פברואר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

פברואר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

החודש אני שמחה להמליץ על תערוכות כיפיות וצבעוניות במיוחד. מגוון עשיר של מדיות החל מאופנה, פיסול וציור ועד לעבודות מולטי-מדיה ומציאות מדומה. האמנים המשתמשים במדיות אלו בוחנים כיצד הנוף היומיומי שלנו משתנה בהתאם למסורות שמהן אנו מגיעים, למצבים עמם אנחנו מתמודדים ולטכנולוגיות בהן אנו משתמשים.

Kimono Refashioned

בתחילת שנות ה-80, מעצבי אוונגרד יפניים הגיעו לפריז וכבשו אותה בסערה. ביגוד מינימליסטי עם גימורים וצורות חדשניות שינוי לגמרי את עולם האופנה. אך מסתבר שזו לא הייתה הפעם הראשונה שבה עקרונות העיצוב היפני השפיעו כל כך על האופנה הבינלאומית. תערוכה זו מראה כיצד הקימונו, הלבוש היפני המסורתי, היווה מקור השראה למעצבים רבים מזה 150 שנה. התערוכה בוחנת כיצד השראה זו באה לידי ביטוי ברמת החומרים, הצורות, הטכניקות והמוטיבים העיצוביים.

Asian Art Museum

התערוכה פתוחה לקהל מה-8 בפברואר ועד ה-5 במאי.

MATRIX 273

מאסאקו מיקי היא אמנית יפנית אשר עובדת בעמק מזה 20 שנה, יחד עם זאת, בעבודתה היא נשארת קרובה למסורות של ארץ הולדתה ובמיוחד אלו הנובעות מהקשר שלה עם אמונות ומנהגים הלקוחים מבודהיזם ושינטו, כמו גם מפולקלור יפני מסורתי. בתערוכה זו מיקי יוצרת אובייקטים גדולים וצבעוניים, עשויים לבד, אשר מתכתבים עם אמונות של יצורים שיודעים לשנות את צורתם ולהתחזות ליצורים אחרים. המבקרים בתערוכה מוזמנים ללכת בין האובייקטים השונים ולחוות את תחושת שינוי הצורה והמציאות האלטרנטיבית.

BAMPFA

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-28 באפריל.

They Come to Us without a Word

האמנית ג׳ואן ג׳ונאס, מציגה לראשונה בארה״ב את העבודה שהוצגה בביתן האמריקאי בביאנלה של ונציה בשנת 2015. העבודה מורכבת מאלמנטים של מיצג, וידאו ארט, פרפורמנס, ציור ופיסול אשר מוצגים יחד לכדי חוויה עוטפת חושים ומזמינים את הצופים לצאת למסע החושף את שבריריות הטבע. ג׳ונאס היא אמנית פעילה מזה חמישה עשורים ונחשבת לחלוצה בתחום עבודות המולטי-מדיה.

Fort Mason Center

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-10 במרץ

Monet: The Late Years

למי שראה בשנה שעברה את התערוכה המצוינת עם עבודותיו המוקדמות של קלוד מונה שהוצגה ב- Legion of Honor (וגם למי שלא ראה…), כעת אנו מוזמנים לראות את הפרק האחרון בעבודתו של אמן המופת. התערוכה מציגה 50 ציורים שאותם צייר מונה בהשראת הנוף שליד ביתו והאלמנטים המצויים בגנים של הכפר בו התגורר. הציורים מתארים בעיקר פרחים, שבילים, נחלים אשר הפכו תחת המברשת של מונה לספרייה אישית ואינטימית של דימויים טבעיים. ציורים אלו שצוירו בדרך כלל על קנבסים גדולים נחשבו במהרה לציורים נועזים וגאוניים שעיצבו את הזרם האימפרסיוניסטי.

de Young Museum

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-16 בפברואר ועד ה-27 במאי

Show Me as I Want to Be Seen

כיצד אנו מתארים את הזהות העצמית שלנו, אם היא לא תמיד לגמרי מובנית ומובנת? מהו בעצם ה״אני״ אם הוא משתנה ללא הרף? המחשבה היהודית על זהות משתנה או כזו המתפרשת בעיני האחר באה לידי ביטוי במגילת אסתר בתנ"ך. סיפור זה מהווה דוגמא לפרקטיקות יהודיות להגדרה עצמית, ונושאים שמניעים מצב בו אדם מציג את עצמו כפי שהוא רוצה שיראו אותו. תערוכה זו עוסקת בזהות מורכבת ומשתנה ומציגה עבודות של קבוצת אמנים עכשווים המייצרים דימויים אמיצים של ״אני״ מפתיע, מורכב, משתנה ובלתי גמור.

