חיבוק מקומי

מאז ה-7 באוקטובר פועל ה-ICC ללא הפסקה כדי להוות כתובת לכל צרכי הקהילה בעת מלחמה. מפגשי תמיכה נפשית, אירועי הזדהות עם ישראל, הסברה ועזרה לישראלים שהגיעו לכאן לתקופה בלתי מוגדרת – כל אלה הם רק חלק מהמענה שנתנו בשבועות האחרונים ולכן, כדי שלא תפספסו אף פעילות או מפגש שמרו לעצמכם/ן את הדף הזה שיתעדכן באופן תדיר עד לסיומה של המלחמה (בתקווה בקרוב!)

האירועים הקרובים

11.5- כנס ציונות 3.0

אחת לשנה, מתכנסים ב-OFJCC בפאלו אלטו מאות מחברי הקהילה הישראלית והיהודית מאיזור המפרץ יחד עם טובי הדוברים מכל רחבי ארה"ב ומישראל, ליום מרתק, אקטואלי בו הם לוקחים חלק בשיח חדשני, אמיץ ויצירתי אודות שני המרכזים היהודיים העיקריים בעולם – היהודים בישראל והקהילה היהודית בארה"ב.

השנה, יתקיים כנס ציונות 3.0 תחת הנושא, Stronger Together, והתכנים בו יהיו כתגובה לארועים הבלתי נתפסים בישראל בשבועות האחרונים, בדרך שתעזור לנו להתמודד, לתמוך אחד בשני, להמשיך את השיח על ציונות ועל העם היהודי ובעיקר להיות ביחד, חזקים! לכנס צפויים להגיע המשנה לנשיאת בית המשפט העליון (בדימוס), השופט אליקים רובינשטיין, שרת החינוך לשעבר, פרופ' יולי תמיר, ח"כית לשעבר עינת וילף ועוד דוברים רבים וטובים.
יום ראשון, ה-5 בנובמבר, 9:00 בבוקר עד 7:30 בערב, OFJCC פאלו אלטו.
פרטים נוספים ורכישת כרטיסים לחצו כאן.
שימו לב, כל הכרטיסים למושב הפתיחה של האירוע אזלו. ניתן עדיין להגיע לאירוע ולצפות בו בשידור ישיר מהאולם ולהיכנס לאחר מכן למושבי המשנה וגם ליהנות מארוחת צהריים וערב וממושב הסגירה. לתוכנית המלאה של האירוע לחצו כאן.

11.7- Teen Support, Learn, and Connect Evening

ה-OFJCC מזמין סטודנטים ותיכוניסטים למרחב בטוח בו יוכלו לדבר ולהבין טוב יותר את המצב בישראל. הערב יכלול הרצאה של סא"ל במילואים, עידו שגב, אשר ייתן תמונת מצב לגבי המלחמה בישראל והרקע שלה, ולאחר מכן יתחלקו המשתתפים לקבוצות דיון בהן יוכלו לדבר על התחושות והחששות בעקבות המלחמה. האירוע הוא ללא תשלום אך יש להירשם מראש. פיצה (כשרה) תוגש למשתתפים. >> להרשמה

11.8- לא לבד במערכה: מפגש לחברי וחברות קהילה שיקיריהם מגוייסים ללחימה

הקושי להיות רחוק מהארץ בעת הזאת הוא קשה מנשוא. החרדה והדאגה האינסופית מלווים אותנו בכל רגע נתון ועבור אלו שיקיריהם התגייסו ונלחמים בחזית הקושי גדול אף יותר. ביום רביעי, ה-8 בנובמבר יקיימו הפסיכולוגיות, ד"ר נגה ניב וד"ר אילי בר-שדה, מפגש לחברי וחברות קהילה שיקיריהם התגייסו לצבא ומשתתפים בלחימה. במפגש, תוכלו לשתף ולפרוק ולקבל כלים להתמודדות. ההשתתפות במפגש היא ללא תשלום, אך נדרשת הרשמה מראש. >> להרשמה

11.12- טורניר פוקר למען תושבי העוטף 

ה-ICC מזמין אתכם/ן לערב התרמה למען תושבי עוטף עזה שנעקרו מביתם ואיבדו את היקר להם מכל. בערב יתקיים טורניר פוקר ויוגש כיבוד קל. כל ההכנסות מהאירוע יועברו כתרומה לתושבים והתושבות של ישובי עוטף עזה. בואו וקחו חלק בערב החשוב הזה! יום ראשון, ה-12 בנובמבר, 6:00 בערב, OFJCC בפאלו אלטו. לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

