צאו לרחובות ותהנו מאמנות במיטבה מסן פרנסיסקו ועד סן חוזה

צאו לרחובות ותהנו מאמנות במיטבה מסן פרנסיסקו ועד סן חוזה

The earth without art ‏is just “EH”

מאת: טל גולדשטיין

אומנות רחוב פועלת במרחב הציבורי והיא מעין מוזיאון הפתוח לעיני כל המדבר את שפת התקופה ואת המסרים החשובים לאומנים הפועלים במרחב זה. היא מאתגרת את כל חושינו ובעיקר את תפיסת האומנות המסורתית.

בסיטואציה שבה יכול להיות שלא היינו עוצרים במיוחד כדי להכנס למוזיאון, אנחנו כן נעצור כשהאומנות מגיעה עד אלינו ופרושה בפנינו ללא כל מאמץ מצידנו ובמיוחד בתקופה מאתגרת שכזאת בה הרחוב הפתוח הוא המרחב הבטוח ביותר להסתובב בו.

אומנות רחוב יכולה להיות חוקית ומאושרת על ידי הרשויות ופעמים רבות אף ממומנת על ידן, אך יכולה גם להיעשות בחשאי וללא אף אישור ואז היא כמובן תמחק די מהר.

בשני המקרים, האומנים מנסים להעביר מסר מסוים אם פוליטי, אם חינוכי, אם מסר של אהבה או שיח עם הסביבה. לעיתים נראה גם שיח בין אומנים כאשר אומן אחד יצייר על הקיר ואומן אחר יגיב מאוחר יותר על אותו מסר במילים משלו או בציור תגובה משלו על גבי הציור המקורי.

במידה והאומנות מאושרת ולעתים גם ממומנת, תוכלו לראות פרוייקטים בגדלים שונים כולל קירות ענק שדורשים שעות מאומצות וארוכות של עבודה, עגורנים וציוד מיוחד. כשהאומנות היא חשאית, בדרך כלל האומן יגיע באישון לילה והגודל של האומנות שלו יהיה קטן משמעותית מפאת קוצר הזמן והבהילות לסיים את העבודה.

במקומות בהם מתפתחת אומנות רחוב צומח לרוב עולם שלם סביבה- מסעדות, ברים, בתי קפה, משב רוח רענן, שגשוג ותיירות.

שכונת Wynwood במיאמי היא דוגמא טובה לשכונה היפית שבה הכל קורה. לפני כ-20 שנה יזם בנייה בשם טוני גולדמן הציע להפוך את מחסני השכונה לחללי אומנות ולהכניס לתוכם אומנים והשאר היסטוריה. השכונה כיום היא אחת המתוירות באיזור כאשר רוב האקשן נמצא סביב Wynwood walls והרחובות הסמוכים לו.

גם הרובע היהודי בבודפשט פותח וקודם באופן פעיל על ידי העירייה על מנת להעניק למרחב הציבורי המוזנח מראה צעיר ורענן. סצנת אומנות הקירות החלה ברובע השביעי והתפרסה לשאר חלקי הרובע. כיום האיזור מלא בברים ומסעדות, אחד מהם אף נקרא "מזל טוב" והוא נחשב לאחד האזורים ששווה לבקר בהם בבודפשט.

באזורינו ניתן למצוא אומנות רחוב עשירה ברחובות סן פרנסיסקו במיוחד באזור ה-Mission. ברדווד סיטי התפתחה אומנות של צללים ואומנות על קופסאות חשמל על ידי אומנים מקומיים וגם בעיר סן חוזה צצו ציורי קיר רבים ומהפנטים בשנים האחרונות, מרביתם של אומנים מקומיים.

אומנות הרחוב מעצם טבעה משתנה ומתחדשת חדשות לבקרים. לעיתים יצירות שהכרנו ואהבנו נעלמות ולעיתים ניתן למצוא ולגלות אוצרות חדשים.

בעקבות הרצון להנגיש את אומנות הרחוב ולהציג את הצבעים והמסרים לקהל הרחב יצרתי סיור בסן חוזה שלא נמצאת בדרך כלל על מפת האומנות העולמית, אבל הציורים המעטרים את רחובותיה לגמרי לא נופלים באיכותם מאמנות הרחוב של הערים הגדולות.

