התוכנית המלאה לאירוע יום העצמאות המרכזי בסן מתאו

התוכנית המלאה לאירוע יום העצמאות המרכזי בסן מתאו

ביום ראשון, ה-22 באפריל זה קורה! אירוע יום העצמאות הגדול של ה-ICC בשיתוף 50 ארגונים יהודיים מהאיזור יחל בשעה 11 בבוקר ויימשך עד 5 אחר הצהרים כאשר בכל דקה ודקה מצפה לכם פעילות מהנה הקשורה בישראל. האירוע, יתקיים השנה במרכז הכנסים הגדול והסגור בסן מתאו מה שאפשר להקדיש לכל גיל מתחם גדול עם כל הפעילויות המתאימות לו. פעוטות ייהנו ממתנפחים, הצגות ושעות סיפור, ילדים ונוער ייהנו מחדר בריחה, קיר טיפוס עם חידות על ישראל, מסיבת אוזניות ועוד, ולמבוגרים (גילאי 21 ומעלה) יוקדש מתחם סגור עם שלל פעילויות ותוכן איכותי (לו"ז מפורט בהמשך).

מיקום: כתובת המקום היא 1346Saratoga Dr. San Mateo, CA 94403, יש להגיע ל-EXPO HALL שהכניסה אליו היא דרך שער 5. במקום יש חנייה בשפע (בתשלום). מומלץ מאוד להצטייד בכסף מזומן, יש גם ATM במקום.

כניסה לאירוע: במידה ולא רכשתם כרטיסים מוזלים מראש, עלות הכרטיסים בכניסה היא $18 לגילאי 3-17, $20 לגילאי 18+, $18 לגילאי 65+, לילדים בגילאי 0-3 הכניסה חופשית. רכישת כרטיסים מוזלים (18$ למבוגר ו

15$ ילד) היא עד יום שבת, ה-21 באפריל ב-9 בבוקר.

אוכל: על האוכל תנצח מסעדת "פלאפל סטופ" אשר תציע פלאפל, חומוס, שניצל, קבב, סלט ישראלי ועוד.  אצל IZZY תוכלו לרכוש אוכל כשר הכולל פיצות ובייגל עם גבינת שמנת ובקיוסק תוכלו לרכוש חטיפים אהובים הישר מישראל.

במקום יפעל גם קפה סטארבקס אשר בנוסף למשקאות תוכלו לרכוש בו גם סנדוויצ'ים וסלטים.

לו"ז האירוע:

הבמה המרכזית

11:00-12:30- הופעות של ילדי הקהילה

1:00-2:00- הופעה של חני נחמיאס וגילי בא לבקר

2:00-2:10- הופעה של זוכי תחרות כוכב נולד של העמק

2:10-2:30- תצוגת אופנה של Ruti

2:30-3:00- טקס יום העצמאות המרכזי

3:00-5:00- הופעה של להקת הדג נחש

מתחם מבוגרים

12:00-2:30- טעימות יין ובירה

12:00-2:30- "בואו נדבר על ישראל"- מפגש עם נציגי ארגונים (SWU, ADL, ZOA, JStreet, Shalom Hartman Institute) שיספרו סיפורים ועל פעילות מעניינת שלהם בישראל.

12:15-1:00- השף איתמר אברמוביץ' עם הדגמה של הכנת קרמבו והרצאה בנושא "מהו אוכל ישראלי?"

1:00- הופעה של קבוצת תאטרון הפלייבק "הינשופים" באנגלית

1:15- "כרזות מספרות"- תערוכת כרזות מקום המדינה והרצאה של ווי תורן בנושא בעברית.

1:30- חיילי צה"ל מספרים את סיפורי הקרבות האישיים שלהם.

1:50- הופעה של קבוצת תאטרון הפלייבק "הינשופים" באנגלית.

2:00- "כרזות מספרות"- תערוכת כרזות מקום המדינה והרצאה של ווי תורן בנושא באנגלית.

*שעות פעילות- 12:00-2:30, כניסה מגיל 21 ומעלה

מתחם ילדים

11:00- סיפורים על ירושלים של סיפריית פיג'מה (באנגלית)

11:15- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning .

11:30- שעת סיפור עם עירית בורנשטיין (בעברית ובאנגלית).

11:40- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning .

12:00- סיפורים על ירושלים של סיפריית פיג'מה (באנגלית)

12:10- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning .

12:30- שעת סיפור ושירים על הכנרת עם עירית בורנשטיין (בעברית).

12:40- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning .

12:40- סיפורים על ירושלים של סיפריית פיג'מה (באנגלית).

1:30- סיפורים על ירושלים של סיפריית פיג'מה (באנגלית)

1:45- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning.

1:45- שעת סיפור ושירים על הכנרת עם עירית בורנשטיין (בעברית).

2:10- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning.

2:10- הצגת תיאטרון בובות על הקיבוץ מבית Treehouse Learning.

מתחם נוער

שעות פעילות 11:00-2:30

 • הצופים שבט המפרץ: פעילות חוויתית בחדר בריחה
 • הצופים שבט המפרץ: הכנת תמונה על גבי קיר רשת גדול מסרטי בד
 • תערוכה של תלמידי תיכון אשר חזרו מטיול בישראל.
 • OFJCC: צביעת חולצות
 • בגד כפת: טיפוס על קיר תוך פתרון חידות על ישראל
 • בגד כפת: משחק חידות ומשימות עם מפת ישראל
 • ICC: מסיבת אוזניות עם בחירה של שירים בעברית או באנגלית.
 • הצופים שבט המפרץ: פינת זולה עם משחקי קופסא ישראליים.
 • SPHDS- משחקי מטקות לכל הגילאים.

מתחם חדשנות (בחסות בנק לאומי)

שעות פעילות 11:00-2:30

במתחם החדשנות תוכלו ידגימו שבע חברות ישראליות את החידושים הטכנולוגים שלהן ויציעו פעילות חוויתית אינטראקטיבית למבקרים. החברות שישתתפו:

Keepy.me

Dron.to

Magisto

CreditStacks

Sixense

IDE- Your Water Solutions

Intel

ולסיום, אל תשכחו להציץ בפרוייקט המוזאיק הגדול, איגרת הברכה הקהילתית למדינה, עליה עבדו אופיר גוטלזון מנכ"ל Keepy והמעצבת אנה אביגד אשר הרכיבו ממאות ציורים של ילדי הקהילה איגרת ברכה ענקית למדינה.

