אוגוסט 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוגוסט 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

החודש בחרתי להמליץ לכם על תערוכות אשר עוסקות בפערים חברתיים. בימים בהם אנחנו שומעים על חדשות העוסקות בנושאים אלו מארצנו הקטנטונת, חשבתי לעצמי שיהיה מעניין לראות כיצד עולם האמנות מתייחס לנושאים אלו ממש. התערוכות המומלצות עוסקות בשאלות של זהות, פערים חברתיים, פערים בין דורות, מסורות ואמונות ופירושן בעולם העכשווי וגם תערוכה אחת שקוראת לכולנו להיות יותר מעורבים בנושאים חשובים אלו.

Queer Technology

הטכנולוגיות החדשות שאנחנו משתמשים בהן מעוצבות בכדי להבין ולתת מענה לצרכים של כל אחד ואחד מאיתנו. אך מה קורה אם הצרכים של משתמשים מסוימים חורגים מן הנורמות המקודדות באופן טבעי אל תוך התוכנה או החומרה של המערכת? בתערוכה זו, אמנים מקהילת הלהט״ב של העמק מנסים לענות על שאלה זו תוך שהם חושפים את הצופים לאפשרויות אחרות שהטכנולוגיה פותחת בפני הקהילה שלהם. התערוכה כוללת עבודות מיצג, מיצב ומשחקי וידאו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 בספטמבר

Berkeley Art Center

All that glitters, Must come down

האמן טים הוקינסון מייצר פסלים שונים ומשונים ממגוון חומרים ואובייקטים שהוא מוצא בסביבתו, הוא לוקח את החומרים המוכרים ובונה מהם חידה ויזואלית עמוסה במשמעויות עמוקות יותר. הוקינסון משחרר את עצמו מעבודה בשיטה אחת או ביחס לנושא מסויים אך יחד עם זאת נראה שאוסף הפסלים שלו חוזר שוב ושוב לבחון את משמעות הקיום של האינדיבידואל בעולם. תוך שהוא מעביר באופן מתמיד תחושה של אבסורד ופרודיה ביחס לשאלת הזהות הוא נוגע בשאלות אשר דנות ביחס שבין האדם לבין הטבע, המכונה, המוות, הגוף והתודעה האנושית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בספטמבר

Pace Gallery

Rise Up!

תערוכה זו מציגה עבודות מתוך האוסף של אספן האמנות מייקל ביולי. האוסף מכיל סדרת עבודות שביולי בחר לאורך השנים והן בעצם מגלמות את עולם הערכים ועמדתו הסוציו-פוליטית של האספן עצמו. העבודות חוקרות נושאים שמהדהדים גם היום בתנועות פוליטיות עכשוויות אשר פועלות לשם הגנה על זכויות הפרט ושוויון חברתי. כל עבודה בתערוכה היא עוצמתית ומעניינת בפני עצמה וכשהן באות יחד לכדי אוסף המייצג חוסן וקיצוניות הן קוראות לפעולה ומזמינות את הקהל לחיים של מעורבות ואקטיביזם חברתי.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

San Jose Museum of Art

Peach Garden

אגדה סינית עתיקה מספרת על גן של עצי אפרסק אשר פירותיו מבשילים ונאכלים על ידי האלים ובכך מקנים להם חיי נצח. האמנית קאת׳י לו משתמשת באגדה זו כבסיס לתערוכה שבה היא בוחנת את משמעות הפירות בעולם המסורתי לעומת העולם המערבי ובמקביל מציעה נקודת מבט חלופית לסמליות המקובלת של הפרי. לו מייצרת פסלי קרמיקה המייצגים פירות שהיא מוצאת בשווקים אסייתים בארה״ב תוך שהיא בוחנת את תופעת יבוא פירות על ידי קהילות של מהגרים. איך זה שחלק מן הפירות המיובאים הופכים להיות חלק בלתי נפרד מן השוק המקומי בעוד שפירות אחרים נשארים תמיד בגדר ״אקזוטיים״?

