נרי לייף חומה

חירות בלידה: על שפרה, פועה והדולות של ימינו

מאת: נרי לייף-חומה

אין כמו חג הפסח כדי להזכר במיילדות העבריות שפרה ופועה, אשר היו מיילדות את הנשים העבריות במצריים. ולא סתם להזכר, אלא שראוי לשבחן ולהללן על כוח ההתנגדות והנחישות שהפגינו כלפי הגזירה הפרעונית: (טו)" וַיֹּאמֶר מֶלֶךְ מִצְרַיִם לַמְיַלְּדֹת הָעִבְרִיֹּת אֲשֶׁר שֵׁם הָאַחַת שִׁפְרָה וְשֵׁם הַשֵּׁנִית...Read More »


עד-לא-ידע בלידה – הכל על שתיית אלכוהול בהריון ולידה

מאת נרי לייף-חומה

ההלכה היהודית אינה מעודדת שתיית אלכוהול, למעט שתיית יין שנחשב למשקה בעל מעמד מיוחד ואף זכה לברכה משלו – "בורא פרי הגפן". ביהדות יש יחס מיוחד ליין כמשקה משמח, ומכאן "יין ישמח לבב אנוש". חג פורים הקרב הוא החג היחיד בו אנו מוזמנים...Read More »


לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן!

מה בין 'לוקיישן' לבין לידה בריאה?

בלידה, ממש כמו בעולם העסקים, יש חשיבות למיקום התינוק באגן ולתנוחת גופו ברחם. בעולם העיסקי נהוג לחשוב שהמיקום הנו גורם מכריע בהצלחת העסק. תחת הכותרת 'לוקיישן' נכנסים שיקולים כמו חשיפה ויזואלית של העסק ללקוחות פוטנציאלים, נגישות ללקוחות, מאילו עסקים ושירותים נוספים...Read More »


ללדת בלע"ז

השנה האזרחית החדשה מכונה גם שנה לועזית, כינוי שמקורו בראשי התיבות לע"ז –  'לשון עם זר'..  לכבוד המאורע החלטתי שממש מתבקש שאכתוב על סוגיית הלידה בלע"ז ועל המשמעויות וההשלכות של חויית לידה בשפה שאינה שפת אימנו, והיא לשון זרה לנו.

כשחיים בישראל ומדברים עברית, כל שפה אחרת...Read More »


הדליקו נרות לידה רבים

האירו, הדליקו, נרות לידה רבים !

חווית הלידה היא חוויה שיש בה מלאות מנטלית וריגשית, ולכן ניתן להתחבר אליה מזויות רבות. כמדריכת הכנה ללידה אני נהנית לחבר את הזוגות לחווית הלידה, לא רק דרך ידע הקשור בתהליך הלידה או ידע מעשי הקשור בהתמודדות עמה, אלא גם בהקשר...Read More »


להתכונן ללידה כמו לשנה החדשה

הימים שלפני ראש השנה והחג עצמו מלאים במנהגים, בטקסים ובעשייה משמעותית שכל מטרתה להזמין טוב. נראה שבאופן תרבותי למדנו להתמקד רק בטוב בפתחה של שנה חדשה ואנחנו משחררים את עצמנו ממחשבות טורדניות על ספקות ופחדים בכל פעם שאנחנו חוזרים על המנטרה "שנה טובה ומתוקה".

 המנטרה מופיעה בשירי החג: :...Read More »


קשר השתיקה

קשר השתיקה/ נורית גלרון

כמה גבוהים החיים מזוית מבטך

ידך הקטנה בידי

עיניך הגדולות מביטות בכניעה

אתה ודאי בטוח שאני כל-כך חזקה

אתה לא תיראה את ידי האחרת

מחפשת את ידה של אימי

Read More »