לצפייה מקרוב בציור של ילדיכם תוכלו להיכנס ללינק

 

גזרו ושמרו: 70 סיבות לבקר בישראל

גזרו ושמרו: 70 סיבות לבקר בישראל

מאת: דלית גבירצמן

אצל סבא שלי בסלון לא היה תלוי ציור של קדישמן או של תומרקין. אצל סבא משה וסבתא מנוחה היו תלויים בסלון שני דיוקנאות ממוסגרים. האחד של בנימין זאב הרצל והשני של זאב ז׳בוטינסקי. בכל שבת, כשהייתי מתגנבת לארון הזכוכית שבו סבא היה מטמין את חפיסות השוקולד המריר, היו מביטים בי שני הזאבים במבט נוקב, כמעט מוכיח. לצד כרכי האנציקלופדיה העברית, עמדו בשורה כל כתבי גדולי האומה. סבא משה מעולם לא עזב את גבולות הארץ ותמיד טען שאין מקום יפה יותר מארץ ישראל. אני בטוחה, שאפילו בחלומותיו הטרופים ביותר, לא שיער סבא שלי ששניים מנכדיו יבחרו לחיות במקום אחר, פרט לארץ ישראל. איני יודעת אם סבא משה מתהפך בקברו, אך אבא שלי וודאי מתהפך בשנתו, מנסה לברר עם עצמו איפה טעינו. איך קרה לו, ששניים מילדיו גדעו שושלת של חמישה עשר דורות (כן, 15!) ילידי הארץ ועקרו את משפחתם לכאן.

צילום: אביתר דיין

על אף העובדה שבחרתי לגור רחוק ממנה, אהבתי לארץ הקטנה שלנו, היא גדולה. כמו בכל האהבות הגדולות, אני ממאנת לראות בה את הפגמים הרבים, ותמיד סולחת לה בסוף על השגיאות, כי כמו שאומרים, אי אפשר איתה אך אי אפשר בלעדיה. היא שלי, לטוב ולרע. כולנו יודעים שבראי ההסטוריה, שבעים שנה זהו רק קמט בזמן. אך כשאני מביטה בה היום, היא פלאית ומרגשת, ולגמרי לא מובנת מאליה.

אז הנה 70 הסיבות שגורמות לי לוותר בכל קיץ על חופשה קסומה באי טרופי כזה או אחר לטובת טיסה של 16 שעות, חום של 38 מעלות בצל, חיבוק מיוזע וחיבור מיידי לארץ אהבתי.

1) הקפה – תגידו לי אתם, איך יתכן שבכל פינה, בכל קרן רחוב, ישנו בית קפה קטן ומקסים שבשבילו גיבורים עפים? בביקורי האחרון, גיליתי קפיטריה קטנה ומטריפה בלב תל אביב ששמה eats. קסם של מקום!

Eats cafeteria אדם הכהן 1

בולונג׳רי 96

2) המאפה – אבל ה-מאפה, בהא הידיעה, הוא בולונג׳רי 96. חברים, אל תגידו שלא ידעתם. גן עדן לחובבי המאפים והקינוחים. ליגה לאומית!

3) השווקים הנפלאים – מחניודה, הכרמל. חגיגה של צבעים, ריחות וטעמים. יצא לי לסייר בביקורי האחרון עם קבוצה של בני נוער בסיור טעימות בשוק מחנה יהודה. אושר כזה לא רואים כל יום!

4) ארוחות הבוקר – כולנו יודעים שאין על ארוחות הבוקר בארץ. הפעם, ניסיתי את קפה 65 בקומת הכניסה של מלון הבוטיק בשדרות רוטשילד. ארוחת בוקר מוקפדת ועשירה המוגשת כמזנון חופשי. שפע של טעמים והגשה אסתטית. מומלץ!

5) בית הבד ״גלילי״ בבית לחם הגלילית – תחנה קבועה בביקורי מולדת להצטיידות בשמן זית כתית מעולה מזן פיקואל.

6) תל אביב, יא חביבי, תל אביב. כל פינה בה היא פינת מחמד. מכיסאות הנוח בכיכר רבין לספריות הרחוב הפזורות בעיר ועד לזולות בשדרות רוטשילד.

ארציאלי

7) ארציאלי– ואם פתאום חשקה נפשכם בפיצה מצוינת, עצרו אצל ארציאלי (הבן?) ברחוב כיכר מלכי ישראל 7. כשתראו את התור, תדעו שהגעתם למקום הנכון. רצועות פיצה מלבניות שנחטפות ישר מהתנור. תענוג!

8) חומוס ב״אבו חסן״ – יש דברים שהם מסורת, ובלי מסורת אנה אנו באים? עוד מימי רווקותנו, היינו פוקדים את המקום כשהיה עוד רק ״חור בקיר״ ברחוב הדולפין. מסעדת עלי קרואן, המכונה אבו חסן, צפופה וחסרת חן, אבל החומוס, החומוס, אין שני לו!

9) מצפה נמרוד– קסם של מקום שהוקם בראש פינה לזכרו של נמרוד שגב שנהרג במלחמת לבנון השנייה. אביו, חזי, מספר את סיפורו הטרגי על רקע הנופים הכי יפים בעולם.

10) אישטבח- אפילו תל אביבית אדוקה שכמוני, מודה שאין כמו ירושלים. בביקור האחרון ניסיתי את המאפים של אישטבח, והתאהבתי. ישתבח!

11) המזנון של אייל שני. האיש הוא בהחלט תופעה, אבל הפיתות שלו הן יצירות מופת. מהיר, איכותי וסופר-טעים.

12) מרציפן–  ואם אתם כבר בירושלים, אל תוותרו על הרוגלך החמים והאלוהיים של מרציפן. כן, אלוהיים!

צילום: שלומית אקרמן

13) טיילת תל אביב המשתרעת מצפון העיר ועד לנמל יפו הפרושה לכל אורך החוף עברה מתיחת פנים רצינית וחופי הרחצה, מסלולי ההליכה, הריצה והאופניים, המסעדות ובתי הקפה הופכים אותה לאטרקציה אמיתית!

14) לחם ב״לחמנינה״ – מאז שהאיש היקר השתתף בסדנה לאפיית לחם אצל הצמד המוכשר, יש לנו פינה חמה ל״לחמנינה״. ואפילו עוד לא הזכרנו את לחם נלסון. מאפיית בוטיק שווה ביותר!

15) רובין פוד– על המיזם המדליק של רובין פוד אני שומעת ממירבי הנסיכה שלנו, ורק מהשם, אני כבר נדלקת. זו יוזמה חברתית וכלכלית מבורכת ראשונה בישראל המתמקדת במניעת בזבוז מזון על ידי בישול ארוחות שף מפירות וירקות שכמעט נזרקו לפח. גאוני!

16) פטיסרי ״מימי״ בהוד השרון – אין תושב בהוד השרון והסביבה שעוד לא שמע על הפיצות המופלאות של מסעדת נונו. כעת, פתחו הבעלים של נונו ממש בסמוך פטיסרי בולונז׳רי שכל פחמימן אדוק חייב לבקר בה. לצד לחמים מבצק מחמצת בת 14 שנים, נמכרים במקום שלל מאפים משובחים.

