מאי 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק והמפרץ

מאת: אביטל משי

מהו הפער שבין מה שאנחנו רואים ובין מה שאנחנו יודעים? מהי השפה הפוליטית שמדברים בה בגדים? מהי השפה הדמיונית שמדברים בה בתים? שאלות מוזרות במיוחד נשאלות בשדה האמנות החודש. שווה לצאת ולגלות את התשובות.

Rene Magritte – The Fifth Season

מגריט הוא אחד מן הציירים הסוריאליסטים המרתקים ביותר. בתערוכה זו מוצגות עבודות מן הקריירה המאוחרת של מגריט ובהן כמה מן העבודות החשובות ביותר שלו. התערוכה מציגה כיצד מגריט בחן את הפערים שבין מה שאנחנו רואים לבין מה שאנחנו יודעים תוך שהוא מנסה לאזן בין רעיונות של פילוסופיה ופנטזיה, מסתורין ואירוניה.

SFMOMA

התערוכה תהיה פתוחה לקהל מה-19 במאי ועד ה-28 באוקטובר

The House Imaginary

יש שיגידו שבית זה בסך הכל קופסה שגרים בה… בתערוכה זו הבית משמש כעדשה שבאמצעותה אמנים חוקרים נושאים הנוגעים בזיכרון, בזהות ובשייכות. הבית יכול לספר לנו את הסיפור האישי של האנשים החיים בו אך הוא גם יכול להעיד על החברה כולה מבחינה פוליטית, חברתית ומדינית.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 באוגוסט.

After the Thrill is gone

איך יודעים שתקופה אחת נגמרה ותקופה אחרת התחילה במקומה? האמנים בתערוכה זו משתמשים באפנה בכדי להצביע על השינוי הגדול שחל בדרום-אפריקה בעקבות סיום תקופת האפרטהייד. בתערוכה זו האפנה משמשת כשפה פוליטית בכדי לספר סיפורים של זהות, זכרון, שנאת זרים, אלימות ולאומיות.

Museum of African Diaspora

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 באוגוסט

MUTEK SF

פסטיבל חדש ומעניין המתמקד לגמרי ביצירה אמנותית במרחב הדיגיטלי מתקיים לראשונה בסן-פרנסיסקו. הפסטיבל מציג במגוון מתחמי אמנות אלטרנטיביים בהם יתקיימו מופעי מוסיקה אלקטרונית, מיצגי אמנות, עבודות אור-קוליות ועוד. באווירה אקלקטית ומקורית אמני האנדר-גראונד של האזור יוצאים לחגוג.

MUTEK SF

מה-3 ועד ה-6 במאי

About Photography

תערוכה קבוצתית חדשה של אמנים ידועי שם אשר מתמקדת במשמעות הצילום כאמצעי ליצירת אמנות. התערוכה מתייחסת לצילום כתופעה ששינתה לגמרי את שדה האמנות ומציגה כיצד הצילום הצליח לתת ׳תמונת מצב׳ מעמיקה ואינטימית אשר סיפרה את הסיפור של החברה האמריקאית.

Gagosian Gallery

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-23 ביוני.

ולסיום, ציטוט מפיו של רנה מגריט:

״כל דבר גלוי מסתיר משהו בלתי נראה״.

ואם לרגע חשבתם שתראו פה ׳מקטרת׳ – אז צדקתם, או שלא…

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@