partner with Jewish mainstream and Jewish LGBT organizations and organizations serving the broader LGBT community. Our programs take place in the Bay Area, Los Angeles, Seattle, Boston, New York and

Israel with plans to expand in the future

Jewish Learning Works

Jewish learning

Working with schools and educators providing:

Professional development

Resources, programs and exhibitions

Classic Israeli Tales

Newsletter and list serve

Networks/CoP

Individual consultation

Trips for educators twinning

Israel connect

Vavi Toran – Israel Education Arts and Culture Specialist

vtoran@jewishlearningworks.org

Ilan Vitemberg – Director of Educational Support Services

ivitemberg@jewishlearningworks.org

Hebrew Language and Literature

Division of literature

Academic  events  for Stanford professors and students (workshops, lectures, etc.)  Collaborations with ICC and OFJCC

Vered Shemtov, Ph.D.

Hebrew.stanford.edu

Vshemtov@stanford.edu

Stanford University, Hebrew Language  and Literature

Israel Rocks!

Rock is more than a music genre, it is a being.

rock

An ideology of authenticity, revolt against conformity,

and the elevation of feelings over reason.

We Are Here To Show The Rock Side Of Israel!

Amir Tsuri

408-318-7143

Amir.tsuri@gmail.com

WWW.BROSHPRODUCTIONS.COM

BlueStar

Blue star

Our programs use the same format to engage a different audiences:

Pre-trip general education and research on a particular topic in Israel;

Interviews in Israel with experts on location;

Post-trip presentations to share their slice of Israel with peers and community members.

Programs = Write On For Israel teen program, BlueStar Fellows college program, Israel Law Exchange.

We also provide Israel advocacy support and training to organizations worldwide (most recently Irish4Israel in Cork, Ireland)

BlueStar partners with BBYO, USY, NCSY/B’nei Akiva, Midrasha on programming and educational activities. We are partnering with the Oshman JCC Teen Center for this year's Write On For Israel program.

Jonathan Carey, BlueStar Founder and Executive Director

jc@bluestar.us.com (415) 543-6300 www.bluestar.us.com

JNF- Jewish National Fund

Jewish National Fund gives all generations of Jews a unique voice in building a prJNFosperous future for the land of Israel and its people.

Current public activities include:

Parlor meetings & presentations at synagogues & JCCs

Current partners include:

Synagogues & JCCs

JNF partner organizations such as

Alexander Muss High School in Israel & Nefesh B’Nefesh

Would like to partner with other organizations involved in building the land of Israel

Sarah Cohen

Senior Campaign Executive, Northern California & Pacific Northwest Region

415-677-9600 ext 973     scohen@jnf.org

www.jnf.org

IVN

IVN-Israel Venture Network

IVN is an impact investment organization, creating sustainable social change in Israel through

breakthrough social enterprise programs and venture philanthropy

We organize members events around the country discussing social gaps in Israel and innovative solutions from the social enterprise sector

We bring audiences together for those kind of gatherings

Ivnus.org

Contact Information: Iris@israelventurenetwork.org

American Associates, Ben-Gurion University of the Negev

Bgu

We are delighted to co-sponsor and collaborate with other local Israel-based and Jewish organizations when appropriate

Our annual typical programming includes:

Lectures  and symposia featuring BGU faculty

Social receptions in Associates’ homes

Tours to Israel and other places of Jewish interest

Alumni gatherings

Informative programs co-sponsored with other Jewish Organizations

Daphna Noily

Regional Director, Northwest Region

J@aabgu.org

415.927.2119

www.aabgu.org

Shalom Hartman Institute

Shalom Hartman

Addressing the major challenges facing the Jewish people in the goal of elevating the quality of Jewish liSan Francisco Bay Area Events and Activities

Hartman Jewish Leadership Project in partnership with the Koret Foundation

Israeli Cultural Connection of the Oshman Family JCC

JCC of San Francisco

Jewish Family & Children’s Services of San Francisco

Jewish Federation of the East Bay

Northern California Engaging Israel Initiative

Brings Bay Area congregations, Hillel foundations, and other community groups into dialogue on              the establishment of a new narrative of Jewish values and ideas. It is our hope that this communal        conversation will encourage Jews to engage with Israel and to act on a vision of what they believe               can and ought to shape the modern Jewish nation.

