ICC²: מחזור חדש לסדנה המצליחה למציאת עבודה

ICC²: מחזור חדש לסדנה המצליחה למציאת עבודה

מאת ה-ICC

“גם בחלומות הכי ורודים שלי לא חשבתי שאחרי ארבעה חודשים כאן ורק חודשיים וחצי של חיפוש עבודה בפועל אקבל תשובה חיובית מעבודה ראשונה שאליה הגשתי את קורות החיים שלי", מספר אלכס גרינברג, מהנדס מכונות בכיר בחברת Tesla.

אלכס גרינברג

גרינברג, שעבד כמהנדס פיתוח ברפאל הגיע לעמק ומהר מאוד גילה שהדרך לעבודה הנחשקת שונה לחלוטין ממה שדמיין. כדי להבין כיצד העסק באמת עובד הוא נרשם לסדנה לחיפוש עבודה של ה-ICC² ומכאן הדרך למשרת חלומותיו הייתה מהירה.

"הסדנה הכינה אותי לשוק עבודה תחרותי ביותר עם תרבות שונה לחלוטין ממה שהכרתי. קיבלתי כלים מעשיים ותשובות ברורות לכיצד העסק עובד בארה"ב בכלל ובעמק הסיליקון בפרט מאנשי מקצוע עם ניסיון מוכח. קורות החיים שלי עברו מהפך בעקבות הסדנה וכמובן גם הפרופיל הלינקדאין עבר שידרוג. שינוי משמעותי נוסף היה תפיסתי- הבנתי מהן הדרכים היעילות באמת ליצור הזדמנויות חדשות בערוצים הבלתי פורמאליים. במהלך הראיון טלפוני עם החברה וגם במפגשים הפרונטאליים הצלחתי להכין את עצמי בצורה טובה בעזרת הכרת המבנה והדרך שבה נבחנים המועמדים דרך תרגול מעשי בסדנא והכנה מראש. אפילו במשא ומתן על השכר הרגשתי שיש לי את הדרך והכלים לקבל הצעה אטרקטיבית".

עם כל הכלים המעשיים שהעניקה לו הסדנה, לדברי גרינברג אחד הדברים החשובים שקיבל הייתה התמיכה ההדדית והעידוד מאנשים איכותיים אחרים הנמצאים באותה סיטוציה לא פשוטה.

התחושה הזו, שצריך להתחיל הכל מהתחלה, להמציא ולמצוא את עצמך מבחינה מקצועית היא לא פשוטה בכלל ויכולה להביא לתחושות של בלבול, תסכול ולעיתים אף שיתוק. נשים וגברים רבים שחוו את זה פנו וביקשו עזרה למצוא עבודה, ומתוך כך קמה ונוצרה ב-ICC סדנה מקצועית למציאת עבודה הנותנת מענה לכל הצרכים והקשיים איתם מתמודדים כאן מחפשי העבודה- גם הנשים וגם הגברים.

התוכנית מאגדת בתוכה את כל התכנים הרלוונטיים לחיפוש ומציאת עבודה וביניהם כתיבת קורות חיים, בניית פרופיל ללינקדאין, עבודה על נטוורקינג, הכנה לראיון עבודה, ההבדלים והפערים התרבותיים ועוד.

הסדנה מסייעת לישראלים להבין את נקודת המבט של שוק העבודה האמריקאי ובעזרת מרצים אורחים, המתמחים בגיוס ויודעים לתת טיפים ועצות “עשה ואל תעשה", מצליח המשתתף לקבל את מלוא התמונה ואת כל האספקטים אותם הוא צריך לקחת בחשבון בבואו להתמודד על משרה.

יתרון נוסף של הסדנה  נעוץ בדינאמיקה הקבוצתית המאפשרת צמיחה ולמידה אישית בסביבה התומכת של הקהילה הישראלית ואפשרות לעבור את התהליך יחד בתוך מסגרת מובנית.

