בנקאות וכסף

בנקאות ושיטת השימוש בכסף בארה"ב

בתחום זה, ישנם כמה הבדלים בסיסיים מכל מה שהכרתם בישראל. החל מהמשפט בעל הכיסוי במקרה זה לפיו "הלקוח במרכז", דרך שיטת אשראי וניהול כספי שוטף שונה בתכלית, אפשרויות תשלום מגוונות (ארנק אלקטרוני ותשלומים מקוונים) ועוד. הסקירה הבאה אמורה לתת הבנה כללית לאופן בו פועלים הדברים:

פתיחת חשבונות

קיימים מספר סוגי בנקים, כולם פרטיים ומתחרים על הלקוחות. בין אם מדובר בבנקים הגדולים הפרושים בכל ארה"ב ובין אם בבנקים מקומיים או Credit Unions , בכולם ניתן למצוא את מגוון השירותים הנדרשים לרבות שירותים בינלאומיים להעברה בנקאית. כדאי לבחור בבנק זמין (גם מבחינה פיסית, למרות שאפשר למזער את הצורך בהגעה לבנק באמצעות שירותים מקוונים), אדיב, המעניק תנאים המתאימים לצרכיכם, ומומלץ לפתוח באותו הבנק את חשבון העו"ש ואת חשבון/נות החיסכון, לצורך הנוחות ובכדי להקל על העברות מחשבון לחשבון בהתאם לצורך.
יתכן ולחברה שאתה עובד בה יש מערכת יחסים מיוחדת עם בנק מסוים. הדבר יכול לסייע בפתיחת חשבון בנק וכן בתשלומים, ניכויים והעברות בין החברה לחשבונך.
לצורך פתיחת חשבון, נדרשת תעודה מזהה. לעיתים נדרש גם מספר ביטוח לאומי. בדקו מה הדרישות של כל בנק כחלק מהחלטתכם היכן לפתוח חשבון. גם מספר מכשירי הבנק האוטומטיים של הבנק מהווים שיקול (ישנה עלות לא מבוטלת במשיכה ממכשיר כללי למספר בנקים) וכמובן יש לבדוק את גובה העמלות לניהול חשבונות העו"ש
(חשבונות צ'קים) ואת שערי הריבית השונים שהבנקים מציעים לחשבונות צ'קים וחשבונות חיסכון – בטרם תחליטו היכן לפתוח חשבון .
מאד נח לנהל את חשבונות הבנק באמצעות באינטרנט ועל כן ודאו כי הבנק מאפשר זאת.

בעיקרון, נדרשת תעודה מזהה על מנת לפתוח חשבון, אך לעיתים תדרש גם הויזה לשהייה בארה"ב, אישור לחוזה מגורים או הסכם שירות עם ספק חשמל או טלפון, מספר ביטוח לאומי.

סוגי החשבונות הן חשבון עובר ושב ( checking account ) וחשבונות חסכון למינהם saving accouts . בכל אחד מהם נדרשת הפקדה של סכום מינימלי אשר אין לרדת ממנו ומכאן המושג "אוברדרפט" איננו קיים כלל.

כסף

מערכת הכסף בארה"ב

1 דולר = 100 סנט ( גם פניס)
1 קורטר = 25 סנט ( 1/4  דולר)
1 דיים = 10 סנט ( 1/10 דולר)
1 ניקל = 5 סנט  ( 1/20 דולר)

המטבע המקובל בארה"ב  מבוסס...Read More »


אשראי

שיטת האשראי האמריקאית שונה בתכלית משיטה הישראלית. למי שמשתמש באשראי, או במילים אחרות בסוג של הלוואה מגוף מלווה (לרבות חשבון אשראי או כרטיס אשראי, הלוואה לרכב או מגורים, חובות לספקי שירות ועוד), נפתח "תיק אשראי" שהוא למעשה מעקב מדוייק אחר כל התנהלות תשלום החובות והסדרי האשראי של...Read More »


3 Comments

  1. פינגבאק: poe currency cheap
  2. פינגבאק: buy cheap MUT 18 Coins
  3. פינגבאק: madden coins xbox one

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button