דצמבר 2020: תערוכות אמנות (אונליין) מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

דצמבר 2020: תערוכות אמנות (אונליין) מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

עוד רגע מסתיימת שנת 2020 ובמקום לצאת אל הרחובות בשירה ובריקודים אנחנו חוזרים לעוד סגר… אין ספק שהמצב משפיע מאוד לרעה על עולם האמנות שרק לפני כמה שבועות הצליח קצת להיפתח ועכשיו צריך להיסגר שוב. יחד עם זאת, בחודשים האחרונים גלריות ומוזיאונים רבים פנו לפלטפורמות דיגטליות מעניינות המאפשרות לנו להמשיך ולחוות אמנות מהבית.

ההמלצות שלי החודש הן בסימן תערוכות מעניינות וחדשות המוצגות ברשת. מקווה שתהנו.

luz-cor by Ana Alice

תערוכה זו מתקיימת בתוך מרחב וירטואלי צבעוני ומסקרן אשר, מצד אחד, לוקח אותנו למקומות מרהיבים ומצד שני מזכיר לנו שאנחנו בסופו של דבר תקועים בבית. הצופים ״מהלכים״ בתוך המרחב בו מתגלות בפניהם עבודות וידאו וצילומי סטילס שחושפים מרחב היפר-דיגטלי וסופר-טכנולוגי עם עבודות פרפורמנס חדשניות אל מול יצירות אמנות מוכרות ומפורסמות. הדמות המופיעה בדימויים מצולמת בבגדי בית, שותה יין וקוראת ספר במיטה תוך שברקע שלה אנו מגלים עולמות דמיוניים מוזרים ומעניינים שבימים אלו אנחנו יכולים רק לדמיין את עצמנו מבקרים בהם. לפרטים

The Wrong TV

אל תצפו לראות שום דבר ״נכון״ בטלוויזיה הזו!! מדובר בטלוויזיה אינטרנטית בעלת ארבע תחנות המשדרות עבודות וידאו דיגיטליות מסביב לשעון. כשאני זקוקה להפסקה יצירתית באמצע יום העבודה אני מבקרת באתר הזה ובכל פעם מוצאת את עצמי מופתעת מחדש. לפרטים

Do It (Australia)

האם העלתם בדעתכם אי פעם ליצור אמנות בעצמכם. הנה ההזדמנות שלכם. ההוראות הן פשוטות – עטפו את עצמכם בסדין לבן והפכו לרוח רפאים. צלמו את עצמכם, חישבו על אנשים שיכולים להיות קהל לעבודה הזו ושלחו להם את התמונה באימייל. הוראות בסגנון זה תמצאו בפרויקט האוסטרלי DO IT אשר הוגדר כעבודת אמנות ציבורית. אמנים הוזמנו לכתוב הוראות פשוטות המסבירות לצופים איך ליצור עבודת אמנות. בפרויקט זה כולנו מוזמנים לעקוב אחר ההוראות וליצור אמנות משל עצמנו. הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא הרצון לחבר מחדש בין האמנים לבין הקהל בתקופה שבה אנחנו לא באמת יכולים להיות יחד. האתר האינטרקטיבי מזמין את הצופים לקרוא, לשמוע, לראות וכמובן גם להרגיש, לחוות וליצור. לפרטים.

A Virtual Utopia

תערוכה זו הינה יריית הפתיחה של גלריה וירטואלית חדשה הנקראת ״המרחב לאמנות וירטואלית״. התערוכה בוחנת את חשיבות הגוף בתקשורת בין אנשים. בימים בהם כל כך קשה לנו להיפגש, התערוכה מציעה לנו דמויות דמיוניות שאנו יכולים להשתמש בהן כאילו היו הגוף שלנו ואמצעותן לעבור מעולם אחד לאחר, לראות נופים חדשניים ואדריכלות וירטואלית ולנסות לחוות חוויה פיזית במרחב הוירטואלי. לפרטים

פסטיבל מוסררה-מיקס

פסטיבל מוסררה מיקס הוא אירוע בינלאומי רב-תחומי, המתקיים זו השנה ה-20 ביוזמתו ובהפקתו של מוסררה – בית הספר לאמנות וחברה ע"ש נגר. הפסטיבל משמש מוקד להתרחשויות אמנותיות וחברתיות, המגלמות את ההוויה התרבותית והפוליטית של ירושלים בפרט, ושל ישראל בכלל, תוך כדי התכתבות עם רעיון מרכזי אחד.

