טיול אביבי בפארק האזורי גארין Garin Regional Park

טיול אביבי בפארק האזורי גארין Garin Regional Park

מאת: טלילה גולן

על התפר שבין הערים יוניון סיטי והייווארד, במרומי הגבעות, ישנם שני פארקים צמודים עם מערכת שבילים משותפת, ואלו הם Garin Regional Park ו- Dry Creek Regional Park. אלו פארקים שהיו פעם חוות ותיקות ששטחן נתרם או נרכש ע"י רשות הפארקים האזורית, ה- East Bay Regional Park District. כיף לטייל בהם כל ימות השנה, אבל תקופה הזו של סוף החורף ולתוך האביב היא התקופה השווה ביותר לטיולים שם.

באביב, גבעות מזרח המפרץ מוריקות בעשב חדש ורענן ועדרי בקר רועים בשטחי הפארק שנחכרו לרעיה. בעמקים שהנחלים חורצו בין הגבעות גדלים עצי אלון ודפנה קליפורנית ומשרים צל עמוק ומרענן בחום היום. הנחלים שחלקם זורם רק אחרי הגשמים נותנים חיים למגוון גדול של חיות בר, ביניהן טריטונים קליפורנים, צפרדעים, ציפורים ממינים שונים, וכמובן איילים וקויוטים. שאר ימות השנה החיות מרוות צמאונן במי מעיינות ומאגרי מים קטנים.

בטור הזה אני ממליצה על שלושה מסלולים מקסימים בפארקים הצמודים האלה.

המסלול הראשון הוא מסלול מעגלי קל באורך של כ-3 מייל, נוח למשפחות, אם כי אינו עביר לעגלות או לכסאות גלגלים. נקודת ההתחלה שלו היא בחניון הראשי של פארק גארין (הנה קישור). מאזור הפיקניק יורדים דרומה עד לבריכת ג'ורדן שם כיף לבלות קצת זמן בתצפיות על עופות המים. משם יורדים אל מתחת לסכר וממשיכים בשביל Dry Creek לאורך הנחל (שהוא אגב נחל איתן וממש לא יבש). המסלול חוצה את הנחל כמה פעמים על גשרוני עץ צרים ורעועים משהו. יש נקודות גישה למים שכיף לעצור בהן ולטבול רגליים, רק צריך להיזהר מהצמחיה בצד השביל שכוללת הרבה Poison Oak. ממשיכים דרומה לאורך הנחל כמעט עד הכניסה של פארק Dry Creek ושם מסתובבים ועולים ל- High Ridge Loop Trail. בדרך חזרה צפונה בשביל עם תצפיות מקסימות גם מזרחה על הגבעות הירוקות וגם מערבה על המפרץ. השביל הזה יקח אתכם חזרה לאזור בריכת ג'ורדן אותה אתם יכולים להקיף ממערב או ממזרח, חזרה לחניון. מי שמעדיפים סיבוב קצר יותר – יש בדרך אפשרות לקיצור שמוריד כשליש מאורך המסלול.

המסלול השני הוא מסלול לוליפופ (קטע עלוך-חזור עם חלק מעגלי בקצה), באורך כולל של כמעט 4 מייל, רמה בינונית. הוא מתחיל בכניסה של Dry Creek (הנה המיקום). בהתפצלות הראשונה פונים ימינה ל- Tolman Peak Trail ושומרים על הימין גם בשתי התפצלויות הבאות. החלק המעגלי מתחיל כשמגיעים להתפצלות עם South Fork Trail ואפשר ללכת עם או נגד כיוון השעון. השביל מקיף את פסגת טולמן ואפילו שאין סימון במפה, יש שביל קטן שעולה לפסגה עצמה ויש משם תצפית יפה. הנחל שחלק מהמסלול עובר לאורכו הוא נחל אכזב שאינו זורם כל השנה, ועיקר החלק המעגלי עובר בשטח חשוף ולא מוצל. צריך להביא מספיק מי שתיה ורצוי לדאוג להגנה מהשמש.

