נהיגה

הנהיגה בעמק, קלה, נוחה ונינוחה, וידידותית לנהג, להולך הרגל ולרוכב האופניים.

שני צירים מהירים, מקבילים פחות או יותר אחד לשני הם ה – 280 וה – 101 . 280 הוא אחד הכבישים היפים באזור, בד"כ אינו פקוק ומתחבר ל – 101 באזור סאן פרנסיסקו. ה – 101 הוא מרכזי, עמוס בד"כ (במיוחד בשעות השיא) עם מסלול ל – carpool , המאפשר נסיעה בנתיב מיוחד למי שברכבו שניים ויותר נוסעים. בינהם עובר הרחוב המפורסם הנמשך לכל אורכו של המפרץ El Camino Real . למי שמעדיף לא לעלות על ה – highway ניתן להגיע באמצעותו כמעט לכל עיר במפרץ. הוא רחב, מרומזר ופחות מהיר.

בקליפורניה שלשה כללים עיקריים שאינם מוכרים לנו מהארץ:

  • ניתן לפנות ימינה, גם ברמזור אדום.
  • בפניה שמאלה (ברמזור ירוק) יש לתת זכות קדימה לרכבים העוברים בנתיב ממולך אותו אתה חוצה.
  • בצמתים בהם יש תמרור עצור בכל כיוון, הראשון שמגיע יוצא ראשון, וכך הלאה על פי סדר ההגעה לצומת. (וכולם מחכים בסבלנות לתורם).

הכללים הללו מבלבלים מעט בהתחלה, אך נוחים (במיוחד הראשון), כשמתרגלים.

נעים גם כשתמיד יש אפשרות לחנות בקרבת מקום, והחניות לא מחייבות תמרונים רבים, אלא הן מרווחות, מסומנות היטב, ורובן בחינם. (אגב – הקפידו לא לחנות בצד המנוגד לכיוון התנועה, זו נחשבת עבירת תנועה!).

מהירות הנסיעה מרגישה איטית, יחד עם זאת מעטים עוברים על המהירות המותרת, מה שמשפיע על ההרגשה הנינוחה והרגועה שבכביש. ובכלל – הנהגים סבלנים יותר, אדיבים יותר וזכות קדימה (בין אם מוצדקת ובין לוא) היא תמיד האופציה הראשונה הנלקחת (מלווה בחיוך ותנועת יד אבירית ומעודנת).
כשתבקרו בארץ אחרי כמה חודשים של נהיגה באזור, תרגישו את עוצמת ההבדל בכל הקשור לתרבות הנהיגה והשימוש בכבישים.

ואי אפשר שלא להזכיר את עניין ההתמצאות – הכלים האינטרנטיים המכוונים אותך מיעד אחד לשני, במיוחדhttp://www.mapquest.com / , http://maps.google.com /http://maps.yahoo.com /, הם בגדר must , לנוהגים באזור. כל אדם/גוף המוסר לך את כתובתו, יציין בפניך את הכתובת בצירוף המיקוד (בהתחלה זה מפליא כי נראה שכולם מתכוונים שתשלח להם מכתב), אך למעשה זהו פרט חשוב בקבלת הנחיות הגעה לכל יעד.
כמובן שגם המכוניות הרבות המצויידות במערכות ניווט לוויין, עושות את החיים עוד יותר פשוטים.

ולבסוף – שותפים מרכזיים לדרכים כאן, הם רוכבי האופניים. שמור להם מקום של כבוד בכבישים, ויש לסגל נהיגה זהירה הלוקחת בחשבון את מאפייני הנהיגה של הנהגים על רכבים דו גלגליים..

תחבורה ציבורית

תחבורה ציבורית

באזור רשת תחבורה ציבורית ענפה, המופעלת על ידי מערכות תחבורתיות שונות. הדבר הופך את הנסיעה באזור ללא מכונית, לפשוטה, אך גם איטית באופן יחסי.

אתר המפתח לתחבורה באזור הוא http://511.org /, או בחיוג בטלפון 511. האתר מקיף...Read More »


ביטוחים ורשיונות

ביטוח לרכב – ביטוח רכב, כמו כל הביטוחים בארה"ב, הם עניין מורכב ביותר, עם דקויות רבות המחייבות לשים לב לפחות לעניינים המרכזיים. להלן מספר עניינים שכדאי לקחת בחשבון:

  • רמת הכיסוי לכל אחד מהמרכיבים (שימו לב כי בדרך כלל הפוליסות מציגות רמת כיסוי יחסית גבוהה,...Read More »

רכישת רכב

בלי מכונית אי אפשר. במיוחד אם אתם משפחה, תגלו שהסעות הילדים לבית ספר, לחוגים, למפגשים עם חברים – צורכות זמן רב מאד. המכולת השכונתית המוכרת מתחת לבית, אינה קיימת כאן, ובלאו הכי קניה כאן אף פעם לא מסתיימת בלחם וחלב, ובכלל – הכל במרחק נסיעה. אז...Read More »


2 Comments

  1. פינגבאק: Cheap MUT 18 Coins

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button