J Care: מסגרת חברתית לילדים שהגיעו מישראל

ה-OFJCC בפאלו אלטו תומך במשפחות שהגיעו מישראל ומציע מסגרת חברתית באווירה ישראלית לילדים שהגיעו לכאן לתקופה לא מוגדרת. הפעילות מיועדת לילדים וילדות בגילי 5-12 והיא כוללת משחקים ופעילויות חווייתיות בקמפוס בו יש גם בריכה מקורה, מגרש כדורסל וחצר משחקים גדולה. הפעילויות אינן כוללות תכנים אקדמיים והן יועברו על ידי מדריכים ומדריכות דוברי עברית. J-Care יפעל בימים שני עד שישי החל מה-6 בנובמבר, בין השעות 9:00 עד 1:00 אחה"צ  (ימי רביעי עד 12:00) ויספק גם שירותי הסעות לקמפוס במידת הצורך. לפרטים נוספים ניתן לפנות ליעל פלטי ypalti@paloaltojcc.org, להרשמה לחצו כאן.

מעגל אמהות ומשחקיה לקטנטנים

מרכז ליבי של ה-ICC יפתח את המשחקיה מידי יום שני בין השעות 10:00 בבוקר ל-12:00 בצהריים ומזמין אתכם/ן עם הקטנטנים למעגל אמהות/אבות בו נדבר, נשתף, ניתן לקטנטנים לשחק ונהיה יחד.  המפגש יתקיים ב-Oasis room (מאחורי בית הקפה) והוא ללא עלות.

קפה אחד על אחד עם נציגת מעגלים

ימים קשים עוברים עלינו והיכולת להכיל את הפחד, החרדה והדאגה נראית לעתים כבלתי אפשרית. כדי לעזור לך להתמודד, 'מעגלים 'ICC מזמין אותך לפגישה אחד על אחד, על כוס קפה, עם אחת מנציגות 'מעגלים', כדי לדבר, לפרוק ולשתף בכל מה שעובר עליך. המפגשים יתקיימו לבחירתך בבוקר או בערב באיזור שבין פאלו אלטו ועד סאן חוזה. שימו לב, הפגישה הינה אינטימית ודיסקרטית אך אינה טיפולית. להרשמה

מרחבי עבודה ב-OFJCC

קשה להמשיך לעבוד כרגיל כשברקע ממשיכות לזרום התמונות והידיעות הקשות מישראל. כדי שלא תרגישו לבד עם הקושי העצום הזה, מזמין אתכם ה-ICC למרחבי העבודה המשותפים בקמפוס של ה-OFJCC בפאלו אלטו בהם תוכלו לעבוד ולעבור את התקופה המאתגרת הזאת ביחד. מרחבי העבודה יהיו פתוחים בכל יום מ-9:00 בבוקר ועד 6:00 בערב וכל מי שרוצה להשתמש בהם מוזמן/ת לתאם איתנו ב-icc@paloaltojcc.org ופשוט להגיע!


אירועים קודמים

11.1- מרחב כתיבה עם הסופרת מאיה ערד
מרחב כתיבה פתוח עם הסופרת המוערכת מאיה ערד, בו תוכלו להיות יחד, לכתוב, לנשום ולתת ביטוי בכתב לכל מה שעבר ועובר עלינו בשבועות האחרונים. המפגש פתוח לכולם ולא נדרש נסיון כתיבה. פשוט בואו כמו שאתם/ן – יום רביעי, 1 בנובמבר, 8:00 בערב ב-OFJCC.

Solidarity With Israel -10.29

צילום: מירי אקשטיין

הפגנת סולידריות גדולה עם ישראל תיערך ביום ראשון בסן פרנסיסקו בה נזעק את זעקתם של החטופים והחטופות ונדרוש את החזרתם הביתה. האירוע הוא בשיתוף של למעלה מ-20 ארגונים יהודיים ובתי כנסת מהאיזור והוא יהיה מלווה באבטחה גדולה.

 

 

10.29- זהו שיר בצל מלחמה: ערב שירה בציבור קהילתי
ערב שירה בציבור קהילתי בו מוזיקאים ומוזיקאיות מוכשרים מקהלתינו יתאחדו לערב אחד, מאחד ומנחם, בו נשיר יחד את הכאב והעצב ונהיה לשעה קלה לקול אחד. הצטרפו לסיגל ורדי, איציק לרנר, מור פרץ, יוסי ראובן, קרן גייסר, אנטון פלוטקין, גיא לבנה, רביב מור ותומר דיכטרמן, שישירו וינגנו שירים של זכרון ותקווה לימים יפים יותר. המפגש יתקיים ב-7:00 בערב בקמפוס ה-OFJCC. הכניסה חופשית, אך יש להרשם מראש.