Contemporary Jewish Museum

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-7 בפברואר ועד ה-7 ביולי

The Urgency of Reality in a Hyper-Connected Age

ולסיום אני גאה לספר לכם על תערוכה מיוחדת שאני בעצמי משתתפת בה. התערוכה מוצגת אונליין כחלק מכנס מדעי העוסק בחידושים טכנולוגיים וגרפיקה ממוחשבת. הקהילה הפעילה בכנס מורכבת מחוקרים, מדענים, אמנים, מפתחים ואנשי עסקים בתחום. התערוכה הספציפית הזו, שואלת שאלות לגבי קיומה של ״מציאות״ בעולם שבו הנוף משתנה והופך להיות יותר ויותר גרפי ווירטואלי. קבוצת האמנים המשתתפים מגיבים לשאלה זו באמצעות מדיות שונות הכוללות אנימציות, משחקים, וידאו ארט ועבודות פרפורמנס.

ACM SIGGRAPH

התערוכה מוצגת אונליין

ציטוט מעניין לסיום-

״הלוואי ויכולתי תמיד להישאר כך, לחיות בשקט בפינה בטבע״ ~ קלוד מונה

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

ינואר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

ינואר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

שנת 2019 נפתחת עם תערוכות מרתקות. מקבץ התערוכות המומלצות עוסקות הפעם בשאלות הקשורות בהתנהגות – מהי המשמעות של ההליכה? איך אפשר לראות אמנות ולחוות אותה בצורה קצת אחרת? איך התנהגות של אנשים בהיסטוריה השפיעה על שינויים חברתיים גורפים? ואיך יתנהגו האנשים של העתיד?

Inter-Natural

מהם הגבולות של האנושיות? איך יראו האנשים של העתיד ואיך הם יתנהגו? במשך יותר משני עשורים, האמנית פטרישיה פיצ׳ניני שואלת את עצמה את השאלות האלו תוך שהיא מתבוננת בהישגים המדעים בתחום ההנדסה הגנטית והבינה המלאכותית. בתגובה היא מייצרת פסלים של יצורים שנראים אנושיים, אך גם מעידים על שילוב שבין האדם לבין בעלי-חיים, צמחים ומכונות. היצורים הדמיוניים מוצבים בחלל בצורה שבה הם לא רק נראים מציאותיים אלא גם נראה שיש ביניהם חיבור ואמפתיה המעידים על קשרים רגשיים עמוקים ויחסי אהבה פוסט-אנושיים.

Hosfelt Gallery

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 בינואר

Art and China After 1989

תערוכה זו סוקרת תקופה היסטורית של אמנות סינית עכשווית. התערוכה בוחנת את התנועות הנועזות שנצפו במדינה החל ממחאות הסטודנטים בכיכר טיאנמן ב-1989 דרך הופעות מרהיבות שנצפו באולימפיידת בייג׳ין ב-2008. יצירות האמנות בתערוכה מצביעות על השינוי החברתי הגורף שהתרחש בסין בשנים אלו והביא אותה למרכז השיחה העולמית. התערוכה מגיעה לסן-פרנסיסקו לאחר שהוצגה בגוגנהיים בניו-יורק ומספר עבודות שהוצגו בה גרמו למחלוקת ציבורית גדולה… שזו כמובן, סיבה נוספת לבוא לראות את התערוכה!