Hartman Community Roundtables

Hartman Community Roundtables convene diverse cohorts of Bay Area change agents for learning in conversation with major Jewish thought leaders who articulate the big questions confronting the Jewish people and envision future directions.

Leadership Study Groups

Jamie Hyams, Associate Director, West Coast

Jamie.hyams@shalomhartman.org          (510) 207-0748          www.shalomhartman.org

Young Judaea

young JudaeaYoung Judaea has Israel Programs for 15-35 year olds.

Whether it’s your first trip to Israel or you’ve been there many times , Young Judaea’s programs  will  show you a side of Israel  you’ve never seen before!

We’d like to partner with other Israel focused organizations to help us get our word out.

We can run Israel programing for your organization on varies  topics that will give you a look at Israel today

All of our programs are interactive dynamic and free of charge

www.youngjudaea.org

For more information:

Aliza Grayevsky – Young Judaea's west coast Shlicha

917-8316228

Aliza.grayevsky@youngjudaea.org

hillel at stanford

Hillel at Stanford

providing undergraduate and graduate students, faculty and staff, local alumni, as well as members of the Bay Area Jewish community with a connection to Jewish life.

The San Francisco-Haifa Sister City Committee

ARTHUR K. Haifa san FranciscoWACHTEL, CHAIR

AVI KATZ

NIKOLAJ WOLFSON, MD

JACK KADESH

ROSELYNE CISSY SWIG

ARIEL NOTCOVICH

DAN SCHIFRIN

JOE ALOUF

BOB TANDLER

DONNY INBAR

DAVID KAPLAN

JEFF SAPERSTEIN

World Zionist Organization

Worls Zionist

Department for Diaspora Activities, North America

Programs:

Beit Ha’am – An Open Nuanced Discussion about Israel

Tachles – A Fresh Approach to Every Day Hebrew

The Voices Fellowship – Social Justice and Israel

Israeli Community in Manhattan– Israeli Shabbat & Chag

http://www.izionist.org/na/

Rotem Malach,  Director: rotemm@wzo.org.il

Silicon Valley Jewish Film Festival

Jewish film Festival

Tzvia Shelef – Executive Director

Margalit Raviv – Program Director

4 weeks of film festival: Oct – Nov

Movies year round

Website : www.svjff.org

Contact : info@svjff.org

Tel: 408-899-6013

The Pitot

The Peatot

The Best Israeli Live-Music Party Band in the SF Bay Area Organizations / Partners:

Any Israeli adults communities all over USA

 

 

החסידה

proecthasida (2)הפרוייקט מציע מערך תמיכה וליווי לאימהות ישראליות (וגם לאבות) בעמק הסיליקון, הכולל מסירת ארוחה חמה, תמיכה רגשית ועזרה עם התינוק בבית בזמן שהמשפחות נמצאות הרחק, בישראל. תומכות הפרוייקט כולן ישראליות, מתנדבות מהקהילה, התורמות מזמנן מכל הלב ותוך תחושת סיפוק גדולה.

פרוייקט החסידה הינו ה״אוהל האדום״ של כולנו, מאפשר את חיזוק הקשר לקהילה ומעצים את הקהל הנשי שלנו, הן התומך והן הנתמך.

הפרויקט הוקם ע״י הרב לנדא וסוניה רעייתו, העומדים בראש מרכז חב״ד הישראלי בפאלו אלטו. מרכזות את הפרוייקט שירה גולן, אופיר חגי-נבל וטלי גניר.

www.chasida.com