לאחר שלושה מחזורים מוצלחים, תתחיל בפברואר הקרוב הסדנה הרביעית אותה תנחה מירית קופלמן, עובדת סוציאלית, מנחת קבוצות ומאמנת אישית אשר העבירה את הסדנאות האחרונות.

“לסדנה מגיעים אנשים בשלבים שונים בחיים האישיים והמקצועיים. חלקם הגיעו ממש לא מזמן לאזור ורוצים מייד להשתלב בשוק העבודה. חלקם נהנו מחוויית החופש והחירות אך מיצו אותה כעבור תקופה מסוויימת ורוצים לחזור למעגל , וחלק יצאו מהמעגל לפני שנים רבות וכעת החליטו שבשלים לחזור למרוץ.

אני מגלה שככל שהזמן עובר ואתה מחוץ למעגל, כך החששות הולכים וגדלים. הפחד שאני כבר לא כשיר, לא טוב או אטרקטיבי מספיק, ושאלות על היכולת לחזור ולהשתלב עולות ומקשות.

בסדנה, אנחנו נותנים מקום לכל השאלות האלו ומנסים להעניק כלים שיעזרו להקטין את החששות ויעזרו להתמודד בצורה אפקטיבית ואופטימלית לשנות את המציאות ולשוב לשוק העבודה.

מנסיון של בוגרי הסדנה אני יכולה להעיד שכל מי שהיה מכוון מטרה, עשה את מה שהיה צריך ולא ויתר מצא עבודה והשתלב בשוק המקומי. החוכמה היא להבין שאתה צריך להשקיע בחיפוש, לא להתייאש, ולהישאר אופטימי, על אף העליות והירידות".

הסדנאות נעשות תוך שיתוף פעולה עם NOVA,  מרכז המתמחה בחיפוש עבודה ומגיעות מרצות מקומיות המתמחות בעולם העבודה המקומי.

הסדנה, שתחל ב-2 בפברואר, היא בת שבעה מפגשים בני שלוש שעות ותתקיים אחת לשבוע ב-OFJCC  בפאלו אלטו. בכל מפגש יידונו מגוון נושאים ויתארחו מרצים שונים ומומחים בתחום.

עלות הסדנה היא 350$, לנרשמים עד 1.27 המחיר יהיה 300$

לפרטים נוספים יש לפנות למירית קופלמן, mirit_2007@yahoo.com, 408-444-2153

בגד כפת: הכירו את מנהלת בית הספר וצוות המורות

בגד כפת: הכירו את מנהלת בית הספר וצוות המורות

שנת הלימודים בפתח וגם ב"בגד כפת", בית הספר לעברית מבית ה-ICC, נערכים במלוא המרץ לתחילתה של שנה פורייה ועשירה בתכנים לימודיים ופעילויות קהילתיות. בבית הספר, המכיל שלוש שלוחות- פאלו אלטו, סאניוויל ולוס גאטוס, יילמדו ילדיכם בקבוצות קטנות תוך ליווי ויחס אישי עם התוכניות הלימודיות העדכניות ביותר הכוללות אתר אינטרנט לשימוש התלמידים והמורים, קריאה מונחית בספרים דיגיטליים ועוד.  מעבר ללימודי הקריאה והכתיבה, בגד כפת מהווה מסגרת קהילתית ותרבותית עם מסיבות כיתתיות, חגיגת חגים וקבלות שבת וישנו שימוש רב בתכנים בקשורים לתרבות הישראלית והיהודית הכוללים צפייה בסרטים, שיחות אקטואליה, קריאה של קלאסיקות ספרותיות וכדומה.

אז לפני שמתחילים בואו והכירו את מנהלת בית הספר וצוות המורים שמבטיחים לכם שנת לימודים מהנה ומוצלחת במיוחד:

 

מנהלת בגד כפת: שולי זילברפרב-סלע 

shuliמקום מגורים: סאניוויל (לפני זה ניו יורק, לפני זה תל אביב ובמקור מירושלים).

