אוקטובר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוקטובר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

התערוכות הנבחרות החודש מזמינות אותנו להסתכל פעם אחת ואז לחזור ולהסתכל שוב, דברים הם לא בהכרח מה שהם נראים. אמנים צעירים כמו גם אמנים ותיקים ומפורסמים מזמינים אותנו להרהר על הדרך שבה אנחנו מסתכלים על העולם ומפרשים אותו.

CUTAWAY

הנרי מאטיס אמר פעם: ״תמיד יהיו פרחים למי שבאמת רוצה לראות אותם״. האמן ג׳ו פריסו, בוגר המחלקה לאמנות בסטנפורד שאב השראה מן האמירה של האמן המפורסם, ומציג פסלים חמקמקים של פרחי בר. הפרחים המוצגים לא תמיד נגלים לעין מכיוון שכל פסל יכול להתקפל לכדי משטח דו מימדי אשר אינו חושף את הצורה המתקבלת כאשר הפסל פתוח ופרוש לרווחה. פרחי הבר המוצגים הם הפרחים המקומיים שניתן לראותם אם יוצאים אל הטבע, הבולט ביניהם, הפרג הקליפורני בצבעו הכתום העז.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 באוקטובר.

Gallery 16

The Night Journey

במוזיאון לאמנות אסיה ישנו ציור הודי מיניאטורי שמתאר מסע לילי של הנביא מוחמד אשר מבקר את היצור השמיימי בוראק. אמנית המולטימדיה, הארון מירזה, שואבת השראה מן הציור ומחליטה לייצג אותו כקוד של אורות, צלילים וצבע. התרגום שהיא מציעה לציור מאפשר לצופים לראות אמנות ולפרש אותה בצורה חדשה ולשאול שאלות גדולות יותר לגבי הדרך שבה אנחנו מפרשים את העולם שנמצא סביבנו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בדצמבר.

Asian Art Museum

Stories In Light

תערוכה מרהיבה נפתחת בסוף החודש במרכז האמנות מונטלבו שבסרטוגה. האמן הבריטי, ברוס מונרו, הידוע בעבודות אור גדולות מימדים, משנה לגמרי את המראה של ווילת מונטלבו באמצעות מאות נוריות קטנות ונוצצות. תוך ניסיון להתעלות מעל המגבלות של המרחב והזמן, מונרו מזמין את הצופים להרהר ברעיון שאולי קיים עולם גדול ומסתורי יותר מזה הנגלה לנגד עינינו.

התערוכה נפתחת ב-28 באוקטובר. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

Montalvo Arts Center

The Poems of Our Climate

האמן אדמונד דה-ואל, משתמש בכלי פורצלן שהוא יוצר או מוצא בכדי להראות כיצד חפצים מחזיקים בתוכם את החוויה האנושית. בתערוכה זו, דה-ואל מקשר לראשונה בין שירה לבין הכלים העדינים המסודרים על מדפים כאילו היו תווים על גבי נייר. התצוגה המינימליסטית שחור ולבן, סידור הכלים במקצב מגדר, מוטיבים שחוזרים על עצמם והתאורה שמייצרת צלליות והשתקפויות, מעלים שאלות לגבי ייצוג מופשט וטהור של המציאות.

התערוכה פתוחה עד ה-8 בדצמבר.

Gagosian Gallery

Taking Temperature

Image by Darcy Padilla

ולסיום, תערוכה קבוצתית של אמנים שמסתכלים על הסביבה ושואלים כיצד ניתן לראות בה את השינויים האקלימיים. הם בוחנים את השינויים שבאים לידי ביטוי הן ברמה האישית והן ברמה החברתית, התרבותית והגלובלית. הם שואלים מהי המשמעות של חיים במדינה שהמנהיגות שלה מכחישה את קיומם של שינויים אלו. תוך כך הם מציגים עדויות לאירועי מזג-אויר קיצוניים, סצנות אפוקליפטיות מן ההווה והעתיד, כמויות של אשפה שנערמת בעקבות מדיניות של קפיטליזם צרכני. כל אלו קוראים בדחיפות לאקטיביזם סביבתי.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-13 באוקטובר.