המסלול השלישי שאני ממליצה עליו פה הוא גם הכי ארוך – כ-5 מייל, כמעט כולו מעגלי, רמה בינונית פלוס, מתאים למיטיבי לכת. המסלול הזה מתחיל בחניון הראשי של פארק גארין (הנה מיקום). מהקצה הצפוני של החניון הולכים קטע קצר בדרך סלולה לאתר הקמפינג Arroyo Flats (שזה אתר קמפינג קבוצתי נחמד מאוד). משם ממשיכים צפונה עוד טיפה ובהתפצלות הראשונה פונים שמאלה ל- Vista Peak Loop Trail. אלו המעדיפים טיול קצר יותר יכולים ללכת רק את הלופ הזה, הוא קצר יותר, אבל למיטיבי הלכת אני ממליצה להמשיך ל- Zeile Creek Trail ועל הדרך גם לעשות את הלופ הקטן של ה- Garth Woods Trail שהוא ממש פנינת יער יפיפיה וחמודה בפארק הזה. (השביל בקטע הזה צר מאוד, וכשהאדמה רטובה אחרי גשם הוא גם יכול להיות חלקלק).  Zeile Creek Trail מתחבר חזרה ל- Vista Peak Loop Trail ואיתו משלימים את החלק המעגלי וחוזרים חזרה לכיוון אתר הקמפינג ולחניון.

מותר להביא כלבים לפארק, ומחוץ לשטחי החניונים מותר גם לשחרר אותם מהרצועה (אם כי הם חייבים להיות תחת שליטה). הביאו בחשבון שבחלקים גדולים של הפארק יש בקר במרעה חופשי. בחניון העיקרי של פארק גארין יש שירותים עם מים. בשאר החניונים יש שירותים כימיים.

תהנו בשבילים!

טיול בשמורת דון אדוארדס

טיול בשמורת דון אדוארדס

מאת: טלילה גולן

קשה להיות תקועים כל היום בין ארבעה קירות והמזל הוא שעדיין אפשר לצאת לטייל בקרבת הבית. להרבה מהאנשים ששאלו אותי בתקופה האחרונה היכן כדאי לטייל בימים אלה המלצתי על טיול בשמורת דון אדוארדס- Don Edwards San Francisco Bay National Wildlife Refuge.

שמורה זו הוקמה ב-1972 על מנת לשמר ולשחזר את המעט שנותר מאזורי המלחות של חופי דרום מפרץ סן פרנסיסקו. מלחות אלה הן בית גידול ייחודי לצמחיה ובעלי חיים רבים, חלקם נדירים, ומקום בטוח למנוחה וחידוש כוחות עבור עופות נודדים רבים בחדשי הסתיו והאביב.

חלק גדול משטחי השמורה הן ברכות אידוי גדולות ששימשו לייצור מלח והיום הן חלק מהשמורה ומהוות בעצמן בית גידול נוסף.

לשמורת דון אדוארדס שני אזורים עיקריים – האזור הראשי הוא יחידת פרימונט, בצד הדרום מזרחי של גשר דמברטון, ואזור עיקרי נוסף הוא יחידת אלוויסו שבסן חוזה, בצד הדרומי של שפך נחל קויוטי. בשתי יחידות אלו יש מרכזי מבקרים עם אזורי הפעלות, שירותים, ברזיות מים, ושולחנות פיקניק. בתקופת סגר הקורונה כל המתקנים הללו סגורים, אבל – שבילי הטיול בשמורה, ויש הרבה, פתוחים לציבור משחר עד שקיעה. רובם המוחלט של השבילים נגישים לעגלות ולכסאות גלגלים. רובם גם שטוחים וקלים להליכה. כמעט כולם חשופים לשמש ולרוח, אז מומלץ להתלבש בהתאם. אסור להכניס כלבים לשום חלק מהשמורה הזו.

