חג ההודיה: הסיפור מאחורי החג ורעיונות לפעילות משפחתית סביבו

חג ההודיה: הסיפור מאחורי החג ורעיונות לפעילות משפחתית סביבו

מאת: טובה בירנבאום

ממש כמו פסח, שבועות וסוכות היהודיים, גם חג ההודיה האמריקאי – מקורו בלוח השנה החקלאי. המתיישבים הבריטים בתחילת המאה ה-17, הביאו איתם מאנגליה ליבשת החדשה את חג האסיף, שהיה נהוג בכנסיה הפרוטסטנטית, אבל לקח זמן עד שלמתיישבים החדשים הייתה סיבה לחגוג. לפי הסיפור, החג נחגג לראשונה ב״עולם החדש״ לאחר הצלחה ראשונית בגידול התבואה המקומית, שהביאה לסיומה של תקופה קשה של סבל וחרפת רעב. עד שפיצחו את סודות החקלאות של האדמה החדשה והלא מוכרת, בעזרתם הנדיבה של השבטים המקומיים, הם איבדו כמחצית מחבריהם, איתם הגיעו בספינת הראשונים המפורסמת, המייפלאואר.

Photo by iStock

לסעודה ההיסטורית הוזמנו בני השבט האינדיאני המקומי, הוואמפאנואג, כאות תודה על שלימדו אותם את סודות החקלאות והדיג המקומיים, ואשר בזכותם הצליחו סוף סוף לגדל חיטה, תירס, דלעת ותפוחי אדמה. אבל האידיליה שנושבת מן הציורים של סוף המאה ה-19, בהם המתיישבים החדשים מסובים לשולחנות עמוסי כל טוב לצד האינדיאנים המקומיים, לא בהכרח מוסכמת על כולם. אנחנו יודעים היטב כי שבטים אינדיאנים שלמים נמחקו תחת ידם הכובשת של המתיישבים החדשים, ואף החברה האמריקאית עברה תהליך התבגרות והכרה בסיפור ההיסטורי האמיתי. גרסאות קצת פחות עליזות על מקורו של החג מייחסות אותו לחגיגות שנערכו לאחר ניצחון המתיישבים החדשים בקרב עקוב מדם עם שבט הפקוט האינדיאני, בקונטיקט בשנת 1637.

החג נחגג מתחילת המאה ה-17 בווריאציות שונות, אך קיבל את תוקפו הרשמי רק בשנת 1941 ע״י הנשיא רוזוולט שקבע כי חג ההודיה ייחגג בכל שנה ביום חמישי הרביעי של חודש נובמבר. התפריט של ארוחת הערב, שנאכלת בסיומו של אחר צהריים משפחתי ארוך וחמים במיוחד, כוללת, בנוסף לצלי תרנגול ההודו המפורסם, מאכלים אופייניים מגידולי המתיישבים הראשונים: רוטב בשר, מחית תפוחי אדמה, בטטה, שעועית ירוקה, רוטב חמוציות, וכמובן לקינוח- פאי דלעת מהביל.

חג ההודיה, שהחל כחג דתי, הפך עם השנים לחג אמריקאי לאומי חילוני. עבור רבים מאיתנו, הישראלים, ציון החג הוא מעין 'מבחן' לגבי רמת ההשתלבות שלנו בתרבות האמריקאית. אנו עוברים מהתעלמות מוחלטת מקיומו להתחמקות מנומסת מהזמנה לארוחת החג ועד להתארחות בבית משפחה אמריקאית שחוגגת כהלכתו ולבסוף מעזים לערוך אותו בעצמינו ואף להזמין אחרים.

רעיונות לפעילות משפחתית סביב ערכי החג

Photo by iStock

השנה, שאנו מתבקשים שלא להתכנס בהמונינו בעקבות התחלואה העולה בקליפורניה, החג ייחגג בפורומים קצת פחות מרשימים. מי מאיתנו שמציינים את החג, יכולים להתמקד השנה, יותר מתמיד, בפן המשפחתי, ולחגוג באופן אינטימי את הנכסים האישיים המשפחתיים שהתברכנו בהם.

