סוף שבוע רגוע בעיר לודי

מאת: טלילה גולן לודי (Lodi) נמצאת על הרצף האורבני שבין סקרמנטו למודסטו, טיפה צפונית לסטוקטון, כשעה וחצי נסיעה מסאניוויל. זו עיר חביבה עם דאונטאון נחמד, מגוון מסעדות ומבשלת בירה מקומית מצויינת. יש גם קצת היסטוריה קליפורנית למתעניינים, ותעשיית יין צעירה שמתפתחת במהירות עם יקבים רבים לביקור ולטעימות. בקיצור, מקום נחמד לבלות בו סופשבוע רגוע עם המשפחה. כל זה טוב ונחמד, אבל מה שמושך אותי ואת משפחתי ללודי זה הציפורים, ובפרט העגורים. בטור הזה אני ממליצה על מסלולי טיול באזור לודי, מסלולים יפים ומהנים לכל המשפחה, ועל אטרקצית טבע שווה במיוחד – מחזה התכנסות העגורים בערב. מבחינת תצפיות על הטבע ובעלי…

מאת: טלילה גולן

לודי (Lodi) נמצאת על הרצף האורבני שבין סקרמנטו למודסטו, טיפה צפונית לסטוקטון, כשעה וחצי נסיעה מסאניוויל. זו עיר חביבה עם דאונטאון נחמד, מגוון מסעדות ומבשלת בירה מקומית מצויינת. יש גם קצת היסטוריה קליפורנית למתעניינים, ותעשיית יין צעירה שמתפתחת במהירות עם יקבים רבים לביקור ולטעימות. בקיצור, מקום נחמד לבלות בו סופשבוע רגוע עם המשפחה. כל זה טוב ונחמד, אבל מה שמושך אותי ואת משפחתי ללודי זה הציפורים, ובפרט העגורים. בטור הזה אני ממליצה על מסלולי טיול באזור לודי, מסלולים יפים ומהנים לכל המשפחה, ועל אטרקצית טבע שווה במיוחד – מחזה התכנסות העגורים בערב. מבחינת תצפיות על הטבע ובעלי החיים, העונות המועדפות הן הסתיו, החורף ותחילת האביב.

נהר המוקלומני

Mokelumne River Day Use Area

25800 N Mcintire Rd, Clements, CA

כ-20 דקות נסיעה ממרכז לודי יש את מאגר קמנצ׳י ולידו מסלול טיול קצר ויפה לאורך נהר המוקלומני. המסלול מתחיל בחניון עפר ליד הנהר והשביל נמשך לאורך הנהר עד לתחתית סכר קמנצ׳י. בימים חמים אפשר גם לטבול בנהר ולשוט עם קיאקים או אבובים. בסתיו ובחורף אפשר לראות את דגי הסלמון הקופצים במים בדרכם לאזור הרביה שלהם. בבסיס סכר הקמנצ׳י יש את מרכז הרביה של הסלמון לשם אוספים את הדגים (שדרכם ההיסטורית חסומה ע״י הסכר) ודואגים לקיים את הדור הבא של הדגים.

אורך המסלול כ-2 מייל הלוך חזור. רמה קלה.

אגם לודי

Lodi Lake Park Pedestrian Path

38.148187, -121.292432

מסלול קל ויפה באזור שמורה הצמודה לאגם לודי, ממש בתוך העיר. הליכה נעימה עם הזדמנויות לתצפית על הציפורים הקבועות והחורפות במקום. אורך המסלול כ-1.8 מייל, רמה קלה.

שמורת נחל קסמנס

Cosumnes River Preserve

13501 Franklin Blvd, Galt, CA

כ-20 דקות נסיעה צפון מערבה ללודי יש את שמורת נחל קסמנס שהיא שמורת ביצות עם רשת מסלולי הליכה הכוללים שבילים מורמים וגשרים מעל האזורים המוצפים.

סה״כ המסלולים בשמורה מגיע לקצת מעל 3 מייל, רמה קלה. אפשר גם להביא קייאק ולשוט בתעלות המים. במקום גם מרכז מבקרים עם תצוגות טבע.

שייט בדלתא

לודי נמצאת בדלתא של נהרות הסקרמנטו והסן הואקין. אזור הדלתא מלא איים שטוחים, תעלות, שטחי ביצות, וגם את ערוצי הזרימה המודרניים של הנהרות הללו. באזור לודי ישנם לא מעט מקומות בהם ניתן לסכור סירה ולהסתובב במעברי המים של האזור, לתצפיות על ציפורים או סתם לכיף על המים. יש גם חברות שישמחו לקחת אתכם לשיוט מודרך עם דגש על הטבע או על ההיסטוריה של המקום. אחד המקומות הללו בית הסירות שבאגם לודי משם יוצאים בעונת הקיץ שיוטים מודרכים על נהר המוקלומני ושם ניתן גם לסכור סירות לשיוטים פרטיים.

התכנסות העגורים

אזור לודי הוא אחד המקומות בו חורפים העגורים הנודדים מהצפון. במהלך היום העגורים משוטטים בשדות החקלאיים בחיפוש אחר מזון אבל עם בוא הערב הם מתכנסים בהמוניהם בשטחי הצפה ללינת לילה, והמחזה של מאות ואלפי עגורים המתכנסים יחדיו ללינה לאור השקיעה הוא מחזה מרהיב במיוחד (סתיו וחורף בלבד!). במקומות מסויימים בשמורות הציפורים המקומיות יש חניונים עם נקודות תצפית על אזורי הלינה של העגורים. אחד המקומות השווים במיוחד לתצפית הזו הוא בשמורת וודברידג׳ שבחוצות לודי. ניתן לבקר בשמורה באופן עצמאי או לצאת לסיור מודרך (איתו אפשר גם להגיע לנקודות תצפית שאינן פתוחות לציבור הרחב). בכל מקרה יש לרכוש פאס יומי ($4.32). המידע המפורט באתר השמורה.

ואחרי הסיורים (או לפניהם) תמיד אפשר לקפוץ לאחד היקבים המקומיים ולהתענג על טעימות יין 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button