הגביע הוא שלהן: הכירו את Valley Net, נבחרת הכדורשת של עמק הסיליקון

בשבוע שעבר חזרה נבחרת הכדורשת של העמק, ה-Valley Net, מטורניר בלאס וגאס עם שני גביעים בידיה, האחד על זכייה במקום הראשון והשני על זכייה במקום השלישי. זו לא הפעם הראשונה בה מביאה הנבחרת כבוד לעמק הסיליקון. בשנה שעברה היא זכתה במקום הראשון בטורניר בלאס וגאס ובקיץ 2017 השתתפה במשחקי המכביה. הנבחרת מונה כיום כ-50 בנות ומייסדות הקבוצה מיכל אמודאי, דנה קלסקי ורויטל גנון ברוך מספרות כעת איך הכל התחיל ומה זה בעצם כדורשת?!?

בשבוע שעבר חזרה נבחרת הכדורשת של העמק, ה-Valley Net, מטורניר בלאס וגאס עם שני גביעים בידיה, האחד על זכייה במקום הראשון והשני על זכייה במקום השלישי. כ-12 קבוצות מכל רחבי ארצות הברית השתתפו בטורניר כשאת העמק ייצגו שתי קבוצות, כל אחת מונה 8 שחקניות, אשר הוכיחו יכולת משחק מעולה והגיעו להשגים מרשימים, כאמור מקומות ראשון ושלישי בטורניר.

Valley Net חברה באיגוד הכדורשת של ארצות הברית,– USA Catchball Association הכולל קבוצות מכל צפון אמריקה, אטלנטה, סיאטל, פורטלנד, לאס וגאס, קנדה ועוד.

הזכייה בגביע הגיעה לאחר אימונים ארוכים של הנבחרת המונה כיום כ-50 בנות שזו לא הפעם הראשונה שלהן בה הן מביאות כבוד לעמק הסיליקון. בשנה שעברה, זכתה הקבוצה במקום הראשון בטורניר בלאס וגאס ובקיץ 2017 השתתפה במשחקי המכביה שהתקיימו בישראל.

ליגת הכדורשת בוואלי הוקמה באפריל 2016 ע"י מיכל אמודאי, דנה קלסקי ורוויטל גנון ברוך, ומנוהלת על ידן בשיתוף ובתמיכת נשים נוספות, בהתנדבות מלאה, למען הקהילה. לליגה ארבע קבוצות ערב, וקבוצת בוקר אחת אשר מתאמנות בסאניוייל בימי שלישי בערב ובימי חמישי בבוקר.

אז מה זה בעצם כדורשת?

כדורשת הוא ענף ספורט, הדומה למשחק הכדורעף, רק שבמקום להדוף את הכדור במכות עיליות או תחתיות, יש לתפוס את הכדור ולמסור אותו, ולהנחית במגרש הקבוצה היריבה.

בישראל, ענף הכדורשת התחיל לתפוס תאוצה לפני כעשור, והתפשט כמו פטריות אחר הגשם. כיום קיימות עשרות קבוצות בכל עיר בישראל – כי מציון תצא תורה.

איך הכל התחיל אצלנו?

כולנו, "הרילוקיישנרים",  מחפשים את המוכר, ומבקשים לשמר או לבנות כאן דברים שהיו לנו שם – בישראל. נשים רבות שעברו לוואלי בקשו להמשיך לשחק כדורשת גם פה וכך התגבשה לה קבוצה שמבלי להתכוון גדלה והתפתחה וכיום משחקת בליגות הכי מקצועיות. "בתחילת שנת 2016 כאשר הזמנו את נשות העמק לערב הפתיחה הגיעו מעל ל 60 נשים", הן מספרות, "לא ציפינו לכזו היענות.  חלקן היו בעלות נסיון, וחלקן לא, רבות "נפלו ברשת" וממשיכות להתאמן ולשחק מדי שבוע. האימונים מועברים על ידי השחקניות המנוסות יותר והנסיון שלהן ללא ספק נושא פרי. רמת המשחק של כל הבנות עלתה פלאים ורואים את התוצאות בתחרויות.

מטבע הדברים באזורינו, אנשים הולכים ובאים, ומדי פעם אנו נפרדות בצער משחקניות שממשיכות בדרכן, אך מנגד דלתנו פתוחה תמיד לקלוט משתתפות חדשות – Catchball.. play sports, have fun, make friends!!!!"

הליגה משלבת פעילות ספורט תחרותי, קבוצתי, באווירה טובה ומהווה גם מקום מפגש נשי חברתי. נכון לעכשיו, קבוצת הערב כוללת רק ישראליות, אולם בקבוצת הבוקר חברות גם נשים אמריקאיות, לא ישראליות, והשילוב נהדר. השאיפה שלנו להרחיב ולהגדיל את הפעילות ולצרף עוד נשים לשורותינו.

לשמחתנו, קיבלנו חסות מהספונסרים שלנו JCC@ICC ובנק לאומי, אשר מעריכים את החשיבות של פעילות הליגה, ואנו מקווים שבעזרתם נוכל להרחיב את פעילותינו, עבור הקהילה.

אמנם, עונת הליגה הנוכחית עומדת להסתיים, אולם כל בנות הנבחרת ישמחו לעידוד במשחק הגמר אשר יתקיים בין שתי הקבוצות המובילות-Hot Shots נגד Net Warriors שיתקיים ביום ראשון ה-1 באפריל באולם הספורט של ה-OFJCC בפאלו אלטו, בשעה 7:30 בערב. כולכם מוזמנים להגיע, לצפות ולעודד.

חג שמח מכל נשות ליגת הכדורשת

VALLEY NET

svcatchball@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/588770977953444/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button