נובמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

נובמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש בסימן תעוזה אישית ותרבותית. האמנים המציגים מוכיחים לנו שבאמצעות עבודה פורצת גבולות אשר תמיד גובלת בסיכונים ובפוטנציאל להכשל וליפול, הם מצליחים לשנות אורחות חיים ולקדם את החברה ואת התרבות.

Soul of a nation: Art in the age of Black power

תערוכה זו, שזכתה לשבחים בינלאומיים, חוגגת אמנות שנעשתה על ידי אמנים שחורים במהלך שני עשורים שבהם סוגיות של גזע וזהות שלטו והגדירו את השיח הציבורי והפרטי כאחד. התערוכה, המציגה במוזיאון דה-יאנג, שמה דגש מיוחד על אמני אזור המפרץ שעבודתם קידמה גאווה אישית ותרבותית, סולידריות קולקטיבית, העצמה ואקטיביזם פוליטי וחברתי.

Black Prince (detail) by Wadsworth Jarrell, 1971.

התערוכה פתוחה לקהל מה-9 בנובמבר ועד ה-15 במרץ.

De Young Museum

Chimera

תערוכה זו מציגה מיצב תלת מימדי אשר נוצר תוך השראה מספרי ילדים מהתקופה הסובייטית, הדפסים יפניים ואיורים בוטניים הולנדיים. האמן סטאס אורלובסקי משתמש בדימויים אלו כדי לייצר הקרנת אנימציה הכוללת קולאז׳ים, שבלונות, רישומים וציורים. צלליות של דמויות רפאים מתהפכות ויוצאות מן המסגרת בזמן שצומחים סביבן צמחים וציפורים מצייצות על כתפיהן. הדימויים החלומיים מלווים בפסקול רפאים של כלי נגינה אקוסטיים מן העידן הוויקטוריאני אשר יחד מעלים שאלות של חיים ומוות, צמיחה וריקבון.

התערוכה פתוחה לציבור מה-16 בנובמבר ועד ה-22 במרץ.

San Jose Institute of Contemporary Art

Fundamental Complications

תערוכה קבוצתית זו עוסקת באובססיה, בהתפרקות ובבלבול. לכל אחד מן האמנים המציגים ישנן מתודולוגיות עבודה שהתפתחו לאורך זמן רב. למרות הריכוז הרב שהאמן משקיע ביצירה, הפוטנציאל להתפרקות אפשרית תמיד קיים. התערוכה חוקרת את המתח של החומר הפיזי, את העדינות והארעיות שביצירה. הרצון להמשיך וליצור למרות הנפילה משדרת גם את האובססיביות של האמן הנובעת מתהליך של בנייה מחדש, תרגול וחזרה.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-7 בנובמבר. פתיחה חגיגית בנוכחות האמנים ב-9 בנובמבר.

Root Division

Seeing Picaso: Maker of the Modern

במשך למעלה משבעה עשורים שבהם יצר ללא הפסקה, פבלו פיקאסו הצליח לנפץ מוסכמות אמנותיות במרדף אחר סגנונות מהפכניים ואסטרטגיות מהפכניות. תערוכה זו המציגה עבודות של האמן משנות ה-70 ועד לתחילת שנות ה-90, מדגישה את רגעי הפריצה העיקריים של פיקאסו. רגעים אלו השפיעו רבות על תנועות וסגנונות אמנותיים של התקופה המודרנית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-16 בפברואר

Pace Gallery

SFAI Concentrate

אירוע המכירה השנתי של בית הספר לאמנות של סן-פרנסיסקו מציג עבודות של סטודנטים צעירים לאמנות כמו גם עבודות של בוגרים ושל מורי בית הספר. כולם מוזמנים לבוא לרכוש יצירות נועזות וחדשניות או לשוחח עם האמנים המציגים. האירוע יכלול גם סיורים במרחבי הסטודיו הפזורים בקמפוסים כמו גם הקרנות של עבודות וידאו ועוד.

האירוע יתקיים ביום שבת ה-16 בנובמבר וביום ראשון ה-17 בנובמבר.

San Francisco Art Institute

ולסיכום ציטוט מעניין:

״אנשים מסתכלים על מה שיש ושואלים למה? אני מסתכל על מה שיכול להיות ושואל למה לא?״ ~פבלו פיקאסו

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

אוקטובר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוקטובר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש בוחנות את החיים שלנו ומציגות שאלות קיומיות חשובות. איך הטכנולוגיות החדשות משפיעות על הזהות שלנו? איך מתרגמים רגשות למילים? איך אפשר לקחת משהו שבור ולתת לו חיים חדשים? ולבסוף – איך אפשר לחוות את פסטיבל ברנינג-מן גם בלי לנסוע למדבר בנבאדה?