17) מסעדת ״דלידה״ – בלב פלורנטין ממוקמת המסעדה הקרויה ע״ש זמרת השאנסון המצרית. במקום המקסים של השף דן זוארץ, באווירה מיוחדת מוגשות מנות אוכל מקסימות לא פחות. מול המסעדה נפתח הבר של דלידה, המגיש מנות בר קטנות וכייפיות. נועז, מגניב ושווה ביותר!

18) נדב קינוחים ברמת ישי – לחם טוב יש בארץ בכל מקום ובנדב קינוחים הוא טוב במיוחד! אוהד ונדב, קמים מדי בוקר בכדי ליצור את כל השפע המוצע למכירה במקום. הינכם מוזמנים להתענג בין אם זה בישיבה בבית הקפה ובין אם חשקה נפשכם לקחת קינוחים או מאפים הביתה. תביאו לי עוגת שמרים טרייה – ותראו לפניכם אישה מאושרת!

19) מסעדת יפו-תל אביב – כי זה חיים כהן. נקודה.

20) היקב של פלטר – אחרי סיור אישי ביקב, פשוט התאהבנו. באיש וביינו. בהחלט שווה את מקומו ומשקלו במזוודה!

21) מיט פוינט – חנות בשר חדשה ומשובחת בהרצליה. ראובן בר, שהוא חבר יקר וחובב בשרים כשלעצמו, הקים בכניסה לאזור התעשיה מקום מעוצב להפליא לבשרים בשותפות עם אכרם דבאח הנחשב למשווק הגדול ביותר בארץ של בשר טרי.  אבא אבן 3, בית מרכזים 2001.

22) דקלבאום באזור התעשייה עמק חפר – פינת חמד באזור השרון.

23) הופעות, הופעות, הופעות. שפע התרבות בארץ פשוט מסחרר! מופעי מחווה למשוררים כמו תרצה אתר וסשה ארגוב, מופעים במועדונים כמו זאפה והרצאות נפלאות בלי סוף.

24) מגוון המטבחים האתניים. הפעם, נדלקתי על המטבח הגרוזיני והחצ׳אפוריה. מעדן!

25) טחינה של הר ברכה – טחינה משובחת המיוצרת במפעל קטן בהר גריזים. לא תשכנעו אותי אחרת.

26) הגבינות– הגבינות בארץ מטריפות את חושי. הפעם גיליתי את גבינת פטאקי, גבינת פטה של גבינות שומרון.

27) ללין– בכל ביקור בארץ, אני עוברת ב״ללין״ ומצטיידת במבחר מוצרים מפנקים ומטהרי אוויר בניחוחות נפלאים. סתם פינוק!

28) בר לחם – בגלל הפוקצ׳ה עם הגרעינים. נקודה.

29) קבלת שבת על חוף הים בתל אביב – בית תפילה ישראלי מקיימים בחודשי הקיץ את קבלות השבת באוויר הפתוח, מול הים בעת השקיעה, על הדק הצפוני של נמל תל אביב. חוויה!

30) תאטרון מקורי ישראלי.

31) הסביח של עובד– עוד תחנה של געגוע וסיבה לבקר זה הסביח, ועם על הכבוד למוסדות המקומיים, אין כמו הסביח בארץ. המזנון של עובד בגבעתיים הוא כזה מוסד וותיק, שיש עליו אפילו ערך בוויקיפדיה.

32) הזיתים – כי רק מי שחי מספיק שנים מחוץ לגבולות המדינה יודע להעריך את טעמם של הזיתים בארץ.

33) גלידרית הבוטיק וניליה. בגלל האיכות. בגלל הטעם.

34) אבטיח קר, מתוק מתוק – כי אין כמו האבטיחים בארץ!

35) חצילים על האש עם טחינה – מנה שהפכה להיות מנת הדגל של המטבח הישראלי. בתור אחת ששרופה על חצילים – אני מכורה לה.

36) יין ״גשם לבן״ מיקבי שאטו גולן. פשוט צריך לטעום בשביל להבין. וגם, היינות המעולים מיקב קלו דה גת. זהו יקב בוטיק השוכן בקיבוץ הראל, שבמורדות הרי יהודה. איכותי ויוקרתי!

37) אורוות האמנים– פרדס חנה. רק בישראל יכולים לקחת אורוות סוסים ישנות של בית ספר חקלאי ולהפוך אותן למתחם אמנים ויוצרים מדליק, זרוק ומיוחד. מתחם ״בית המפגש השלישי״ רחוב סיני פרדס חנה.

38) עמותת תודעה– יש בארץ המון אנשים שעושים, מתנדבים ומשנים את פני החברה.יצא לי הפעם להתוודע לעמותת תודעה, ששמה לה למטרה למגר את תופעת הזנות בישראל. העמותה עוסקת בחינוך ובשינוי התודעה.

photo by Evan Bench

39) תבליני פרג – למי שלא מכיר, בלב שוק לוינסקי מסתתרת חנות קטנה ומטריפה ובה מעל למאה סוגי תבלינים, עם התמחות עיקרית בתערובות למטבח הצפון אפריקאי. ניתן למצוא שם האריסה, פלפל צ'ומה, לימונים כבושים, סחוג, תערובות תיבול לגריל, לממולאים ועוד. גם בשוק לוינסקי ניתן להנות, לטעום ולהסניף את כל התבלינים המוכרים והטובים מפפריקה, מקלות קינמון וקארי הודי ועד לתערובות מיוחדות לבישול.

40) תיקים של דניאלה להבי.

41) חנויות ספרים כמו סיפור פשוט והמגדלור – כי אין תענוג יותר גדול מלצלול אל תוך חנות מלאה בספרים בעברית. לגעת, ללטף, ולמלא את הלב והמזוודה.

42) תספורת  – כי אין על הספרים בארץ. בכל קיץ אני נוהגת לפנק את עצמי בתספורת חדשה.

43) פיתות עם שומשום של אבולעפיה. מסורת, כבר אמרנו, לא?! בתום שבעת ימי הפסח, היינו נוסעים לרחוב יפת, סמוך לכיכר השעון, ושם נהגנו לעמוד בתורים הארוכים בהמתנה לפיתות העגולות עם השומשום שהיו יוצאות חמות ישר מן התנור. טעם של ילדות!

ברקיז'

44) ברקיז׳– בלב מתחם ביתן אהרון שבעמק חפר מסתתרת פינת חמד. פנינה בדמות טברנה יוונית בשם ברקיז׳. האוכל נפלא, העיצוב משגע. בקיצור, יאסו!

45) שוקו בשקית – כי לא תמצאו כזה בשום מקום אחר בעולם!