מודה אני: כיון שמדובר בחג לאומי חילוני הוא מאפשר לצקת לתוכו תכנים תרבותיים נוספים ולחבר אותו לערכים משפחתיים וקהילתיים שחשוב לנו להדגיש בבית. אם בחרתם לציין את החג ותרצו להוסיף לו נופך אישי משפחתי, תוכלו להציע למסובים לערוך סבב בו כל משתתף חולק עם חבריו דבר אחד עליו הוא או היא מכירים תודה הערב. ניתן גם לתעד בפתקים קטנים ולשמור לשנים הבאות. יהיה מקסים לפתוח את הפתקים בעוד שנה, להיזכר במה שהודינו עליו ולהשוות. אין ספק שהשנה שאנו נתונים בה כעת היא ייחודית והדברים הקטנים עליהם אנו אומרים תודה היום (זום, משרד ביתי, פלוטון) עשויים להיראות או להיתפס לגמרי אחרת בעוד שנה. אם אתם נוהגים לחגוג את החג בכל שנה, שמרו במעטפות את הפתקים וציינו את השנה. כך תאספו לעצמכם ארכיון משפחתי יקר ערך אותו תוכלו לפתוח לאחר שנים ולהתרגש מחדש.

שירי תודה: אם תרצו "לגייר" קצת את החג ולהוסיף לטקס טקסט מאוצרות התרבות היהודית, אפשר לשיר קטעים מתוך תפילת ההלל המסורתית, שרצופה במנגינות מוכרות וטקסטים שאומרים במילים יפות ופיוטיות, פשוט- תודה. אפשר להוסיף שירי תודה עבריים מודרניים כמו ״לעבודה ולמלאכה״ של ביאליק, ״תודה״ של עוזי חיטמן, ״מודה אני״ של מאיר אריאל, "כולנו זקוקים לחסד", "אלוהים נתן לך במתנה", "אנשים טובים באמצע הדרך", ואיך אפשר בלי- “What a wonderful world”, או בגרסה העברית המקסימה של עלי מוהר ומאור כהן- "איזה אחלה עולם".

במה אני גאה? כיוון שחג ההודיה הוא חג אסיף חקלאי, בו מכירים תודה על היבול והשפע שהתברכנו בו בשנה האחרונה, ניתן לערוך סבב משפחתי בו כל אחד/ת מאתנו משתף/ת בהישג מן השנה האחרונה בו הוא/היא גאה: סיום בי"ס יסודי/תיכון/קולג', התחלה של מסגרת חדשה, רישיון נהיגה, פתיחת עסק וכו'.

על מנת להכניס קצת קצב ו'אקשן' ערכו סבב תודה ע"פ סדר הא"ב: כל אחד/ת בתורה/ו נוקב/ת בדבר עליו הוא או היא מודים בסדר האותיות: אהבה, בובה חדשה, גינה ביתית בתקופת הקורונה ועוד.

עזרה לנזקקים: ניתן לערוך לקראת החג פעילות משפחתית של הכנת חבילות או יצירת כרטיסים לקהילה אחרת שתשמח לקבל מזון, ציוד בסיסי או פשוט תשומת לב, בטח ובטח בתקופה המתאתגרת הזו של הקורונה. הפן החינוכי מאחורי פעילות כזו עשוי לשים דגש על כך שאנו מודים על השפע שהתברכנו בו ואחת הדרכים להודות היא לתת לאחרים מהשפע שיש לנו ולשמח אנשים נוספים.

