בעניינים: המלצות השבוע

מיזם הסטולפרסטיין: מפעל אירופאי מיוחד במינו להנצחת השואה עם סילקה גיאורגי

את מיזם הסטולפרסטיין יזם האומן הגרמני גינטר דמניג ב-1992. משמעות המילה סטולפרסטיין היא אבני מכשול. אלו אבנים מבטון ועליהן לוחיות נחושת עליהן חקוקים שמותיהם ותאריכי חייהם של קורבנות הרדיפה ומחנות ההשמדה של הנאצים. הן משולבות במדרכות שליד מקום המגורים האחרון של הקורבנות. המיזם כבר היה נפוץ בגרמניה כשהובא גם לעיר איינדהובן, הולנד, ב-2009. כיום מונחות כ-10,000 אבנים כאלו בהולנד ובלגיה, ביותר מ-200 ערים.

במפגש אשר יזם מועדון צוותא תשוחח סילקה גיאורגי על מאמציה להביא את מיזם הסטולפרסטיין להנצחת השואה מגרמניה לאיינדהובן, הולנד. המפגש יתקיים בשפה האנגלית.

מתי? יום רביעי, 1.27, 11am

איפה? מפגש זום

עלות? 7$

להרשמה לחצו כאן.

חמישים גוונים: טקסי החיים שלנו

מה מקומם של טקסי חיים – חתונה, ברית מילה, בר/בת מצווה, אבלות ופרידה בחיים שלנו? כיצד הם מאתגרים אותנו ומתי הם מזמינים אותנו לשיחה, למסע?

במפגש במסגרת התוכנית חמישים גוונים מבית ה-ICC נארח את הרבה תמר גור קראוס לשיחה על טקסים ומקומם בתרבות האנושית בכלל והיהודית בפרט. ננסה לראות איפה הזהות באה לידי ביטוי, ומה בין האינדיבידואל והקהילה בעיצוב הטקס. נבחן מה הם האתגרים עבור א/נשים עם זהות חילונית במפגש עם טקסים ומה האפשרויות השונות שקיימות במפגש שלנו איתם.

הרבה תמר גור קראוס היא רבה רפורמית, חזנית ועורכת טקסי חיים שערכה כבר מאות של טקסים ועובדת עם משפחות, זוגות וקהילות על טקסים שיהיו משמעותיים וישקפו את תפיסת חייהם.

מתי? יום רביעי, 27 בינואר, 8:30pm

איפה? מפגש זום

עלות? 12$

לפרטים והרשמה לחצו כאן.

סדר ט"ו בשבט ישראלי עם להקת מיומנה

צילום: גדי דגון

המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית מזמינה אתכם לחגיגת ט"ו בשבט ישראלית גדולה וחגיגית עם הרמת כוסית, קריאת סדר ט"ו בשבט ומופע לייב אינטראקטיבי של להקת הקצב הסוחפת "מיומנה". האירוע יתקיים בזום ויש להרשם אליו מראש.

מתי? יום חמישי, 1.28, 10am

איפה? אירוע זום

עלות? חינם

להרשמה לחצו כאן.

ערב חג ושיר: חגיגת ט”ו בשבט קהילתית

מרכז ישראלי לוס גאטוס יחד עם ההסתדרות הציונית העולמית- המחלקה לאירגון וקשר עם ישראלים בתפוצות, הבית הישראלי בסן פרנסיסקו ומחלקת ה-ICC בג’ייסיסי פאלו אלטו, חוברים יחדיו לאירוע מוזיקלי, כדי לחגוג ביחד עם הקהילה את ט”ו בשבט. נתכנס ונברך על 4 כוסיות, אותן נקדיש ליסודות בטבע- לאדמה, למים, לעצים ולשמש, כסדר הכוסיות בהגדת ט”ו בשבט שהוציאה ההסתדרות הציונית העולמית לכבוד החג. באירוע ישתתפו מר שלומי קופמן, הקונסול הכללי של ישראל בסן פרנסיסקו וסיגל ורדי שתנגן ותשיר.