46) שוק הפשפשים ביפו– מה שקרה לשוק הפשפשים ביפו הוא סוג של נס או מתיחת פנים. תקראו לזה מייק-אובר מטורף. משוק מאובק, מיושן ומוזנח הוא הפך למרכז בילוי הכולל בוטיקים, גלריות, חדרי סטודיו, ברים, מסעדות ובתי קפה. מחובבי עתיקות מזדמנים שהיו באים לנבור באלטע זאכן, מציפים את רחובות השוק חבר׳ה צעירים ויפים, תיירים ומבקרים מכל העולם. מה שבטוח, בראיסה שווה לבקר!

47) סבוני רחצה של אהבה – סידרת הסבונים הנוזליים של אהבה, המועשרים במינרלים מים המלח ובמרכיבים צמחיים. קרם הרחצה הקטיפתי בריחות של היביסקוס, לוטוס ומרווה הוא באמת – תענוג של ממש!

48) יוגה על חוף הים בתל אביב לעת שקיעה.

49) לרקוד גאגא בנווה צדק עם אוהד נהרין.

50) הג׳עלה – למי שלא יודע, ג׳עלה זוהי תערובת ממכרת של אגוזים וגרעינים המעשירה ומשדרגת כל סלט טרי (זה כמובן, אם מתאפקים לא לנשנש אותה בין הארוחות). הנאה צרופה!

51) ה נ ע ל י י ם – אין כמו חנויות הנעליים בארץ. תראו לי אחת שלא חוזרת מביקור מולדת בלי איזה זוג אחד או שניים. ברשת החנויות שופרא ניתן להשיג את מיטב מותגי הנעליים מאירופה כמו טריפן הגרמנית, Vialis הספרדית, Gola, Un ועוד. ואם כבר בנעליים אסכינן, חייבת להזכיר את אחת אחת, חנות הנעליים בשוק הפשפשים המייצרת נעליים בעבודת יד, כמו פעם.

״הצל ליבו של ילד״

52) ביקור בעמותה ״הצל ליבו של ילד״, שדואגת לניתוחי לב מצילי חיים לילדים ממדינות מתפתחות, מרגש אותי עד דמעות. העמותה הצילה יותר מ4,400 ילדים ממדינות אפריקה, דרום אמריקה, אירופה, אסיה והמזרח התיכון. גאווה ישראלית.

53) חוף הים לפנות ערב – סתם לשבת מול הים בשקיעה. לא צריך הרבה יותר מזה.

54) קולנוע ישראלי – כל שנה אני מחכה למנת הסם שלי. הקולנוע הישראלי נתן קפיצה ענקית בשנים האחרונות והוא מזמן חוויה תרבותית אמיתית! והפעם, צפיתי ה״אופה מברלין״, ״מוטלים בספק״ ו״פיגומים״.

55) טובי פרבר – התכשיטנית הכי מוכשרת והכי מקסימה שזכיתי להכיר. כל תכשיט בקולקציה של טובי פרבר הוא יצירת מופת. כל אחד מהם מיוצר בעבודת יד והוא אחד, יחיד ומיוחד.

56) חנויות הקונספט– יש קסם מיוחד בחנויות הקטנות שיש בארץ. חנויות קונספט ייחודיות כמו ״מדפים״ מאפשרות למעצבים ויוצרים ישראלים ממגוון תחומים להציג את עבודותיהם.

57) השוקולד– טוב, אז נכון שלא נוסעים לארץ רק בשביל שוקולד, אבל אם אתם כבר שם, אז שווה לראות איך אפילו בתחום המתוק הזה מדינתנו הפכה לממלכת שוקולד שלא נופלת מממלכות גדולות ומפורסמות בעולם. ג׳וליקה ברמת השרון שוקולד קרדינל והשוקולד המשובח של איקה כהן, היזמית והבעלים של ״Ika Chocolate” – שזכתה להכרה ארצית ובינלאומית. כבוד!

58) החברים – כי אין להם תחליף.

59)  הנחיתה בנמל התעופה בן גוריון – כי אין מקום אחר בעולם שאליו אני כל כך מתרגשת ומצפה להגיע. לא, לא מוחאת כפיים, אבל בהחלט נרגשת.

60) ימי שישי אחר הצהריים – כי אין עוד שלווה כזאת ואווירה כזאת בעולם.

61) גבינת קוטג׳ ישראלית.

62) ספרים חדשים בעברית- ספר שני בדיוק יצא ללייזה פאנלים עם מתכונים חדשים וסיפורים משעשעים, כמו שרק היא יודעת.

63) בגדי מעצבים ישראליים.

64) תבניות וצרכי אפייה – כמו שרק בארץ יש! יש בארץ מבחר חסר תקדים של תבניות חד פעמיות למאפינס, קאפקייקס, אינגליש קייק, ומה לא. כלים חד פעמיים לכל מנה ולכל אירוע. מפיות חגיגיות וראנרים לשולחן, אין פעם שאני לא מצטיידת.

65) Power Coffeeworks- פרט ל״תמול שלשום״ ו״המטחנה״ מספרת לי ריבי, מדריכת הטיולים הכי שווה בירושלים והמדריכה הקולינרית שלי בעיר, על בית קפה קטן ומשגע בירושלים הנקרא  Power Coffeeworks. משובח!

66) היוגורט – הכי טעים שיש.

67) השפה העברית– כי אין כמו לצלול לתוכה. כתב העת משיב הרוח מארגן סיור ספרותי בשוק מחנה יהודה במסגרת פרויקט ״שיר בשוק״. רק בישראל!

68) מסעדות הדגים– אין מסעדות דגים כמו בארץ. המסעדה האגדתית אורי בורי היא, ללא ספק, מקום עלייה לרגל.

69) המשפחה שלי – כי היא הכי אהובה בעולם.

70) יום עצמאות שמח, ישראל שלי. ידענו אש, ידענו רעם ואהבה בת שבעים. ברחתי ממך לא פעם, אבל אנחנו תמיד חוזרים. יפה שלי את יחידה ומכושפה שלי, מאור השחר עד לבוא לילי, אוהבת אותך, אוהבת עדיין.

חג שמח,

דלית

ישראל חוגגת 70: הצטרפו לפרוייקט האמנותי הגדול של ילדי הקהילה

ישראל חוגגת 70: הצטרפו לפרוייקט האמנותי הגדול של ילדי הקהילה

ההכנות לחגיגת הענק שמקיים ה-ICC@JCC לרגל שנת ה-70 למדינת ישראל בעיצומן ומלבד ההופעות השוות מתוכננים גם מספר פרוייקטים קהילתיים אליהם תיחשפו ביום האירוע, ה-22 באפריל.

אחד מן הפרוייקטים הוא איגרת ברכה למדינה, גדולה וצבעונית, המורכבת ממאות ציורי ילדים מן הקהילה אשר יחד ירכיבו תמונה אחת גדולה הקשורה לישראל.