נושא הפסטיבל ה-20 הוא "טראנספיגורה – מצבי תודעה שמאניים" והוא יתקיים השנה במתכונת אונליין. הפסטיבל יתקיים בתאריכים 15-17 בדצמבר. לפרטים.

What Makes Us Human

מה הופך אותנו לאנושיים? 20 שנה אחרי שאוניברסיטת סנטה-קרוז פרסמה את הגנום האנושי והפיצה את המידע הזה ברשת, אנו מוצאים את עצמנו במצב שבו אנשים נדרשים להתרחק זה מזה ולהסתובב ברחוב עם מסכות. תערוכה זו בוחנת את האנושיות בפרספקטיבה של גנומיקה ואמנות. שיתוף הפעולה בין אמנים וחוקרים בוחן את המשמעות של האנושי לעומת הלא-אנושי, את הטקסונומיה האנושית ואת הדרך שבה המרחב הוירטואלי יכול לתווך בינינו בימים שאנחנו מתמודדים עם מגפה עולמית. אני שמחה לציין שגם אני משתתפת בתערוכה זו ואני מקווה שתהנו ממנה. לפרטים.

ציטוט לסיום –

״אמנות היא הדרך היחידה שבה אפשר לברוח מבלי לעזוב את הבית״ ~ טווילה תארפ

@avitalix – למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי

אוקטובר 2020: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוקטובר 2020: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

הרבה זמן עבר מאז הפעם האחרונה שבה המלצתי על תערוכות אמנות חדשות. אני לא יודעת מה איתכם/ן, אבל אני כבר ממש צמאה לבקר בגלריות ובמוזיאונים ולראות מה חדש. הקורונה זעזעה לגמרי את שדה האמנות, יחד עם זאת היא גם הובילה לשינויים רצויים ומעניינים. הרבה תערוכות חדשות דנות בהשפעת המגפה על החיים ובעקבות מחאת ה-BLM, יש גם לא מעט תערוכות שעוסקות בתרבות השחורה עם ייצוג גדול יותר של אמנות אפרו-אמריקאית. וכמובן, שיש המון תערוכות המוצגות בחוץ או באוטו או במרחב הדיגיטלי כדי שאפשר יהיה להמשיך ולחוות אמנות בצורה בריאה ובטוחה.

SFMoMA: Bay Area Walls

תערוכה זו מציגה סדרת ציורים גדולי מימדים אשר הוזמנו במיוחד על ידי המוזיאון, וצויירו על ידי אמניות ואמנים מקומיים. הציורים מתארים את השפעות משבר הקורונה על החיים אך גם מציגים השקפת עולם אופטימית תוך הסתכלות קדימה על אפשרויות חדשות ועל עתיד טוב יותר. הציורים מספרים סיפורים על הקהילות החיות באזור ועל האתגרים העומדים בפניהם. כמו גם, סיפורים על שינויים מערכתיים הנדרשים כדי להפוך את המוזיאון עצמו למוסד אנטי-גזעני אשר מסוגל לייצג בצורה טובה את הקהילות אותן הוא משרת. יש להירשם מראש כאן.

