הספריה הישראלית

 

 

לתשומת לבכם, הספרייה עוברת לחדר חדש בג'ייסיסי. על מועד פתיחתה מחדש תמסר הודעה נפרדת.

***הספרייה הישראלית מחפשת תרומות של ספרים למבוגרים. לתרומות אנא צרו קשר

הספרייה מספקת הזדמנויות לפיתוח אוריינות ומיומנויות, ובעיקר הרבה הנאה. הספר, שאמור להיות מצרך תרבותי בסיסי, הפך זה מכבר למצרך יקר ערך. מי מאיתנו שמכור לספרים, אינו נהנה מההוצאות הכרוכות בכך. אם גם אתם אוהבים לקרוא ספרים, המקום האידיאלי עבורכם הוא הספרייה, מרכז לספרים בצורה הישנה והטובה.

מסתבר שהספריות העירוניות באיזורנו עדיין נושמות, אם כי בכבדות מסוימת. אתם יכולים להירשם כמנויים לספרייה העירונית, אך לא תמצאו בספריות אלו ספרים בעברית, שהם כמעט כמו אוויר לנשימה לישראלים היושבים בעמק הסיליקון. את הספרים האלה תמצאו בספרייה הישראלית ב-Oshman Family JCC שבפאלו אלטו.

הספרייה הישראלית התחדשה ונפתחה לקוראים מכל הגילאים. חדר הספרייה בקומה הראשונה מאורגן ומזמין מתמיד. אוצרות ספרים חדשים רבים תמצאו כאן, כמו מיטב ספרי ילדים או מבוגרים מהשנים האחרונות.

מנוי משפחתי שנתי הוא 30$.

The Israeli Library is made possible in part through the generosity of Riki and Coby Dayan

 

 

עידוד לבידוד: הסדרות והספרים שיהפכו את הייאוש ליותר נוח

מאת: דלית גבירצמן

מזה שבועיים שלא הצלחתי לכתוב. פשוט לא מצאתי את המילים. הקורונה הגיעה וטרפה לי את המילים. הכתיבה שתמיד שימשה לי ככלי לניקוי וסידור המחשבות, כדרך להתחבר אל עצמי ולבטא את תחושותי ומחשבותי, חמקה ממני, כאילו משחקת איתי מחבואים. דווקא בימים טרופים אלו, בהם המציאות הזויה והפחד מרחיק ומפריד,...Read More »


מֵאַיִן נָחַלְתִּי אֶת-שִׁירִי?: שיחה עם צרויה שלו

מאת: דלית גבירצמן

היא נראית כאילו קפצה היישר מתוך תמונה של מודיליאני. העור הצח, הפנים הארוכים והצרים, עצמות הלחיים הגבוהות והמודגשות, הצוואר הארוך והעיניים הנוגות שובים את ליבי כבר מן ההתחלה. בפניה עצורים עלומים שהופכים אותה לבת בלי גיל. צרויה שלו מסקרנת אותי הן כיוצרת ספרותית חשובה והן כאדם. היא מסתורית...Read More »


כיצד תהפכו לדוברים טובים? כל העצות ממאמנת המבטא ודיבור בפני קהל, ליסה וונץ

מאת: אביב פרץ

אני פוסע פנימה למשרדה של ליסה וֶונץ כמעט שלוש שנים אחרי שיצאתי ממנו בפעם האחרונה. אי אז הייתי עלם במצוקה, ישראלי שזה מקרוב עבר לסן פרנסיסקו, ומבועת מכך שהמבטא שלו אינו מראה סימני שיפור. באותה תקופה כתבתי מדור במגזין ״אלכסון״ על חוויות ההגירה שלי, אבל את...Read More »


שיעור ספרות: שיחה עם הסופרת דורית רביניאן

מאת: דלית גבירצמן

לנצח יכרך בזכרוני סיפרה הנפלא של דורית רביניאן ״גדר חיה״ עם מבצע צוק איתן. כמו כל דבר אחר באותו קיץ נורא, לקרוא דווקא במהלכו על סיפור אהבה בין ישראלית לפלשתיני היתה חוויה הזויה למדי. מי ידע אז שכל מה שמצפה לנו – ולספר עצמו – בהמשך, יהיה בלתי...Read More »


מדליית ערד: שיחה עם הסופרת מאיה ערד

מאת: דלית גבירצמן

בגלגול הבא, אני רוצה להיות מאיה ערד. אני רוצה להיות סופרת ישראלית מצליחה, פוריה ומוערכת. אני רוצה לחיות בקמפוס הציורי של סטנפורד, לצעוד לי כל בוקר בדיש, לשבת לכתוב בקלילות אלף מילה עוד עם הקפה של הבוקר. ואז, אחרי שאסיים לבדוק באגביות כמה אלפי עותקים הספר...Read More »


הסופרת הבריטית ג׳וג׳ו מויס

מאת: סיגל קלטר
שני ספרים של הסופרת הבריטית ג׳וג׳ו מויס נכנסו לאחרונה לרשימת רבי-המכר שחייבים לקרוא!
אחד מהם, ללכת בדרכך, כבר אוטוטו יוצא למסכים כסרט.
הסופרת הבריטית (והעיתונאית) ג׳וג׳ו מויס כתבה הרבה יותר משני הספרים האלה וזכתה פעמיים בפרס ״הרומן...Read More »

בעלת הבית

הספר הוא עירום!

קראתי כל מילה, אני נשבעת! קראתי עד הסוף, אפילו שלפרקים חשבתי להתייאש… קראתי משום שיש לי המון כבוד והערכה לאנשים הבוראים עולמות במילים. קראתי כי אני כמהה ליצירת מופת והספר ״בעלת הבית״ של נעה ידלין זכה זה עתה בפרס ספיר. קראתי כי...Read More »


אנחנו שאוהבות כל כך – מרסלה סראנו


"אנחנו שאוהבות כל כך”, ספרה של הסופרת הצ’יליאנית מרסלה סראנו עטוף בצבע ורוד פוקסיה, ורוד בוהק, כעור, שמשווה לספר מראה של רומן רומנטי למתבגרות. הספר עצמו עוסק בחייהן של ארבע נשים  צ’יליאניות, ומכיוון שאין שום ורוד בצבעי הדגל...Read More »