יולי 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

חופשת הקיץ מביאה עמה תערוכות אמנות חמות במיוחד – תערוכת קעקועים, תערוכת מתנפחים ומופע ביזארי של רובוטים ששולטים בבני אדם.

Ed Hardy: Deeper Than Skin

תערוכה זו מציגה את עבודותיו ואת סיפור חייו של אמן הקעקועים המפורסם אד הארדי. ההתעניינות של הארדי בציור קעקועים החלה כאשר היה רק בן 10, התעניינות זו התפתחה לאורך חייו של האמן תוך שהוא נחשף לדימויי הנוף של קליפורניה בה גדל ועבודותיהם של אמנים שלמד עליהם במוסד לאמנות בסן פרנסיסקו. מוזיאון דה-יאנג מזמין את הצופים לתערוכה רטרוספקטיבית זו, למקועקעים שביננו הנחה בכרטיס הכניסה :).

התערוכה פתוחה לקהל מה-13 ביולי ועד ה-6 באוקטובר

de Young Museum

Blow UP II

לאחר הצלחה מסחררת של תערוכה דומה בשנת 2015, גלריית בדפורד בוולנט קריק מזמינה את הקהל לתצוגת פסלים מתנפחים גדולי מימדים. התערוכה תכלול מתנפחים פיגורטיביים ומופשטים המשתמשים באוויר ככלי ליצירה פיסולית. בנוסף לתצוגת מתנפחים של אמנים ידועי שם, הציבור מוזמן להשתתף בסדנה ליצירת פסל מתנפח (מגיל 12 ומעלה, מומלץ להזמין מקום מראש).

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-14 ביולי ועד ה-15 בספטמבר

סדנה להכנת מתנפחים תתקיים ב-1 באוגוסט מ-10 עד 4 – יש לרכוש כרטיסים באתר.

Bedford Gallery

CLUSTERF*CK 9

הכותרת של תערוכה זו מבטאת בצורה מושלמת את המיצג הכאוטי של האמנית טרייסי סנלינג. המרחב העמוס בחפצים שונים ומשונים המכילים פסלים, ציורים, שטיחים, אורות, סרטוני וידאו ועוד אביזרים אקלקטיים מעורר מחד תחושת אי נוחות אך גם מזמין את הצופה הסקרן להציץ פנימה ולנסות לפענח את המרחב המוזר.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-15 בספטמבר

San Jose Institute of Contemporary Art

Gray Area Festival

פסטיבל Gray Area לאמנות וטכנולוגיה חוגג את שנתו החמישית ומזמין את הצופים לארבעה ימים של הרצאות, סדנאות, אמנות אינטראקטיבית, מוסיקה ותרבות. אירוע הדגל של הפסטיבל מציג מופע רובוטים אשר מותקנים על גופם של משתתפים מן הקהל. האינטראקציה בין הרובוט לבין הגוף נשלטת בידי מחשב אשר מופעל על-ידי האמנים המציגים את המופע. בנוסף, במסגרת שיתוף פעולה עם המכון לסאונד ומוסיקה בברלין, הפסטיבל יציג עבודות סאונד אור-קוליות בתוך מרחב שנבנה במיוחד בכדי לחבר בין הצלילים לבין אפקטים ויזואליים. בקיצור, הכינו את עצמכם לחוויות רדיקליות וחדשניות במיוחד.

הפסטיבל יתקיים מה-25 ועד ה-28 ביולי

Gray Area SF

Open House Djerassi Program

תוכנית האמנות ג'ראסי (DRAP) מוכרת בעולם כאחת מתוכניות ההתמחות של אמנים מובילים ובולטים בתחומם. במסגרת התוכנית האמנים מקבלים מקום מגורים בחוות ג׳ראסי, זמן ללא הפרעה לעבודה, אינטראקציה עם אמנים אחרים במסגרת של נוף טבעי מרהיב. פעם בשנה התוכנית פותחת את המתחם לציבור הרחב ומאפשרת למבקרים לפגוש את האמנים ולראות את עבודותיהם. הביקור הוא הזדמנות לנשום קצת אמנות ואויר הרים וגם לתמוך בתוכנית ייחודית זו (הכניסה בתשלום).