The San José Museum of Art: Barring Freedom

בארצות-הברית יש יותר משני מיליון אנשים שכלואים בבתי הסוהר. רובם שחורים וכמעט כולם מגיעים מקהילות עניות. תערוכה קבוצתית זו מציגה עבודות הדנות בבעייתיות של תעשיית בתי הכלא האמריקאית. התערוכה התהוותה לפני משבר הקורונה וזה מעניין לראות שבעקבות המחאות האחרונות חלו הקלות חדות בהשלכות המחרידות של תרבות המאסר ההמוני. העבודות בתערוכה מציגות את הדרכים בהן נחשפת תפיסת עולם גזענית במערך בתי הסוהר וכן מנסות לחלום מציאות שבה אין מקום לאי-צדק חברתי. התערוכה נבנתה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת קליפורניה, סנטה קרוז ומלווה בסדרת הרצאות מרתקות ורלוונטיות אשר דנות בבעיה. יש להרשם להרצאה מראש כאן.

להצטרפות לסדרת ההרצאות בנושא לחצו כאן.

בנוסף, אני ממליצה לצפות בסרט הדוקומנטרי 13TH העוסק בנושא זה.

 de Young museum: Frida Kalo- Appearance Can Be Deceiving

על תערוכה זו המלצתי לפני הקורונה והיא נפתחה רק אחרי שכולנו נכנסנו לסגר. הלכתי לראות אותה בשבוע שעבר ואני חוזרת וממליצה בחום. התערוכה מציגה מבחר מעבודותיה של פרידה קאלו כמו גם ביגוד ואביזרים שהיו שייכים לה. יש להזמין כרטיסים לתערוכה המיוחדת הזו מראש כאן.

אני גם ממליצה מאוד לצפות בסרט העלילתי Frida, המספר על חייה של האמנית.

Artist Videos at the San Jose Drive-In

בואו לראות אמנות מהאוטו (!) בערב ייחודי של סרטי אמנות שיוקרנו על מסך הדרייב-אין שבסן-חוזה. בתוכנית, סרטים קצרים, בלתי צפויים, מפתיעים ומרגשים שנעשו על ידי אמניות ואמנים בינלאומיים שמטרתם לחשוב מחדש על קונבציות קולנועיות. במהלך האירוע יערכו הגרלות ״רטרו-עתידניות״ המוצגות על ידי קולקטיב אמנות מאוקלנד. כמובן שגם אפשר יהיה לקנות פופקורן ושתייה. לרכישת כרטיסים מראש לחצו כאן.

Filoli: Rich Soil

בואו לראות אמנות יפה בחוץ. אחוזת פילולי מארחת בגנים המרהיבים שלה את הפסלת קריסטין מייס ופסלי התיל המייצגים דמויות אנושיות. הפסלים נבנו בהשראת עולם הריקוד וכמחווה לאבות הקדמונים שחיו על האדמה הזו וטיפלו בה. העבודות גם מעוררות מחשבות הקשורות לזהות ולשאלות כגון מי אנחנו? מה אנחנו עושים עם החיים שלנו? ואיך הפעילות שלנו משפיעה על העולם?

יש להזמין כרטיסים מראש כאן.

Desktop: מוזיאון תל אביב לאמנות

למי שמעדיף לראות אמנות מהבית, אני ממליצה להעיף מבט בפרוייקט חדש של מוזיאון תל-אביב אשר שם לעצמו מטרה להרחיב את הגבולות הפיזיים של המוזיאון. האמניות והאמנים המשתתפים בפרויקט הכינו סרטונים קצרים אשר חושפים את שולחן העבודה שלהם. כמובן שכיום קשה להבחין בין שולחן העבודה הפיזי וזה הדיגיטלי והתערוכה מתייחסת ליחסי הגומלין שבין השניים. לצפייה בפרוייקט לחצו כאן.

ציטוט לסיום:

״יש לפעול כאילו יש בכוחנו לשנות את העולם לגמרי. ויש לעשות זאת כל הזמן״ ~ אנג'לה דייוויס.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

מרץ 2020: תערוכות אמנות חדשות באיזור העמק וסן פרנסיסקו

מרץ 2020: תערוכות אמנות חדשות באיזור העמק וסן פרנסיסקו

מאת: אביטל משי

בימים אלו כשהדיבור על מגפת הקורונה נשמע בכל פינה, איכשהו הגלריות והמוזיאונים לאמנות מרגישים לי כמו מקום טוב להיות בו – הרי גם ככה אף אחד לא נוגע שם בכלום. אז בואו לראות אמנות נפלאה ומעניינת.