SFMOMA

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 בפברואר

East Meets West: Jewels of the Maharajas from the Al Thani Collection

תערוכה זו כוללת יותר מ-150 תכשיטים וחפצים יקרים אחרים אשר מסמלים את מערכת היחסים בין תרבויות המזרח והמערב כפי שבאה לידי ביטוי במעבר של חפצים אלו בין אירופה לבין הודו. האובייקטים המוצגים היו שייכים לקיסרים ולמהרג׳ות ובאמצעותם ניתן לראות את הדמיון ואת ההבדלים בין התרבויות – לדוגמא, הבדל מרכזי בא לידי ביטוי בשימוש המגדרי בתכשיטים הנשיים של אירופה אשר בהודו דווקא יקשטו את הגוף הגברי.

Legion of Honor

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 בפברואר

Detour

איך אנחנו אמורים להתנהג כשאנחנו מבקרים במוזיאון? האם אפשר לחשוב על דרך אחרת שבה אפשר לראות אמנות ולחוות אותה? האמנית אנה פרוואצ׳קי מזמינה אותנו לבקר במוזיאון דה-יאנג בצורה קצת אחרת. בשיתוף פעולה מיוחד עם גוגל-ארטס, פרוואצ׳קי מציגה סרטונים קצרים במקומות שונים ברחבי המוזיאון ומתווים סיור אלטרנטיבי המוביל אותנו להסתכל מחדש על שטח הבניין ועל האוספים המוצגים בו. כל סרטון מטפל ברעיון אחר באמצעותו אנו מוזמנים לדמיין דרכים שונות לצפייה, לחיבור ולהתנהגות.

התערוכה מוצגת לקהל החל מחודש ינואר

De Young Museum

Other Walks, Other Lines

הליכה היא אחת ההתנהגויות היסודיות שלנו כבני אדם בדומה לשינה, אכילה ונשימה. אנשים הולכים בכל העולם אך כל אחד מאיתנו בוחר נתיבים שונים ללכת בהם. תערוכה זו בוחנת כיצד אמנים שונים מגיבים להתנהגות הספציפית הזו, מפרשים אותה ומשתמשים בה בכדי ליצור משמעות. העבודות המוצגות בוחנות את ההליכה בהקשר העכשווי וביחס לנושאים רלוונטיים כגון תכנון עירוני, הגירה ועוד. היצירות מציגות כיצד הליכה מאפשרת לנו להיות בעולם, לגלות אותו ואפילו ליצור אותו. בנוסף לעבודות המוצגות בתוך המוזיאון, יוצגו גם מופעי רחוב, תהלוכות והפגנות ציבוריות מחוץ למוזיאון.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-10 במרץ.

San Jose Museum of Art

ירידי אמנות: FOG CITY ו- UNTITLED, ART.

שני ירידים לאמנות ששווה לבקר בהם נפתחים החודש והם יציגו גלריות מכל רחבי העמק כמו גם מן הערים הגדולות בארה״ב ובאירופה. בנוסף לאמנות, יתקיימו שיחות והרצאות עם אמנים ואוצרים ויוצגו  פרוייקטים מיוחדים ומיצגים שהוזמנו במיוחד על-ידי אוצרי הירידים.

Untitled, ART

פתוח לקהל מה-18 ועד ה-20 בינואר.

FOG CITY

פתוח לקהל מה-17 ועד ה-20 בינואר

ציטוט מעניין לסיום – ״האמנות מצילה אותנו מהאמת״ ~ פרידריך ניטשה.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

נובמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

נובמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

המלצות החודש מגוונות ומעניינות ונוגעות בעיקר בעולם העכשווי המשתנה והמרתק שאנחנו חיים בו. תערוכת אמנות דיגטלית אשר מנסה לייצר טבע מלאכותי, תערוכה אקטיביסטית המקדמת את החופש והדמוקרטיה, פסטיבל אוונט-גארד אנרגטי ובועט במיוחד ובנוסף, אני שמחה ומתרגשת להמליץ על תערוכה שגם אני משתתפת בה. בואו בהמוניכם 🙂

ontinuous Life and Death at the Now of Eternity

לפני שנתיים גלריית Pace השתלטה על מתחם גדול בפאלו-אלטו והציגה תערוכה מרהיבה של אמנות דיגטלית אינטרקטיבית שמטרתה לייצר מפגש בין אמנות, טכנולוגיה וטבע. מי שראה את התערוכה זוכר בוודאי חוויה עוטפת חושים, צבעוניות מתפרצת ואסתטיקה מדוייקת ויפיפיה. קבוצת TeamLab שהציגה את התערוכה הזו, חוזרת אלינו החודש עם תערוכה נוספת שעוסקת בנושאים דומים. תוך שאמני הקבוצה שואבים השראה מאמנות יפנית מסורתית נשאלת השאלה כיצד הטבע יכול להיות מתווך על ידי טכנולוגיה דיגיטלית.