יחידת פרימונט

כתובת החניון הרגיל היא 2 Marshlands Rd, Fremont. כרגע אין גישה לשם ברכב. יש חניון מחוץ לשער השמורה וניתן לחנות גם בשולי הכביש כל עוד כל ארבעת הגלגלים מחוץ לאספלט. משם נכנסים ברגל וישם כמה שבילים לבחור מהם. יש את שביל לה-ריביירה  ממזרח לגבעה שעובר בשלוליות הצפה שבתקופה זו מאוכלסות בברווזים ואנפות. יש את שביל הגבעה עצמו שעולה לתצפית מקסימה על המפרץ ועל רכס החוף. יש את שביל סובב בריכת המלח הגדולה (4 מייל, מומלץ במיוחד לחובבי צפרות או לחובבי הליכות כושר). אבל השביל האהוב עלי הוא שביל הגאות והשפל Tidelands Trail שיוצר מסלול טבעתי יפה על שתי גדות תעלת ניוארק ועובר דרך כל בתי הגידול שבשמורה ומספק הזדמנות לצפות במגוון הכי רחב של צמחייה ובעלי חיים.

יחידת אלוויסו

יש כמה מסלולים נחמדים שיוצאים מאזור מרכז המבקרים (כתובת: Grand Blvd. San Jose 1751), וזה שאני ממליצה עליו מתחיל ממש מאחורי המבנה וסובב את הבריכה הגדולה (כ3.5 מייל). משביל זה ישנה סטייה קלה צפונה לנקודת תצפית על עיירת הרפאים דרוברידג׳.

מסלול נוסף יוצא מאזור פארק הקאונטי אלוויסו מרינה (1195 Hope St. Alviso ). אפשר להרחיק על הדייק של הבריכות עמוק פנימה ואפשר להסתובב באזור ה-Boardwalks ולצפות בציפורים.

מסלול נחמד נוסף למי שאפם אינו רגיש מידי הוא מסלול תעלת גוואדלופה שיוצא ממרכז טיהור השפכים של סאניוויל בקצהו של Carl Rd, Sunnivale ומתחבר לשביל המפרץ. המסלול הזה יפה וגם מעניין מאוד כי ניתן לראות חלק מתהליך הטיהור ואת התפקיד שיש לטבע בתהליך הזה.

Like hiking?

Visit my hiking blog!

http://mammaquail.blogspot.com/

טיול בפארק היהלום השחור (Black Diamond Regional Park)

טיול בפארק היהלום השחור (Black Diamond Regional Park)

מאת: טלילה גולן

היהלום השחור הוא הפחם. בחציה השני של המאה ה-19 היו מצפון להר דיאבלו מכרות פחם שפירנסו חמש עיירות שונות. אחרי שסיימו לכרות שם פחם עברו לכריית חול לבניה עד שגם פעילות זו פסקה ועיירות הכורים ננטשו. בשנת 1970 עבר שטח גדול של אזור מכרות הפחם לרשות הפארקים האזורית של האיסט ביי. היום יש שם את ה- Black Diamond Regional Park וזה המקום עליו אני ממליצה הפעם לטיול אביבי.

סוף החורף והאביב אלו העונות הטובות ביותר לטיולים באיסט ביי ופארק היהלום השחור כולל בשטחו את המיטב שיש לצפון מזרח המפרץ להציע – הגבעות הירוקות, הקניונים העמוקים, חורש האלונים וסבך הצ'פראל, מגוון חיות בר ובעונה זו גם פריחת אביב יפה. וכבונוס – שרידי היסטוריה מעניינת.

הכניסה לפארק היא מהעיר אנטיוק מצפון להר דיאבלו, מרחק של כשעה ועשרים דקות נסיעה מסאניוויל. אחרי שער הכניסה ($5 לרכב דמי כניסה או מנוי של רשות הפרקים האזורית) יש חניון ובצמוד לו מרכז מבקרים בו ישמחו לתת לכם מידע על מבחר השבילים שבפארק.

בתחומי הפארק מגוון גדול של שבילי טיול בכל הרמות חלקם נגישים לכסאות גלגלים ועגלות, חלקם פתוחים לרוחבי אופניים, וכולם, פרט למנהרת המכרה עצמו, מותרים לכלבים (הכנסת כלב לפארק בעלות נוספת של $2 לכלב). בסופי השבוע סגל הפארק עורכים סיורים מודרכים באחת ממנהרות המכרה.