Frida Kalo: Appearance Can Be Deceiving

האמנית פרידה קאלו היא דמות אייקונית הידועה הן בזכות יצירותיה פורצות הדרך והן בשל הופעתה החיצונית המדהימה. ציוריה של קאלו עוסקים בזהות שלה עצמה ובשאלות של מגדר, מוגבלות פיזית ופוליטיקה. לאחר מותה ב-1954 מרבית יצירותיה וחפציה האישיים הועברו ל״קאזה אזול״ שבמקסיקו, הבית בו נולדה, חיה רוב חייה ונפטרה. כחמישים שנה לאחר מותה אוסף החפצים התגלה מחדש ונחשף לציבור. תערוכה זו מציגה ציורים מובחרים של קאלו כמו גם רישומים, מסמכים, שמלות, אקססוריז ותלבושות ססגוניות של האמנית.

de Young Museum

התערוכה פתוחה לקהל מה-21 במרץ ועד ה-26 ביולי.

Outside Looking In: John Gutmann, Helen Levitt, and Wright Morris

*התערוכה בוטלה בשל איום הקורונה*

בתערוכה זו מוצגות עבודות של שלושה מהצלמים האמריקאים המפורסמים של המאה ה-20 שהשתמשו במצלמה כדי להתבונן בחיים של אנשים במרחב הציבורי והפרטי. ג׳ון גוטמן תיעד את הקשת החברתית של החברה האמריקאית תוך מתן דגש לאבסורד ולגרוטסקי. רייט מוריס צילם את מערכות היחסים שלו עם אנשים אחרים והלן לויט הצליחה לתעד את הדרמה של איסט-סייד מנהטן והארלם.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה לציבור עד ה-26 באפריל

Orlando

הסופרת וירג׳יניה וולף כתבה ב-1928 את הרומן ״אורלנדו״ המספר את סיפורו של אציל צעיר, בתקופת המלכה אליזבת הראשונה אשר באורך מסתורי חי במשך 300 שנה בלי להזדקן. במהלך חייו ובאורך מסתורי לא פחות, הוא משנה את המגדר שלו. המורשת של הסיפור היא לב ליבה של תערוכה זו העוסקת בנזילות מגדרית, חוסר גבולות והפרספקטיבה הארוכה שמקבלים חיים ארוכים במיוחד. התערוכה מציגה מגוון רחב ומעניין של דיוקנאות צילומיים אשר מעמידים במבחן קונבנציות חברתיות סביב זהות וייצוג.

McEvoy Foundation for the Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 במאי.

Pause

בתערוכה זו האמנית ג׳אן שין תוהה האם טלפונים סלולריים ישנים וכבלי מחשב שנזרקו, כולם תוצרת סין כמובן, יכולים להפוך להיות החומרים שמהם מייצרים כיום אמנות סינית. לרגל התערוכה היא יצרה עבודת מייצב ייחודית מפסולת טכנולוגית, אשר דנה גם בשאלה של השפעת מוצרים אלו על הסביבה.

Asian Art Museum

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 במאי

RawDance: Triple Take

(Photo by: Elena Zhukova (Courtesy of RawDance

*התערוכה בוטלה בשל איום הקורונה*

להקת המחול RawDance מציגה מופע חדש המורכב משלושה חלקים אקלקטיים. בשלב הראשון מוצג הריקוד ״צל״ אשר בוחן את טביעת האצבעות הדיגיטלית שלנו והמשמעות שלה על העתיד שלנו. בשלב השני מוצג הריקוד ״המרפאת״ השואב השראה מעולם הרפואה הסינית המסורתית ושופך אור על היכולות המולדות של האדם להתגבר על סבל פיזי ורגשי. ולבסוף, החלק השלישי של המופע עוסק בתהליך היצירה הסוריאליסטי לפיו חיבור רנדומי של רעיונות ומיומנויות מביאים לכדי הופעתו של הגוף המושלם והמעודן.

