ידישקייט

ט"ו בשבט הגיע

אפשר למצוא מבחר גדול של שקדים, אגוזים ופירות יבשים

ט"ו בשבט הגיע ואיתו פריחת עץ השקד. השקדיה הפכה לסמל של ראשית הפריחה בארץ ישראל, לסמלו של החג ומבשרת שהאביב בפתח. יותר מכל הפירות היבשים והטריים אפשר לומר שהשקד הוא המייצג הרישמי של ט"ו בשבט.

חוץ מהפריחה המלבבת, מה עוד...Read More »


הגיגים יהודיים

"חוטים וטללים נתנו לנו בגן היום" אמרה בתי כשחזרה מיומה השני במעון, בארץ אחרת, דוברת עברית.  “חוטים וטללים?” תמהנו אני וזוגתי. חוטים במעון אפשר להבין, אבל מה לעזאזל זה טללים. ואיך בדיוק היא הביאה את זה הביתה? בבקבוק? רק שזה לא מדבק, קיוותי. בתי, אם לא הבנתם עדיין, הייתה,...Read More »


מבט נוסף על תפילת "ונתנה תוקף"

"ונתנה תוקף קדושת היום כי הוא נורא ואיום

,ובו תנשא מלכותך ויכון בחסד כסאך

.ותשב עליו באמת"

פיוט "ונתנה תוקף" הוא בין המפורסמים, אם לא המפורסם מפיוטי הימים הנוראים והתפילה בכלל, בפיוטי  הימים הנוראים. הוא נאמר בתפילת מוסף של ראש השנה ויום כיפור ומתאר את החרדה הגדולה מאימת הדין...Read More »


סתם כך באמצע לוח השנה,  מתי שהוא בין כסלו ושבט, בין חנוכה לט"ו בשבט מתחבא לו חודש טבת. סתם חודש. כל מה שיכלה נעמי שמר לומר עליו בשיר שניים עשר ירחים היה: "בטבת ברד". זה הכל? ברד? מישהוא מכם בכלל זוכר הרבה ברד משנות ילדותו? דווקא בטבת?

האמת שבטבת...Read More »


זכור את שעשה לך העמלק

תמחה את זכר עמלק, מתחת השמים לא תשכח.

השבת הסמוכה לראש חודש אדר היא שבת זכור. בין חנוכה לפסח ישנן ארבע שבתות שנוספת עליהן קריאה מיוחדת, ושבת זכור היא אחת מהן. בשבת זו מוציאים שני ספרי תורה, באחד קוראים את פרשת השבוע ובשני את המפטיר מפרשת כי תצא בספר...Read More »


הידור מצווה

כאשר מקיימים מצוות, ראוי לנסות להדר בהן, כלומר לקיים את המצווה באופן נאה. המצווה נשארת אמנם אותה מצווה אבל יש בזה מן extra credit  על תוספת המאמץ. מקורו של עיקרון ההידור בספר שמות  בפסוק: "זה אלי ואנוהו", ודרשו חכמים:"התנאה לפניו במצוות – עשה לפניו סוכה נאה ולולב נאה...Read More »


מאפה גבינה חלומי

כל שנה, אני מבכה את סופו של החורף. כן, מה לעשות, אני מ״אלו״. אלו שעם תום השרב הגדול, זוקפים ראש ומצפים לסימנים הראשונים של השלכת, אלו שנהנים לשבת בבית עם כוס משקה חם (רצוי מול אח מבוערת) ולהקשיב לגשם שרוקד על החלון. כן, אני מאלו שנהנים להתעטף בצעיף, מעיל,...Read More »


אזני המן

ששש…אל תגלו לאף אחד, אבל יש לי את המתכון לבצק הכי מדהים שיש, שבקלות יכול להתחפש בפורים לבצק לאזני המן הכי קלים להכנה, הכי פריכים והכי נימוחים בעולם! בשגרה, אני מכינה ממנו רולדות במילוי נוטלה, ממרח תמרים, אגוזים קצוצים או פרג, ואילו לכבוד חג פורים העוגיות הופכות כבמטה קסם...Read More »


  • Pingback: buy cheap NBA 2K17 MT PS4