המסלול שאני ממליצה עליו הפעם הוא מסלול יפיפה ומעגלי של כשישה מייל, רמה בינונית פלוס, שעובר דרך מרבית שכיות החמדה של הפארק. המסלול מתחיל בחניון הפנימי ביותר בפארק בקצה כביש הכניסה. יש שם מתקן שירותים, ברז מים, ושולחנות פיקניק.

משם ממשיכים ישר (דרומה) לכיוון מנהרת המכרה, ובהתפצלות השבילים הראשונה פונים ימינה לשביל Nortonville והולכים בו קצת יותר ממייל. שביל זה שפעם היה הדרך שקישרה בין העיירות סומרסוויל ונורטונוויל הוא למעשה דרך עפר רחבה ונוחה, במעלה יחסית מתון. השביל עובר צמוד לבית העלמין ההיסטורי בו קבורים מתי עידן המכרות באזור ומעניין להכנס ולהתרשם מהמצבות ההיסטוריות המעניינות ומהשלווה השורה במקום. יש משם תצפית יפה מאוד.

בהמשכו יורד השביל אל המקום בו היתה פעם העיירה נורטונוויל. אין שם מבנים אך ישנם עוד שרידים רבים של המכרה עצמו, כולל מרבצי פחם חשופים. כיום תלי שפך המכרות מכוסים ברובם בצמחיה יפה.

בנורטונוויל פונים שמאלה ל-Coal Canyon Trail והולכים בו כמייל אחד. בתחילתו גם שביל זה הוא דרך עפר רחבה אבל בפתח הקניון השביל הופך לדרך רגלית צרה ומתפתלת שעולה בתלילות דרך קניון מיוער ומוצל. גם בשביל הקניון עוברים בין עדויות כריה שונות, ממנהרות אבן חול שנחצבו בתקופת הכריה השניה באזור, וגם מרבצי פחם חשופים. לקראת סוף העליה יש מערת אבן חול שנחצבה כנראה לצורך מגורים.

בקצהו העליון של השביל פונים שמאלה שוב ל-Black Diamond Way שהוא למעשה כביש סלול (לא בשימוש לרכב). ממשיכים בעליה בדרך הזו קצת פחות ממייל (המתלול מתון יותר) בתוך חורש אלונים גדול ויפיפה. במספר נקודות לאורך הדרך נפתח היער ומתגלים נופים מרהיבים.

לקראת קצה העליה מגיעים לשער בקר. לא עוברים את השער (הוא מוביל לשטח פרטי מחוץ לפארק) אלא פונים שמאלה ל-Black Diamond Trail ובו יורדים כמייל וחצי בנופי גבעות פתוחות וחורש אלונים. כאשר מגיעים למטה ישנה פניה לשביל Manhattan Canyon ואני ממליצה מאוד להמשיך את הירידה בשביל זה כי הוא עובר באחד מאזורי הפריחה היפים יותר שבפארק. בתחתיתו נפגש השביל עם דרך החצץ המובילה מהחניון אל מנהרת המכרה, משם כבר רואים את החניון. אם אתם שם בסוף השבוע – שמרו מראש מקום לסיור במנהרה.

שיהיה לכולנו אביב פורח ומהנה!

Like hiking?

Visit my hiking blog!

http://mammaquail.blogspot.com/

טיולי טבע והיסטוריה בעיר פרימונט

טיולי טבע והיסטוריה בעיר פרימונט

מאת: טלילה גולן

באזור המפרץ פרימונט נתפשת כ'עיר שינה' או כצוואר הבקבוק התעבורתי בקומיוט שבין עמק הסיליקון והאיסט ביי. שתי ההנחות נכונות למדי, אבל מעבר להן, פרימונט היא גם יעד מצויין לטיולי טבע וליום-יומיים של בילוי משפחתי כיפי.