Embark Gallery

 

ציטוט לסיום:

״בכל דבר יש יופי אבל לא כולם מסוגלים לראות אותו״ – קונפוציוס.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

*מעונינים בעדכונים והמלצות נוספות?

הצטרפו לרשימת התפוצה של ICC: BAinyanim

https://paloaltojcc.org/Subscribe

ספטמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

ספטמבר 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

שבוע האופנה חל פעמיים בשנה – בפברואר ובספטמבר,  זו אולי הסיבה בגללה החודש נפתחות כל כך הרבה תערוכות מעניינות העוסקות באופנה, ביופי ובלבוש. במוזיאון היהודי מציגים לנו את קוד הלבוש היהודי, בדה-יאנג תערוכה העוסקת באופנה מוסלמית בת זמננו, תערוכה נוספת מציגה לנו ערכים של יופי ושל אמת כפי שהוצגו בציורים של תקופת הרנסנס ובסן חוזה תיפתח תערוכת מעילים מיוחדים המוקדשים לנשים חזקות וגיבורות. וגם, עבודת מיצג מצמררת שמרוכזת בפריט לבוש אחד שממש חבל שהוא נתפר.

Veiled Meanings

בגדים מכסים את גופנו אך בה בעת חושפים סיפורים של אופי אישי, תרבותי והיסטורי. עד כמה הבגד יכול להעיד על העדפה אישית או לחילופין על רצון להיטמע או להבדיל את עצמנו מן הסביבה. בתערוכה זו מוצגים פרטי לבוש של קהילות יהודית ממגוון תקופות ומקומות שונים בעולם. במקרים רבים, הבגדים שלבשו היהודים דומים מאד לבגדים של שכניהם אך לעיתים נראה כי פרטים מסויימים בביגוד הבדילו אותם מן התרבות המקומית. התערוכה מזמינה את הצופים לחשוב על ההיסטוריה ועל השפה של הביגוד היהודי ולעמוד על מאפייניו הייחודיים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-6 בינואר, 2019

The Contemporary Jewish Musuem

Contemporary Muslim Fashions

תערוכה זו חוקרת את קוד הלבוש המוסלמי העכשווי ברחבי העולם. התערוכה בוחנת את האופן שבו נשים מוסלמיות, גם אלו שמכסות את ראשן וגם אלו שלא, הנהיגו את סגנון הלבוש בתוך ומחוץ לקהילות שלהן. במטרה לחצות פרשנויות תרבותיות ודתיות שונות, התערוכה מציגה כיצד הביגוד תורם ליצירה רב גונית של זהויות. הנרטיב המוסלמי כפי שהוא בא לידי ביטוי באור הזרקורים של מסלולי אופנה, במדיה החברתית, במהדורות החדשות וכפי שהוא משתקף בביגוד היומיומי של הרחוב העכשווי.

התערוכה פתוחה לקהל מה-22 בספטמבר ועד ה-6 בינואר

de Young Museum

Truth and Beauty

סטנדרטים של אמת ויופי משתנים מתקופה לתקופה ובין תרבויות שונות. תערוכה זו מתיימרת לייצג את האמת והיופי כפי שנתפסו בידי אמני מופת באנגליה של ימי הביניים והרנסנס. יצירות המופת המוצגות בתערוכה מושאלות מאוספים חשובים ברחבי העולם כמו גם מן האוספים המקומיים. כאשר עבודות אלו מוצגות יחד הן מאפשרות לנו הצצה לתקופה קסומה ומרתקת שכביכול תועדה בידי ציירים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

Legion of Honor

Honoring the Heroines of the Civil Rights Movement

תארו לכן שהייתן יכולות להיכנס לנעלייה של גיבורה… או לחילופין, ללבוש את מעילה? בתערוכה זו, האמנית פטרישיה מונטגומרי משתמשת במעילים כקנבסים המספרים את סיפורן של נשים אפרו-אמריקאיות לא מוכרות אשר תרמו לתנועה לזכויות האזרח. כל מעיל הוא אובייקט לביש המוקדש לאישה אחת. מונטגומרי משלבת על גבי המעיל מסורות רקמה ותפירה אפרו-אמריקאיים עם דימויים דיגיטליים וציורי פסטל אשר חושפים בפנינו סיפור של אישה אקטיביסטית וחזקה.