אחת מעבודותיו של סילבר. מבט מקרוב חושף אלפי ציורי ילדים שחוברו יחדיו לתמונה אחת גדולה

מי שיזם את פרוייקט המוזאיק הגדול הוא אופיר גוטלזון, מנכ"ל Keepy.me, שלדבריו קיבל את ההשראה שלו מאמן בשם רוברט סילבר. סילבר עשה שימוש ב-33 אלף ציורים של תלמידים מלאס וגאס אותם הרכיב לקולאז' אחד גדול אשר יצר תמונה הקשורה לעולם התחבורה וכיום עבודותיו מוצגות בשדה התעופה של העיר. באחת מנסיעותיו נתקל גוטלזון ביצירות הצבעוניות ובתור מנכ"ל לחברה העוסקת בשמירת ציורי הילדים הוא חשב ששילוב בין ציורי ילדי הקהילה לבין חגיגות יום ההולדת לישראל יכול להיות מנצח.

הוא חבר ל-ICC  ויחד עם המעצבת אנה אביגד (אשר עיצבה גם את הלוגו של חגיגות ה-70) הוא מתכנן להרים את הפרוייקט הזה ולאגד לקולאז' אחד גדול מאות ציורים תחת הנושא- "מהי ישראל עבורכם?"

וכעת, כדי להגיע לכמות נכבדת של ציורים, גם אתם צריכים להיכנס לתמונה. ישנן שתי דרכים להשתתף בפרוייקט- או דרך מוסד הלימודים בו נמצא ילדיכם או באופן עצמאי.

אם אתם מוסד חינוכי או ארגון בעל זיקה לישראל (בית ספר, גן ילדים, בית כנסת, חוג וכדומה) אתם מוזמנים לשלוח ציורים של תלמידיכם על גבי דף בגודל A4 דרך הקישור הזה

ואם אתם הורים שרוצים להשתתף בפרויקט באופן עצמאי, אתם מוזמנים לשלוח ציורים של ילדיכם לקישור הזה

רצוי מאוד שכל הציורים יהיו עם כמה שפחות רקע לבן ושיתארו את כל האסוציאציות העולות בראשם של ילדיכם כשהם חושבים על ישראל.

עיצוב: אנה אביגד

המועד הסופי להגשת הציורים הוא ה-9 באפריל וה-50 הראשונים שישלחו את הציור יוכלו לזכות במנוי שנתי ל-Keepy.me, אפליקציה לשמירת תמונות וזכרונות של ילדים.

את התוצאה הסופית תוכלו לראות באירוע יום העצמאות של ה-ICC@JCC אשר יתקיים במרכז הכנסים בסן מתאו ב-22 באפריל, בו תוכלו גם ליהנות מהופעה של "הדג נחש", חני נחמיאס, "גילי בא לבקר", תצוגת אופנה, פעילויות לפעוטות, ילדים ובני נוער ועוד ועוד. כל הפרטים בלינק הזה

לשאלות בנושא פרויקט ציורי הילדים ניתן לפנות לאופיר גוטלזון באימייל offirg@keepy.me

או ליעל כהן-ברון yael.cohenbaron@paloaltojcc.org

ארץ אהבתי: 69 סיבות בגללן אני מבקרת בישראל מידי שנה 

מאת: דלית גבירצמן

כמו כולנו, גם לי יש מערכת יחסים מורכבת איתה. היא מעיקה עלי, היא גורמת לי לכעס, אכזבה, ותסכול. כשאני רק מתקרבת אליה נעשה לי חם, אני מתאדמת ומיד מתחילה להזיע. היא אינטנסיבית לי מידי, חונקת וכובלת. נסעתי הכי רחוק ממנה שרק יכולתי, אך משהו ממני תמיד נשאר איתה. היא בדמי, בליבי ובנשמתי. ולא כי אין לי ארץ אחרת. פשוט מפני שהיא אהובה. היא גורמת לי לגאווה עם כל הישג חשוב, היא גורמת לי לבכות מכל מילה. היא גורמת לי לרוץ ברחובותיה כמו חולת אהבה, ולחזור אליה בכל שנה.

תשאלו אותי ״למה?״ אה, אז טוב ששאלתם. הנה 69 הסיבות שגורמות לי לוותר בכל קיץ על חופשה קסומה באי טרופי כזה או אחר לטובת טיסה של 16 שעות, חום של 38 מעלות בצל, חיבוק מיוזע וחיבור מיידי לארץ אהבתי.

1) הקפה – דבר ראשון כשנוחתים, כי אין כמו בתי הקפה בארץ. קפליקס – בית הקפה האיכותי הוקם על ידי פיליפ שפר, המכונה פליקס, וזוגתו יעל. בעיני, הקפה הכי טוב בתל אביב.

2) המאפה – בבית הקפה השכונתי, ארקפה בייקרי, ובכל מקום אחר. בבוקר,בצהריים ובערב. מאפי שמרים חמים וטריים, היוצאים ישר מן התנור, מתוקים, מלוחים – כמו שרק בארץ יודעים להכין.

3) השווקים הנפלאים – מחניודה, הכרמל. חגיגה של צבעים, ריחות וטעמים.

4) מסעדת טאיזו – היכל הטעם הטוב של יובל בן נריה מפגינה מקצועיות, שרות ורמת דיוק שהופכת את הארוחה לחוויה חובקת חושים.

5) בית הבד ״גלילי״ בבית לחם הגלילית – תחנה קבועה בביקורי מולדת להצטיידות בשמן זית כתית מעולה מזן פיקואל.

6) בראנץ׳ ב״קסיס״ אצל איילת על חוף הים.

7) ארוחת בוקר ב״רביבה וסיליה״. ולמען האמת, כל ארוחת בוקר בארץ היא חגיגה, אבל הצמד המוכשר הזה הצליח להביא את החוויה לרמות של הנאה שמעמידה בכל יום שישי תורים ארוכים בפתח.

8) חומוס ב״אבו חסן״ – יש דברים שהם מסורת, ובלי מסורת אנה אנו באים? עוד מימי רווקותנו, היינו פוקדים את המקום כשהיה עוד רק ״חור בקיר״. מסעדת עלי קרואן, המכונה אבו חסן, צפופה וחסרת חן, אבל החומוס, החומוס, אין שני לו!

9) בראנץ׳ נפלא בקפה לורנץ ומינץ– במרכז לגסי הריטג׳ שבנווה צדק חבוי מקום קסום כל כך, שרק יודעי דבר שמעו עליו. עכשיו גם אתם יודעים.

10) עוגיות של מיקי שמו – הקונדיטור החיפאי המוכשר העניק לנו הרבה מתנות קטנות ומתוקות. רשת הקונדיטוריות שלו היא אחת מהן.

