היער הקסום

יער קסום בלב ליבה של העיר? קשה להאמין שאי ירוק טבעי יכול להמצא ממש מתחת לאפינו. עצי אקליפטוס צפופים ומראה מהמם של העיר הפרושה סביב- השטח הפתוח על גבעת סוּטרוֹ מציע שקט והרבה שלווה. כדי לחקור את המקום הקסום הזה, יש להתחיל בשכונת עמק קוֹל [קוֹל וַאלי] עליה כתבתי לפני מספר שבועות. ממש מאחורי בנייני המרכז הרפואי שברחוב פַּארנֶסֶס, תראו את הקצה של היער המשתרע על 61 אקרס! את העצים שתלו ילדי בית ספר בשנת 1886 לכבודו של  אדולף סוטרו, עשיר ידוע ונדיב שהקים את בריכות סוטרו וכיהן כראש- העיר היהודי הראשון של סן-פרנסיסקו 1894-96. האי הירוק הזה מאפשר הליכה למיטיביי…

יער קסום בלב ליבה של העיר? קשה להאמין שאי ירוק טבעי יכול להמצא ממש מתחת לאפינו.

עצי אקליפטוס צפופים ומראה מהמם של העיר הפרושה סביב- השטח הפתוח על גבעת סוּטרוֹ מציע שקט והרבה שלווה. כדי לחקור את המקום הקסום הזה, יש להתחיל בשכונת עמק קוֹל [קוֹל וַאלי] עליה כתבתי לפני מספר שבועות. ממש מאחורי בנייני המרכז הרפואי שברחוב פַּארנֶסֶס, תראו את הקצה של היער המשתרע על 61 אקרס! את העצים שתלו ילדי בית ספר בשנת 1886 לכבודו של  אדולף סוטרו, עשיר ידוע ונדיב שהקים את בריכות סוטרו וכיהן כראש- העיר היהודי הראשון של סן-פרנסיסקו 1894-96.

האי הירוק הזה מאפשר הליכה למיטיביי לכת וגם לעגלות ילדים ולהולכים איטיים יותר במגוָן שבילים בעלי שמות קסומים ומסומנים הייטב.

השתמשו בלינק המצורף להדפסת המפה: http://www.peasepress.com/sutromap.pdf

[בלי עגלות] מתחילים ברחוב 17 הכי קרוב לסטֶניָין, מעבר למגרש השעשועים שנקרא גרָאטָאן בקוֹל וֶאלי בירידה במדרגות At 17th and Stanyan, just past Grattan playground in the Cole Valley neighborhood, you can  enter via stairs.

הכניסה יותר נוחה במעלה רחוב 17 ו-בֶּלגרֵייב.[חנייה יותר קשה למצוא כאן] מכאן הגישה גם יותר נוחה לנקודה הבאה, איזור אַלדִיאָה, ממנו יוצאים שבילים רבים לכוונים שונים, כמו השביל לגן המקומי.

כניסה מצויינת היא דרך אֶדג'ווּד, אבל חנייה עשוייה להיות בעייתית פה.

 From 17th the Belgrave entry: This trail also leads more directly to the Aldea Housing area, which is a hub for other trail-head including the paths to the Native Garden. Or Edgewood entryway.
Avoid the West Ridge and South Ridge trails with the under-five crowd. It is steep and pretty narrow

ציוד: חשוב לנעול נעלי הליכה ומכנסיים ארוכים; שיחים שורטים, פּוֹיזן-אוֹק ושבילים עם אבנים- לא כדאי להתגרות בטבע.  מצלמה- או לזכור לקחת את הטלפון….   ומים –חובה !

לפרטים נוספים: http://mntsutro.com/

עוד רעיונות באיזור הזה: http://www.sfcityguides.org/desc.html?tour=76

מאת: סיגל קלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button