התערוכה פתוחה לקהל מה-5 בספטמבר ועד ה-14 באוקטובר

San Jose Museum of Quilts and Textiles

New Normal / Old Normal

מיצג מרתק החושף את תהליך ההזמנה של חליפה לבנה של מועדון ה-kkk הידוע לשמצה. קריסטי צ׳אן, היא אמנית אסיאתית שגדלה בוירג׳יניה ונחשפה לשנאה וגזענות באזור מגוריה. צ׳אן החליטה לנסות ולהבין את המערכת הפועלת סביב המועדון האכזרי של ה-ku klux klan ובעקבות מחקר מעמיק היא מצליחה ליצור קשר עם תופרת מאלבמה אשר מייצרת את החליפות המפורסמות של המועדון. המיצג חושף את שיחות הטלפון בין צ׳אן לבין התופרת תוך שהאמנית מזמינה חליפה בשביל עצמה. בדיאלוג רגיש ומצמרר הצופים מוזמנים לתהות ולשאול שאלות לגבי מוסר, אמון, ואנושיות בצילה של גזענות.

המופע יתקיים בברקלי ב-6 בספטמבר 19:00-21:00

Kala Art Institute

"זֶ'ה טֵם, רונית אלקבץ": חלומות מארון הבגדים

ואם בבגדים עסקינן, שימו לב שב-4 באוקטובר תגיע ל-OFJCC ההיסטוריונית והאוצרת יערה קידר אשר תדבר על התערוכה "זֶ'ה טֵם, רונית אלקבץ" שהוצגה בהצלחה במוזיאון העיצוב בחולון. התערוכה, היא פרי מחקר מעמיק בארון הבגדים של אלקבץ הכולל אוסף של מעל ל-500 פריטים שנאספו ונשמרו בקפידה בתל אביב ובפריז במשך ארבעה עשורים. הבגדים, האביזרים והנעליים הם מעין כּמוּסָת זמן האוצרת רגעים מחייה של אלקבץ, ומאפשרת לתת מבט מחודש ומעמיק על פועלה, דרך דיאלוג עם עולם הקולנוע. כל בגד טומן בחובו סיפור וזיכרון, קול ותמונה. כל פריט ופריט מסמן אבן דרך בביוגרפיה של אלקבץ; כמכלול, זהו אוסף ייחודי בעל ערך תרבותי־רוחני.

בהרצאה תדבר קידר גם על תהליך העבודה שלה, על שנותיה כמתמחה במוזיאון המטרופוליטן ובמוזיאון האופנה הניו יורקי FIT ועל עבודתה כאוצרת עטורת שבחים בגלריות נחשבות בניו יורק, סן פרנסיסקו וכמובן—בישראל.

ההרצאה תתקיים ביום רביעי, 3 באוקטובר בשעה 7:30 בערב ב-OFJCC בפאלו אלטו. לפרטים

 

ולסיום ציטוט מפיה של קוקו שאנל, מעצבת האופנה המפורסמת:

״אופנה לא קיימת רק בביגוד. האופנה קיימת בשמיים, היא נמצאת ברחוב, היא עוסקת ברעיונות, בצורה שבה אנחנו חיים. אופנה נוגעת בכל מה שקורה״.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

* מעונינים בעדכונים והמלצות נוספות? הצטרפו לרשימת התפוצה של בעניינים

אוגוסט 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוגוסט 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

החודש בחרתי להמליץ לכם על תערוכות אשר עוסקות בפערים חברתיים. בימים בהם אנחנו שומעים על חדשות העוסקות בנושאים אלו מארצנו הקטנטונת, חשבתי לעצמי שיהיה מעניין לראות כיצד עולם האמנות מתייחס לנושאים אלו ממש. התערוכות המומלצות עוסקות בשאלות של זהות, פערים חברתיים, פערים בין דורות, מסורות ואמונות ופירושן בעולם העכשווי וגם תערוכה אחת שקוראת לכולנו להיות יותר מעורבים בנושאים חשובים אלו.