מצב משפחתי: נשואה לאסף, ויש לנו את ברק בן שלוש וחצי ואת נילי בת שנתיים

כמה שנים בעמק? כמעט שנה

נסיון מקצועי: בצבא שירתתי בחוות השומר כמ"כית וסיימתי כמ"פ של טירוני מקא"ם (נערי רפול). את תעודת ההוראה שלי בערבית השלמתי באוניברסיטת בן גוריון ועבדתי כמורה בחטיבה ובתיכון בבאר שבע. עם המעבר לניו יורק, עבדתי כמורה לעברית של כיתות גן, א' ו-ד' והובלתי את תוכנית המדריכים.

חוץ מזה, עבדתי בגוגל מפות כ- Israel Country Specialist ואני גם שחקנית ומאמנת כדורסל.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: הכל לטובה, אתגרים בדרך הם גם הזדמנויות.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: מעולם לא דמיינתי את עצמי גרה בארה"ב, אסף הפתיע אותי מיד אחרי החתונה עם הרעיון ו- הלכנו על זה! מאז חלפו כמעט חמש שנים – נפלאות ומלאות בהרפתקאות.

רכזת שלוחת סאניוויל ומורה ליסודי וחטיבה: טלי רותם 

מקום מגורים: סאניוויל

מצב משפחתי: נשואה לרונן ואמא של עמית 14.5 מאיה 11.5 ואיתי 7.5

כמה שנים בעמק? כשנה

נסיון מקצועי: מורה בבית ספר יסודי מזה 5 שנים, בוגרת הסבת אקדמאים. בתפקידי הקודמים עסקתי במשאבי אנוש בתחומי גיוס, הדרכת עובדים ורווחה.

פרט שכדאי שתדעו עלי: בזמני הפנוי אני אוהבת לקרוא, לאפות, לבשל ולטייל.

 

מסלול עברית כשפה שנייה גן ויסודי: עירית בורנשטיין 

כמה שנים בעמק? 16

נסיון מקצועי: עוסקת כ-25 שנים בהוראה, מתוכן 16 שנים כגננת אחרי שנים בתיכון.

חוץ מזה אני גם שחקנית, בעיקר בהצגות ילדים ומעבירה שעות סיפור והפעלות בתנועה, בעברית.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: באנגלית זה נשמע טוב יותר 🙂 everything happens  for a reason

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: מאמינה בכל ליבי, שתפקידי בעולם הוא להעשיר את עולמם היהודי והישראלי בפרט של ילדים.

כיתת גן: נועה ארגז 

noa ergazמקום מגורים: לוס גאטוס

מצב משפחתי: נשואה 2

כמה שנים בעמק? שנתיים

נסיון מקצועי: לאחר שנים של עבודה בשוק ההון הישראלי ובקרן הון סיכון, עשיתי שינוי מהותי בקריירה ופניתי לדרך חדשה בתחום החינוך וההוראה לגיל הרך. אני בעלת תואר ראשון בחינוך, חברה וקהילה מהמרכז ללימודים אקדמאים ובוגרת לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה במכללת בית ברל.
יש לי נסיון מעשי רב בהוראה בגני ילדים בישראל ובארה"ב בהקניית מיומנויות קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא ואסטרטגיות למידה בעברית.

 

יסודי ומנחת סדנאות הורים: אפרת הראל-נוב

efratמקום מגורים : אלמדן וואלי, סן חוזה, כתשעה חודשים בעמק.

מצב משפחתי : נשואה +2

ניסון מקצועי : אני קלינאית תקשורת מומחית להתפתחות הילד, בעלת תואר שני בחינוך, מנחת קבוצות ויועצת חינוכית-טיפולית לגיל הרך.

בעלת ניסיון מקצועי של 14 שנה, הכולל עבודה בצוות חינוכי-טיפולי במסגרת פרויקט PACT (Parents and Children Together) בו עבדתי עם ילדים במעונות יום, גני ילדים ובתי ספר.

כמו כן עבדתי כקלינאית תקשורת ראשית במכון להתפתחות הילד בבית חולים לוינשטיין שם ריכזתי וניהלתי את תחומי התקשורת, השפה והדיבור.