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

סדנת עבודה בחימר עם האמנית תתקיים ב-25 באוגוסט – יש להזמין מקום מראש

Irving Street Projects

Echoes

מטרתה של תערוכה זו היא לבחון כיצד אמני הגלריה בני דורות שונים מתכתבים זה עם זה למרות פערי הזמן. שלושה צמדים של אמנים ידועי שם, מוצגים זה לצד זה. הבחירה להצמיד שני אמנים יחד מצביעה על המבט האוצרותי ועל הצורה שבה יצירות אמנות נקראות הן מבחינת נקודות המוצא שהן מייצגות והן מבחינת היכולת שלהן לייצר שיח זו עם זו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-31 באוגוסט

Gagosian

 

ולסיום, ציטוט קצר וקולע מפיו של דוסטויבסקי – ״היופי יציל את העולם״

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

מוזיאונים לאומנות באזור העמק המומלצים גם לילדים

מוזיאונים לאומנות באזור העמק המומלצים גם לילדים

מאת: טלי שמי

שלוש בנותיי נחשפו לחוויית הביקור במוזיאונים לאמנות עוד מתוך מנשא הבטן. כשגדלו קצת נהגנו לקחת אותן למוזיאונים קטנים באזורינו כשבאמתחתינו בלוק נייר ועפרונות. היינו מוצאות לנו פינה שקטה ויושבות ומציירות יחד משהו מתוך החוויה – לעיתים בתגובה לעבודה ספציפית ולעיתים, סתם, בלי קשר לעבודות, רק מתוך ההשראה שנותנת ההמצאות במקום המכיל את כל העושר הויזואלי הזה.

הפעם אני רוצה לתת סקירה קצרה על האפשרויות המוזיאליות המצויות פה ממש מתחת לאף. נכון, ישנם מספר לא מבוטל של מוזיאונים לאמנות גדולים ונחשבים  בעיר הגדולה (SFMoma, De Young ו Legion of Honor) אך לילדים צעירים ממילא אין סבלנות ארוכה בדרך כלל ליותר מתערוכה אחת וגם נסיעות ארוכות לא מאוד חביבות על רבים מהינוקות, אז למה לא לקחת אותם גם למוזיאונים קטנים יותר, קרובים יותר וזולים יותר (כניסה חינם לרובם)?

לעומת המוזיאונים לילדים שהם hands on, צפייה בעבודות אמנות, שבהן כמעט תמיד אסור לגעת יכולה להיות מאתגרת מעט, במיוחד לילדים צעירים. בהמשך הכתבה אתן מספר טיפים  כיצד לערב את הילדים בחווית הצפייה באמנות.

מוזיאון האומנות של סן חוזה- San Jose Museum of Art

המוזיאון, הממוקם בדאון טאון סן חוזה בבניין יפהפה מהמאה ה-19, הוא בן שתי קומות ועוד מרתף קטן לפעילויות משפחתיות. במוזיאון, מוצגות תערוכות איכותיות ביותר, עם דגש על אמנים מאיזור הביי ועל הקשר שבין האופי הטכנולוגי של אזורינו ואמנות. שלוש התערוכות המרכזיות המוצגות בו כרגע הן:

Rise Up! Social Justice in Art ו  – 'California Dreamin של האמנית הקוריאנית Won Ju Lim בקומה התחתונה ו – The House Imaginary בקומה העליונה. עם ילדים הייתי מוותרת על תערוכת Rise Up! שאינה מתאימה לילדים ומתרכזת ב-House Imaginary  ו – California Dreamin. בהמשך רעיונות להפעלה ספציפית.

במוזיאון משאילים בשמחה תרמילי פעילות, הכוללים ערכת ציור לילדים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מרכז האומנות קנטור- Cantor Art Center 

Allie_Caulfield

Photo: Allie Caulfield

קנטור ארט סנטר באוניברסיטת סטנפורד, נבנה על יסוד אוסף יצירות האמנות ופרטים שאספה משפחת סטנפורד במסעותיה בעולם. מלבד אוסף מאוד מרשים של מוצגים – מסכות וכלי פולחן אחרים – מכל העולם, הוא גם האכסניה של כ-200 עבודות, יציקות ברונזה, בעיקר של רודן, אחד האוספים הגדולים בעולם. רוב הפסלים מוצגים בגלריות בקומה התחתונה אך כ-20 מהם מוצגים בגן הפסלים היפה שמחוץ למוזיאון. מלבד האוסף הקבוע, כמה מהגלריות של המוזיאון מציגות תערוכות מתחלפות של אמנים צעירים וותיקים ותערוכות נושא. כעת מציג שם אמן אמריקאי קוריאני בשם דו הו סון אינסטליישן העוסק, איך לא, בשאלות של זהות והגירה ולצידו בגלריה אחרת מוצגת תערוכה קבוצתית הסוקרת את עבודותיהם של אמני דיו סינים משנות השישים ועד ימינו.   