סיפור החג כסיפור ההגירה שלנו: הסיפור המיוחד של חג ההודיה הוא למעשה סיפור הגירה קלאסי – הגעה למקום חדש, חוסר היכרות עם ה"כללים" המקומיים ותהליך למידה והתאלמות עד לכדי הצלחה והגעה למעמד של יצרנות ופוריות. מוכר קצת, לא? ניתן להקדיש את השיחה המשפחתית לסיפורי הגירה של הסבים, של ההורים וכמובן, שלנו: מה היו האתגרים המרכזיים בתקופה המיידית לאחר ההגעה? מהם הכללים הבסיסיים במקום החדש שלא היכרנו ולקח לנו זמן להפנים (תיאום פליי-דייט שבועיים מראש, מישהו?), ואלו עצות וטיפים הייתם נותנים למהגרים החדשים, משל הייתם אתם האינדיאנים טובי הלב שגילו לאורחים החדשים את רזי החקלאות המקומית (בלי החלק של הג'נוסייד בבקשה).

סידור אלבומים: לבסוף, החופשה הקצרה והחמימה של סוף נובמבר, ודאי השנה שרבים מאיתנו לא נוסעים לשום מקום, היא זמן נפלא לסדר אלבומי תמונות. כן, כן, הדבר הזה עם הכריכה שאפשר ממש לדפדף בו ולפדח בני משפחה שמופיעים בתמונות מביכות. בחירה משותפת של תמונות להדפסה ועיצוב אלבום יעניקו לנו שעות נפלאות של היזכרות ברגעים קסומים (או פחות קסומים) והזדמנות לספר את הסיפורים שמאחורי תמונות שנשכחו בתיקיות המחשב העמוסות.

אם תרצו לקחת את נושא התמונות צעד נוסף – הכינו עץ משפחה. התגייסו ליצירה משפחתית של ציור עץ עם ענפים והדביקו תמונות של בני משפחה בני מספר דורות. עוד הזדמנות נהדרת לספר סיפורים על דמויות אהובות במשפחה ועל מסעות חשובים בהיסטוריה שלנו.

חידון תמונות ילדות: ואם בתמונות עסקינן, פעילות נחמדה נוספת סביב שולחן החג היא חידון תמונות ילדות. אספו תמונות ינקות וילדות של משתתפי הארוחה ובקשו מהם לזהות מיהו התינוק החמוד שבתמונה המצהיבה, או מי היא הילדה המתוקה שחגגה ארבע לפני אי אלו עשורים. אפשר גם לאסוף תמונות של בני משפחה שצולמו במקומות שונים בעולם או בארץ, ולנסות לזהות את המיקום והתקופה בה נערך הטיול או הביקור.

מצא את המטמון: רעיונות לפעילות אקטיבית יותר בבית היא להחביא דלעות קטנות ברחבי הבית ולצאת למשלחת חיפוש, משחק 'חפשו את המטמון' עם חידות משפחתיות או אפייה של פאי דלעת מסורתי שימלא את הבית בניחוחות נעימים.

כמו בכל חג – הטקס המעשי, החווייתי, הוא החלק שנחרט בזיכרון והוא זה שעשוי לשרת את המסר שחשוב לנו להעביר. אז הנה, אתם מוזמנים לקחת את חג ההודיה ולציין אותו באופן האמיתי ביותר לכם ולמשפחתכם ולחגוג את הערכים שקרובים אל ליבכם.

מאחלת לכולנו ימים יפים, בריאים, ושרק יהיה לנו על מה להודות!

ממתק או ברדק: על מקורותיו התרבותיים של האלווין (ליל כל הקדושים)

ממתק או ברדק: על מקורותיו התרבותיים של האלווין (ליל כל הקדושים)

מאת: טובה בירנבאום

אמנם חצרות הבתים התקשטו להם בצבעי הסתיו והדלועים המפוסלים כבשו כל פינה, אבל השנה חג ההאלווין יראה קצת אחרת. החוגגים ייאלצו להיות קצת יותר מקוריים באופן שבו יציגו את התחפושות שלהם ואת הטריק או טריט המסורתי כנראה יחליף משחק משפחתי ואולי זה זמן טוב לשבת ולחשוב על המשמעות האמיתית של החג, מאיפה הוא הגיע ובאיזה שלב גנבו לנו את פורים והפכו אותו לסרט אימה?