Queer Technology

הטכנולוגיות החדשות שאנחנו משתמשים בהן מעוצבות בכדי להבין ולתת מענה לצרכים של כל אחד ואחד מאיתנו. אך מה קורה אם הצרכים של משתמשים מסוימים חורגים מן הנורמות המקודדות באופן טבעי אל תוך התוכנה או החומרה של המערכת? בתערוכה זו, אמנים מקהילת הלהט״ב של העמק מנסים לענות על שאלה זו תוך שהם חושפים את הצופים לאפשרויות אחרות שהטכנולוגיה פותחת בפני הקהילה שלהם. התערוכה כוללת עבודות מיצג, מיצב ומשחקי וידאו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 בספטמבר

Berkeley Art Center

All that glitters, Must come down

האמן טים הוקינסון מייצר פסלים שונים ומשונים ממגוון חומרים ואובייקטים שהוא מוצא בסביבתו, הוא לוקח את החומרים המוכרים ובונה מהם חידה ויזואלית עמוסה במשמעויות עמוקות יותר. הוקינסון משחרר את עצמו מעבודה בשיטה אחת או ביחס לנושא מסויים אך יחד עם זאת נראה שאוסף הפסלים שלו חוזר שוב ושוב לבחון את משמעות הקיום של האינדיבידואל בעולם. תוך שהוא מעביר באופן מתמיד תחושה של אבסורד ופרודיה ביחס לשאלת הזהות הוא נוגע בשאלות אשר דנות ביחס שבין האדם לבין הטבע, המכונה, המוות, הגוף והתודעה האנושית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בספטמבר

Pace Gallery

Rise Up!

תערוכה זו מציגה עבודות מתוך האוסף של אספן האמנות מייקל ביולי. האוסף מכיל סדרת עבודות שביולי בחר לאורך השנים והן בעצם מגלמות את עולם הערכים ועמדתו הסוציו-פוליטית של האספן עצמו. העבודות חוקרות נושאים שמהדהדים גם היום בתנועות פוליטיות עכשוויות אשר פועלות לשם הגנה על זכויות הפרט ושוויון חברתי. כל עבודה בתערוכה היא עוצמתית ומעניינת בפני עצמה וכשהן באות יחד לכדי אוסף המייצג חוסן וקיצוניות הן קוראות לפעולה ומזמינות את הקהל לחיים של מעורבות ואקטיביזם חברתי.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

San Jose Museum of Art

Peach Garden

אגדה סינית עתיקה מספרת על גן של עצי אפרסק אשר פירותיו מבשילים ונאכלים על ידי האלים ובכך מקנים להם חיי נצח. האמנית קאת׳י לו משתמשת באגדה זו כבסיס לתערוכה שבה היא בוחנת את משמעות הפירות בעולם המסורתי לעומת העולם המערבי ובמקביל מציעה נקודת מבט חלופית לסמליות המקובלת של הפרי. לו מייצרת פסלי קרמיקה המייצגים פירות שהיא מוצאת בשווקים אסייתים בארה״ב תוך שהיא בוחנת את תופעת יבוא פירות על ידי קהילות של מהגרים. איך זה שחלק מן הפירות המיובאים הופכים להיות חלק בלתי נפרד מן השוק המקומי בעוד שפירות אחרים נשארים תמיד בגדר ״אקזוטיים״?

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

סדנת עבודה בחימר עם האמנית תתקיים ב-25 באוגוסט – יש להזמין מקום מראש

Irving Street Projects

Echoes

מטרתה של תערוכה זו היא לבחון כיצד אמני הגלריה בני דורות שונים מתכתבים זה עם זה למרות פערי הזמן. שלושה צמדים של אמנים ידועי שם, מוצגים זה לצד זה. הבחירה להצמיד שני אמנים יחד מצביעה על המבט האוצרותי ועל הצורה שבה יצירות אמנות נקראות הן מבחינת נקודות המוצא שהן מייצגות והן מבחינת היכולת שלהן לייצר שיח זו עם זו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-31 באוגוסט

Gagosian

 

