בעניינים: המלצות השבוע

 E-Opera: “Marriage of Figaro”

24 באוקטובר, 10 בבוקר

האופרה של סן פרנסיסקו מביאה לכם את מיטב הקלאסיקות אליכם לסלון ופותחת לצפייה ישירה את היצירות שהעלתה על הבמה לאורך השנים. והשבוע, תוכלו לצפות בקומדיה נישואי פיגארו מאת מוצרט. לפרטים לחצו כאן.

תוכנית חמישים גוונים: מי את, יהדות ארצות הברית?

יום רביעי, 21 באוקטובר, 8:30 בערב

בארצות הברית יש קהילות יהודיות רבות שהתפתחו ב-150 השנים האחרונות. מגוון הקהילות והזרמים הוא עצום, ועבור מי שגדלו בישראל זה יכול להיות מאד מבלבל. במפגש הקרוב של תוכנית חמישים גוונים, תתארח זואי פרטיק, המשנה למנהלת מחלקת התוכן היהודי וראשת תוכניות בינ"ה ב-OFJCC בפאלו אלטו, שתפרוס בפנינו את הזרמים השונים ואת התהליכים העוברים על יהדות ארצות הברית בעשורים האחרונים, כמו גם האתגרים וההזדמנויות. לאחר המבוא נשוחח על אתגר החיבור בין הקהילה הישראלית לקהילה היהודית המקומית. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

התפקיד ההורי והשפעתו על הדימוי העצמי של הילד- הרצאה מטעם מכון אדלר

יום רביעי, 21 באוקטובר, 9 בערב

דימוי עצמי חיובי הוא אחד הדברים החשובים עבור כל ילד ולנו ההורים תפקיד חשוב בבנייתו. בהרצאה שתעביר עדנה דולב, מנחה בכירה במכון אדלר, היא תדון בנושא חשוב זה ותיתן כלים ליישום. מבין הנושאים שיידונו- מהו דימוי עצמי חיובי, כיצד הוא מתפתח אצל הילד ומדוע הוא חשוב כל כך, הקשר שבין עידוד ואהבה ללא תנאי, ציפיות ההורה מהילד והתגובה שלנו לאי הצלחות שלו לבין הדימוי העצמי, הפער אצל הילד בין האני האידיאלי לבין זה שבמציאות ואיך ניתן לצמצמו, עמצאות ואחריות והקשר שלהם לדימוי עצמי חיובי, דרכי חינוך יעילות ויצירת אוירה משפחתית טובה כבסיס לדימוי העצמי ועוד. פרטים נוספים ניתן למצוא בדף האירוע, לינק להתחברות כאן.

25  שנה לרצח רבין: האם יש עדין סיכוי לרעיון המדינה היהודית והדמוקרטית?

יום שלישי, 27 באוקטובר, 11 בבוקר

כולנו זוכרים את ליל הרצח ב4 בנובמבר לפני 25 שנה. הרגע ההוא, ששינה את פניה של המדינה והחברה הישראלית, אף העמיד בסימן שאלה גדול מאי פעם את האפשרות לכונן מדינה שהיא יהודית דמוקרטית כאחד. ברב שיח מרתק, בהנחיית ג'ודי רודורן, עורכת הפורווד, יציעו הדוברים/ות, ח"כ תהילה פרידמן, יוחנן פלסנר, הרב אליוט קוסגרוב וטובה בירנבאום, כל אחד/ת מנקודת מבטו/ה, מחשבות על חופש דת, דמוקרטיה, חברה אזרחית, יחסי ישראל תפוצות והאם קיים סיכוי לשיח משותף על עמיות, אזרחות וזהות. לפרטים.