בימי ראשון, השני בחודש (הבא יהיה ב-12 לאוגוסט) בין השעות 11 בבוקר ל-11 אחר הצהריים מתקיימות במוזיאון פעילויות מיוחדות לכל המשפחה הכוללות יצירה בסטודיו, שעת סיפור, סיור מודרך ועוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

אוסף האומנות של אנדרסון- The Anderson Collection

בצמוד לקנטור, נמצא ה-Anderson Collection שנפתח לפני כשנתיים.  גם הוא מאכלס אוסף מרשים ביותר של משפחה פרטית, שנתרם לאוניברסיטה לרווחת תלמידיה והציבור הרחב. האוסף, לעומת שכנו הקונסרבטיבי יותר, מתבסס על יצירות מודרניות ועכשוויות ומסודר בצורה תמטית לפי אסכולות ותקופות.

בקומת הקרקע תערוכה מתחלפת ולמעלה האוספים הקבועים.

גם באנדרסון מתקיימת הפעילות המיוחדת למשפחות בכל יום ראשון השני של החודש (אוגוסט 12).

לפרטים נוספים לחצו כאן

מרכז האמנות של פאלו אלטו Palo Alto Art Center

בפאלו אלטו נמצא גם המוזיאון הקטנטן שבתוך ה-Art Center. בבית הספר של בתי כל כתה מבקרת במרכז פעם בשנה במסגרת הפרוייקט Project Look. התערוכות בו הן תערוכות קבוצתיות הבנויות סביב נושא מסוים (כרגע, עד סוף אוגוסט הנושא הוא קולאז' ובאמצע ספטמבר תפתח תערוכה בנושא אמנים והורות – הממם, לי כאמא ואמנית זה נשמע באמת נושא מעניין).

ב-26 לאוגוסט תתקיים שם פעילות מיוחדת ואינטראקטיבית למשפחות בנושא קולאז'.

מחוץ למוזיאון מוצב קבע הפסל הסביבתי Whiplash של האמן Patrick Dougherty. הפסל העשוי מענפי ערבה מכופפים מזכיר סלים קלועים או קני ציפורים, ומזמין את הילדים לחקור במנהרותיו ולשחק מחבואים עם חבריהם או ההורים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מוזיאון טריטון בסנטה קלרה- Triton Museum of Art

מוזיאון קטן וחביב שגם הוא מציג אמנים מקומיים ותערוכות מתחלפות. הוא מבוסס על שתי גלריות עיקריות ולעיתים מוצגות בו תערוכות מעניינות מאוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מוזיאון די סייסט בסנטה קלרה- De Saisset

המוזיאון הקטנטן של אוניברסיטת סנטה קלרה נקרא די סייסט על שם האמן, בוגר האוניברסיטה, שאחותו תרמה לאחר מותו את ציוריו לאוניברסיטה בתנאי שיקימו מוזיאון על שמו. במוזיאון זה, מלבד הגלריה שבה תערוכות מתחלפות, יש אוסף מעניין של מיצגים מתקופות היסטוריות שונות בעמק של סנטה קלרה – לפני ואחרי תקופת המיסיונים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

המוזיאון לאמנות והיסטוריה של סנטה קרוז- Santa Cruz Musuem of Art and History

המוזיאון האחרון שאזכיר ברשימה זו הוא טיפה מרוחק יותר, שוכן בסנטה קרוז, וכבר כתבתי עליו בעבר בבעניינים כאןאבל עכשיו עת הקיץ, אז אולי ניתן לשלבו עם בילוי בחוף הים?