ולסיום, ציטוט קצר וקולע מפיו של דוסטויבסקי – ״היופי יציל את העולם״

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

מוזיאונים לאומנות באזור העמק המומלצים גם לילדים

מוזיאונים לאומנות באזור העמק המומלצים גם לילדים

מאת: טלי שמי

שלוש בנותיי נחשפו לחוויית הביקור במוזיאונים לאמנות עוד מתוך מנשא הבטן. כשגדלו קצת נהגנו לקחת אותן למוזיאונים קטנים באזורינו כשבאמתחתינו בלוק נייר ועפרונות. היינו מוצאות לנו פינה שקטה ויושבות ומציירות יחד משהו מתוך החוויה – לעיתים בתגובה לעבודה ספציפית ולעיתים, סתם, בלי קשר לעבודות, רק מתוך ההשראה שנותנת ההמצאות במקום המכיל את כל העושר הויזואלי הזה.

הפעם אני רוצה לתת סקירה קצרה על האפשרויות המוזיאליות המצויות פה ממש מתחת לאף. נכון, ישנם מספר לא מבוטל של מוזיאונים לאמנות גדולים ונחשבים  בעיר הגדולה (SFMoma, De Young ו Legion of Honor) אך לילדים צעירים ממילא אין סבלנות ארוכה בדרך כלל ליותר מתערוכה אחת וגם נסיעות ארוכות לא מאוד חביבות על רבים מהינוקות, אז למה לא לקחת אותם גם למוזיאונים קטנים יותר, קרובים יותר וזולים יותר (כניסה חינם לרובם)?

לעומת המוזיאונים לילדים שהם hands on, צפייה בעבודות אמנות, שבהן כמעט תמיד אסור לגעת יכולה להיות מאתגרת מעט, במיוחד לילדים צעירים. בהמשך הכתבה אתן מספר טיפים  כיצד לערב את הילדים בחווית הצפייה באמנות.

מוזיאון האומנות של סן חוזה- San Jose Museum of Art

המוזיאון, הממוקם בדאון טאון סן חוזה בבניין יפהפה מהמאה ה-19, הוא בן שתי קומות ועוד מרתף קטן לפעילויות משפחתיות. במוזיאון, מוצגות תערוכות איכותיות ביותר, עם דגש על אמנים מאיזור הביי ועל הקשר שבין האופי הטכנולוגי של אזורינו ואמנות. שלוש התערוכות המרכזיות המוצגות בו כרגע הן:

Rise Up! Social Justice in Art ו  – 'California Dreamin של האמנית הקוריאנית Won Ju Lim בקומה התחתונה ו – The House Imaginary בקומה העליונה. עם ילדים הייתי מוותרת על תערוכת Rise Up! שאינה מתאימה לילדים ומתרכזת ב-House Imaginary  ו – California Dreamin. בהמשך רעיונות להפעלה ספציפית.

במוזיאון משאילים בשמחה תרמילי פעילות, הכוללים ערכת ציור לילדים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מרכז האומנות קנטור- Cantor Art Center 

Allie_Caulfield

Photo: Allie Caulfield

קנטור ארט סנטר באוניברסיטת סטנפורד, נבנה על יסוד אוסף יצירות האמנות ופרטים שאספה משפחת סטנפורד במסעותיה בעולם. מלבד אוסף מאוד מרשים של מוצגים – מסכות וכלי פולחן אחרים – מכל העולם, הוא גם האכסניה של כ-200 עבודות, יציקות ברונזה, בעיקר של רודן, אחד האוספים הגדולים בעולם. רוב הפסלים מוצגים בגלריות בקומה התחתונה אך כ-20 מהם מוצגים בגן הפסלים היפה שמחוץ למוזיאון. מלבד האוסף הקבוע, כמה מהגלריות של המוזיאון מציגות תערוכות מתחלפות של אמנים צעירים וותיקים ותערוכות נושא. כעת מציג שם אמן אמריקאי קוריאני בשם דו הו סון אינסטליישן העוסק, איך לא, בשאלות של זהות והגירה ולצידו בגלריה אחרת מוצגת תערוכה קבוצתית הסוקרת את עבודותיהם של אמני דיו סינים משנות השישים ועד ימינו.   