11) המזנון של אייל שני. האיש הוא בהחלט תופעה, אבל הפיתות שלו הן יצירות מופת. מהיר, איכותי וסופר-טעים.

12) הרצאות של סיון רהב-מאיר בהאנגר 11 בנמל תל אביב – סדרת הרצאות מרתקות המתקיימת מידי יום ראשון, שבה נותנת סיון רהב-מאיר את השיעור השבועי שלה על אקטואליה ופרשת השבוע.  מומלץ!

13) בורקס פוני בשוק צפון. תראו לי מישהו שלא אוהב בורקס? וזה אחד הטובים!

14) לחם ב״לחמנינה״ – מאז שהאיש היקר השתתף בסדנה לאפיית לחם אצל הצמד המוכשר, יש לנו פינה חמה ל״לחמנינה״. ואפילו עוד לא הזכרנו את לחם נלסון. מאפיית בוטיק שווה ביותר!

15) חוף הים- לא משנה אם זה חוף תל אביב, פלמחים, מכמורת, אכזיב או חוף ינאי, כל עוד המים חמימים- אני שם!

16) פטיסרי ״מימי״ בהוד השרון – אין תושב בהוד השרון והסביבה שעוד לא שמע על הפיצות המופלאות של מסעדת נונו. כעת, פתחו הבעלים של נונו ממש בסמוך פטיסרי בולונז׳רי שכל פחמימן אדוק חייב לבקר בה. לצד לחמים מבצק מחמצת בת 14 שנים, נמכרים במקום שלל מאפים משובחים.

17) מסעדת ״דלידה״ – בלב פלורנטין ממוקמת המסעדה הקרויה ע״ש זמרת השאנסון המצרית. במקום המקסים של השף דן זוארץ, באווירה מיוחדת מוגשות מנות אוכל מקסימות לא פחות. מול המסעדה נפתח הבר של דלידה, המגיש מנות בר קטנות וכייפיות. נועז, מגניב ושווה ביותר!

18) נדב קינוחים ברמת ישי – לחם טוב יש בארץ בכל מקום ובנדב קינוחים הוא טוב במיוחד! אוהד ונדב, קמים מדי בוקר בכדי ליצור את כל השפע המוצע למכירה במקום. הינכם מוזמנים להתענג בין אם זה בישיבה בבית הקפה ובין אם חשקה נפשכם לקחת קינוחים או מאפים הביתה. תביאו לי עוגת שמרים טרייה – ותראו לפניכם אישה מאושרת!

19) מסעדת יפו-תל אביב – כי זה חיים כהן. נקודה.

20) היקב של פלטר – אחרי סיור אישי ביקב, פשוט התאהבנו. באיש וביינו. בהחלט שווה את מקומו ומשקלו במזוודה!

21) מאפיית BackDoor – החדר האחורי וחדר הקסמים של מסעדת NithanThai. הבריושים, המאפינס, הגביניות והקישים שעל השולחן, והעוגות היפיפיות בויטרינה כולם נפלאים.

22) דקלבאום באזור התעשייה עמק חפר – פינת חמד באזור השרון.

23) לאכול ממולאים במסעדת ״המוציא״. אפילו תלאביבית אדוקה שכמוני נשבית בקסמה של ירושלים. ״המוציא״ היא רק אחת מהסיבות. אותנטי, מזמין, ביתי, ומזה טעים!

24) מסעדת עדנה ברמת השרון- אוכל ביתי מן המטבח הפרסי שאף פעם לא מאכזב ובטח שלא הלחם האלוהי המוגש לצידו. חברה יקרה התוודתה בפני לא מזמן שאחת הסיבות מבחינתה לחזור לארץ זו ה"מוסמה" ,מנת בשר בקר עם חצילים, המוגשת במקום.

25) טחינה של הר ברכה – טחינה משובחת המיוצרת במפעל קטן בהר גריזים. היא כל כך טעימה שאפשר לאכול אותה בכפית!

26) רוגלך של מרציפן – האם יש עוד מישהו שלא שמע על הקונדיטוריה המופלאה שבלב שוק מחניודה? קונדיטוריה-מרציפן

27) גלידת בוזה – פשוט גולדה מעולה.

28) בר לחם – בגלל הפוקצ׳ה עם הגרעינים. נקודה.

29) קבלת שבת על חוף הים בתל אביב – בית תפילה ישראלי מקיימים בחודשי הקיץ את קבלות השבת באוויר הפתוח, מול הים בעת השקיעה, על הדק הצפוני של נמל תל אביב. חוויה!

30) תאטרון מקורי ישראלי בעיקר ״גשר״ – בגלל הגעגוע.

31) הסביח של עובד- עוד תחנה של געגוע וסיבה לבקר זה הסביח, ועם על הכבוד למוסדות המקומיים, אין כמו הסביח בארץ. המזנון של עובד בגבעתיים הוא כזה מוסד וותיק, שיש עליו אפילו ערך בוויקיפדיה. ואם לא די בכך שהסביח של עובד קיים כבר משנות השמונים ועדיין שומר על אותה הרמה, דבר שלעצמו מעורר הערכה, הרי שעובד המציא שפה משלו. הז׳רגון של עובד כולל ביטויים רבים ורק בשביל זה  – הוא בהחלט שווה ביקור

32) הזיתים – כי רק מי שחי מספיק שנים מחוץ לגבולות המדינה יודע להעריך את טעמם של הזיתים בארץ, עד כדי כך שכתבה שלמה הקדשתי להם:

33) גלידה תמרה – יוגורטיה תל אביבית, איכותית ומפנקת. גם המיצים שלה נהדרים.

34) אבטיח קר, מתוק מתוק – כי אין כמו האבטיחים בארץ!

35) החצילים על האש עם טחינה – מנה שהפכה להיות מנת הדגל של המטבח הישראלי. בתור אחת ששרופה על חצילים – אני מכורה לה.

36) יין ״גשם לבן״ מיקבי שאטו גולן. פשוט צריך לטעום בשביל להבין.

37) מוזאון תל אביב לאמנות – כי יש לי סימפטיה.

38) הופעות ב״זאפה״ – אין ביקור מושלם בארץ מבלי לראות הופעה של מיטב האמנים בארץ באווירה האינטימית של זאפה.

39) תבליני פרג – למי שלא מכיר, בלב שוק מחנה יהודה מסתתרת חנות קטנה ומטריפה ובה מעל למאה סוגי תבלינים, עם התמחות עיקרית בתערובות למטבח הצפון אפריקאי. ניתן למצוא שם האריסה, פלפל צ'ומה, לימונים כבושים, סחוג, תערובות תיבול לגריל, לממולאים ועוד. גם בשוק לוינסקי ניתן להנות, לטעום ולהסניף את כל התבלינים המוכרים והטובים מפפריקה, מקלות קינמון וקארי הודי ועד לתערובות מיוחדות לבישול.