PACE Gallery

התערוכה פתוחה לקהל מה-15 בנובמבר ועד ה-6 בינואר

Longing For Freedom

תערוכה זו היא אחת מתוך סדרת תערוכות בינלאומיות של הקרן לזכויות האדם (HRF) אשר מציגות את האמנות ככלי מחאה שבאמצעותו ניתן לקדם את ערכי החופש והדמוקרטיה. האמן סונג ביוק חווה באופן אישי את המציאות של החיים בצפון קוריאה – הוא סבל מרעב, נעצר, עונה ובילה שישה חודשים במחנה עבודה. לאחר שהצליח לבסוף להימלט הוא החליט להשתמש באמנות שלו כדי למשוך תשומת לב להתעללויות המתרחשות בצפון קוריאה. עבודותיו הצבעוניות והפרובוקטיביות משתמשות בהומור בכדי לחצות גבולות ולדבר על הצורך האנושי בחופש. ביוק גם מזמין את המבקרים בתערוכה להשתתף במחאה ולצאת כנגד הפעילות הדיקטטורית אשר מונעת מן האזרחים גישה למידע – אז אם יש לכם דיסק USB שתרצו לתרום לטובת העניין, הביאו אותו אתכם. צוות התערוכה ידאג להטעין מידע עכשווי הכולל חדשות, תרבות פופ וסרטוני וידאו מן העולם שמחוץ לצפון-קוריאה ולהעבירו לאנשים שאין להם גישה למידע זה.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בנובמבר

Recombinant Festival

פסטיבל רקומביננט, אחד מאירועי האמנות האהובים עלי במיוחד, חוזר השנה עם מקבץ אמנים מיוחדים ומפתיעים. מופעי מוסיקה אלקטרונית, מולטימדיה, פסלים קינטיים ועוד. אז למי שרוצה לראות מקרוב אוונט-גארד טכנולוגי, אקספרימנטלי בועט ואנרגטי במיוחד – אני ממליצה בחום. ואל תופתעו אם תמצאו את עצמכם באמצע רחבת ריקודים משתוללים עד השעות הקטנות של הלילה.

Gray Area

מה-26 בנובמבר ועד ה-2 בדצמבר. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

It’s a Long Story — Tender Exchanges — Primordial Soup

הגלרייה לאמנות עכשווית של סן-חוזה מציגה שלוש תערוכות חדשות ומעניינות – דיאן סמיואלס, מציגה ציורים ועבודות קולאז׳ אשר בוחנים טסקטים ארוכים מתוך ספרים מפורסמים לעומת טקסט אישי ואינטימי הנכתב בכתב יד.  לורי פרדטה מציגה עבודות פיסול חדשות אשר יוצרות מיצב של רשתות נוירונים, שורשים ויערות. האמניות טרייסי אדמס ווירג׳יניה פולקסטד מציגות עבודת מולטי-מדיה ששואבת השראה מרעיון המרק הקדמוני שבו, יש הטוענים, התחילו החיים עצמם.

San Jose Institute of Contemporary Art

פתיחה חגיגית ב-18 בנובמבר. התערוכות מוצגות עד השבוע הראשון של פברואר.

140 Characters

תערוכה זו בוחנת את תפקידה של תקשורת מבוססת טקסט בעולם שבו שיטות התקשורת משתנות ללא הרף. האמנים המציגים שואלים כיצד השפה והצורה שבה היא מוגשת, משפיעה על מערכות היחסים אשר אנחנו יוצרים זה עם זה. תוך נגיעה בפלטפורמות השונות של המדיה החברתית, הטקסט מוצג כמדיום דו משמעי – מצד אחד מפורש וספציפי ומצד שני עמום ופתוח לפרשנות. לשמחתי, גם אני משתתפת בתערוכה זו בעבודה אשר דנה בשיחות טקסט המתבצעות בין אנשים בעולם הוירטואלי. אשמח לראותכם באירוע הפתיחה.