ODC Theater

המופע יתקיים מה-12 ועד ה-15 במרץ. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

ולסיכום ציטוט מעניין:

״אמנות היא השקר שעוזר לנו להבין את האמת״ ~פבלו פיקסו

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

פברואר 2020: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

פברואר 2020: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש מזמינות את המבקרים להיות אקטיבים, מחקריים וביקורתיים בזמן הביקור בתערוכה. בכל אחת מהן נחשפות הפתעות וחידות אשר מגלות לנו פרספקטיבות חדשות על העולם ואפילו על עצמנו.

Sophie Calle: Because

האמנית הצרפתייה, סופי קאל, מציגה תערוכה חדשה שבה התמונות התלויות על הקיר מתחבאות מאחורי וילון לבד רקום. הטקסט המופיע על הוילון מציג חידה אשר ניתן לפתור כאשר מרימים את הוילון ומציצים בתמונה שמאחוריו. סופי קאל מייצרת עבודות מרתקות במשך כארבעה עשורים. היא משתמשת בתמונות סטילס, וידאו, ספרים, מיצגים וטקסקט בכדי להפוך חוויה אינטימית לחוויה ציבורית. תערוכה זו היא חלק מהמחקר המתמשך של קאל שבו היא בוחנת כיצד מתפתחת מערכת היחסים שבין צילום לבין סיפור וזכרון.

Fraenkel Gallery

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-21 במרץ, 2020.

Daniel Canogar: Surge

תערוכת היחיד של האמן דניאל קנוגר בוחנת כיצד נחשול המידע שאנחנו חווים בעידן האינפורמציה שאנו חיים בו, מקיים משא ומתן עם העולם הפיזי. למרות אופיו הבלתי מוחשי, גל המידע הוא אחד מהכוחות החזקים ביותר המניעים את הכלכלה והחברה. יחד עם זאת, חוסר הנראות של הנתונים עצמם מקשה עלינו להבין את גודל ההשפעה שלהם על חיינו. העבודות המוצגות מבקשות לממש את עולם הנתונים בפסלים של אור ולהציג אותם במרחב.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-29 בפברואר.

The End of You

בואו לגלות פרספקטיבה חדשה על החיים על פני כדור-הארץ. בואו לחקור את המורכבות היפיפיה של מערכות החיים הנמצאות סביבנו. בואו לאבד את עצמכם במרחב חסר גבולות שבו תהפכו להיות חלק מהסביבה ותדמיינו מחדש את מערכת היחסים שלכם עם העולם. תערוכת פופ-אפ זו מזמינה את הצופים לחוויה רב חושית, מחקרית ומדיטטיבית אשר מעודדת אותנו לחשוב מחדש על החיים המתקיימים על פני כדור הארץ.

Gray Area

התערוכה מוצגת מה-7 בפברואר ועד ה-1 במרץ. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

Uncanny Valley: Being Human in the Age of AI

בעולם המונע על ידי בינה מלאכותית ומאורגן יותר ויותר בידי אלגוריתמים שעוקבים אחר נתונים ואוספים ומעריכים את המידע שלנו, נשאלת השאלה מהי משמעותה של האנושיות? תערוכה זו היא התערוכה המוזיאלית הראשונה העוסקת בשאלה זו ובוחנת אותה מבעד לעדשה של האמנות העכשווית.

de Young Museum

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-22 בפברואר ועד ה-25 באוקטובר.

Sense of Self

תערוכה זו בוחנת דיוקנאות צילומיים של זהויות אשר הוצגו במהלך ההיסטוריה באופן שגוי או הוסתרו כליל. תצלום הדיוקן מחזיר את הדמויות המצולמות בחזרה אל השיח הציבורי וממקם אותם בחזרה בתוך ההיסטוריה הסבוכה של הדיוקנאות. האמנים בתערוכה בוחנים מושגים עמוקים של זהות הכוללות אספקטים של גזע, מגדר ותרבות. הגאווה העצמית נוכחת, מעוררת אמפתיה, מפרקת מחסומים ומשנה הנחות מוצא שבדרך כלל אין בסיס לקיומן.

ולסיכום ציטוט מעניין:

״אמנות זה לא מה שאתה רואה אלא מה שאתה גורם לאנשים אחרים לראות״ ~ אדגר דגה

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@