כמו ניו יורק, פרימונט חוברה לה יחדיו מכמה ישויות מוניציפליות שקדמו לה, וגם לפרימונט יש סנטרל פארק. כאן בדיוק מסתיים הדמיון בין עיר האורות של החוף המזרחי לעיר השינה של מזרח המפרץ. בפרימונט אין תחבורה ציבורית נורמלית והנדידה מפארק או אתר בילוי אחד למשנהו כרוכה בנסיעה פרטית. מצד שני, פרימונט היא גן עדן לרוכבי אופניים, גם ברחובות העיר וגם בשבילים יעודיים לכך.

בגלל שפרימונט מורכבת מכמה מחוזות שלכל אחד היסטוריה משלו אין בעיר 'דאונטאון' אחד אלא כל מחוז מתהדר במרכז מסחר ובילוי משלו. (בשנים האחרונות יש פוש להקים מעין דאונטאון באזור ה'האב', העתיד יראה מה יצא מזה.)

בדרום פרימונט יש את מחוז Warm Springs שם תחנת הבארט הדרומית ביותר באיסט ביי. במזרח Warm Springs גם החניון הראשי של Mission Peak Regional Wilderness ונקודת ההתחלה המערבית לשביל הטרק של הOhlone Wilderness Trail. פסגת המיסיון הוא פארק מקסים וכל השבילים שם מאתגרים ומתאימים למיטיבי לכת.

מי שמחפשים שבילים קלים ושטוחים עם תצפיות מקסימות למפרץ ולגבעות וגן עדן לציפורים ולצפרים ימצא אותם בצד המערבי של Warm Springs ביחידת ה Coyote Lagoon של השמורה הלאומית Don Edwards National Wildlife Refuge. 

במחוז Mission San Jose יש גם שביל גישה לפארק פסגת המיסיון – הכניסה מקולג' אוהלוני. החניון שם בתשלום.

לחובבי ההיסטוריה ולמשפחות שילדיהן בכיתה ד' אני ממליצה להיכנס לביקור במיסיון סן חוזה. זה יהיה ביקור מעניין אם כי עצוב מאוד. המיסיון היפה הזה היה מהברוטאליים ביותר בהיסטוריה העגומה של ילידי קליפורניה.

מחוז Irvington גובל בסנטרל פארק של פרימונט. בסנטרל פארק יש את אגם אליזבת' ומסלול סלול ושטוח של שני מייל המקיף אותו, ונפלא לרוכבי אופנים או גלגיליות ולרצים מתחילים, וגם לצפרים. מדשאות רחבות ידיים עם שולחנות פיקניק ושלושה מתקני שעשועים לילדים הופכים את המקום לאידאלי לארועי פיקניק. צמוד לשם יש את פארק המים Aqua Adventure Water Park  שהוא אטרקציה קיצית רטובה (רק להביא בחשבון שהם לא מרשים להכניס לשם אוכל מבחוץ ומה שאפשר לקנות בפנים זה ג'אנק פוד).

בגבעות שבמזרח מחוז סנטרוויל נפתח לא מזמן פארק חדש –Vargas Plateau Regional Park זה פארק שהעיקר בו הוא השטחים הפתוחים והנופים עוצרי הנשימה, ומתאים במיוחד לאנשים שרוצים לעלות לגובה ברגל או באופניים אבל לא בשביל העמוס של פסגת המיסיון.

על הגבול שבין מחוזות Centerville ו Niles נמצא פארק Quarry Lakes Regional Park (הכניסה בתשלום של $5 לרכב). פארק זה שהיה פעם מחצבה כיום מהווה מוקד משיכה לאוהבי השייט והדייג, וכמובן גם למטיילים ולרצים. כל השבילים בפארק הזה שטוחים ונוחים ויש בו גם אתרי פיקניק רבים. באגם הגדול ישנו גם חוף רחצה קיצי עם שירותי הצלה (הכניסה למתחם הרחצה בתשלום נוסף, לא גדול).