40) תיקים של Me-dusa – המותג הוקם בשנת 2009, על ידי המעצבות גילי רוזין-טמם ועדי גל, בוגרות המחלקה לצורפות תכשיטים בשנקר, שהחליטו להביא לעולם מוצר ייחודי, חדשני ואיכותי. התיקים עשויים מחומר פלסטיק ממוחזר וידידותי לסביבה, שמאפשר חופש פעולה עצום, חדשנות אינסופית וצבעוניות. התיקים, שמיוצרים באהבה הם כולם תוצרת הארץ (ומשלוחים לחו"ל).

41) חנויות ספרים מדליקות כמו סיפור פשוט והמגדלור – כי אין תענוג יותר גדול מלצלול אל תוך חנות מלאה בספרים בעברית. לגעת, ללטף, ולמלא את הלב והמזוודה.

42) תספורת  – כי אין על הספרים בארץ. בכל קיץ אני נוהגת לפנק את עצמי בתספורת חדשה. ממספרת שאפה ביפו ועד לראשון לציון בביקור אצל שי בוטא, שהפציע בשמי העמק, כבש לבבות רבים ואז חזר לארץ. שי מקבל לקוחות במספרת אריק שמעון פרס 33 ראשון לציון.

43) פיתות עם שומשום של אבולעפיה. מסורת, כבר אמרנו, לא?! בתום שבעת ימי הפסח, היינו נוסעים לרחוב יפת, סמוך לכיכר השעון, ושם נהגנו לעמוד בתורים הארוכים בהמתנה לפיתות העגולות עם השומשום שהיו יוצאות חמות ישר מן התנור. טעם של ילדות!

44) הטיילת של תל אביב – מהיפות שיש.

45) שוקו בשקית – כי אין בעולם דברים כאלה!

46) מה שקרה לשוק הפשפשים ביפו הוא סוג של נס או מתיחת פנים. תקראו לזה מייק-אובר מטורף. משוק מאובק, מיושן ומוזנח הוא הפך למרכז בילוי הכולל בוטיקים, גלריות, חדרי סטודיו, ברים, מסעדות ובתי קפה. מחובבי עתיקות מזדמנים שהיו באים לנבור באלטע זאכן, מציפים את רחובות השוק חבר׳ה צעירים ויפים, תיירים ומבקרים מכל העולם. מה שבטוח, אצל פועה שווה לבקר!

47) סבוני רחצה של אהבה – סידרת הסבונים הנוזליים של אהבה, המועשרים במינרלים מים המלח ובמרכיבים צמחיים. קרם הרחצה הקטיפתי בריחות של היביסקוס, לוטוס ומרווה הוא באמת – תענוג של ממש!

48) יוגה על חוף הים בתל אביב לעת שקיעה.

גאגא עם אוהד נהרין

49) לרקוד גאגא בנווה צדק עם אוהד נהרין.

50) הג׳עלה – למי שלא יודע, ג׳עלה זוהי תערובת ממכרת של אגוזים וגרעינים המעשירה ומשדרגת כל סלט טרי (זה כמובן, אם מתאפקים לא לנשנש אותה בין הארוחות). האיש היקר נהנה מתערובת הג׳עלה הקנויה של אפקטבעי, ואילו אני נשבעת שאין ג׳עלה טעימה יותר מזו הנמכרת בסופר שבגן שמואל. בכל מקרה, כולנו נהנים עד בלי די מהשילוב הקטלני של גרעינים, אגוזים, שקדים וכל השאר. הנאה צרופה!

51) ה נ ע ל י י ם – אין כמו חנויות הנעליים בארץ. תראו לי אחת שלא חוזרת מביקור מולדת בלי איזה זוג אחד או שניים. ברשת החנויות שופרא ניתן להשיג את מיטב מותגי הנעליים מאירופה כמו טריפן הגרמנית, Vialis הספרדית, Gola, Un ועוד. ואם כבר בנעליים אסכינן, חייבת להזכיר את אחת אחת, חנות הנעליים בשוק הפשפשים המייצרת נעליים בעבודת יד, כמו פעם.

52) תבניות וצרכי אפייה – כמו שרק בארץ יש! יש בארץ מבחר חסר תקדים של תבניות חד פעמיות למאפינס, קאפקייקס, אינגליש קייק, ומה לא. כלים חד פעמיים לכל מנה ולכל אירוע. מפיות חגיגיות וראנרים לשולחן, מושלמים לקראת החגים הקרבים ובאים. ביקור בחנות ״פרחי תבור״ שבכפר ויתקין משאיר אותי פעורת פה.

53) חוף הים לפנות ערב – סתם לשבת מול הים בשקיעה. לא צריך הרבה יותר מזה.

54) קולנוע ישראלי – כל שנה אני מחכה למנת הסם שלי. הקולנוע הישראלי נתן קפיצה ענקית בשנים האחרונות והוא מזמן חוויה תרבותית אמיתית!

55) טובי פרבר – התכשיטנית הכי מוכשרת והכי מקסימה שזכיתי להכיר. כל תכשיט בקולקציה של טובי פרבר הוא יצירת מופת. כל אחד מהם מיוצר בעבודת יד והוא אחד, יחיד ומיוחד.

56) יש קסם מיוחד בחנויות הקטנות שיש בארץ. חנויות קונספט ייחודיות כמו ״מדפים״ מאפשרות למעצבים ויוצרים ישראלים ממגוון תחומים להציג את עבודותיהם.
57) טוב, אז נכון שלא נוסעים לארץ רק בשביל שוקולד, אבל אם אתם כבר שם, אז שווה לראות איך אפילו בתחום המתוק הזה מדינתנו הפכה לממלכת שוקולד שלא נופלת מממלכות גדולות ומפורסמות בעולם. ג׳וליקה ברמת השרון ושוקולד קרדינל, השוקלטרי הממוקם בלב תל אביב הם פשוט חגיגה!

58) החברים – כי אין להם תחליף.

59)  הנחיתה בנמל התעופה בן גוריון – כי אין מקום אחר בעולם שאליו אני כל כך מתרגשת ומצפה להגיע. לא, לא מוחאת כפיים, אבל בהחלט נרגשת.

60) ימי שישי אחר הצהריים – כי אין עוד שלווה כזאת ואווירה כזאת בעולם.

61) גבינת קוטג׳ ישראלית.

62) שבוע הספר ובכלל, להצטייד בספרים חדשים בעברית.

63) בגדי מעצבים ישראליים

64) מתחמים חדשים כמו שרונה מרקט ושוק צפון נפתחים, חדשות לבקרים, לצד בתי עסק ומעדניות מובחרות. המרכזים הקולינריים הללו לא נופלים ברמתם ממרכזים דומים ברחבי העולם.

65) הטיילת של יפו

66) היוגורט – הכי טעים שיש.