קפה כסית: סדרה בת שישה מפגשים עם אילן ויטמברג ואביטל פיגל

ימי שלישי, 27 באוקטובר, 8:30 בערב

"קפה כסית" הנה סידרה חדשה מבית ה-ICC שהביא בעבר את הסידרות המרתקות על לאה גולדברג ויהודה עמיחי. המנחה אילן ויטמברג ואביטל פיגל בשירה ופסנתר יספרו את סיפורה של החבורה הססגונית שישיבה בקפה כסית בשנות השלושים והארבעים ושחבריה יצרו את כמה מאבני הפינה של התרבות העברית המקורית במדינה החדשה: אברהם שלונסקי, אלכסנדר פן, חיים גורי, נתן אלתרמן ותרצה אתר. להרשמה לחצו כאן.

Talking to Kids about Politics

יום שלישי, 27 באוקטובר, 8:00 בערב

רובי שמיר, בת להורים ישראלים, עבדה עשרות שנים במערכות פוליטיות בבית הלבן, בסנאט ובקמפיינים שונים וכתבה ספרים עם דמויות פוליטיות מרכזיות כמו צ׳לסי קלינטון וקמילה האריס, וכעת היא סופרת זוכת פרסים של סדרת ספרי ילדים. הספר האחרון שכתבה הוא What's the big deal about Elections ורגע לפני הבחירות, זהו זמן מושלם לקבל מרובי המלצות כיצד לייצר שיחה בבית עם הילדים על כוח, על יכולת בחירה, ועל איזה תפקיד הם יכולים למלא במערכת הפוליטית. מראיינת: אנני הרסט, עוזרת מנהלת המרכז לגיל הרך בג׳ייסיסי לוס גאטוס. עלות ההרצאה 8$, להרשמה

מבוא לפילוסופיה יהודית של העת החדשה

ימי רביעי, 7 בערב

ה-OFJCC בפאלו אלטו וארגון בינ״ה מזמינים אתכם לקורס בן שמונה מפגשים שיפגיש אתכם עם הוגי הדעות המרכזיים של המחשבה היהודית המודרנית. כל מפגש יונחה ע״י מורה אחר/ת ויאפשר מפגש עם מורות ומורים מרתקים ומעוררי השראה. המפגשים ייערכו באנגלית וניתן להרשם למפגש בודד. להרשמה ופרטים לחצו כאן.

"סורגות ברחובות": מסע וירטואלי לאומנות רחוב | עם דינה שגב

יום רביעי, 18 בנובמבר, 11:00 בבוקר
מועדון צוותא מזמין אתכם להרצאתה של דינה שגב, מקימת "מגלים את אמנות הרחוב", אשר תיקח אתכם למסע וירטואלי צבעוני ומיוחד בעולם הסריגה במרחב הציבורי ועם הקרושה הביתי שיוצא החוצה לרחובות העיר, ותספר על אמניות מיוחדות ונפלאות. דינה שגב היא חוקרת, מרצה ומדריכת טיולים. להרשמה

הצעות לפעילויות מקוונות למבוגרים בבית

מתוך אינסוף האתרים ורשימות הלינקים שמסתובבים הרשת, ליקטנו את המקורות המובחרים שיאפשרו לכם ללמוד בין היתר היסטוריה, שפות, הורות ואפילו לספוג קצת קולטורה בצפייה בהצגות תיאטרון אונליין. קבלו את הרשימה שכל הזמן מתעדכנת.

אתרים ללימודי אונליין לילדים בבידוד

הילדים מבלים עכשיו שעות מול המסך? אם אתם נאלצים לעבוד תוך כדי הסגר ומתקשים להעסיק אותם, נצלו את זמן המסך שלהם ללמידה והעשרה. מתוך מבול הרשימות שמסתובבות ברשת בחרנו לכם בפינצטה את האתרים שבאמת מלמדים ומכילים מידע איכותי וטוב- גם באנגלית וגם בעברית. לרשימה לחצו כאן.

jewishLIVE

פורטל לשידורים חיים הקשורים ליהדות מכל הזרמים. באתר תמצאו שידורים בנושאים שונים החל מתרבות ורוחניות ועד לתכנים לילדים. לכניסה לאתר לחצו כאן.

 

*רוצים לקבל עדכונים שוטפים מאתר בעניינים ומה-ICC בכלל? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

אלופה

Comments are closed.