המוזיאון המקסים הזה מציג תערוכות קבועות העוסקות בהיסטוריה של סנטה קרוז והאזור ותערוכות מתחלפות של אמנות קליפורנית עכשווית. כרגע מוצגת בו תערוכה העוסקת בפורטרט (דיוקן) תרתי משמע. הדיוקן כנושא אמנותי אולטימטיבי ודיוקן כמציג את פניה השונים של הקהילה המגוונת מאוד של מחוז סנטה קרוז.

המוזיאון הזה הוא במיוחד ידידותי לילדים ומציע שפע של פעילויות בסופי שבוע – כולל יצירה, מוזיקה, מופעים מיוחדים ועוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

אז איך ללכת למוזיאון אמנות עם ילדים ולהישאר שפויים?

קודם כל, כמובן כבר בבית להציץ באתרי המוזיאון ולבחור תערוכות שיעניינו אותם – ילדים צעירים (2-4) נמשכים לצבעוניות וגודל, אנשים ופרצופים יעניינו אותם יותר מעבודות מופשטות. אפשר להדפיס עבודה או שתיים כבר בבית או לקנות גלויה בחנות המוזיאון ולשחק Scavenger Hunt. לחפש את העבודה המודפסת במוזיאון. משחק נוסף הוא "אני רואה בעין הקטנה שלי". בתערוכת "הבית המדומה" (שהמבוגרים ידלו ממנה בוודאי את המבט הביקורתי חברתי שעולה ממנה, אך עם הילדים כמובן נתרכז בעניין החזותי ובמשמעויות הפשוטות שעולות מרעיון הבית) אפשר לשאול שאלות כמו – באילו מהבתים הללו היית רוצה לגור? ואם לא, למה? אילו מהבתים הללו מזכיר לך את הבית שלנו? אם היית אומן שמוזמן להשתתף בתערוכה, איך היה נראה הבית שלך? ואז כמובן אפשר לשבת ולצייר את הבית "שלהם".

באוסף של אנדרסון ישנן הרבה עבודות מופשטות. אם בכל זאת מתבוננים ביצירות מופשטות כדאי להתחיל משאלות כמו: אילוצבעים יש כאן?, אילו צורות? האם זה מזכיר לכם משהו?

museum kids

עם ילדים טיפה בוגרים יותר ובייחוד אם הולכים עם כמה ילדים אפשר להכין משחק קלפים – אחד עם ציור של לב, אחד עם בית, אחד עם $ ואחד עם פרצוף עצוב. לתת לכל אחד מהמשתתפים סט ולבקש להניח כל אחד מהקלפים ליד עבודה שהוא בוחר: הלב לעבודה החביבה עליהם ביותר, הבית לעבודה שמזכירה להם משהו מוכר, הדולר לעבודה שהיו רוצים לקנות והפרצוף העצוב לעבודה שלא אוהבים. כמובן שאח"כ הם יוזמנו לדבר על בחירותיהם.

במוזיאון שבו מוצגים פסלים, כמו בקנטור למשל, אפשר להכנס לפוזה של הפסל ואחרי שהצטלמנו להחליט לאן הדמות ממשיכה מכאן ואפילו לספר סיפור שלם עליה. הפסלים של רודן מצויינים לפעילות זו.

בכל גיל יהנו הילדים מלשבת מול אחת היצירות ופשוט לצייר. אם ההורים יצטרפו אליהם ההנאה אפילו תגבר…מנסיון. הציור לא חייב להיות קשור ישירות ליצירה. עצם ההמצאות במקום כזה לבטח תיצור אצל הצופים הצעירים רצון ליצור בעצמם. ילדים שנחשפים לאמנות כצופים מגיל צעיר, ירחיבו את אופקיהם גם בתחומים האחרים – היסטוריה, חשיבה ביקורתית, מודעות אסתטית ויגדלו להיות גם הם צרכני אמנות ותרבות.

יולי 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

מרחב האמנות החודש מגוון במיוחד, החל ביריד ספרי אמנים שמתאים לכל המשפחה, דרך מיצבי אור מרתקים ומסתוריים ועד למופע תיאטרלי לאמיצים בלבד שעד שלא נראה אותו, לא נוכל לעמוד על טיבו.