לקבלת הגדת ט”ו בשבט ומילות השירים מבעוד מועד לחצו כאן.

מתי? יום חמישי, 1.28, 8:30-9:30pm

איפה? שידור חי בעמודי הפייסבוק של הארגונים המשתתפים: מרכז ישראלי לוס גאטוס, ICC @JCC, WZO, הבית הישראלי בסן פרנסיסקו.

עלות? חינם

לפרטים לחצו כאן.

קבלת שבת ירוקה עם ג'יי סי סי לוס גאטוס

ג'ייסיסי לוס גאטוס מזמין אתכם לקבל את השבת ביחד ולציין את החג לאילנות ולטבע בחצי שעה משפחתית של כיף. בתוכנית- אגדת עם מקסימה ופעילות לכל המשפחה בסופה תחרות נושאת פרס – אדנית תבלינים של רועי דהן מתנת

ההסתדרות הציונית העולמית, מחלקת הקשר עם הישראלים בתפוצות. הגיעו בלבוש ירוק או פרחוני, לאוירת חג ירוקה במיוחד.

מתי? יום שישי, 29 בינואר, 5:30pm

איפה? מפגש זום

עלות? חינם

להרשמה לחצו כאן.

הצגת תיאטרון בובות "העץ והאיש" – גירסה מעודכנת לסיפור הילדים הקלאסי "העץ הנדיב"

תיאטרון הבובות Up a Tree Puppetry של אילן ויטמברג ופיטר אולסון שהביא לנו את "דירה להשכיר" ו"מיץ פטל" מזמין אתכם להצגה חדשה מיוחדת ומקורית לט"ו בשבט – "העץ והאיש". ההצגה הינה גירסה מעודכנת לספר הילדים הקלאסי "העץ הנדיב" ובה העץ והאיש לומדים מהי המשמעות של מערכת יחסים הדדית והאיש לומד איך לתת גם הוא מעצמו כך שיוכלו לחיות בעולם שלנו אנשים, חיות ועצים בהרמוניה. אז עם סיפור מלא משמעות, בובות מעשה יד ותפאורה מקורית ההצגה הולכת להיות חוויה נעימה לכל המשפחה. (מתאים במיוחד לילדים בגילאי 3-7).

מתי? יום שבת, 1.30, 10:30 am

איפה? שידור חי בעמוד הפייסבוק של ה-ICC

עלות? חינם

לצפייה לחצו כאן.

טקס קהילתי לציון יום השואה הבינלאומי

הצטרפו אלינו לציון יום השואה הבינלאומי בו בני נוער מקהילתינו ידליקו נרות לזכרם של נספים ובני משפחותיהם מהקהילה. בהמשך תוצג התערוכה "כתמים של אור: להיות אישה בשואה" של יד ושם אשר תיתן הצצה מרתקת לתוך עולמן של הנשים בתקופת השואה. השידור יעלה בעמוד הפייסבוק של ה ICC@JCC בשיתוף עם הקונסוליה הישראלית בסן פרנסיסקו, ארגוןJFCS, שבט צופי המפרץ, בגד כפת ובית יד ושם להנצחת השואה.

מתי? יום ראשון, ה-31 בינואר, 10:30am

איפה? זום ועמוד הפייסבוק של ה-ICC

עלות? חינם

להשתתפות דרך הזום הירשמו בטופס, לצפייה בעמוד הפייסבוק לחצו כאן.

TU BISHVAT SEDER: A Virtual Tour following David Ben-Gurion in the Negev

ציור: עמית שמעוני

המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית מזמינה אתכם לציין את ט"ו בשבט באמצעות הצצה אל תוך עולמו של דוד בן גוריון, המנהיג יחיד שאישיותו החזקה ואהבתו הבלתי מעורערת למדינת ישראל כבשו את העולם. האירוע יתקיים בשפה האנגלית.

