שירותים והתחברויות

חשמל, גז, טלפון, מים, איסוף אשפה וטלוויזיה בכבלים הם שירותים ציבוריים שבוודאי תזדקקו להם. החברות המספקות שירותים ציבוריים מסוג זה בארה"ב הן לרב בבעלות פרטית. ביצוע ההתקשרות לאספקת השירותים הציבוריים של החברות לביתך הינו בדרך כלל באמצעות המחלקה לעבודות ציבוריות של הרשות המקומית בעיר המגורים (Public work department ). קבלת שירות ציבורי ישירות מחברה מסוימת לביתך מתקיימת בחלק מהערים (כולל אזורים מסוימים בתוך ערים) בחלק מן השירותים.

לאחרונה צצות חברות רבות המתמחות בחיבור לשירותים בסיסיים (הניתנים על ידי גורם פרטי ושאינם מחייבים הזמנה והתקנה דרך הרשות המקומית). באמצעות אתרי האינטרנט שלהם ניתן לקבל הצעות מחיר מחברות טלפון, כבלים, לווין, אינטרנט ועוד. השימוש באתרים אלה נח, בעיקר משום שניתן להשוות בין ספקים שונים בהיקף וסוג השירות ובמחיר. בדרך כלל מגיעות החברות להסדרים מיוחדים עם הספקים השונים ועל כן, לעיתים המחירים מעט נמוכים יותר מאשר בהתקשרות ישירה. השירות הוא חינם (הרווח לאתר הינו מהחברות בלבד), חוסך זמן של שיחות טלפון עם ספקים שונים וזמן של סקר שוק. ניתן לבצע את הזמנת השירות עוד טרם הגיעכם לאזור, במידה וכתובת ביתכם החדש ידועה מראש. אחד האתרים המומלצים לצורך כך הואhttp://www.moveutilities.com /

טיפים והמלצות כלליות

  • נסו לחסוך לעצמכם שיחות עם נציגי שירות. שיחות אלה הן בדרך כלל ארוכות מאד, זמן ההמתנה עם מוסיקה מונוטונית הוא רב מאד, הניתוקים אינם מאורעות נדירים, והנציג אליו אתם מגיעים בסופו של דבר מדבר בדרך כלל מהר (אם כי באדיבות), לעיתים במבטא לא ברור, חוזר על מונחים שאינם מוכרים לנו, ואם תשאלו משהו מעט מורכב, תאלצו להמתין שוב עד להתפנות ה – supervisor (וגם זה לא בהכרח מבטיח ישועה). נסו לקבל מידע באתרי האינטרנט, או אם בכל זאת אתם מתקשרים הכינו שאלות מראש בכדי לא להיאלץ לחזור שנית על התהליך המתיש, במידה ולא שאלתם הכל.

  • התקשרו מידי פעם לספקים השונים ובדקו האם אין תוכנית זולה יותר. התוכניות וההצעות משתנות בשוק תחרותי זה לעיתים כה קרובות, ואף אחד לא יעדכן אתכם באופן וולנטרי. ההבדלים יכולים להיות משמעותיים.
  • קריאת חשבונות התשלום של החברות השונות הינה מלאכה מורכבת הדורשת השקעת זמן מרובה. המושגים הבלתי ברורים, ועומס הפרטים, כמו גם החסר בשורות תחתונות ברורות, מקשים על ההבנה. עומדת בפניכם האופציה כמובן להשקיע מאמץ חד פעמי וללמוד את אופן קריאת החשבון, או ללמוד את הסכומים הממוצעים ולחקור במקרה של חריגה. הערה זו מטרתה העיקרית ללמדכם – שאתם לא לבד.
  • תשלום החשבונות מתבצע באופנים הבאים: משלוח צ'ק, הוראת קבע, תשלום באמצעות מערך תשלומי חשבונות של הבנק שלכם באינטרנט. (ראו פרק בנקים). קיימים מספר כרטיסי אשראי אשר "מחזירים" אחוזים מסויימים מתשלומים המתבצעים בכרטיסים והדבר נכון גם לתשלומי חשבונות. גם לאתרי האינטרנט של הכרטיסים השונים ישנם מערכי תשלומי חשבונות, וניתן לבצע את התשלומים באמצעותם.

 

טלפונים ניידים

שוק הטלפונים הסלולאריים בארה”ב כולל את מגוון הטכנולוגיות ושיטות ההפעלה המוכרות (CDMA GSM ), ומתאפיין באחוזי חדירה של כ – 60% (לעומת מעל 90% בישראל), במספר רב של מפעילים סלולאריים ובמגוון אין סופי של מכשירים.
החברות המובילות הן Cingular Wireless ו – , T-Mobile...Read More »


דואר

שירות הדואר של ארה"ב מתקדם ביותר, מאופיין באיכות השירות ואמינותו, ומאפשר מגוון שירותים המנוהלים מהבית (באמצעות אתר האינטרנט המעולה של הרשות http://www.usps.com /  ) ובאמצעות "הדוור האישי שלך", או בסניפי הדואר הפזורים בנוחות ונותנים מענה לקשת רחבה של שירותים.

Read More »


גז וחשמל

אם שירותי חשמל וגז ניתנים על ידי חברת PG&E , ניתן להתקשר לבירור והזמנות לטלפון: 1-800-743-5000

אם אין ברשותכם כרטיס אשראי בארה”ב, יהיה עליכם לשלם מקדמה. תוכלו להימנע מתשלום מקדמה אם המעסיק שלכם ינפק מסמך המאשר את אמינותכם.
אם יהיה עליכם לשלם מקדמת בטחון, התשלום עבורה יצורף לתשלום...Read More »


מים, ביוב ואיסוף אשפה

בדרך כלל אלה שירותים הניתנים על ידי הרשות המקומית באמצעות חברה קבלנית. צרו קשר באמצעות אתר האינטרנט או טלפונית עם המחלקה המתאימה בכדי להזמין את השירותים. לרב ההזמנה מתבצעת דרך הרשות המקומית, אך לעיתים רחוקות תופנו על מנת ליצור קשר ישר עם הספק המסוים עימו הרשות...Read More »


טלפון

שיחות מקומיות

קיימת הפרדה בין שירותי שיחות מקומיות לבין שירותי שיחות בינלאומיות או בין אזורי חיוג שונים בארה”ב. קיימות כמובן גם חבילות משולבות, אך לעיתים הן יקרות יותר מאשר התקשרויות נפרדות. אפיינו את אופי השיחות שאתם מקיימים, וזכרו כי יש בידכם כנראה גם...Read More »


2 Comments

  1. פינגבאק: buy madden 18 coins
  2. פינגבאק: madden 18 coins xbox one

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button