 California Dreamin`: Won Ju Lim

בתערוכה מיוחדת, מסתורית ועדינה של האמנית וון ג׳ו לים הבוחנת את הצמתים שבין המציאות והפנטזיה, המרחב האמיתי והדמיוני. מיצב גדול מימדים של אור המוקרן על דגם עירוני עשוי מפלקסיגלס מייצר מראה מהפנט ומרהיב של עיר הבנוייה מחללים, צללים והשתקפויות. לים יצרה את העבודה בעת שהותה בגרמניה תוך שהיא חווה געגועים עזים לקליפורניה. המבקרים בתערוכה נכנסים לתוך מרחב קסום ומתעתע שבו עצי דקל מתנודדים ברוח, אורות מנצנצים, שקיעות ציוריות אשר גורמים לעיר להראות כמו חזיון תעתועים אשר נגלה לעין באמצע המדבר.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

Tilted Plane – Jim Campbell

בקומה השביעית של המוזיאון, מעבר לגלריה הזו ולגלריה האחרת ישנו חדר חשוך. כשנכנסים פנימה לא רואים כלום עד שהעיניים מתרגלות ואז נגלה לעין מרחב מוזר. מקבץ נורות מעומעמות מאירות חדר שתקרתו נראית כמישור בעל שיפוע חד אשר יורד באלכסון עד הרצפה. עוד כמה צעדים אל תוך המרחב מגלים את ייחודו של המרחב המואר… חובה לראות בכדי להבין!

SFMOMA

A night with Lord of Beef: Ieva Misevičiūtė

אז ככה… המלצה זו היא למי שמוכן לקחת את הסיכון שאולי החווייה שהוא יחווה תהיה חוויה קשה וטראומטית. לחילופין יתכן שיקרה ההיפך הגמור והאירוע הזה יהיה אירוע מכונן שישנה את חייכם. האירוע המדובר הוא מופע מיצג של אמנית ניו-יורקית מצליחה אשר מופיעה בין השאר בתור  דמות אשר לה היא קוראת ״לורד-ביף״. תוך שהיא משלבת בהופעתה אלמנטים מתוך התיאטרון הפיזי, ריקוד, פילוסופיה וקומדיה מינית מביכה וגרוטסקית היא מוצאת את עצמה נפעמת והמומה מן המחשבות המתפתחות על החברה, על הכלכלה, על הקיום ועל החיים. הקהל מוזמן להצטרף אליה תוך שהיא מתנדנדת בין סצנה משונה אחת לסצנה משונה יותר. אני הולכת להיות שם אבל… לא בטוח שאשאר עד הסוף :0

The LAB

12 ביולי 19:30-21:30

2018 SF Art Book Fair

לאוהבי ספרי אמנים, ולמי שרוצה להכיר יותר מקרוב ספרים המיוצרים בידי אמנים, כדאי להגיע ליריד המתקיים מדי שנה במרחב של פרויקט מינסוטה סטריט. כמו בכל שנה, גם הפעם יוצגו מספר רב של ספרים המוצאים לאור על ידי האמנים עצמם, קטלוגים מעניינים מתערוכות, מגזינים וחומרים מודפסים נוספים המתאימים לז׳אנר האינטימי והמיוחד הזה.

SF Art Book Fair

21-22 ביולי

The Spaces in Between: Do Ho Suh

איך אפשר לדבר על הגירה וזהות רב לאומית באמצעות נברשת, טפט ומסך דקורטיבי? האמן דו הו סו מנסה לעשות זאת תוך שהוא משווה את מקום הולדתו עם הבתים שאימץ לו בארה״ב ובאירופה. מהם ההבדלים התרבותיים והאסתטיים בין המקום שממנו אתה מגיע לבין המקום שבו אתה נמצא? במחווה נוסטלגית המצביעה הן על הקשרים החברתיים מימי ילדותו והן על הניכור והקור אשר המלווים את תהליך ההגירה האמן מזמין את הצופים לחשוב ולבחון מצבים של אטימות לעומת שקיפות, חלוקה וחיבור, ביחד ולבד.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה עד ה-25 בפברואר