בימי ראשון, השני בחודש (הבא יהיה ב-12 לאוגוסט) בין השעות 11 בבוקר ל-11 אחר הצהריים מתקיימות במוזיאון פעילויות מיוחדות לכל המשפחה הכוללות יצירה בסטודיו, שעת סיפור, סיור מודרך ועוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

אוסף האומנות של אנדרסון- The Anderson Collection

בצמוד לקנטור, נמצא ה-Anderson Collection שנפתח לפני כשנתיים.  גם הוא מאכלס אוסף מרשים ביותר של משפחה פרטית, שנתרם לאוניברסיטה לרווחת תלמידיה והציבור הרחב. האוסף, לעומת שכנו הקונסרבטיבי יותר, מתבסס על יצירות מודרניות ועכשוויות ומסודר בצורה תמטית לפי אסכולות ותקופות.

בקומת הקרקע תערוכה מתחלפת ולמעלה האוספים הקבועים.

גם באנדרסון מתקיימת הפעילות המיוחדת למשפחות בכל יום ראשון השני של החודש (אוגוסט 12).

לפרטים נוספים לחצו כאן

מרכז האמנות של פאלו אלטו Palo Alto Art Center

בפאלו אלטו נמצא גם המוזיאון הקטנטן שבתוך ה-Art Center. בבית הספר של בתי כל כתה מבקרת במרכז פעם בשנה במסגרת הפרוייקט Project Look. התערוכות בו הן תערוכות קבוצתיות הבנויות סביב נושא מסוים (כרגע, עד סוף אוגוסט הנושא הוא קולאז' ובאמצע ספטמבר תפתח תערוכה בנושא אמנים והורות – הממם, לי כאמא ואמנית זה נשמע באמת נושא מעניין).

ב-26 לאוגוסט תתקיים שם פעילות מיוחדת ואינטראקטיבית למשפחות בנושא קולאז'.

מחוץ למוזיאון מוצב קבע הפסל הסביבתי Whiplash של האמן Patrick Dougherty. הפסל העשוי מענפי ערבה מכופפים מזכיר סלים קלועים או קני ציפורים, ומזמין את הילדים לחקור במנהרותיו ולשחק מחבואים עם חבריהם או ההורים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מוזיאון טריטון בסנטה קלרה- Triton Museum of Art

מוזיאון קטן וחביב שגם הוא מציג אמנים מקומיים ותערוכות מתחלפות. הוא מבוסס על שתי גלריות עיקריות ולעיתים מוצגות בו תערוכות מעניינות מאוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מוזיאון די סייסט בסנטה קלרה- De Saisset

המוזיאון הקטנטן של אוניברסיטת סנטה קלרה נקרא די סייסט על שם האמן, בוגר האוניברסיטה, שאחותו תרמה לאחר מותו את ציוריו לאוניברסיטה בתנאי שיקימו מוזיאון על שמו. במוזיאון זה, מלבד הגלריה שבה תערוכות מתחלפות, יש אוסף מעניין של מיצגים מתקופות היסטוריות שונות בעמק של סנטה קלרה – לפני ואחרי תקופת המיסיונים.

לפרטים נוספים לחצו כאן

המוזיאון לאמנות והיסטוריה של סנטה קרוז- Santa Cruz Musuem of Art and History

המוזיאון האחרון שאזכיר ברשימה זו הוא טיפה מרוחק יותר, שוכן בסנטה קרוז, וכבר כתבתי עליו בעבר בבעניינים כאןאבל עכשיו עת הקיץ, אז אולי ניתן לשלבו עם בילוי בחוף הים?

המוזיאון המקסים הזה מציג תערוכות קבועות העוסקות בהיסטוריה של סנטה קרוז והאזור ותערוכות מתחלפות של אמנות קליפורנית עכשווית. כרגע מוצגת בו תערוכה העוסקת בפורטרט (דיוקן) תרתי משמע. הדיוקן כנושא אמנותי אולטימטיבי ודיוקן כמציג את פניה השונים של הקהילה המגוונת מאוד של מחוז סנטה קרוז.