The Body Electric

Juliana Huxtable Lil’ Marvel, 2015

התערוכה הנוכחית של המרכז לאמנות Yerba Buena עוסקת בשאלות של זהות וטכנולוגיה. כיצד טכנולוגיות חדשות משנות את הדרך שבה אנו מבינים את הגוף ואת תחושת העצמי. התערוכה מציגה יותר מ-70 עבודות אשר שמות דגש מיוחד על הקשר שבין טכנולוגיה ומגדר, מיניות, גזע ומעמד.

Yerba Buena Center for the Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 בינואר, 2020

Fired, Broken, Gathered, Heaped

האמנית אנאבת׳ רוזן שואבת השראה מהסביבה שבה גדלה אשר השרישה בה ערכים של תושייה, סיבולת ומוסר עבודה חזק. במסגרת עבודתה האמנית מציגה אתוס שטוען שכל דבר שבור הוא בר תיקון. עבודות הקרמיקה, המוצגות בתערוכה זו, נוצרו מתוך הדחף של האמנית להציל או להחיות שוב חלקי קרמיקה שבורים.

Contemporary Jewish Museum

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 בינואר, 2020.

Almost Human

הטכנולוגיות המתפתחות בעמק הסיליקון מעניקות השראה לניסויים אמנותיים במשך יותר משלושה עשורים וסוללות דרך לעתיד חדש. תערוכה זו, מציגה עבודות מן האוסף הקבוע של המוזיאון ומתרגזת באמנים המשתמשים בטכנולוגיות דיגיטליות חדשניות החל מהמחשבים המוקדמים, דרך רובוטיקה, מציאות מדומה ובינה מלאכותית.

Image: Tony Oursler, Slip, 2003.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 באוגוסט, 2020.

Getting Changed

מרטין קריד הוא אחד האמנים האהובים עלי ולכן אני ממליצה על ההופעה החדשה שלו במתחם המעבדה שבסן פרנסיסקו. יחד עם זאת, אני מזהירה מראש שזוהי לא צפוייה להיות הופעה שגרתית או קלה לעיכול. קריד הוא אמן שבונה פסלים עם מילים, שיחות ושירים. תוך שהוא עומד על הבמה, מדבר, מנגן ושר הוא נוגע בנושאים כגון גבולות אישיים ולאומיים, ביגוד כאמצעי תקשורת, מילים כבגדים לרגשות ועוד נושאים שהולכים ומסתבכים להם בחופשיות במופע מרתק של איש אחד.

 The Lab

המופע יתקיים ב-24 באוקטובר ב-8 בערב (יש לרכוש כרטיסים מראש).

No Spectators: The Art of Burning Man

לכל מי שיצא לו לנסוע לברנינג-מן ולכל מי שלא – הנה תערוכה במיוחד בשבילכם. פסטיבל הברנינג-מן הוא אחד מאירועי התרבות המפורסמים בעולם. בכל שנה מגיעים למדבר בלק-רוק שבנבאדה כ-70,000 משתתפים אשר בונים יחד מטרופולין זמני ובו מיצבי אמנות ניסיונית אשר בדרך כלל מועלים באש ונשרפים עד היסוד בסופו של הפסטיבל. התערוכה סוקרת את ההיסטוריה של הפסטיבל תוך תצוגה של מיצגי אמנות ניסיוניים, רכבי מדבר, צילומים ועבודות וידאו. התערוכה מתמקדת ב-10 ערכי הליבה של הברנינג מן: הכללה רדיקלית, נתינת מתנות, התפייסות, הסתמכות רדיקלית על העצמי, ביטוי עצמי קיצוני, מאמץ קהילתי, אחריות אזרחית, העלמת עקבות, השתתפות ומיידיות.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-16 בפברואר, 2020.

ציטוט לסיום מפיו של מרטין קריד: ״הכל הולך להיות בסדר״.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

ספטמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

ספטמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

סופו של הקיץ מורגש היטב בזירת האמנות המקומית עם מגוון רחב ונהדר של תערוכות מרגשות. התערוכות המומלצות החודש מציגות אמנים אקספרימנטלים אמיצים אשר מותחים את גבולות החומר, מייצרים מפגשים מקוריים בין אנשים ומזמינים אותנו לדמיין מחדש את העולם.