היום הפתוח יתקיים ב-14 ביולי מ-10 בבוקר ועד 5

Djerassi Resident Artists Program

ציטוט מעניין לסיום:

״אמנות מעולה ממשיכה בדיוק מהמקום שבו הטבע נגמר״ ~מארק שאגאל

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

יוני 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

יוני 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

חודש יוני מביא עמו תערוכות חדשות שופעות בצבעים וחומרים פחות שגרתיים. במוזיאון דה יאנג תועלה גם השנה תערוכת סידור הפרחים המפורסמת, בפייס גאלרי תערוכה של עבודות פורצלן מרהיבות ובסן פרנסיסקו תיפתח תערוכתו של הילד הרע של עולם האמנות- ריצ'רד פרינס. הציצו ברשימת התערוכות החדשות שכדאי לכם לבקר בהן החודש:

Bouquets to Art

תערוכת הפרחים הפופולרית של מוזיאון דה-יאנג חוזרת אלינו, עם סידורי פרחים מרהיבים ביופיים אשר מתכתבים עם יצירות האמנות המוצגות בגלריות השונות. גם השנה, מעצבי הפרחים הידועים נטשה ליזיצה ודניאל שולץ, יציגו ברחבה המרכזית של המוזיאון סידור פרחים גדול מימדים, המורכב מאלמנטים חדשניים וסגנון עיצוב אדריכלי.

התערוכה פתוחה לקהל מה-4 ועד ה-9 ביוני

De young museum

Liu Jianhua

ליו ג׳יאנואה הוא אמן פורצלן אשר בוחן ללא הרף את הגבולות של החומר שאיתו הוא עובד. בתערוכה החדשה שלו עבודות פורצלן שחורות מדמות טיפות דיו נוזלות, משטחי פורצלן לבן המדמים דפי נייר ועבודות פורצלן מוזהבות אשר מזמינות את הצופים לגלות את העולם המשתקף בתוכן.

התערוכה פתוחה לקהל מה-21 ביוני ועד ה-4 באוגוסט

Pace Gallery

Irwin 2019: Present/Tense

המחלקה לאמנות באוניברסיטת קליפוניה שבסנטה קרוז, מציגה את זוכי מלגת ארווין לשנת 2019. בתערוכה קבוצתית של 13 אמנים צעירים ומוכשרים, העבודות המוצגות מגיבות לחוסר הביטחון של הנוף החברתי-התרבותי המשתנה. האמנים בוחנים את ההרס הסביבתי, את החרדות הטכנולוגיות ואת הביטוי העצמי בעולם של צרכנות וגלובליזציה.

Image by: Lizzy Choi

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-14 ביוני
Sesnon Gallery

Richard Prince: High Times

ריצ'רד פרינס, ידוע בתור הילד הרע של עולם האמנות, התפרסם בעיקר בשל עבודות שבהן הוא הרשה לעצמו לקחת עבודות של אחרים, לשנות אותן ולהפוך אותן לשלו. עבודותיו זכו מחד לתביעות ענק ומאידך שנמכרו במיליוני דולרים. בתערוכה זו פרינס מציג לראשונה מזה שנים רבות, עבודות שהן כביכול מקוריות שלו, אך גם הן כמובן נשענות על עבודות של אמנים אחרים שמהן פרינס שאב השראה. סדרת העבודות המוצגות הן צבעוניות במיוחד ועשירות בדימוי גוף מוזרים ומרתקים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-23 באוגוסט
Gagosian Gallery

 

Self, Made

תערוכה נועזת ושובבה באקספלורטורים המשלבת מדע ואמנות אשר מאפשרים לצופים ללמוד על עצמם. מי אנחנו בכלל? האם התאים שלנו הם ״אנחנו״ גם אחרי שאנחנו מתים? מה צבע העור שלנו אומר עלינו? האם שינוי בלבוש שלנו יכול לשנות את הצורה שבה אנחנו חושבים? המוצגים בתערוכה מאפשרים לנו לחשוב מחדש על ה״אני״.