במסגרת עבודתי עסקתי בהדרכת צוותים חינוכיים, וצוותים רפואיים, הדרכות הורים והנחיית קבוצות של ילדים.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: " לעולם לא תוכל לחצות את האוקיינוס עד שיהיה לך את האומץ לאבד את מראה החוף ". המעבר לעמק לימד אותי דברים חדשים על עצמי. ברגע שהעזתי לצאת מאזור הנוחות שלי למרות הספקות והחששות, הבנתי שלפעמים הגבולות הם רק בראש שלנו. גיליתי כוחות להתמודד עם קשיים, למדתי שחשוב לשחרר, להעז, לא לפחד משינוי, לנצל הזדמנויות הניכרות בדרכנו, ולזכור שמכל משבר שעוברים יוצאים מחוזקים.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: אני מאוד סקרנית, ועדיין מתרגשת משלוליות ורואה בהן הזדמנות ולא מכשול.

בהתאם לכך, אני מעודדת את הילדים לשאול, לחקור ולגלות, לנסות דברים חדשים, אני מאמינה בלמידה חווייתית ומשמעותית.

יסודי: תמי סגל

Tami segalמקום מגורים:סאניויל

מצב משפחתי:נשואה + שלושה

כמה שנים בעמק? כחודש

נסיון מקצועי כמורה:מלמדת כבר 20 שנה אנגלית לליקויי למידה, לשון והכנה לבגרות בחטיבת הביניים ובתיכון בישראל. בנוסף, אני מסייעת לסטודנטים לסכם מאמרים ולכתוב עבודות סמינריון. בעברי הייתי "ילדת רילוקיישן" בעצמי ולכן אני מחוברת מאוד לצרכי התלמידים ולאתגרים שבלימוד עברית כשפה שנייה בארה"ב.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: תמיד להיות פתוח ללמוד דברים חדשים, להוסיף עוד כלי לארגז ולהרחיב את האופקים. יום אחד אתה תוכל להיעזר בזה, או לעזור למישהו אחר וזה תמיד נותן הרגשה טובה.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: חשוב לי שהילדים יאהבו את השפה שאותה אני מלמדת ואני משתמשת בדרכים מגוונות להראות להם כמה היא יפה ומעניינת עבורם.

יסודי: רוית טרינצ׳ר-סיוון

מקום מגורים: פאלו אלטו

מצב משפחתי: נשואה ואם לשלושה ילדים

כמה שנים בעמק? שנתיים

ניסיון מקצועי: עבדתי במשך שנים רבות כמורה במערכת החינוך בישראל. במקצועי אני גם עורכת לשונית ולפני כשנה הצטרפתי לצוות ׳בגד כפת׳.

יסודי: יעל כרמי

Yael_Karmiמקום מגורים: סקוטס ואלי

מצב משפחתי: נשואה +1

כמה שנים בעמק? 21 שנה

נסיון מקצועי: מורה כ-20 שנה עם נסיון רב בהוראת עברית לילדים ולמבוגרים. אני בעלת תואר ראשון בספרות ופילוסופיה ותעודת הוראה מאוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני בתולדות האמנות מאוניברסיטת סן-חוזה. מאז שהגעתי לקליפורניה ב-1995 אני מלמדת עברית בבתי ספר יהודיים, בבתי-כנסת, במרכז הקהילתי בלוס גאטוס ובמסגרות פרטיות.
ובנוסף, מלמדת את תולדות האמנות במכללת דיאנזה שבקופרטינו.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: אני כל הזמן לומדת – ואת השעורים הכי משמעותיים למדתי מתלמידים שלי.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: לא מאד קשה להצחיק אותי 🙂

יסודי: עמית ברסון

Amit-Barsonמקום מגורים:  סנטה קרוז

מצב משפחתי:  נשואה+שלוש בנות

כמה שנים בעמק ? 16 שנים

נסיון מקצועי: מורה כ-23 שנים ובנוסף גם צלמת ורקדנית פלמנקו.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים:  שאלה פילוסופית, שבספק אם אורך חיים מלא יספיק כדי לענות עליה.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי:  נגועה בחיידק הפוליטי.