המוזיאון הזה הוא במיוחד ידידותי לילדים ומציע שפע של פעילויות בסופי שבוע – כולל יצירה, מוזיקה, מופעים מיוחדים ועוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

אז איך ללכת למוזיאון אמנות עם ילדים ולהישאר שפויים?

קודם כל, כמובן כבר בבית להציץ באתרי המוזיאון ולבחור תערוכות שיעניינו אותם – ילדים צעירים (2-4) נמשכים לצבעוניות וגודל, אנשים ופרצופים יעניינו אותם יותר מעבודות מופשטות. אפשר להדפיס עבודה או שתיים כבר בבית או לקנות גלויה בחנות המוזיאון ולשחק Scavenger Hunt. לחפש את העבודה המודפסת במוזיאון. משחק נוסף הוא "אני רואה בעין הקטנה שלי". בתערוכת "הבית המדומה" (שהמבוגרים ידלו ממנה בוודאי את המבט הביקורתי חברתי שעולה ממנה, אך עם הילדים כמובן נתרכז בעניין החזותי ובמשמעויות הפשוטות שעולות מרעיון הבית) אפשר לשאול שאלות כמו – באילו מהבתים הללו היית רוצה לגור? ואם לא, למה? אילו מהבתים הללו מזכיר לך את הבית שלנו? אם היית אומן שמוזמן להשתתף בתערוכה, איך היה נראה הבית שלך? ואז כמובן אפשר לשבת ולצייר את הבית "שלהם".

באוסף של אנדרסון ישנן הרבה עבודות מופשטות. אם בכל זאת מתבוננים ביצירות מופשטות כדאי להתחיל משאלות כמו: אילוצבעים יש כאן?, אילו צורות? האם זה מזכיר לכם משהו?

museum kids

עם ילדים טיפה בוגרים יותר ובייחוד אם הולכים עם כמה ילדים אפשר להכין משחק קלפים – אחד עם ציור של לב, אחד עם בית, אחד עם $ ואחד עם פרצוף עצוב. לתת לכל אחד מהמשתתפים סט ולבקש להניח כל אחד מהקלפים ליד עבודה שהוא בוחר: הלב לעבודה החביבה עליהם ביותר, הבית לעבודה שמזכירה להם משהו מוכר, הדולר לעבודה שהיו רוצים לקנות והפרצוף העצוב לעבודה שלא אוהבים. כמובן שאח"כ הם יוזמנו לדבר על בחירותיהם.

במוזיאון שבו מוצגים פסלים, כמו בקנטור למשל, אפשר להכנס לפוזה של הפסל ואחרי שהצטלמנו להחליט לאן הדמות ממשיכה מכאן ואפילו לספר סיפור שלם עליה. הפסלים של רודן מצויינים לפעילות זו.

בכל גיל יהנו הילדים מלשבת מול אחת היצירות ופשוט לצייר. אם ההורים יצטרפו אליהם ההנאה אפילו תגבר…מנסיון. הציור לא חייב להיות קשור ישירות ליצירה. עצם ההמצאות במקום כזה לבטח תיצור אצל הצופים הצעירים רצון ליצור בעצמם. ילדים שנחשפים לאמנות כצופים מגיל צעיר, ירחיבו את אופקיהם גם בתחומים האחרים – היסטוריה, חשיבה ביקורתית, מודעות אסתטית ויגדלו להיות גם הם צרכני אמנות ותרבות.

יולי 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

מרחב האמנות החודש מגוון במיוחד, החל ביריד ספרי אמנים שמתאים לכל המשפחה, דרך מיצבי אור מרתקים ומסתוריים ועד למופע תיאטרלי לאמיצים בלבד שעד שלא נראה אותו, לא נוכל לעמוד על טיבו.