לא רחוק מתחנת הרכבת של סנטרוויל יש את מוזאון המדע המקומי Math Science Nucleus. המוזאון קטן ונחמד ופתוח רק בסופי השבוע.

נהר האלאמידה יוצא מתוך רכס החוף בצמוד לכביש ניילס קניון (84) שהוא אחד מצווארי הבקבוק לנוסעים מזרחה מהמפרץ. עם יציאתו מההרים הנהר זורם בתוואי מלאכותי שמוביל אותו למפרץ מצפון לפארק קויוטי הילס. לאורך שתי גדות האלאמידה יש מסלולים של 11 מייל להליכה, ריצה ואופניים Alameda Creek Trail. המסלול בגדה הדרומית הוא סלול כולו, והמסלול בגדה הצפונית הוא דרך חצץ, שם מותר גם לרכב על סוסים.

עוד במחוז Niles יש בית קולנוע היסטורי בו מוקרנים בקביעות סרטי וינטאג', רחוב היסטורי קטן ובו גלריות, חנויות, מסעדות, ופאבים עם מוסיקה חיה בערבים, וגם את תחנת רכבת הקיטור ההיסטורית של ניילס שעדיין נוסעת בסופי השבוע בקו שבין ניילס לסונול לאורך נהר האלאמידה.

Coyote Hills

מדרום לשפך האלאמידה יש את Coyote Hills Regional Park שבתחומי מחוז Ardenwood (הכניסה בעלות של $5 לרכב) שהוא מקום נפלא לטיולים רגליים ולאופניים, וגם להכרות עם ההיסטוריה והתרבות של שבט האוהלוני. בצד המערבי של הפארק, בין בריכות המלח והמפרץ יש שביל אופניים ארוך שמחבר בין כביש 84 (גשר דמברטון) לשביל האלאמידה מצפון ל Coyote Hills, כך שרוכבי האופנים יכולים להשלים סיבוב גדול גדול של כ-30 מייל (הכל שטוח).

לא רחוק מפארק Coyote Hills יש את Ardenwood Historic Farm (סגור בימי שני. הכניסה בתשלום). החווה הזו היא מקום מושלם לבלות בו כמה שעות נחמדות עם הקטנטנים. בארדנווד מתקימים גם ארועים נחמדים רבים וכדאי לבדוק את לוח הזמנים שלהם.

ואי אפשר לספר על פרימונט בלי להזכיר באותה נשימה גם את ניוארק, שכנתה מדרום מזרח, שם נמצאת יחידת פרימונט של שמורת Don Edwards National Wildlife Refuge שלדעתי היא היחידה היפה ביותר של שמורת הטבע הזו.

בקיצור, יש מה לעשות בפרימונט מלבד לישון 🙂

 

רוצים המלצות על מסלולים נוספים? הציצו בבלוג של טלילה: http://mammaquail.blogspot.com/

האגמים וחופי הרחצה המומלצים באזור האיסט ביי

האגמים וחופי הרחצה המומלצים באזור האיסט ביי

מאת: טלילה גולן

הקיץ הגיע ואיתו עונת הרחצה. ישראלים שכבר ניסו את חופי האוקיינוס פה למדו מהר מאוד שחוף הים כאן הוא לבטן-גב בלבד ושבשביל לטבול בים צריך חליפת צלילה והרבה אומץ.

באיסט ביי יש היצע מגוון של אגמים ולגונות באיזור המפרץ בהם ניתן לטבול במים לא מוכלרים בנוף טבעי, בשיתוף עם אווזים מעל ודגים מתחת, ושחפים שמנסים לגנוב את הצידה מהתיקים שאינם רכוסים.