יסודי: עינת פריינדליך

Einat-Freundlichמקום מגורים: סן חוזה

כמה שנים בעמק? 6 שנים

נשואה לשי ואמא לסתיו, יהלי ויהב

נסיון מקצועי: עינת מחזיקה בתארים מתקדמים בעבודה סוציאלית, קרימינולוגיה ופסיכולוגיה, ועתירת נסיון חינוכי וייעוצי. בנוסף להוראה בבגד כפת, משמשת עינת כמורה לעברית בביה"ס יבנה בלוס גאטוס.

בעברה שמשה עינת כקצינת חינוך, מורה ב-"תעשיידע – תעשיה לחינוך מתקדם", וכיועצת חינוכית במחנות קיץ בפיטסבורג, ופנסילבניה מטעם הסוכנות היהודית.

חטיבה: חגית קרפל

Chagit-Carpelמקום מגורים: קופרטינו

מצב משפחתי: נשואה + שלושה בנים בוגרים

כמה שנים בעמק? 17 שנים

נסיון מקצועי: מורה לעברית וספרות כ-27 שנים. לימדתי בני-נוער וילדים עולים חדשים גם בארץ לפני שהגעתי לארה״ב.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: לשמוח בחלקך, החיים הם בית ספר מתמשך.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: נהנית מהתקדמות תלמידי,מהמשפחה ומספורט.

תיכון: שרה קיי

sara keyמקום מגורים: פאלו אלטו

מצב משפחתי: נשואה + 3 בנות

כמה שנים בעמק? כשנתיים

נסיון מקצועי: לימדתי כ-7 שנים באולפן לצעירים עולים חדשים מחבר העמים ובאולפן לאקדמאים צעירים ותיירים. בנוסף, לימדתי גם באולפן  לילדים מבקשי מקלט מאריתראה והייתי שותפה בהקמה וניהול של פנימיה לקטינים בלתי מלווים מאריתריאה. בעברי הרחוק הייתי גיאולוגית ובשנתיים האחרונות אני מורה בבגד כפת.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: איזהו עשיר? השמח בחלקו והדשא של השכן אינו ירוק יותר.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: מאמינה בדרכי.

תיכון: נירית אלבוטיאנו

מקום מגורים: סן חוזה

מצב משפחתי: נשואה +1

כמה שנים בעמק: שנה וחצי

נסיון מקצועי: הייתי מורה לביולוגיה בתיכון אוסטרובסקי ברעננה. ובין היתר עבדתי גם כבודקת תוכנה, תסריטאית, כתבת טורים ב-ynet  ומפיקת אירועים.

השיעור הכי חשוב שלמדתי בחיים: כל עכבה לטובה. בכל פעם שנתקלנו בחיים במחסום, ולא משנה כמה מתסכל ומייאש זה הרגיש באותו רגע, בדיעבד זה תמיד הוביל אותנו למקומות טובים יותר דרך שבילים הרבה יותר נכונים.

פרט חשוב שכדאי שתדעו עליי: אני מעדיפה כלבים על פני חתולים, חולה על גפילטע פיש ויודעת לצטט את הסרט ״אלדין״ בשלמותו בעל פה.

 

*לפרטים נוספים והרשמה לבית הספר לחצו כאן

הכירו את הפנים מאחורי "מעגלים ICC"

4 שנים אחרי שהקימה עינת לנד את "מעגלים" בסיאטל היא מסתכלת אחורה בסיפוק גדול. מה שהחל כפרוייקט קטן למען הקהילה, המושתת על חיבורים ועזרה הדדית בין חבריה, הלך וגדל וכיום עם שלוחה בעמק הסיליקון ובקרוב גם בלאס וגאס היא מבינה שעם קהילה חזקה ותומכת השמיים הם הגבול.