אז זהו, שלא כל דבר אנחנו (היהודים) המצאנו, ורוב הסיכויים שגם אנחנו וגם הנוצרים שאבנו את ההשראה לחגי

התחפושות מאותן מקורות פגאניים עתיקים. בעידן הנוצרי התקבע החג כיום זיכרון כללי לקדושים נוצרים, וכאלה

שמסרו נפשם על אמונתם הנוצרית; אבל הדתות המונותאיסטיות הן חדשות יחסית, כשמדברים על התפתחות

תרבותית של אלפי שנים; ואם רוצים להבין באמת את מקורות ההתחפשות, ההפחדות ופאי הדלעת הריחני, צריך

ללכת עוד אחורה.

בתרבויות עתיקות רבות אנחנו פוגשים חגים שונים שקשורים בהתחפשות, בשינוי זהויות, בפורקן עול, במהפך במעמדות החברתיים ומפגש עם פחדים, שדים ורוחות של מתים. חג ההאלווין במקורו, כמו הרבה חגים בעולם העתיק, היה חג חקלאי בו ציינה התרבות הקלטית את הקציר ואת תחילתה של שנה חדשה. שחר שילוח מסבירה במאמרה על החג, כי ע״פ התרבות הקלטית העתיקה, זהו יום שבו המתים מתעוררים לחיים, הרוחות והשדים נעים בחופשיות במרחב, והם עלולים להטריד את שלוותם של האנשים החיים. הקלטים נהגו לגלף בלפת צורת פני אדם על מנת לגרש את הרוחות הרעות. כוהני הדת הקלטים נהגו ביום הזה לנבא נבואות בעזרת הדלקת מדורות גדולות.

הם ראו בתקופה זו של התחלפות העונות, של טשטוש הגבולות בין הקיץ לחורף, מועד המתאים לחיזוי העתידות. ההתחפשות ביום הזה היא כנראה בהשראת המנהג של הקלטים לעטות על עצמם עורות של בעלי חיים שאמורים לבלבל את הרוחות.

החג הקלטי עבר גלגול נוסף עם עליית הנצרות. הנוצרים שילבו את יום הזיכרון לקדושים יחד עם החג לכבוד האלה פומונה, אלת הפירות והעצים. האלה הנכבדה הזו מזוהה בעיקר עם התפוח, וזו כנראה הסיבה למשחק המסורתי של החג של שליית תפוח מתוך קערת מים בעזרת הפה. במקומות שונים בעולם לבש החג אווירה של פריקת עול, של יום בשנה בו מעלימים עין מתעלולים קטנים של וונדליזם וחוסר משמעת, והוא מקביל, במובן מסוים, לאחד באפריל.

גם פורים שלנו חל בתקופה של טשטוש גבולות, של התחלפות עונות (מהחורף לקיץ), וגם הוא שואב את מקורותיו, מה לעשות, מחגים פגאניים שבחנו מחדש, למשך יום אחד, את ההיררכיה המעמדית ואפשרו לעם לפרוק עול, להחליף זהויות ולהתמודד עם פחדים קמאיים שקשורים במוות, שדים ורוחות. אנחנו, היהודים, אוהבים להדביק לכל חג סיפור- נרטיב הצלה דתי והירואי שדרכו ניתן להעביר מסרים ואף להעשיר את החג בעלילה עסיסית – מגילת אסתר, כמובן. ליל כל הקדושים לא מצטיין בסיפור אחד, אלא, הוא משלב בתוכו מסורות מגוונות וגלגולים רבים פגאניים, נוצרים ועממיים.