Root Division

התערוכה פתוחה לקהל מה-7 בנובמבר ועד ה-1 בדצמבר.

פתיחה חגיגית ב-10 בדצמבר מ-7 עד 10 בערב.

ציטוט מעניין לסיום – ״האמנות היא הקו שמסביב למחשבות״ ~ גוסאב קלימט.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

אוקטובר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוקטובר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

התערוכות הנבחרות החודש מזמינות אותנו להסתכל פעם אחת ואז לחזור ולהסתכל שוב, דברים הם לא בהכרח מה שהם נראים. אמנים צעירים כמו גם אמנים ותיקים ומפורסמים מזמינים אותנו להרהר על הדרך שבה אנחנו מסתכלים על העולם ומפרשים אותו.

CUTAWAY

הנרי מאטיס אמר פעם: ״תמיד יהיו פרחים למי שבאמת רוצה לראות אותם״. האמן ג׳ו פריסו, בוגר המחלקה לאמנות בסטנפורד שאב השראה מן האמירה של האמן המפורסם, ומציג פסלים חמקמקים של פרחי בר. הפרחים המוצגים לא תמיד נגלים לעין מכיוון שכל פסל יכול להתקפל לכדי משטח דו מימדי אשר אינו חושף את הצורה המתקבלת כאשר הפסל פתוח ופרוש לרווחה. פרחי הבר המוצגים הם הפרחים המקומיים שניתן לראותם אם יוצאים אל הטבע, הבולט ביניהם, הפרג הקליפורני בצבעו הכתום העז.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 באוקטובר.

Gallery 16

The Night Journey

במוזיאון לאמנות אסיה ישנו ציור הודי מיניאטורי שמתאר מסע לילי של הנביא מוחמד אשר מבקר את היצור השמיימי בוראק. אמנית המולטימדיה, הארון מירזה, שואבת השראה מן הציור ומחליטה לייצג אותו כקוד של אורות, צלילים וצבע. התרגום שהיא מציעה לציור מאפשר לצופים לראות אמנות ולפרש אותה בצורה חדשה ולשאול שאלות גדולות יותר לגבי הדרך שבה אנחנו מפרשים את העולם שנמצא סביבנו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בדצמבר.

Asian Art Museum

Stories In Light

תערוכה מרהיבה נפתחת בסוף החודש במרכז האמנות מונטלבו שבסרטוגה. האמן הבריטי, ברוס מונרו, הידוע בעבודות אור גדולות מימדים, משנה לגמרי את המראה של ווילת מונטלבו באמצעות מאות נוריות קטנות ונוצצות. תוך ניסיון להתעלות מעל המגבלות של המרחב והזמן, מונרו מזמין את הצופים להרהר ברעיון שאולי קיים עולם גדול ומסתורי יותר מזה הנגלה לנגד עינינו.

התערוכה נפתחת ב-28 באוקטובר. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

Montalvo Arts Center

The Poems of Our Climate

האמן אדמונד דה-ואל, משתמש בכלי פורצלן שהוא יוצר או מוצא בכדי להראות כיצד חפצים מחזיקים בתוכם את החוויה האנושית. בתערוכה זו, דה-ואל מקשר לראשונה בין שירה לבין הכלים העדינים המסודרים על מדפים כאילו היו תווים על גבי נייר. התצוגה המינימליסטית שחור ולבן, סידור הכלים במקצב מגדר, מוטיבים שחוזרים על עצמם והתאורה שמייצרת צלליות והשתקפויות, מעלים שאלות לגבי ייצוג מופשט וטהור של המציאות.

התערוכה פתוחה עד ה-8 בדצמבר.