בטור הזה אני ממליצה על חמישה חופי רחצה ציבוריים באיסט ביי שאני אוהבת להגיע אליהם בקיץ עם המשפחה שלי. חלקם פתוחים רק בעונת הרחצה והכניסה אליהם היא בתשלום. חלקם מציעים שרותי הצלה בחלק או בכל הזמן שהם פתוחים. מהמקומות שאני מכירה באופן אישי, אלו הם המומלצים:

אגמים:

אין אגמים טבעיים באזורנו. כולם מאגרי מים או מחצבות ישנות שהוצפו. באגמים בהם מותר לשחות יש אזור רחצה תחום בחבלים, ולרוב הוא מחולק לאזורי עומק. בחלק מהמקומות יבקשו לבחון את יכולת השחיה שלכם לפני שיתירו לכם לעבור לאזור העמוק יותר. בחלק יש הגבלות על צעצועי מים ומצופים למיניהם, ובימים צפופים נהוג להוציא מהמים את כל הילדים מתחת לגיל 16 לרבע שעה כל שעה עגולה. במקומות אלה כדאי לתכנן את מועד ההגעה ל-15 דקות אחרי השעה כדי שהילדים לא יתאכזבו שהם לא יכולים להכנס למים מיד.

Shadow Cliffs Regional Recreation Area

 

מככב אצלי בראש הרשימה. האגם הוא מחצבה ישנה שהוצפה. החול בחופיו אמיתי, נעים ורך. אזור הרחצה אינו נפרד משאר הפארק והוא פתוח לרחצה כל השנה, אם כי רק בקיץ ניתנים שירותי הצלה. אזור הרחצה גדול יחסית וצמוד אליו מדשאות גדולות ואזורי פיקניק עם מתקני גריל. בסופי שבוע חמים המקום יכול להיות צפוף מאוד, אם כי אף פעם לא נתקלתי שם במצוקת חניה. במי האגם יש גם דגים ואווזים ובימים צפופים פחות הם נכנסים חפשי למתחם הרחצה.

כתובת: 2500 Stanley Blvd. Pleasanton

המים: טמפרטורה נעימה, צלילות נמוכה, ללא כלור.

שירותים: יש ביתני שירותים ומלתחות, מקלחות לשטיפה בחוץ, קיוסק, אזורי פיקניק עם שולחנות ומתקני גריל, פחי אשפה.

שרותי הצלה: בקיץ. השעות באתר הפארק.

תשלום בכניסה: $6 לרכב דמי כניסה לפארק, כולל אזור הרחצה.

חניה: החניון גדול מאוד. גם בימים צפופים יש מקום.

עוד במקום: מסלול טיול קל ונחמד, מרינה עם סירות פדאלים לשכירה.

לפרטים נוספים לחצו כאן

Del Valle Regional Park

 

האגם בדל-ואל הוא מאגר מים ובו שני חופי רחצה. ניתן לטבול במים גם באזורים שאינם חופים מוכרזים. שירותים ומתקני חוף יש רק באזור הרחצה המערבי. מפלס האגם משתנה בהתאם למצב הבצורת. החופים אינם חוליים אלה חצץ – אין מה להביא צעצועי חול. ישנם עצים מספיק קרוב לחוף אבל הצל הוא חלקי.

כתובת: 7000 Del Valle Rd. Livermore

המים: טמפרטורה נעימה, צלילות בינונית, ללא כלור.

שירותים: בחוף המערבי יש ביתני שירותים ומלתחות. בסמוך לחוף, וגם באזורים אחרים בפארק ישנם אזורי פיקניק עם שולחנות ומתקני גריל, פחי אשפה.

שרותי הצלה: בחוף המערבי, בקיץ. השעות באתר הפארק.

תשלום בכניסה: $6 לרכב דמי כניסה לפארק, כולל אזור הרחצה.

חניה: החניון גדול מאוד. גם בימים צפופים יש מקום.

עוד במקום: מסלולי טיול, צפרות, מרינה עם סירות לשכירה, אפשרות להביא סירות פרטיות (הם בודקים במקום את הסירה לודא שאין העברת צדפות פולשות), אתרי קמפינג משפחתיים וקבוצתיים, קיוסק במרינה.