67) סצינת מבשלות השיכר גם משגשגת בארץ. באתר של מבשלת הבוטיק אלכסנדר בפארק תעשיות עמק חפר גיליתי את הציטוט הבא של פרנק זאפה. You can't be a real country unless you have a beer and an airline. אז נראה לי שאנחנו מסודרים.

68) אין מסעדות דגים כמו בארץ. המסעדה האגדתית אורי בורי היא, ללא ספק, מקום עלייה לרגל.

69) המשפחה שלי – כי היא הכי אהובה בעולם.

69 הוא מספר מתעתע, הוא דבר והיפוכו. 69 שנה זה המון שנים וזה כלום, בשנות מדינה. 69 הוא מספר שובב, ורגע לפני סיום עשור נוסף, לפני שמתחילים עם הנאומים והסיכומים, זה הזמן קצת לחייך, ובעיקר – לחגוג.

 

חג שמח!

דלית

יום העצמאות ה-69 לישראל: התוכנית המלאה לאירוע הגדול ב-OFJCC

מאת: מיכל שוהם

חגיגת הענק של ה-ICC לרגל יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל אוטוטו כאן! ביום שלישי, ה-2 במאי יהפוך כל מתחם החנייה החיצונית ב-OFJCC שבפאלו אלטו למסיבת חוף אחת גדולה עם מוסיקה, ריקודים, משחקים, אוכל ואווירת קיץ. באירוע, המיועד לכל המשפחה, יתקיימו פעילויות מגוונות אשר הותאמו לכל קשת הגילאים כך למשל, מתחם של ליבי עם ג'ימבורי קטן הוקם לפעוטות, הילדים יוכלו ליהנות  מההצגה "מיץ פטל", ציור קיר וממתקני שעשועים ולבני הנוער מתוכננת פעילות מאתגרת כחול לבן, חידון נושא פרסים ועוד. ההורים יוכלו ליהנות מהופעות על הבמה המרכזית, תצוגת אופנה והרבה מוזיקה, ריקודים ואווירה טובה.

חלק מן הפעילויות לילדים כרוך בתשלום באמצעות קופונים ולנרשמים מראש מוצעת כעת הנחה אשר תחסוך עמידה בתור ותשלום במזומן (ביום האירוע, כל קופון ימכר עבור $1). בצעו רכישה מקוונת והקופונים שלכם ימתינו לכם בשולחן ה-Will Call. לרכישה של הקופונים לחצו כאן.

חניה:  מומלץ בחום להשתמש בתחבורה ציבורית או להתפנק בנסיעה באובר או בליפט.
המקדימים יוכלו למצוא חניה ברחובות סמוכים ולצעוד 2-33 דקות לאירוע. זה יתן לכם מספיק זמן להיכנס לאווירה ולספר לילדים איך פעם הייתם צועדים לבמות בעיר עם כל השכנים.
החל מהשעה 5:30 אחר הצהריים שריינו עבורכם את החניונים הסמוכים הבאים:
3960 Fabian Way, Palo Alto
3980 Fabian Way, Palo Alto
Loral parking lot 7 (on the corner of Fabian Way and Charleston Rd)
Loral parking lot 10 (across the street from the JCC main entrance)
Loral parking lot 1 (just past the JCC main entrance on the right)

אז לפני שמתחילים, קחו לכם רגע לתכנן את הלו"ז שלכם עם פירוט התוכנית המלאה, שעות הפעילויות, מספר הקופונים לכל תוכנית וגם פירוט האוכל המשובח הממתין לכם שם.

פעילויות שוטפות: 3:30-7:00

הפעילות

קהל יעד עלות
מתחם הקטנטנים של ליבי קטנטנים עד גיל 3 כניסה חופשית
מתקן מתנפח ליד מתחם ליבי ילדים עד גיל 3 2 קופונים
מתקן מתנפח בצורה של סרטן מים קטן ילדים בגילאי 3-6שנים 3 קופונים
מגלשת כריש ענקית ילדים מגיל 4 ומעלה 2 קופונים
ציור קיר קהילתי (קיר גרפיטי) ילדים עד גיל 10 2 קופונים
פעילויות יצירה גילאים שונים כניסה חופשית
ציורי פנים כל הגילאים 2 קופונים
גלשן מתנפח ילדים מגיל 7 ומעלה 5 קופונים
 הימליה – פעילות כחול לבן מאתגרת, מפתיעה ומהנה. ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש. גילאי 7-12 2 קופונים
משחקי קרנבל כל הגילאים 2 קופונים
photo booth קייצי במיוחד, בסגנון "עשה זאת בעצמך" כל הגילאים כניסה חופשית
מתחם נוער – בואו להנות ממגוון פעילויות במתחם סגור גילאי 8 ומעלה כניסה חופשית
חידון Kahoot! נושא פרסים: בואו לגלות כמה אתם יודעים על ישראל גילאי 8 ומעלה כניסה חופשית
הקרנת סטנד אפ ישראלי גילאי 8 ומעלה

כניסה חופשית

בנוסף, סיירו בין דוכנים של מגוון ארגונים באזורנו ובואו ללמוד עוד קצת על ישראל שאתם כל כך אוהבים.

פעילות מתוזמנת

שעה

פעילות

עלות

4:30 – 5:15

"אני רוקד עם אמא" עם עירית בורנשטיין במתחם הקטנטנים של ליבי

כניסה חופשית

5:00 – 5:45

תיאטרון בובות "מיץ פטל" (משולב עברית/אנגלית) לגילאי 2-7 – חדר E-104

3 קופונים


הופעות על הבמה המרכזית

4:30 – בית הספר היהודי גדעון האוזנר – הופעת ילדים
4:45 – בית הספר לעברית "בגד כפת" – כיתות יסודי
5:15 – הפיינליסטים של כוכב נולד הישראלי באזור המפרץ
5:30 – תצוגת אופנה עם מיטב המעצבים הישראלים
5:45 – להקת "הזמיר" של הסיליקון וואלי
6:00 – להקת "תרופת סבתא" בהופעה חיה

 


7:15 – אירוע ערב של ה- IEFF – בואו להכיר ולפגוש את חמשת הסטארטפים והיזמים שכולם ידברו עליהם בשנה הקרובה

 • Hippo Insurance – Smart home insurance

 • Claimly – Money back for out-of-network medical bills

 • Breezometer – Improving air quality through data

 • Take&Make – Unique gift that show results

 • Easy2Hike – Connecting park managers and visitors

לרישום ומידע נוסף, לחצו כאן


דוכני אוכל

 • בית קפה של ענת ורונסקי

 • Falafel Stop

 • Flying Falafel

 •  Nourish Cafe

 • מאפיית הטאבון (כשר)

 • אביה (כשר בשרי)

 • Froffee – Blended Frozen Coffee

 • פופקורן

 • צמר גפן מתוק