בתי ספר לפי מחוזות

תחת כל County באזור ה– Bay area יש מחוזות חינוך (School Districts ). מחוזות אלה מכסים בהתאמה עיר מרכזית אך בדרך כלל גם אזורים בשולי ערים קרובות. לעניין זה משמעות רבה בקביעת בתי הספר בו ילמדו ילדיכם. ישנה שונות בין מחוז למחוז בהיבטים אקדמיים, מנהלתיים וחינוכיים, כפי שגם קיימים הבדלים לעיתים משמעותיים, בין בתי הספר בתוך אותו מחוז.
בסקירת המחוזות שלפניכם ניסינו לאפיין את המחוזות השונים ולצייד אתכם בקישורים חשובים ושימושים לגבי כל מחוז. כמו כן, צרפנו "טיפים ישראליים" אשר מקורם בישראלים אשר ילדיהם לומדים או למדו בבתי ספר במחוזות השונים. אנו נשמח לכל התייחסות נוספת שתוכל לתרום ולסייע.

 

Sunnyvale School District

במחוז החינוך של סאניווייל, ישנם 8 בתי ספר יסודיים ושתי חטיבות ביניים (בתי הספר התיכוניים של סאניוייל וקופרטינו שייכים למחוז נפרד שנקרא: Fermont Union High School District –  ראו פירוט בהמשך). סה"כ נותן המחוז מענה לכ – 6000 תלמידים מידי שנה. אחד המאפיינים הבולטים בפרופיל הדמוגראפי של בתי הספר,...Read More »


Palo Alto School District

בפאלו אלטו קיימים שני מערכת החינוך על יסודיים: Palo Alto High Schoolו –GUNN. בין שני מוסדות ותיקים אלו קיימת יריבות קונסטרוקטיבית ארוכת ימים – מה שממריץ את שני המוסדות הנ"ל לשאוף לרמה אקדמית עילאית. שני התיכונים נחשבים לבין הטובים בארה"ב.

Palo Alto High...Read More »


Los Altos School District

המחוז נותן מענה ל – 4150 תלמידים מקינדרגרטן ועד לכתה ח'. גבולות המחוז כוללים את רובה של העיר לוס אלטוס, מחצית מלוס אלטוס הילס, חלק ממאונטיין ויו וחלק מפאלו אלטו. דרוג התלמידים במחוז הוא בדרך כלל בעשירון העליון בקליפורניה.

במחוז 7 בתי ספר יסודיים (k-6 ) ושתי חטיבות (6-8).
במחוז תוכנית ELD , הקיימת...Read More »


Mountain View school District

במחוז שישה בתי ספר יסודיים ושתי חטיבות ביניים. המחוז מציע ארבע תוכניות אלטרנטיביות יחודיות:

Community Enhanced Learning  תוכנית משולבת עם ההורים המופעלת בבי"ס מונטה לומה, ועיריה, קידום החינוך תוך הסתמכות על ידע ומידע קהילתי. הורים ומורים בעלי כישורים, מיומנויות או התמחות יחודית מעשירים את הלימוד...Read More »


Cupertino School District

בתי הספר של המחוז של קופרטינו, שומרים באופן עקבי על דירוג גבוה ביותר כאחד ממחוזות החינוך הטובים ביותר בארה"ב. בתי הספר במחוז משרתים 16,500 תלמידים המייצגים 46 שפות שונות בתחום שיפוט של 26 מייל מרובע הכולל את העיר של קופרטינו ואזורים מחמש ערים אחרות בעמק הסיליקון. התלמידים נחלקים...Read More »


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button