Jim Campbell

האמן העכשווי ג׳ים קמפבל משתמש בטכנולוגיית LED בכדי לתווך רעיונות הקשורים בזמן ובזכרון. השימוש באורות הזעירים מאפשר לו לתרגם דימויים מוכרים מן המרחב היומיומי ולהפוך אותם לאובייקטים מופשטים המזמינים את הצופה להתבונן ולחשוב. קמפבל ידוע בתור אמן המציג יצירות גדולות מימדים במרחב הציבורי, אחת מהן מוצגת בראש מגדל הסיילספורס בסן-פרנסיסקו. תערוכה זו מתמקדת בעבודות אינטימיות יותר של האמן, אשר מתכתבות עם עבודות מהאוסף הקבוע של אנדרסון.

Anderson Collection

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-5 בספטמבר 2019 ועד ה-3 באוגוסט 2020.

Lynda Benglis

לינדה בנגליס היא אמנית רב תחומית אשר מאז שנות ה-70 דוחפת את גבולות הפיסול ללא הרף. התערוכה מציגה עשרים פסלים אשר יצרה בנגליס לאורך השנים ומספקים סקירה על ניסיונותיה הבלתי פוסקים למתוח את גבולות החומר.

Pace

התערוכה פתוחה עד ה-23 באוקטובר

Differently Structured Possibilities

האמנית דנה המנווי מתבוננת בחפצים שימושיים מן היומיום ובוחנת את הצורה שבה התרגלנו להשתמש בהם. תוך בחינה מעמיקה ומדוקדקת היא בוחנת את האפשרות להשתמש בחפצים אלו בדרך אחרת שהינה מקורית ובלתי שגרתית. בתערוכה זו המנווי משתמשת בחוטי חשמל, נורות פלורסנט, סיבים וכבלים מתכתיים ובוחנת את האפשרות לארוג איתם בטכניקות המיושמות בדרך כלל בעבודות טקסטיל מסורתיות. התערוכה מלווה בשני אירועי פרפורמנס המגיבים ישירות ליצירותיה של המנווי.

Minnesota St. Project

פתיחה חגיגית + פרפורמנס: 7 בספטמבר 6-8 בערב.

ערב פרפרומנס נוסף: 5 באוקטובר 7 בערב.

התערוכה פתוחה עד ה-26 באוקטובר.

Actions Vent Ascending Frequencies

מיצב ייחודי זה מזמין את הצופים לדמיין ולחוות מחדש את חוויית ההחלקה על גלגיליות. זירת ההחלקה הופכת למרחב ציורי מלא באנשים אופטימיים, שדות של צבעים פסיכודליים, מוסיקה מרגשת ובעיקר מקום לכולם באשר הם. הכניסה בחינם אך יש להזמין מקום מראש. ניתן לשכור גלגיליות במתחם.

Fort Mason Center

המיצב פתוח לציבור מה-13 בספטמבר ועד ה-6 באוקטובר.

The Mending Project

פרוייקט התיקון מורכב משלושה אלמנטים פשוטים – חוטים, צבעים ותפירה. אלמנטים אלו מהווים נקודת הפתיחה של קשרים משמעותיים בין אנשים שהם זרים זה לזה. הפרויקט, פרי יצירתו של האמן הידוע לי מינגוויי, הוצג לראשונה לפני 10 שנים בניו יורק. מאז ועד היום הפרוייקט מוצג בכל רחבי ארצות הברית והעולם ומשמש כפלטפורמה ייחודית ליצירת קשרים בין אנשים. הצופים מתבקשים להגיע אל המרחב עם בגד ישן או פיסת בד הזקוקים לתיקון, נציגים מן התערוכה יזמינו את המבקרים לשיחה בזמן שהם מתקנים את הבגד בצורה יצירתית ומקורית. הבגדים המתוקנים ישארו בתערוכה עד לסופה ולאחריה הצופים מוזמנים לבוא ולקחת אותם בחזרה.

Montalvo Arts Center

הפרוייקט פתוח לציבור מה-19 בדצמבר ועד ה-8 בדצמבר.

ולסיכום – אמרה שנשמעת טוב יותר באנגלית:

Don’t be a hater, be a roller skater!