אז אם המיקס הזה קוסם לכם, אתם מוזמנים לעטות על עצמכם תחפושת מפחידה או חביבה, ולשוטט ברחובות מקושטים כשבפיכם הסיסמא: ״ממתק או ברדק״ – או עדיף באנגלית: “Trick or Treat!” . השנה, לצערינו, לא נדפוק על הדלתות, אבל בהחלט נוכל ליהנות ממשחק זהויות ולהרויח עוד חג תחפושות הרבה לפני פורים. אם החג הזה פחות עושה לכם את זה- חכו עד היום שאחרי ומהרו לרכוש תחפושות לפורים בהנחה…

שבת שלום!

ליל כל המתוקים: מה עושים עם כל הממתקים שנאספו בהאלווין?

ליל כל המתוקים: מה עושים עם כל הממתקים שנאספו בהאלווין?

מאת: שלומית סאם-אקרמן

מבחינת הילדים, מדובר בגן עדן, הרי מה יותר כיף מלהתחפש וגם ללקט (ולאכול) כמויות אדירות של ממתקים? מבחינת ההורים, מדובר בכאב ראש לא קטן- האם לשמור את הממתקים? האם לזרוק לפח? או אולי לאכול אותם במהלך החודשים הקרובים?

כדי לפתור לכם את הדילמה, מצורפת רשימה עם מקומות שישמחו לקבל את הממתקים למען מטרה טובה ואפילו לשלם לכם עליהם! כך גם תחסכו על רופא שיניים וגם תעשו מצווה קטנה:

סן חוזה

Corso Orthodontics

ד"ר כריס קורסה, ימשיך במסורת הנמשכת כ-20 שנה של קניית ממתקים לאחר האלווין. זה יקרה במשך יומיים, יום אחד בכל אחד משני משרדיו. הוא ישלם 1 $ על כל פאונד של ממתקים (מקסימום 5 פאונד לילד), כל הממתקים שייאספו ייתרמו למשפחות נזקקות.

מתי? 11.7 ב-4010 Moorpark Ave. Ste 105 San Jose, CA 95117

ו-11.8 ב-6489 Camden Ave. Ste 100 San Jose, CA 95120

שעות הפעילות- 8:30-5:00PM

ליצירת קשר לחצו כאן

סאניוויל

Barniv Dental

ילדים (עד גיל 8) שיביאו למרפאה של ד"ר ברניב ממתקים מהאלווין, יקבלו דולר עבור כל פאונד של ממתקים (עד חמישה פאונד).

מתי? הקנייה תסתיים שבוע אחרי ליל כל הקדושים.

איפה? Barniv Dental, 1210 E Arques Ave # 200, Sunnyvale, CA 94085

ליצירת קשר לחצו כאן

סרטוגה

Prospect Dental Care

במרפאת Prospect Dental Care שבסרטוגה יתנו לכם על כל פאונד של ממתקים דולר אחד עם הגבלה של עד 5 פאונד. המכירה תתקיים למשך יום אחד בלבד כאשר הילד מחוייב להביא את הממתקים בעצמו.

מתי? 11.2, 8:30AM-5PM

 1480 Saratoga Ave, Saratoga, CA, 95070 ?איפה

ליצירת קשר לחצו כאן

רדווד סיטי

Roy Dental

ילדים יקבלו 1 $ לכל פאונד של ממתקים עטופים, ללא הגבלת משקל. הממתקים ייתרמו לחיילים אמריקאים בחו"ל באמצעות עמותת Operation Gratitude. ילדים יכולים גם להביא מכתב תודה או תמונה לשלוח לחיילים.

מתי? 11.1-8

 2950 Whipple Ave , Suite 9, Redwood City , CA 94062 ?איפה

ליצירת קשר לחצו כאן

אלמידה, פלזנטון, אוקלנד

Alameda Pediatric Dentistry

מרפאת השיניים לה שלושה סניפים ברחבי האיסט ביי תיתן לכם 1$ עבור כל פאונד של ממתקים (עד 10 פאונד). כל הממתקים יעטפו וישלחו לכוחות הצבא שמשרתים מעבר לים או יתרמו למקלטים לנזקקים.