Image by: Angélica Dass

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 בספטמבר

Exploratorium

The Chronicles of San Francisco

האמן הצרפתי ג׳יי-אר, הוא אמן רחוב צרפתי שמציג עבודות ברחבי העולם. ב-2018 הוא הקים בסן-פרנסיסקו 22 תחנות מפגש ניידות שבהן הוא צילם וראיין כ-1200 עוברי אורח שהסכימו לשתף פעולה. התוצר המעניין של פרויקט זה הוא ציור קיר דיגיטלי אשר חושף את הפורטרט של העיר ואת הסיפורים של האנשים שחיים בה.

התערוכה נפתחת החודש ותוצג בחינם לציבור עד להודעה חדשה.

SFMOMA

 

ציטוט מעניין לסיום –

״לא כל אמנות רחוב היא של בנקסי״
~בנקסי

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

מאי 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאי 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

איזה כיף להמליץ  על תערוכות צבעוניות ומעניינות. ב-SFMOMA תעלה החודש תערוכה רטרוספקטיבית גדולה לאמן אנדי וורהול, בפרוייקט מינסוטה תעלה תערוכה העוסקת בכישלונות הייטקיסטיים, במוזיאון אוקלנד תערוכה על קהילת הלהט"בים ובפורט פוינט בסן פרנסיסקו יחל פרויקט ייחודי המזמין מהגרים מכל העולם לתרום פיסות בד וצמר המייצגות את הסיפור האישי של המשפחה שלהם או התרבות שממנה הגיעו.

Andy Warhol – From A to B and Back Again

(Ethell Schul 36 Times, Andy Warhol (1963

מי לא מכיר את השם ״אנדי וורהול״? אחד האמנים המפורסמים והמוכרים ביותר אשר הבין את עוצמתם של דימויי היום-יום כפי שאף אחד לא הבין זאת לפניו. תערוכה רטרוספקטיבית זו מגיעה אלינו לאחר שהופיעה בחודשים האחרונים במוזיאון הוויטני בניו-יורק. התערוכה שוקלת מחדש את עבודותיו של האמן המפורסם ומצביעה על הקשר העמוק שלהן עם סוגיות חברתיות חשובות מימי חייו אשר ממשיכות ומהדהדות גם היום.

SFMOMA

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-19 במאי ועד ה-2 בספטמבר.

Rina Banerjee – Make Me a Summary of the World

Take me, take me, take me… to the Palace of love, Rina Banerjee 2003

האמנית רינה בנרג׳י עוסקת בארבעה נושאים התלויים זה בזה וראויים לתשומת לב עולמית – הגירה, גלובליזציה, פמיניזם ושינויי אקלים. בנרג׳י, אוספת חפצים מושבעת, מרכיבה את פסליה מאובייקטים צבעוניים ומרהיבים המגיעים ממקומות שונים בעולם. התוצאה, מעניינת ומורכבת מופיעה בו-זמנית כחפץ מוכר וזר כאחד. תערוכה זו היא הרטרוספקטיבה הראשונה של האמנית ומכילה עבודות מ-20 שנות יצירה ובתוכן גם עבודה שהוצגה בעבר בביאנלה בוונציה.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל מה-16 במאי ועד ה-6 באוקטובר