 

10.25- שולחן עגול עם ארגונים יהודיים

ב"שולחן העגול" השנתי של ה-ICC ישבנו יחד, נציגים מכ-20 ארגונים יהודיים, לחשיבה משותפת על המצב בישראל. דיברנו על צרכי הקהילה שלנו, על נושא ההסברה באוניברסיטאות ובתי הספר וגם על הדרכים לתמוך בישראל. היה מחזק לראות כל כך הרבה ארגונים שפועלים למען הקהילה ולמען ישראל ואת שיתוף הפעולה של כולם, בייחוד בימים קשים שכאלה. מעוניינים להתנדב וגם לקחת חלק בפעילות? צרו איתנו קשר ב-icc@paloaltojcc.org

 

10.25- התמודדות עם מצבי לחץ וחרדה עם הפסיכולוגית חלי גרונדוג
ה-ICC מזמין אתכם/ן למפגשים עם אנשי מקצוע שיוכלו לעזור להתמודד עם התקופה הקשה הזו, כפרטים וכקהילה, בימי רביעי ב-8:00 בערב. ביום רביעי הקרוב תדבר הפסיכולוגית חלי גרונדוג על מצבי לחץ וחרדה אצל מבוגרים וילדים ותיתן טיפים מעשיים להתמודדות. המפגש יתקיים בקומה הרביעית מעל האולם והוא ללא עלות, אך נדרשת הרשמה מראש.

 

10.21- צמידי התקווה: הכנת צמידי לחיילים והחיילות בישראל

ב-Volunteen, מועדון הנוער של ה-ICC, יכינו ביום שישי, 20 באוקטובר, ב-5:30 בערב בקמפוס ה-OFJCC, צמידים לחיילים והחיילות. מוזמנים/ות להצטרף!

כתיבת מכתבי עידוד ותמיכה

בואו נשמח חיילים וחיילות עם מכתב תמיכה ומילות עידוד. מוזמנים לשלוח את המכתבים באימייל או להעבירם למשרדנו בקמפוס ה-OFJCC ואנחנו נדאג לשלוח אותם ליעדם.

 

10.20- מיצג להחזרת החטופים והחטופות הביתה!

מיצג גדול של שולחן שבת עם כיסאות ריקים כמספר החטופים והחטופות בעזה הוצב ברחבת הכניסה של קמפוס ה-OFJCC בפאלו אלטו.

המיצג הוא להעלאת המודעות לחטופים והחטופות לעזה והחזרתם הביתה.

 

10.15- תיכוניסטים, בואו נדבר!

בזמן שכולנו עושים כל שביכולתנו כדי להגן על ילדינו הבוגרים מהתמונות מעוררות האימה באינטרנט, מדיס האינפורמציה ומהאנטישמיות החוגגת ברשת, הם עדיין חשופים ומצויים בחוסר ודאות. כדי שיידעו כיצד להתמודד עם המצב, ה-ICC מזמין בני נוער (חטיבה ותיכון) לערב מיוחד בו יקבלו אינפורמציה מהימנה על המתרחש בישראל, יוכלו לשאול שאלות ולשתף בתחושותיהם. בתחילת הערב ידבר סא"ל במילואים, עידו שגב, אשר ייתן תמונת מצב לגבי מה שקורה כרגע בישראל ולאחר מכן יתחלקו בני הנוער לקבוצות לפי שכבות גיל וישבו עם העובדות הסוציאליות עינת בן דוד, יפעת כהן ומרינה סמוליאר איתן יוכלו לדבר על התחושות והחששות.

 

10.10- עצרת הזדהות עם ישראל ב-OFJCC

לנוכח המלחמה המתחוללת בישראל, נקיים ב-OFJCC בפאלו אלטו מפגש סולידריות של הארגונים היהודיים בדרום הפנינסולה עם תושבי מדינת ישראל שחווים כרגע רגעים קשים מנשוא. ניפגש כדי לתמוך האחד בשני, לדבר ולנחם. בערב, ידברו נציג מהקונסוליה של ישראל בסן פרנסיסקו, הסנטור ג'וש בקר וחבר האסיפה המדינתית, מרק ברמן.
האירוע הוא בשיתוף של ה-ICC הקונסוליה הישראלית בסן פרנסיסקו, (Jewish Community Relations Council of San Francisco (JCRC, בית כנסת עץ חיים, בית כנסת בית עם, בית הספר התיכון היהודי קהילה, הלל סטנפורד, הלל סיליקון ואלי, ERAN, JVentures, INTRO, ICON, Jewish Learning Works, UnXeptable ושותפים נוספים.
האירוע יתקיים ביום שלישי, ה-10 באוקטובר ב-7:00 בערב ב-OFJCC בפאלו אלטו ויהיה באנגלית.
Back to top button