IMG_3166

ארבעת המייסדות. מימין:רונית שריר, מירית קופלמן, עינת לנד, חגית זאב

לפני כשנתיים, חברה לנד לחגית זאב, מירית קופלמן ורונית שריר ויחד הן הקימו את מעגלים ICC, הפועל באזור המפרץ ומטרתו העיקרית היא להוות כתובת עבור כל מי שנזקק לעזרה מכל סוג שהוא. את שיתוף הפעולה עם ה-ICC  עשו מאחר שראו בו ארגון הפועל רבות למען הקהילה ולהעצמתה ולכן לדבריהן החיבור בין השניים היה מתבקש.

כ-150 מתנדבים פועלים כיום במעגלים ICC  אשר מספקים, כל אחד בתחומו, את העזרה הנדרשת. לדברי לנד, כל מקרה הוא עולם ומלואו המצריך את הטיפול וההתייחסות שלו ולכן קשה להגדיר מראש את תחומי העזרה שמספקת מעגלים. "אנשים פונים אלינו, אם בעצמם ואם על ידי תיווך של חברים, ועל ידי קשרים וחיבורים בין חברי הקהילה אנחנו משתדלים לתת את המענה הנכון", מספרת לנד, "העזרה היא בתחומים שונים החל מבישולים ועזרה עם הילדים ועד לקשרים עם בתי חולים, עורכי דין, תרומות מזון וציוד ואפילו ליווי בלידה.

רוב חברי הקהילה כאן חיים בריחוק מן המשפחה הקרובה ולכן ברגעים הקשים זו ההזדמנות שלנו להראות סולידריות ולספק את התמיכה שהם כל כך צריכים, אם זו תמיכה רגשית או תמיכה חומרית. ישנן משפחות חד הוריות, משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, משפחות בהן ההורה או אחד הילדים פתאום חלו או משפחות המתמודדות עם בעיות של אשרות עבודה או בכלל חיפוש עבודה. כל אלה הן רק דוגמאות עמן כל קהילה מתמודדת ואני מאמינה שבכוחות משותפים אפשר לעזור ולתמוך בכל אחד ואחד מחברי הקהילה שלנו.

חשוב לציין שוב שהכל נעשה בדיסקרטיות, מתוך כבוד ומכל הלב ולכן כל מי שחש שהוא זקוק לעזרה, שלא יהסס לפנות גם אם נראה לו שלא יהיה לנו את הפתרון. עם קשרים רבים והמון רצון טוב, אני מאמינה שתמיד נמצא את הדרך היצירתית לעזור ולעודד. יש כאן קהילה מדהימה ותחושה חזקה של ביחד. רוח ההתנדבות כאן היא מעוררת השראה ובכל רגע נתון ישנה נכונות של כולם לתת יד ולעזור בכל מה שהם רק יכולים וזה ממש לא מובן מאליו".Maagalim-logo

חלוקת העבודה ביניהן אינה פורמלית ומשתנה ממקרה למקרה. בעת הפנייה למעגלים ICC הליווי מתחיל בדרך כלל בשיחה אישית עם חגית ומירית. השתיים מלוות את המקרה, מעניקות את התמיכה הרגשית הנדרשת, ולאחר התייעצות משותפת עם שאר חברות הצוות מפעילות עינת ורונית את החיבורים המתאימים והקשרים עם המתנדבים הרלוונטיים.

כחלק מפעילותן המבורכת, יוזמות הארבע גם השנה את פרוייקט ״תורמים מתנות לחנוכה״  במסגרתו תינתן לכם ההזדמנות לשמח ולהעניק מתנות לילדי הקהילה הזקוקים להן.

במהלך השבועות הקרובים ייאספו כרטיסי מתנה לרשתות מזון, טרגט וחנויות מתנות לילדים בסכומים של 5$ ועד ל-20$ אותם ניתן לקנות און ליין או לרכוש בחנויות. את הכרטיסים ניתן להעביר לחגית אהרונוב במשרדי ה-ICC בפאלו אלטו (ליצירת קשר 408-2192337) או למירית קופלמן בסאניוויל mirit_2007@yahoo.com