Gagosian Gallery

Taking Temperature

Image by Darcy Padilla

ולסיום, תערוכה קבוצתית של אמנים שמסתכלים על הסביבה ושואלים כיצד ניתן לראות בה את השינויים האקלימיים. הם בוחנים את השינויים שבאים לידי ביטוי הן ברמה האישית והן ברמה החברתית, התרבותית והגלובלית. הם שואלים מהי המשמעות של חיים במדינה שהמנהיגות שלה מכחישה את קיומם של שינויים אלו. תוך כך הם מציגים עדויות לאירועי מזג-אויר קיצוניים, סצנות אפוקליפטיות מן ההווה והעתיד, כמויות של אשפה שנערמת בעקבות מדיניות של קפיטליזם צרכני. כל אלו קוראים בדחיפות לאקטיביזם סביבתי.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-13 באוקטובר.

Embark Gallery

 

ציטוט לסיום:

״בכל דבר יש יופי אבל לא כולם מסוגלים לראות אותו״ – קונפוציוס.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

*מעונינים בעדכונים והמלצות נוספות?

הצטרפו לרשימת התפוצה של ICC: BAinyanim

https://paloaltojcc.org/Subscribe

ספטמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

ספטמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

שבוע האופנה חל פעמיים בשנה – בפברואר ובספטמבר,  זו אולי הסיבה בגללה החודש נפתחות כל כך הרבה תערוכות מעניינות העוסקות באופנה, ביופי ובלבוש. במוזיאון היהודי מציגים לנו את קוד הלבוש היהודי, בדה-יאנג תערוכה העוסקת באופנה מוסלמית בת זמננו, תערוכה נוספת מציגה לנו ערכים של יופי ושל אמת כפי שהוצגו בציורים של תקופת הרנסנס ובסן חוזה תיפתח תערוכת מעילים מיוחדים המוקדשים לנשים חזקות וגיבורות. וגם, עבודת מיצג מצמררת שמרוכזת בפריט לבוש אחד שממש חבל שהוא נתפר.

Veiled Meanings

בגדים מכסים את גופנו אך בה בעת חושפים סיפורים של אופי אישי, תרבותי והיסטורי. עד כמה הבגד יכול להעיד על העדפה אישית או לחילופין על רצון להיטמע או להבדיל את עצמנו מן הסביבה. בתערוכה זו מוצגים פרטי לבוש של קהילות יהודית ממגוון תקופות ומקומות שונים בעולם. במקרים רבים, הבגדים שלבשו היהודים דומים מאד לבגדים של שכניהם אך לעיתים נראה כי פרטים מסויימים בביגוד הבדילו אותם מן התרבות המקומית. התערוכה מזמינה את הצופים לחשוב על ההיסטוריה ועל השפה של הביגוד היהודי ולעמוד על מאפייניו הייחודיים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-6 בינואר, 2019

The Contemporary Jewish Musuem

Contemporary Muslim Fashions

תערוכה זו חוקרת את קוד הלבוש המוסלמי העכשווי ברחבי העולם. התערוכה בוחנת את האופן שבו נשים מוסלמיות, גם אלו שמכסות את ראשן וגם אלו שלא, הנהיגו את סגנון הלבוש בתוך ומחוץ לקהילות שלהן. במטרה לחצות פרשנויות תרבותיות ודתיות שונות, התערוכה מציגה כיצד הביגוד תורם ליצירה רב גונית של זהויות. הנרטיב המוסלמי כפי שהוא בא לידי ביטוי באור הזרקורים של מסלולי אופנה, במדיה החברתית, במהדורות החדשות וכפי שהוא משתקף בביגוד היומיומי של הרחוב העכשווי.

התערוכה פתוחה לקהל מה-22 בספטמבר ועד ה-6 בינואר

de Young Museum

Truth and Beauty

סטנדרטים של אמת ויופי משתנים מתקופה לתקופה ובין תרבויות שונות. תערוכה זו מתיימרת לייצג את האמת והיופי כפי שנתפסו בידי אמני מופת באנגליה של ימי הביניים והרנסנס. יצירות המופת המוצגות בתערוכה מושאלות מאוספים חשובים ברחבי העולם כמו גם מן האוספים המקומיים. כאשר עבודות אלו מוצגות יחד הן מאפשרות לנו הצצה לתקופה קסומה ומרתקת שכביכול תועדה בידי ציירים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