האיסוף נעשה ב-1 בנובמבר עד השעה 5בערב בסניפים הבאים:

   2125 Whitehall Place, Alameda :אלמידה

 1443 Cedarwood Ln., Suite D, Pleasanton :פלזנטון

 2923 Webster St., Suite 302, Oakland :אוקלנד

ליצירת קשר לחצו כאן

Lake Merritt Dental

על כל פאונד אחד של ממתקים ישלמו לכם במרפאה באוקלנד 1$ (עם הגבלה של 5 פאונד) כשגם הם יתרמו את כל מה שייאסף לעמותת Operation Gratitude הפועלת למען כוחות הצבא האמריקאי ומשפחותיהם.

מתי? עד 11.6, 8AM-5PM

איפה? Lake Merritt Dental,1900 Webster St. Oakland, CA 94612

ליצירת קשר לחצו כאן

אירועי האלווין 2019

אירועי האלווין 2019

מבתים מכושפים, מצעדי תחפושות (גם לכלבים..), פסטיבלים לכל המשפחה ועד למסיבות למבוגרים בלבד- כל כך הרבה אירועים ומסיבות יתקיימו בשבועיים הקרובים ברחבי העמק והמפרץ שהרשימה קצרה מלהכיל. קבלו את הרשימה (הכמעט) מלאה:

אוקלנד

10.26- DogFest Bay Area

10.26- Trunk or Treat Halloween Fest

דאנוויל

10.26- Danville: Pumpkin Jubilee Festival

גילרוי

עד 11.2- Gilroy Gardens: The BOO is BACK!

לוס גאטוס

10.27- Los Gatos Halloween Pet & Kids Parade

מאונטיין ויו

10.26- Mountain View: Monster Bash

10.26- Mountain View: Annual Pumpkin Festival

סן חוזה

עד ה-11.2- Trick or Treat Trail at Winchester Mystery House

10.31- Trick or Treat Trail along Lincoln Avenue

10.31- Children's Discovery Museum of San Jose: Halloween Family Night

סנטה קלרה

עד 11.2- California's Great America: Halloween Haunt 2019

10.31- Westfield Valley Fair: Halloween Family Trick-or-Treating

10.31- Children's Halloween Party

סן פרנסיסקו

עד 11.3- “Terror Vault” Halloween Haunt 2019

10.26- Balbooa Fright Fest 2019

10.26- Ghirardelli Square's Trick or Treat

10.26- Castro Glow in the Streets Block Party

10.27- Halloween Hoopla

סן קרלוס

10.26- Hiller Aviation Museum: Haunted Hangar Party

פאלו אלטו

10.27- 25th Annual Halloween Carnival

10.31- Stanford Shopping Center: Halloween Spooktacular

פרימונט

10.26- Fremont: “Spooktacular” Halloween Twilight Hike

קמפבל

10.26- Guinness World Record Thriller Dance-Off

10.27- Downtown Campbell Creepy Crawly Halloween Trick or Treating 2019

קופרטינו

10.26- Spooky Times at Deer Hollow Farm!

11.2- מסיבת האלווין עם להקת פלסטר ודי ג׳יי עמית גלעד

המקומות הכי שווים לעשות בהם Trick or Treat

המקומות הכי שווים לעשות בהם Trick or Treat

בתים מקושטים, מלאי גדול של ממתקים ואווירה מפחידה כמיטב המסורת – אלו שלושת הדברים שיהפכו את חוויית ה- Trick or Treat למושלמת. ברחבי העמק והמפרץ יש לא מעט שכונות שמציעות את זה והנה רשימה של המובחרות שביניהן מתוך אתר Red Tricycle:

סן פרנסיסקו

Belvedere Street (between Parnassus Ave. and 17th Street)

ברחוב הזה מתקיימת מעין מסיבת הלוואין ולא סתם "טריק או טריט" מסורתי. רוב הבתים מקושטים למופת, מכיוון שהשכונה נמצאת על גבעה, כדאי להביא עגלה לקטנטנים. המקום רועש וצפוף, בעיקר עם משפחות עם ילדים מתחת לגיל 10. מומלץ להגיע מוקדם, לפני שנגמרים הממתקים. האמת היא שהדבר הכי מפחיד בהאלוין בשכונה הזאת הוא למצוא חנייה.