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

אוגוסט 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוגוסט 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

התערוכות המומלצות החודש עוסקות כולן בנושאים מוכרים וידועים, אך מציעות לנו, הצופים, לבחון אותן בפרספקטיבה קצת אחרת. האם אקדחים יכולים לשמש כאובייקטים לריפוי וזיכרון? האם אריג יכול לשמש כחומה? האם אפשר להתגבר על חסמים? לחשוב מחדש על קונפליקטים? ולהשתמש בכוחם של האמפתיה והדמיון בכדי לנסות ולהבין?

Art of Peace

הדיון לגבי הסלמת האלימות הנובעת משימוש ברובים ואקדחים הוא דיון סוער וממושך בארה״ב. בשנת 2014 נורה למוות רובי פובלטה והוא בן 23. בעקבות מותו הוקמה קרן על שמו שמטרתה להוריד את כמות האקדחים שמסתובבים ברחוב ובכך לצמצם את האלימות הנובעת מהשימוש בהם. תוך שיתוף פעולה עם תחנות משטרה מקומיות, הקרן אוספת כלי נשק ואפילו קונה אותם בכדי שלא יגיעו לידיים הלא נכונות. בתערוכה זו התהליך הולך צעד אחד רחוק קדימה בכך שכלי הנשק המוסרים מהרחוב הופכים לאובייקטים של ריפוי וזכרון אשר מעוררים את הצופים לשיחה והבנה עמוקה לגבי חשיבות ודחיפות הטיפול בעניין.

Yerba Buena Art Center
התערוכה פתוחה לקהל עד ה-25 באוגוסט

Beta Space

האמנית פיי וויט ידועה בכך שהיא לוקחת חפצים מוכרים ויומיומיים ומשנה לגמרי את הצורה שבה אנחנו חווים אותם וחושבים עליהם. בתערוכה זו היא מציגה שני מיצבים גדולי מימדים שבהם היא משתמשת באריגים המשלבים אלמנטים של אריגה מסורתית עם אריגה דיגיטלית. האריגים תלויים במרחב בצורת גל ארוך ומתפתל ובכך מייצרים קיר או חומה שניתן ללכת משני צידיה. הסמלים המופיעים על גבי האריגים מגיעים הן מתרבויות מסורתיות ועתיקות והן מהתרבות העכשווית. המכלול העצום של החומרים והדימויים המופיעים במיצג והצורה שבה הם מוצגים יחדיו חושפים את העין הביקורתית דרכה מסתכלת האמנית על העולם ועל התרבות.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 בינואר, 2020.

Preoccupations: Palestinian Landscapes

תערוכה קבוצתית זו המציגה עבודות של אמני נוף פלסטינאים, אינה מבקשת למחוק עובדות או לשכתב את ההיסטוריה, אלא מנסה להציג את מערכת היחסים שבין האדם לאדמה. כמובן שהאדמה המוצגת בתערוכה היא אדמה המוכרת לנו היטב ככזו המייצגת את הקונפליקט בין ישראל לפלסטין. העבודות בתערוכה, נעשו כולן לאחר הסכמי אוסלו הכושלים אשר לאחריהן הוקמה חומה מסיבית מסביב לגדה המערבית. האמנים מציגים את ההשלכות של מצב זה על החיים של האדם פלסטיני הפשוט ועל החוויה היומיומית שלו.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 באוגוסט.

Deconstructed Pidgin Hole

תערוכה קבוצתית זו דנה בחסמים ובדרך שבה אפשר להשתחרר מהם. בין אם מדובר בחסמים פיזיים, רגשיים או פסיכולוגיים, האמנים המשתתפים בתערוכה מנסים להשתמש בטכניקות שונות בכדי להצליח לרחף, לשבור, להתגבר, לצחוק ולו רק בכדי להצליח לשנות תהליכים ולמנוע מן החסמים להפריע לנו בדרך.

Warehouse 416

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-17 באוגוסט

The Empathy Lab

אמפתיה היא היכולת לשים את עצמך בנעליו של מישהו אחר. זוהי יכולת המבדילה אנשים מיצורים אחרים מחד ומרובוטים ומכונות מאידך. יכולת זו מגייסת את כוחו של הדמיון ומאפשרת לנו לנסות ולהבין זה את זה ובכך להיקשר וליצור חברות, קהילות ועמים. אמנים בינלאומיים וידועי שם המשתתפים בתערוכה זו בוחנים את כוחה של האמפתיה וחשיבותה.