System Failure

Queer Connections, Faith Holland 2017

שמעתם פעם על מנטרת הכישלון של עמק הסיליקון? כישלון מהיר!! כישלון גדול!! כישלון תדיר!! כישלון גדול יותר!! הסיכון הגבוה של חברות ההייטק המקומיות הפך להיות סימן ההיכר שלהן, אך מי בעצם מרוויח ומי מפסיד כאשר חברות אלו נוחלות כישלון? תערוכה קבוצתית זו, מצביעה על הפוטנציאל היצירתי של הכישלון אך גם על חשיבותה של האחריות החברתית ועל העוולות הנלוות בדרך כלל לכישלון. האמנים המשתתפים מזכירים לנו שלעיתים קרובות מדי הכישלון הוא לא באג בלתי צפויי אלא תכונה מובנית וידועה מראש.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל מה-4 במאי ועד ה-25 במאי

Metamorphosis

New Bodies for Lost Souls, Okuda San Miguel

האמן אוקודה סן מיגל הוא צייר ופסל ספרדי הידוע בסגנונו הייחודי המכיל תבניות גיאומטריות צבעוניות בכדי לצייר אנשים, בעלי חיים, גולגלות ודימויים אייקוניים דתיים. תערוכה זו מתמקדת ברעיון המטמורפוזה החוזר ונשנה בעבודותיו – היצירות המוצגות מתמקדות בקשר שבין האדם לחיה ובאפשרות לטרנספורמציה של בני אדם לבעלי חיים.

Heron Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-11 במאי

Queer California: Untold Stories

בואו לשמוע סיפורים על קליפורניה מפיהם של אלו אשר בדרך כלל קולם אינו נשמע. תערוכה זו מתמקדת בסיפורים מקהילת הלהט״ב, נשים ואנשים של צבע. המדיה אמנותית הכוללת צילום, וידאו, מוסיקה ועוד, מהווה במה לאנשים אלו ונותנת מקום לאקטיביזם חברתי אשר חושף ארטיפקטים נדירים כגון צילומים, מגזינים, תחפושות וחומרים היסטוריים נוספים. התערוכה גם מאפשרת למבקרים לחשוף את הסיפורים שלהם ולהציג אותם כחלק מן האוסף ההיסטורי של סיפורה של קליפורניה.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-11 באוגוסט

Immigrant Yarn Project

אולי הגיע הזמן להתעלות מעל ההבדלים המפרידים בינינו ולזהות את מה שיש לכולנו במשותף? פרויקט ייחודי בפורט פוינט בעיר מזמין מהגרים מכל העולם לתרום פיסות בד וצמר המייצגות את הסיפור האישי של המשפחה שלהם או התרבות שממנה הם מגיעים. אינספור טלאים, פונפונים, שמיכות ועוד יוצרים יחד מטאפורה למקום המשוגע, המגושם, המגוון והצבעוני שאנחנו חיים בו אשר כל כולו נוצר על ידי מהגרים וצאצאיהם.

Immigrant Yarn Project

פתוח לקהל בימי שישי עד ראשון, עד ה-19 במאי.

ציטוט לסיום: ״אני חושב שכולם צריכים לאהוב את כולם״ ~ אנדי וורהול

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

אפריל 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אפריל 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

מקבץ התערוכות החודש עוסק ברובו בחומרים מוכרים ותהליכי יצירה שחוזרים על עצמם שוב ושוב. התוצאות יפות ומפתיעות, ומזמינות את הצופים לחשוב על תרבות השפע שבה אנו חיים.

Material Domestication

Ellipse by Nathan Craven, 2013

תערוכה זו מציגה את עבודותיהם של שישה אמנים עכשוויים אשר מתמקדים בחומרים, במיומנויות של עשייה ובזהות אשר באה לידי ביטוי ביצירות אשר בהן מתקיימת חזרתיות. עבודות אלו כוללות פרקטיקות של סריגה, אריגה, תפירה אשר בדרך כלל מזוהות עם עשייה נשית וביתית. האמנים המציגים מנסים לטשטש את החיבור המיידי שבין הפרקטיקה מסוימת זו לבין הזהות המגדרית.