מתי? יום שני 2.1, 10am

איפה? מפגש זום

עלות? חינם

להרשמה לחצו כאן.

Ladybug Migration at Reinhardt Redwood Regional Park

מידי סתיו מגיעות פרות משה רבינו בהמוניהן ל- Reinhardt Redwood Regional Park וזו הזדמנות טובה לצאת לטיול רגלי של 1.5 מייל ובסופו לצפות במאות חיפושיות הפזורות ברחבי האיזור. החיפושיות שוהות באיזור בדרך כלל עד חודש פברואר.

איפה? Reinhardt Redwood Regional Park, 7867 Redwood Rd, Oakland, CA

עלות? חינם

לפרטים נוספים לחצו כאן.

Entwined: Wonderland of Lights at Golden Gate Park

לרגל חגיגות 150 שנה להקמתו של פארק הגולדן גייט הוקם ב-Peacock Meadow מיצג אורות גדול ומרשים של האמן צ'ארלס גאדקן. המיצג יפעל החל מה-1 בדצמבר ועד ה-29 בפברואר.

מתי? 12.1-2.29

איפה? Golden Gate Park, San Francisco, CA

עלות? חינם

לפרטים נוספים לחצו כאן.

Black Laughs Matter: Virtual Comedy Show

מופע סטאנדאפ המועבר בשידור חי הישר מסן פרנסיקו ונותן במה לקומיקאים מאיזורינו. האירוע מתקיים מידי יום שבת בשעה 8 בערב והוא ללא תשלום (אך יש להרשם מראש).

מתי? ימי שבת, 8 pm

איפה? מופע אונליין

עלות? חינם

לפרטים והרשמה לחצו כאן.

"בואי, בואי הברוכה": שמונה מפגשי לימוד על שבת

האם השבת היא סמל לבריאת העולם או ליציאת מצרים? כיצד תפסו המקובלים את השבת ולמה היא בכלל בלשון נקבה? מהי השבת של הֶשֶל, מהי שבת חילונית והאם אי פעם נבין מהי שבת במדינה יהודית ודמוקרטית? בשמונה מפגשי ערב מרתקים של ה-OFJCC בשיתוף עם בינ"ה נחקור מחדש דרך טקסט, מפגש, הרצאה וחברותא את נושא השבת. הסידרה תפרוס במשך שמונה שבועות, ע"י מורות ומורים מגוונים, את הסוגיות השונות הקשורות באחד היסודות החשובים בתרבות היהודית. ניתן להירשם לסדרה כולה או למפגשים בודדים. המפגשים ייערכו באנגלית ויתקיימו בזום.

מתי? ימי רביעי, 13 בינואר-3 במרץ, 7:00 בערב

איפה? מפגש אונליין

עלות? 118$ ל-8 מפגשים

להרשמה לחצו כאן.

Holidays For Heretics- חגים לכופרים (וכופרות)

ימי רביעי, 10:00 בבוקר עד ה-12 במאי

זואי ז'יק-פרטיק וטובה בירנבאום חוקרות את לוח השנה היהודי מנקודת מבט חילונית וחדשנית! הצטרפו אליהן בכל יום רביעי ב-10:00 בבוקר בעמוד הפייסבוק של הOFJCC! סיגל ורדי תהיה אורחת קבועה עם שיר מרגש, ובכל שבוע מתארח/ת יוצר/ת, מנהיג/ה או פשוט מישהו/מישהי שיש לה/ו מה לומר על החג המתקרב. (השיחה באנגלית).

*שימו לב, ביום רביעי, ה-25 בנובמבר לא יתקיים מפגש.

 

*רוצים לקבל עדכונים שוטפים מאתר בעניינים ומה-ICC בכלל? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

אלופה

Comments are closed.