Fair Oaks Street (between 21st and 26th Streets)

השכונה הזאת מושלמת ל"טריק או טריט", במיוחד לילדים צעירים יותר, מכיוון שהאקשן מתחיל אפילו לפני רדת החשיכה. מוכרי החנויות הידידותיים יתנו בשמחה ממתקים לכל המבקרים.

Fair Oaks Street (between 21st and 26th Streets)

לא רחוק מרחוב 24 של נוי וואלי, גם הרחוב הזה ידידותי במיוחד לילדים, מכיוון שהוא סגור לתנועה. שימו לב שברוב הבתים מתחילים לחלק ממתקים רק אחרי 6 בערב.

Sea Cliff

השכונה הזו מציעה שילוב ייחודי של אוירת חג ויוקרה…פה תזכו להליכה בין בתים מפוארים עם גינות פרטיות יפות, תוכלו לשמוע קולות גלים מתנפצים, ואולי גם לקבל ממתקים קצת יותר איכותיים… גם לכאן כדאי להגיע מוקדם יותר.

 

איסט ביי

Cleveland Heights/Haddon Hill (just west of Lake Merritt between Lakeshore and Park)

השכונה הזאת שבעיר אוקלנד ידועה בקישוטים מושקעים ובממתקים שווים במיוחד!

Berkeley Hills (Mariposa Avenue)

הרחוב הזה סגור לתנועה לכבוד החג, כך שהילדים יכולים לשוטט בחופשיות בין הבתים ולאסוף ממתקים. בשנים קודמות היו גם מתנפחים.

Alameda

עבור הילדים שהולכים לישון מוקדם, רחוב וובסטר הוא אופציה טובה  לעשות Trick or Treat בו חנויות רבות מפנקות בממתקים בשעות מוקדמות יחסית ומי שרוצה לצאת בערב, אל תפספסו את בלוק 300 ברחוב Haight!

סאות' ביי

Downtown Los Altos

למי שמעדיף לצאת ל"טריק או טריט" במשך היום ולא בערב, הדאון טאון של לוס אלטוס הוא בהחלט אופציה טובה. כאן בעלי החנויות השונות ישמחו לחלק ממתקים לילדים, ואתם, עדיין תוכלו לאכול ארוחת ערב בבית בשקט.

Cambrian Park

בשכונת קמבריאן החביבה תמצאו אוירת חג שאולי תשכנע אתכם לוותר על הנסיעה לעיר. השכונה מקושטת ברובה, והיא מומלצת לשיטוט בליל כל הקדושים עם הילדים.

Los Gatos: Almond Grove

גם כאן, איזור Almond Grove בדאון טאון של העיר לוס גאטוס ייסגר לתנועה באיזור של השדרה Tait Ave., מה שתורם, כמובן, לבטיחות הילדים. הבתים מקושטים, והדיירים ישמחו לחלק ממתקים לכל דורש.

Rose Garden
זוהי שכונה עתיקה בסן חוזה, עם הרבה בתים ויקטוריאנים (וגם צריפים מוזנחים) וגן וורדים גדול במרכזה. כאן תהנו מחווית "טריק או טריט" יותר רגועה ופחות עמוסה.

Willow Glen

ברחוב לינקולן ישנם הרבה בעלי חנויות שמחלקים ממתקים לכל המבקרים, בשעות הבוקר לקטנטנים, ובשעות אחר הצהריים לילדי בית הספר.