התערוכה פתוחה עד ה-14 ביולי

Museum of Craft and Design

Ordinary

Untitled (extension cords-green) by Dana Hemenway, 2013

האמן מרסל דושאן היה הראשון אשר לקח אובייקטים יומיומיים והצביע עליהם כאמנות. כיצד חפצים מוכרים הנמצאים בסביבה שלנו ומשפיעים עלינו כל הזמן יכולים להיות מוצגים כיצירות אמנות? אמנים רבים המשיכו לדון בשאלה זו. בתערוכה הנוכחית שמונה אמניות אשר עוסקות בחפצים יומיומיים מציגות את התשובה שלהן לשאלה זו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 באפריל

Artworks Downtown

 

Robert Therrien

Robert Therrien, No Title (Witch Hat), 2018

עבודותיו של רוברט תריאן, גם הן עוסקות בחומרים מוכרים ובצורות שחוזרות על עצמן. תריאן בוחר נושא פשוט לכאורה ומתרגם אותו שוב ושוב תוך שהוא משתמש במידות ובמימדים שונים. העיסוק החזרתי מייצר תהליך שבו המשמעות הולכת ומשתנה ונוצרים מוטיבים שונים ומשונים – כך איש שלג הופך להיות ענן ומקור של חסידה הופך להיות כובע של מכשף.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-11 במאי

Gagosian Gallery

Snap+Share

Erik Kessels, 24HRS in Photos, 2011

כיצד העולם שלנו הפך להיות כל כך שופע בתמונות? המבקרים בתערוכה זו מוזמנים לחוש את העומס הנוצר מערימות על ערימות של תמונות מודפסות או כאלו המופיעות באינטרנט בפרק זמן של 24 שעות. החל מתמונות אשר נשלחות בדואר וגמר ב״ממים״ ויראליים אשר מיוצרים ומופצים על ידי המקרר הדיגיטילי (!!!).

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-4 באוגוסט

SFMOMA

Receivership

Classification Cube by Avital Meshi, 2019

אני שמחה לבשר שבסוף החודש נפתחת תערוכת הסיום של לימודי התואר השני באמנות של המחלקה למדיה חדשה ואמנות דיגיטלית ב-UC סנטה-קרוז (במקרה… אני אחת הסטודנטיות המציגות בתערוכה). בתערוכה 14 אמנים שמציגים עבודות הנוגעות בצורה זו או אחרת בתרבות הטכנולוגית והדיגיטלית העכשווית. העבודה שלי לדוגמה, מזמינה את הצופים לחשוב על הגוף האנושי כפי שהוא מוצג בטכנולוגיות של מציאות מדומה ובינה מלאכותית כמו גם לבחון כיצד נראה הגוף שלהם עצמם בתוך המדיות האלו.

פתיחה חגיגית ב-27 באפריל (אני אהיה שם, בואו להגיד שלום).

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-12 במאי.

Sesnon Gallery, UCSC

ART MARKET SF

לחובבי הירידים – יריד האמנות העכשווית ״ארט-מרקט״ חוזר אלינו עם מבחר גלריות מכל רחבי ארה״ב והעולם המציגות אוסף מגוון של יצירות אמנות.

היריד פתוח לקהל מה-25 ועד ה-28 באפריל

Art Market SF

 

ציטוט מעניין לסיום:

״זהו מוסר ההשכל של ההיסטוריה כולה: חזרתיות״ ~גרטרוד שטיין

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

מרץ 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות מרתקות החודש ברחבי העמק, מביאות אלינו אמנות עכשווית חזקה במיוחד אשר בוחנת את הקשר בינינו לבין רובוטים, טכנולוגיה, תיאוריות פיזיקליות, ריקוד ואקטיביזם חברתי.

