מרץ 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק והמפרץ

מאת: אביטל משי

התערוכות המומלצות החודש עוטפות את החושים ומזמינות את הצופים לחוות עולמות נסתרים וחבויים. מיכל רובנר, מציגה תצלומי לילה אפוקליפטיים של תנים, לין הירשמן-לסון מזמינה את הצופים להשתתף בסצנה מתוך סרטו של היצ׳קוק, עיניים מלאכותיות עוקבות אחרי המבקרים במרכז לאמנות עכשווית בסן חוזה וביל פונטנה מציג את מפרץ סן-פרנסיסקו בצורה שלא הכרנו. שווה לצאת ולראות!

Michal Rovner: Evolution

אחת האמנית הישראליות החשובות מציגה החודש בגלריית פייס שבפאלו-אלטו. עבודותיה של רובנר הוצגו בלמעלה מ-60 תערוכות יחיד ברחבי העולם. רובנר מתגוררת בישראל באזור שבו התנים יוצאים ומייללים בלילות. היא מצטרפת אליהם ומצלמת את הצללים שלהם, את עיניהם הזוהרות ואת העיוות שנוצר בעת הצילום הליילי לכפות הרגליים והראשים של בעלי החיים הללו. התצלומים המוצגים משדרים אווירה מטפורית פוסט-אפוקליפטית אשר נוגעת בתהומות של חרדה פוליטית וסביבתית.

ואם אתם רוצים להכיר את רובנר עוד יותר מקרוב, אתם מוזמנים לשיחה אינטימית אשר תתקיים עמה ב-11 במרץ ב-OFJCC שבפאלו אלטו. לפרטים.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-8 במרץ ועד ה-15 באפריל

Pace Palo-Alto

VertiGhost

בשנת 1958, אלפרד היצ׳קוק צילם סצנות מפתח מסרטו ״ורטיגו״ בתוך המוזיאון לאמנות ״Legion of Honor" בסן-פרנסיסקו.  50 שנים לאחר פרסומו של הסרט, המוזיאון החליט לנסות ולפרש מחדש את הסצנות המקוריות ולקחת מהן השראה. האמנית לין הירשמן-לסון, בסרט שיצרה במיוחד לשם כך, מציגה ביצוע מחודש של רגעים מסוימים מן הסרט המקורי, תוך שהיא משלבת בהם קטעים שהיא מצלמת בשידור חי מאולמות המוזיאון. העבודה מלווה באתר אינטרנט שבו אפשר לקרוא עוד על הסרטים וגם לראות את השידור החי מן המוזיאון. הירשמן-לסון היא אמנית מקומית שעוסקת רבות בשאלות הקשורות למערכת היחסים שבין האמת לדמיון ובתהליכים של בניית זהות בעולמות וירטואליים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-25 במרץ

Legion of Honor Museum

Chris Eckert: Privacy Not Included

האמן כריס אקרט מציג את הקשר שבין הגוף לבין מערכות שעוקבות אחריו. התערוכה מציגה עבודות אינטראקטיביות שעוקבות אחר האנשים המבקרים בגלריה ומאפשרות להם לחשוב על היחס שבין הגוף שלהם עצמם לבין המערכות השונות הנמצאות במרחב. במיצב אחד לדוגמא, עיניים מלאכותיות באות באינטראקציה עם האנשים שעומדים מולן. כל אחת מן העיניים מדמה עין אמיתית ומציגה טווח רגשות אנושיים כגון – הפתעה, חשד או שעמום. תוכנת מעקב מאפשרת לכל עין לעקוב אחר האנשים בסביבה. במיצב נוסף, עשרים מכונות כתיבה קטנות וזהות זו לזו מבחינה מכנית, יחד עם זאת כל אחת מהן מתוכנתת בצורה ייחודית כדי לגרום להן לכתוב באופן עצמאי בשפות שונות. המכונות עובדות במקביל ולאט לאט ממלאות את החדר בערימת סרטי נייר אשר נערמת ליד כל אחת מהן.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-3 ביוני

San-Jose Institute of Contemporary Art

Experience it – Conversation Series

גלריית ״המעבדה״ בסן-פרנסיסקו מארחת סדרת מפגשים עם אמנים המתמחים בבניית תערוכות שמטרתן לעטוף את החושים. המבקרים בתערוכות אלו מוזמנים לראות, לגעת, לשמוע, לחוש, לטעום ואפילו להריח. מוזיאונים וגלריות ברחבי העולם מציגים עבודות של אמנים המשלבים אובייקטים, תמונות, טקסט, סאונד ווידאו אשר משפיעים בו זמנית על הצופים ומייצרים חוויות אשר משפיעות גם במהלך הביקור בתערוכה וגם לאחריה. החודש בסדרה זו מופיעים שני אמנים מעניינים אשר ידברו על גופי העבודה שלהם ועל תהליכי היצירה. האמנית הראשונה, שרון הייס, היא אמנית שעוסקת באקטיביזם ופרפורמנס. בעבודותיה היא בוחנת כיצד הפרשנות של החיים העכשוויים שלנו מגיעה מן ההתמזגות של הפוליטיקה, ההיסטוריה, העיתונאות והבלשנות. האמן השני, ג׳ון רפמן הוא אמן קנדי שאני מעריכה במיוחד. בעבודתו הוא בוחן את השפעת הטכנולוגיה הדיגיטלית על החברה והתרבות ואת הצורה שבה החוויה האנושית הקולקטיבית והרצונות האישיים שלנו מעוצבים ומתווכים על-ידי פלטפורמות דיגיטליות מתפתחות.

שיחה עם שרון הייס – 5 במרץ 6-8 בערב.

שיחה עם ג׳ון רפמן – 26 במרץ 6-8 בערב.

The Lab

Bill Fontana: Landscape Sculpture With Foghorns

בגלריה המרכזית של הקמפוס החדש של הארט-אינסטיטיוט בפורט-מייסון, תערוכה של אמן הסאונד עטור השבחים, ביל פונטנה. התערוכה מציגה עבודת סאונד ייחודית שנעשתה ב-1981. מטרת העבודה הייתה למפות את הקולות של הספינות המגיעות למפרץ סן-פרנסיסקו. פונטנה הציב מספר מיקרופונים בשמונה נקודות אסטרטגיות לאורך החוף, והקליט את הקולות המגיעים מן הערפל שנמצא בדרך כלל מתחת לגשר הזהב. ההבדלים בצלילים יצרו מפה טופוגרפית של המפרץ ובכך יצרו דימויי של הנוף. התערוכה מציגה את העבודה הזו כפי שהוצגה במקור ועוד עבודות סאונד ייחודיות של האמן.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 באפריל

San Francisco Art Institute – Fort Mason

ולסיום ציטוט מפיה של מיכל רובנר:

״אני תמיד מתחילה עם המציאות, בכל דבר שאני עושה, כל מה שאני עושה, אני תמיד מתחילה ממשהו אמיתי״.

 

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@