ולסיום ציטוט מפיו של ג׳ורג׳ ברנרד שואו מוקדש לכל מי שיחליט ללכת למיצג המומלץ:

״חיים שמעבירים אותם בקבלת החלטות שגויות הם לא רק מכובדים יותר אלא גם הרבה יותר שימושיים מאשר חיים שלא עושים בהם כלום״

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

יוני 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

יוני 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

אז מה קורה החודש בעולם האמנות? נראה שרובוטים, מכונות ושאר טכנולוגיות השתלטו על הזירה!פסטיבלים של אמנות וטכנולוגיה, מיצבים של עולמות בלתי אפשריים, מכונות שמייצרות שירה ומשחקים עתידניים שמציעים לנו לנחש איך החברה והעולם בו אנו חיים ייראו בעתיד ופסטיבל עם רובוטים, מכונות עתידניות, מיצגי בינה מלאכותית ומציאות מדומה ושאר סימולציות מהפכניות

The Festival of the Impossible

פסטיבל הבלתי-אפשרי חוגג יצירות אמנות אשר חוקרות את גבולות האפשר, מגבלות המציאות והמקומות שבהם ישנו טשטוש של גבולות אלו והגעה אל מקומות דמיוניים ובלתי אפשריים. הפסטיבל ימשך שלושה ימים במהלכו יוצגו עבודות ניו-מדיה הכוללות מייצגי מציאות מדומה, עבודת תלת-ממד ודו-ממד אשר מזמינות את הצופים לחוויה רב-חושית ובלתי-אפשרית.

Minnesota St. Project

הפסטיבל יערך מה-8 ועד ה-10 ביוני. פתיחה חגיגית ב-8 ביוני.

NextNewGames

כאשר אנחנו משחקים משחקים אנחנו מוזמנים לעזוב לרגע את דאגות היומיום ולהיכנס לעולם חדש שבו יש חוקים אחרים, מהלכים שונים ודמויות חדשות. אנחנו מוזמנים לגלם תפקיד אחר ולחוות מגוון חוויות ורגשות תוך כך. האמנים המשתתפים בתערוכה זו, בוחנים את המשחקים החדשים והכי עתידניים אשר עולים על הדעת. אמנים אלו נוטשים את הרעיון הדיכוטומי של הניצחון או ההפסד ושואלים את הצופה או יותר נכון את השחקן, אם אין ניצחון או הפסד, מהו אם כן הצעד הבא?

San Jose Institute of Contemporary Art
התערוכה פתוחה לקהל החל מה-23 ביוני ועד ה-16 בספטמבר

CODAME ART+TECH

בחגיגה של אמנות וטכנולוגיה ומה שביניהם אמנים, מעצבים ומתכנתים משתפים פעולה בכדי ליצור חוויות בלתי רגילות. השנה הפסטיבל מתמקד ברובוטים, אוטומציה ובינה מלאכותית ומציג מכונות עתידניות, רובוטים, אנימציות תלת-ממד, סימולציות מהפכניות, משחקי מחשב, מציאות מדומה ועוד. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יתקיימו סדנאות, הרצאות, ומופעים.

The Midway San-Francisco
הפסטיבל מתקיים מה-4 ועד ה-7 ביוני

Day For Night – Public Art

Image by Steelblue

לאחר חודשים של ציפיה, נחשפה לראשונה עבודתו הווירטואוזית של האמן ג׳ים קמפבל. העבודה ממוקמת בכתרו של בניין המשרדים Salestower, ובנויה מ-11,000 אורות LED רכים אשר מגלים דימוי וידאו צבעוני. הדימוי משתנה בכל יום ומוזן ממצלמות וידאו הממוקמות בעיר ומצלמות את ההתרחשות בה במהלך היום. בסוף כל יום הדימויים המצולמים מעובדים ומוקרנים מן המגדל בשעות החשכה. המיצג הוא כמו יומן מצולם של העיר, האנשים שחיים בה, הגלים הנשברים והערפל שעולה מן הים.