Discrete Figures

שלא כהרגלי, הפעם אני ממליצה על אירוע שהולך להתקיים בעוד חודשיים, מכירת הכרטיסים עוד לא החלה אבל ברור לי שהאירוע הזה הולך להיות הצלחה כבירה שאסור לפספס (הכרטיסים בטח ימכרו מייד). מדובר במופע יוצא דופן שהולך לשגע לכם את הראש!! שיתוף פעולה בינלאומי בין קבוצת מחקר טכנולוגית מיפן ולהקת רקדניות מוכשרות משלבים בין חשיבה מתמטית, ניו-מדיה, הנדסה וכוריאוגרפיה ויוצרים יחד מופע שמבטא את הקשר שבין האדם לטכנולוגיה. המופע כל כך מלהיב ושובר גבולות עד לכדי כך שברגעים מסוימים קשה להבחין בין האדם לבין הייצוג הטכנולוגי שלו.

Gray Area

ארבעה מופעים שיתקיימו ב-17 וב-18 במאי בסן פרנסיסקו.

Virtual Unreality

אם אנחנו כבר בענייני טכנולוגיה, תערוכה חדשה ושווה במיוחד של האמן אלן ראת׳ נפתחה החודש בסן חוזה. אמן זה, הוא מהראשונים שהחלו לשלב רעיונות של פיסול אלקטרוני, קינטי ורובוטי, וזכה להכרה בינלאומית נרחבת. בתערוכה מוצגים כ-35 פסלים אשר מייצרים מעין קהילה רובוטית פעילה במרחב הגלריה. חלק מן העבודות מצוידות בחיישנים רגישים המאפשרים להן לחוש את הצופים העומדים מולן ולהתנהג בהתאם. גם בתערוכה זו נבחן הקשר שבין האדם והטכנולוגיה תוך שהרובוטים השונים מתוכנתים להתנהג בצורה שהיא כביכול רגישה ואנושית.

San Jose Institute of Contemporary Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 ביוני

From the Tower

תערוכה זו מציגה אוסף צילומים והדפסים של האמן הנודע אנדי וורהול. כמו בעבודות רבות של האמן, גם באוסף המוצג בתערוכה זו מופיעים סלבריטאים שונים כגון סילבסטר סטאלון, יוקו אונו, אינגריד ברגמן ועוד. וורהול מגיש לנו את הפרצופים המוכרים תחת פרספקטיבה צבעונית ושונה.

SFAI Main Gallery, Fort Mason Campus

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 במרץ

Island Universe

איך נוצר העולם? תיאוריות שונות ועדויות כאלו ואחרות מנסות לתת הסבר לשאלה זו. האמן ג׳וזיה מק׳לני מציג את הביטוי החזותי שלו לתיאוריית המפץ הגדול. תוך שיתוף פעולה הדוק בין האמן לבין המחלקה לאסטרונומיה באוניברסיטת אוהיו, הוא יצר פסל מרהיב ומחושב המורכב ממתכת, זכוכית ואור. הפסל מצביע באופן ספציפי על הפוטנציאל לקיומם של יקומים מקבילים אשר נפתחים ומתרחבים לכיוונים אינסופיים.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-18 באוגוסט

TAP: Investigation of Memory

האמנית מילדרד הווארד בוחנת בעבודתה שאלות של זהות, גזע, דת, ריקוד ואקטיביזם חברתי. במיצב מולטימדיה גדול מימדים היא מציגה דוכן עתיק לצחצוח נעליים כאילו היה מזבח דתי.  לצידו טור של נעליים לבנות ופיסות מתכת של נעלי סטפס המכסות את המרחב כולו. העבודה מסמלת זכרונות מעברה של האמנית ומסייעת להמשיך ולעצב את הנרטיב האקטיביסטי של הקהילה השחורה בארצות הברית.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה עד ה-1 בספטמבר

ציטוט מעניין לסיום:
״הדרך הטובה ביותר לצפות את העתיד היא ליצור אותו״ – אברהם לינקולן.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@