לפרטים נוספים לחצו כאן

Quarry Lakes Regional Recreation Area

בקווארי לייקס יש קומפלקס קטן של אגמים שהיו פעם מחצבה. באחד מהאגמים ישנו חוף רחצה מסודר ומופרד משאר הפארק. החול הוא זיפזיף גס ואין שום צל במקום. אזור הרחצה פתוח רק בקיץ ושירותי הצלה ניתנים בחלק מהזמן. יש הרבה מאוד אווזים במקום והם נכנסים חפשי לאזור הרחצה, גם במים וגם בחוף. יש תצפיות יפות על עופות מים אחרים כמו לבניות, שקנאים, ברווזים וקורמורנים. *שימו לב, האגם כרגע סגור לרחצה. עקבו אחר העדכונים באתר כדי לודא מתי ישוב לפעילות.

כתובת: 2100 Isherwood Way, Fremont

המים: טמפרטורה נעימה, צלילות נמוכה, ללא כלור.

שירותים: יש ביתני שירותים ומלתחות, ומקלחות לשטיפה. מחוץ לאזור הרחצה יש אזורי פיקניק עם שולחנות ומתקני גריל, פחי אשפה.

שרותי הצלה: בקיץ. השעות באתר הפארק.

תשלום בכניסה: $5 לרכב דמי כניסה לפארק, ועוד תשלום נפרד לכניסה לאזור הרחצה ($3 לגילאי 16-61, $2 לגילאי 1-15. מתחת לגיל שנה-חינם).

חניה: החניון גדול מאוד. גם בימים צפופים יש מקום.

עוד במקום: מסלולי טיול ואתרי פיקניק (מחוץ לאזור הרחצה).

לפרטים נוספים לחצו כאן

Lake Anza, Tilden Regional Park

tildenולקינוח אגם קטן ונחמד שאמנם לא שחיתי בו באופן אישי אבל מי שאני מכירה שהיו שם אהבו את המקום מאוד- אגם אנזה שבפארק האזורי טילדן שבברקלי. האגם פתוח לרחצה רק בחדשי הקיץ והסתיו. יש שרותי הצלה חלק מהזמן ובשאר הזמן ניתן לשחות באחריות אישית.

המים: טמפרטורה נעימה, ללא כלור.

שירותים: יש ביתני שירותים ומלתחות, מקלחות לשטיפה בחוץ.

שרותי הצלה: בקיץ. השעות באתר הפארק.

תשלום בכניסה: $3.5 מגיל 16 ומעלה ו-$2.5 לילד מגיל שנה עד 15.

חניה: יש חניון לא מאוד גדול ליד האגם, אבל אם מתמלא אז אפשר לחנות באחד החניונים הרחוקים יותר וללכת לאגם ברגל.

עוד במקום: בפארק טילדן יש לא מעט אטרקציות למסבוגרים ולילדים, וגם הרבה מסלולי טיול יפים ומבחר אזורי פיקניק. ממליצה להקדיש לפארק הנחמד הזה לפחות יום אחד שלם.

לפרטים

חופי המפרץ:

מי המפרץ קרים, אבל לא כמו האוקיינוס. גם הגלים לא גבוהים כמו באוקיינוס, אבל המים מלוחים והחול רך ונעים. ישנם כמה מקומות לחופי המפרץ בהם יש חופי רחצה והאהוב עלי הוא חוף קראון שבאלאמידה. החוף נגיש כל ימות השנה. זה המקום הכי קרוב באזור לתחושת חוף ים ישראלי.

Crown Memorial State Beach

כתובת:  8th street and Otis Drive, Alameda

המים: קרים אבל בחום הקיץ נעימים, צלילות בינונית, מים מלוחים.

שירותים: יש ביתני שירותים ומלתחות, ומקלחות לשטיפה. מחוץ לאזור הרחצה יש אזורי פיקניק עם שולחנות ומתקני גריל, פחי אשפה.

שרותי הצלה: אין

תשלום בכניסה: אין

חניה: יכולה להיות מצוקת חנייה בסופי שבוע חמים.

עוד במקום: מסלול טיול נחמד, אתרי פיקניק, ומרכז הטבע של Crab Cove

בהמשך לחוף יש טיילת נחמדה לאורך המפרץ.