 California Dreamin`: Won Ju Lim

בתערוכה מיוחדת, מסתורית ועדינה של האמנית וון ג׳ו לים הבוחנת את הצמתים שבין המציאות והפנטזיה, המרחב האמיתי והדמיוני. מיצב גדול מימדים של אור המוקרן על דגם עירוני עשוי מפלקסיגלס מייצר מראה מהפנט ומרהיב של עיר הבנוייה מחללים, צללים והשתקפויות. לים יצרה את העבודה בעת שהותה בגרמניה תוך שהיא חווה געגועים עזים לקליפורניה. המבקרים בתערוכה נכנסים לתוך מרחב קסום ומתעתע שבו עצי דקל מתנודדים ברוח, אורות מנצנצים, שקיעות ציוריות אשר גורמים לעיר להראות כמו חזיון תעתועים אשר נגלה לעין באמצע המדבר.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-30 בספטמבר

Tilted Plane – Jim Campbell

בקומה השביעית של המוזיאון, מעבר לגלריה הזו ולגלריה האחרת ישנו חדר חשוך. כשנכנסים פנימה לא רואים כלום עד שהעיניים מתרגלות ואז נגלה לעין מרחב מוזר. מקבץ נורות מעומעמות מאירות חדר שתקרתו נראית כמישור בעל שיפוע חד אשר יורד באלכסון עד הרצפה. עוד כמה צעדים אל תוך המרחב מגלים את ייחודו של המרחב המואר… חובה לראות בכדי להבין!

SFMOMA

A night with Lord of Beef: Ieva Misevičiūtė

אז ככה… המלצה זו היא למי שמוכן לקחת את הסיכון שאולי החווייה שהוא יחווה תהיה חוויה קשה וטראומטית. לחילופין יתכן שיקרה ההיפך הגמור והאירוע הזה יהיה אירוע מכונן שישנה את חייכם. האירוע המדובר הוא מופע מיצג של אמנית ניו-יורקית מצליחה אשר מופיעה בין השאר בתור  דמות אשר לה היא קוראת ״לורד-ביף״. תוך שהיא משלבת בהופעתה אלמנטים מתוך התיאטרון הפיזי, ריקוד, פילוסופיה וקומדיה מינית מביכה וגרוטסקית היא מוצאת את עצמה נפעמת והמומה מן המחשבות המתפתחות על החברה, על הכלכלה, על הקיום ועל החיים. הקהל מוזמן להצטרף אליה תוך שהיא מתנדנדת בין סצנה משונה אחת לסצנה משונה יותר. אני הולכת להיות שם אבל… לא בטוח שאשאר עד הסוף :0

The LAB

12 ביולי 19:30-21:30

2018 SF Art Book Fair

לאוהבי ספרי אמנים, ולמי שרוצה להכיר יותר מקרוב ספרים המיוצרים בידי אמנים, כדאי להגיע ליריד המתקיים מדי שנה במרחב של פרויקט מינסוטה סטריט. כמו בכל שנה, גם הפעם יוצגו מספר רב של ספרים המוצאים לאור על ידי האמנים עצמם, קטלוגים מעניינים מתערוכות, מגזינים וחומרים מודפסים נוספים המתאימים לז׳אנר האינטימי והמיוחד הזה.

SF Art Book Fair

21-22 ביולי

The Spaces in Between: Do Ho Suh

איך אפשר לדבר על הגירה וזהות רב לאומית באמצעות נברשת, טפט ומסך דקורטיבי? האמן דו הו סו מנסה לעשות זאת תוך שהוא משווה את מקום הולדתו עם הבתים שאימץ לו בארה״ב ובאירופה. מהם ההבדלים התרבותיים והאסתטיים בין המקום שממנו אתה מגיע לבין המקום שבו אתה נמצא? במחווה נוסטלגית המצביעה הן על הקשרים החברתיים מימי ילדותו והן על הניכור והקור אשר המלווים את תהליך ההגירה האמן מזמין את הצופים לחשוב ולבחון מצבים של אטימות לעומת שקיפות, חלוקה וחיבור, ביחד ולבד.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה עד ה-25 בפברואר

ולסיום ציטוט מפיו של ג׳ורג׳ ברנרד שואו מוקדש לכל מי שיחליט ללכת למיצג המומלץ:

״חיים שמעבירים אותם בקבלת החלטות שגויות הם לא רק מכובדים יותר אלא גם הרבה יותר שימושיים מאשר חיים שלא עושים בהם כלום״

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@