The Poetry Machine

צמד האמנים ג׳אנט כארדיף וג׳ורג׳ בורס מילר, מציגים יצירת מחווה לזמר האהוב לאונרד כהן. הצופים מוזמנים להתיישב על כיסא, ליד אורגן ישן אשר מחובר למספר רמקולים. מגע בקלידי האורגן משמיע את קולו של לאונרד כהן עצמו תוך שהוא מקריא קטעי שירה מספרו. רוב השירים המוקראים מעולם לא הושמעו בעבר. המשתתפים ביצירה זו יכולים להקשיב וליצור שירה חדשה תוך שהם מנגנים בכלי המוזיקלי המיוחד הזה ומשמיעים מילים בסדר חדש ובקונוטציות אחרות.

Fraenkel Gallery
המיצב פתוח לציבור עד ה-5 ביולי

ולסיום ציטוט מפיו של מדען המחשב אלן קורטיס קיי:
״הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא להמציא אותו״
למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

מאי 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק והמפרץ

מאי 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק והמפרץ

מאת: אביטל משי

מהו הפער שבין מה שאנחנו רואים ובין מה שאנחנו יודעים? מהי השפה הפוליטית שמדברים בה בגדים? מהי השפה הדמיונית שמדברים בה בתים? שאלות מוזרות במיוחד נשאלות בשדה האמנות החודש. שווה לצאת ולגלות את התשובות.

Rene Magritte – The Fifth Season

מגריט הוא אחד מן הציירים הסוריאליסטים המרתקים ביותר. בתערוכה זו מוצגות עבודות מן הקריירה המאוחרת של מגריט ובהן כמה מן העבודות החשובות ביותר שלו. התערוכה מציגה כיצד מגריט בחן את הפערים שבין מה שאנחנו רואים לבין מה שאנחנו יודעים תוך שהוא מנסה לאזן בין רעיונות של פילוסופיה ופנטזיה, מסתורין ואירוניה.

SFMOMA

התערוכה תהיה פתוחה לקהל מה-19 במאי ועד ה-28 באוקטובר

The House Imaginary

יש שיגידו שבית זה בסך הכל קופסה שגרים בה… בתערוכה זו הבית משמש כעדשה שבאמצעותה אמנים חוקרים נושאים הנוגעים בזיכרון, בזהות ובשייכות. הבית יכול לספר לנו את הסיפור האישי של האנשים החיים בו אך הוא גם יכול להעיד על החברה כולה מבחינה פוליטית, חברתית ומדינית.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 באוגוסט.

After the Thrill is gone

איך יודעים שתקופה אחת נגמרה ותקופה אחרת התחילה במקומה? האמנים בתערוכה זו משתמשים באפנה בכדי להצביע על השינוי הגדול שחל בדרום-אפריקה בעקבות סיום תקופת האפרטהייד. בתערוכה זו האפנה משמשת כשפה פוליטית בכדי לספר סיפורים של זהות, זכרון, שנאת זרים, אלימות ולאומיות.

Museum of African Diaspora

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 באוגוסט

MUTEK SF

פסטיבל חדש ומעניין המתמקד לגמרי ביצירה אמנותית במרחב הדיגיטלי מתקיים לראשונה בסן-פרנסיסקו. הפסטיבל מציג במגוון מתחמי אמנות אלטרנטיביים בהם יתקיימו מופעי מוסיקה אלקטרונית, מיצגי אמנות, עבודות אור-קוליות ועוד. באווירה אקלקטית ומקורית אמני האנדר-גראונד של האזור יוצאים לחגוג.

MUTEK SF

מה-3 ועד ה-6 במאי

About Photography

תערוכה קבוצתית חדשה של אמנים ידועי שם אשר מתמקדת במשמעות הצילום כאמצעי ליצירת אמנות. התערוכה מתייחסת לצילום כתופעה ששינתה לגמרי את שדה האמנות ומציגה כיצד הצילום הצליח לתת ׳תמונת מצב׳ מעמיקה ואינטימית אשר סיפרה את הסיפור של החברה האמריקאית.

Gagosian Gallery

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-23 ביוני.

ולסיום, ציטוט מפיו של רנה מגריט:

״כל דבר גלוי מסתיר משהו בלתי נראה״.

ואם לרגע חשבתם שתראו פה ׳מקטרת׳ – אז צדקתם, או שלא…

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@