Jessica Silverman Gallery

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 באוגוסט

ציטוט מעניין לסיום:

״אין עובדות. יש רק פרשנויות.״
~פרידריך ניטשה.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

יולי 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

חופשת הקיץ מביאה עמה תערוכות אמנות חמות במיוחד – תערוכת קעקועים, תערוכת מתנפחים ומופע ביזארי של רובוטים ששולטים בבני אדם.

Ed Hardy: Deeper Than Skin

תערוכה זו מציגה את עבודותיו ואת סיפור חייו של אמן הקעקועים המפורסם אד הארדי. ההתעניינות של הארדי בציור קעקועים החלה כאשר היה רק בן 10, התעניינות זו התפתחה לאורך חייו של האמן תוך שהוא נחשף לדימויי הנוף של קליפורניה בה גדל ועבודותיהם של אמנים שלמד עליהם במוסד לאמנות בסן פרנסיסקו. מוזיאון דה-יאנג מזמין את הצופים לתערוכה רטרוספקטיבית זו, למקועקעים שביננו הנחה בכרטיס הכניסה :).

התערוכה פתוחה לקהל מה-13 ביולי ועד ה-6 באוקטובר

de Young Museum

Blow UP II

לאחר הצלחה מסחררת של תערוכה דומה בשנת 2015, גלריית בדפורד בוולנט קריק מזמינה את הקהל לתצוגת פסלים מתנפחים גדולי מימדים. התערוכה תכלול מתנפחים פיגורטיביים ומופשטים המשתמשים באוויר ככלי ליצירה פיסולית. בנוסף לתצוגת מתנפחים של אמנים ידועי שם, הציבור מוזמן להשתתף בסדנה ליצירת פסל מתנפח (מגיל 12 ומעלה, מומלץ להזמין מקום מראש).

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-14 ביולי ועד ה-15 בספטמבר

סדנה להכנת מתנפחים תתקיים ב-1 באוגוסט מ-10 עד 4 – יש לרכוש כרטיסים באתר.

Bedford Gallery

CLUSTERF*CK 9

הכותרת של תערוכה זו מבטאת בצורה מושלמת את המיצג הכאוטי של האמנית טרייסי סנלינג. המרחב העמוס בחפצים שונים ומשונים המכילים פסלים, ציורים, שטיחים, אורות, סרטוני וידאו ועוד אביזרים אקלקטיים מעורר מחד תחושת אי נוחות אך גם מזמין את הצופה הסקרן להציץ פנימה ולנסות לפענח את המרחב המוזר.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-15 בספטמבר

San Jose Institute of Contemporary Art

Gray Area Festival

פסטיבל Gray Area לאמנות וטכנולוגיה חוגג את שנתו החמישית ומזמין את הצופים לארבעה ימים של הרצאות, סדנאות, אמנות אינטראקטיבית, מוסיקה ותרבות. אירוע הדגל של הפסטיבל מציג מופע רובוטים אשר מותקנים על גופם של משתתפים מן הקהל. האינטראקציה בין הרובוט לבין הגוף נשלטת בידי מחשב אשר מופעל על-ידי האמנים המציגים את המופע. בנוסף, במסגרת שיתוף פעולה עם המכון לסאונד ומוסיקה בברלין, הפסטיבל יציג עבודות סאונד אור-קוליות בתוך מרחב שנבנה במיוחד בכדי לחבר בין הצלילים לבין אפקטים ויזואליים. בקיצור, הכינו את עצמכם לחוויות רדיקליות וחדשניות במיוחד.

הפסטיבל יתקיים מה-25 ועד ה-28 ביולי

Gray Area SF

Open House Djerassi Program

תוכנית האמנות ג'ראסי (DRAP) מוכרת בעולם כאחת מתוכניות ההתמחות של אמנים מובילים ובולטים בתחומם. במסגרת התוכנית האמנים מקבלים מקום מגורים בחוות ג׳ראסי, זמן ללא הפרעה לעבודה, אינטראקציה עם אמנים אחרים במסגרת של נוף טבעי מרהיב. פעם בשנה התוכנית פותחת את המתחם לציבור הרחב ומאפשרת למבקרים לפגוש את האמנים ולראות את עבודותיהם. הביקור הוא הזדמנות לנשום קצת אמנות ואויר הרים וגם לתמוך בתוכנית ייחודית זו (הכניסה בתשלום).

היום הפתוח יתקיים ב-14 ביולי מ-10 בבוקר ועד 5

Djerassi Resident Artists Program

ציטוט מעניין לסיום:

״אמנות מעולה ממשיכה בדיוק מהמקום שבו הטבע נגמר״ ~מארק שאגאל

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@