Legion of Honor

Honoring the Heroines of the Civil Rights Movement

תארו לכן שהייתן יכולות להיכנס לנעלייה של גיבורה… או לחילופין, ללבוש את מעילה? בתערוכה זו, האמנית פטרישיה מונטגומרי משתמשת במעילים כקנבסים המספרים את סיפורן של נשים אפרו-אמריקאיות לא מוכרות אשר תרמו לתנועה לזכויות האזרח. כל מעיל הוא אובייקט לביש המוקדש לאישה אחת. מונטגומרי משלבת על גבי המעיל מסורות רקמה ותפירה אפרו-אמריקאיים עם דימויים דיגיטליים וציורי פסטל אשר חושפים בפנינו סיפור של אישה אקטיביסטית וחזקה.

התערוכה פתוחה לקהל מה-5 בספטמבר ועד ה-14 באוקטובר

San Jose Museum of Quilts and Textiles

New Normal / Old Normal

מיצג מרתק החושף את תהליך ההזמנה של חליפה לבנה של מועדון ה-kkk הידוע לשמצה. קריסטי צ׳אן, היא אמנית אסיאתית שגדלה בוירג׳יניה ונחשפה לשנאה וגזענות באזור מגוריה. צ׳אן החליטה לנסות ולהבין את המערכת הפועלת סביב המועדון האכזרי של ה-ku klux klan ובעקבות מחקר מעמיק היא מצליחה ליצור קשר עם תופרת מאלבמה אשר מייצרת את החליפות המפורסמות של המועדון. המיצג חושף את שיחות הטלפון בין צ׳אן לבין התופרת תוך שהאמנית מזמינה חליפה בשביל עצמה. בדיאלוג רגיש ומצמרר הצופים מוזמנים לתהות ולשאול שאלות לגבי מוסר, אמון, ואנושיות בצילה של גזענות.

המופע יתקיים בברקלי ב-6 בספטמבר 19:00-21:00

Kala Art Institute

"זֶ'ה טֵם, רונית אלקבץ": חלומות מארון הבגדים

ואם בבגדים עסקינן, שימו לב שב-4 באוקטובר תגיע ל-OFJCC ההיסטוריונית והאוצרת יערה קידר אשר תדבר על התערוכה "זֶ'ה טֵם, רונית אלקבץ" שהוצגה בהצלחה במוזיאון העיצוב בחולון. התערוכה, היא פרי מחקר מעמיק בארון הבגדים של אלקבץ הכולל אוסף של מעל ל-500 פריטים שנאספו ונשמרו בקפידה בתל אביב ובפריז במשך ארבעה עשורים. הבגדים, האביזרים והנעליים הם מעין כּמוּסָת זמן האוצרת רגעים מחייה של אלקבץ, ומאפשרת לתת מבט מחודש ומעמיק על פועלה, דרך דיאלוג עם עולם הקולנוע. כל בגד טומן בחובו סיפור וזיכרון, קול ותמונה. כל פריט ופריט מסמן אבן דרך בביוגרפיה של אלקבץ; כמכלול, זהו אוסף ייחודי בעל ערך תרבותי־רוחני.

בהרצאה תדבר קידר גם על תהליך העבודה שלה, על שנותיה כמתמחה במוזיאון המטרופוליטן ובמוזיאון האופנה הניו יורקי FIT ועל עבודתה כאוצרת עטורת שבחים בגלריות נחשבות בניו יורק, סן פרנסיסקו וכמובן—בישראל.

ההרצאה תתקיים ביום רביעי, 3 באוקטובר בשעה 7:30 בערב ב-OFJCC בפאלו אלטו. לפרטים

 

ולסיום ציטוט מפיה של קוקו שאנל, מעצבת האופנה המפורסמת:

״אופנה לא קיימת רק בביגוד. האופנה קיימת בשמיים, היא נמצאת ברחוב, היא עוסקת ברעיונות, בצורה שבה אנחנו חיים. אופנה נוגעת בכל מה שקורה״.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

* מעונינים בעדכונים והמלצות נוספות? הצטרפו לרשימת התפוצה של בעניינים