פּוֹרט פאנסֶטון – טיול עם כלבים ולאוהבי כלבים ומקומות יפים באשר הם

Fort Funston National Park למי מכם שיש כלב או כלבים, יודע שלמצוא פארק בו ניתן לאפשר לכלב לרוץ חופשי ולא להיות קשור- זו משימה לא קלה. כשילדי ספרו לי על פארק פורט פאנסן, חיכיתי ליום יפה בחורף הסוער השנה, ונסעתי לבדוק על מה מדובר. איזו שאלה!? בוודאי שלקחתי את שלושת הכלבים לחוות את דעתם על המקום. נסענו – אני התאהבתי במקום. הפארק הוא פארק של דיונות חול מכוסה במרבד של נר הלילה החופי בצבעי לבן וורוד. כלבים בכל הגדלים והצבעים, במספרים שלא ראיתי כמותם, מסתובבים, מריחים ומעבירים רכילות זה לאוזנו של האחר. האנשים של הכלבים האלה הם גם מראה שלא…

Fort Funston National Park

למי מכם שיש כלב או כלבים, יודע שלמצוא פארק בו ניתן לאפשר לכלב לרוץ חופשי ולא להיות קשור- זו משימה לא קלה.

כשילדי ספרו לי על פארק פורט פאנסן, חיכיתי ליום יפה בחורף הסוער השנה, ונסעתי לבדוק על מה מדובר. איזו שאלה!? בוודאי שלקחתי את שלושת הכלבים לחוות את דעתם על המקום.

נסענו – אני התאהבתי במקום. הפארק הוא פארק של דיונות חול מכוסה במרבד של נר הלילה החופי בצבעי לבן וורוד. כלבים בכל הגדלים והצבעים, במספרים שלא ראיתי כמותם, מסתובבים, מריחים ומעבירים רכילות זה לאוזנו של האחר. האנשים של הכלבים האלה הם גם מראה שלא כדאי לפקשש. סן-פרנסיסקו-אמריקה במיטב!

אפשר להסתובב על הצוק ואפשר לרדת אל חוף הים. בימים עם רוח מתאימה [וכנראה יש הרבה ימים כאלה] הצוק מתמלא בסוף השבוע בגולשי-אוויר. המראה מקסים!

גם אם אין לכם כלב שיהנה מהפארק, אך אתם אוהבים כלבים – סעו לראות. סיבוב סביב הצוק לוקח בערך 40 דקות וירידה לחוף הים [והטיפוס בחזרה למעלה] בערך שעה. המראה לכוון סן-פרנסיסקו עוצר נשימה. התמזל מזלינו וראינו את גשר הזהב מציץ בבהירות לכוון צפון.

הפארק נמצא בפינה הדרום מערבית של סן-פרנסיסקו, החוף שנושק לאוקיינוס הפסיפיק. הדיונות הן העדות האחרונה להבנת האיזור והמבנה האקולוגי כפי שהיה האיזור כאשר כיסה את  מחצית המערבית של סן-פרנסיסקו עד תחילת המאה העשרים.

בשנת 1900 נקנתה האדמה והאיזור הוכשר על-ידי הממשל האמריקאי להיות בסיס צבאי של מילואים בשם אגם מֶרסֶד. הכוונה היתה לעזור בהגנת החוף של סן-פרנסיסקו. הבסיס נקרא על שמו של אלוף פרדריק פאנסטון, ב -1917 . ב-1963 פורק ונסגר הבסיס והועבר לידי שירותי הפארק הלאומי.

איך להגיע? ממש פשוט! סעו על ה-280 צפונה עד היציאה לדאלי סיטי. ברמזור הראשי פנו שמאלה לשדרת גˊון דאלי [מעל ה -280] וסעו עד הסוף!  כשתגיעו ל- ᵀ פנו ימינה. המצאו בנתיב השמאלי וסעו עם חוצץ הכביש עד שתעברו את השלט המודיע שנכנסתם לתחום העיר סן-פרנסיסקו. באפשרות הראשונה לעשות סבוב ᵁ – עשו זאת. תראו כביש הליכה מימין לסוס  וכניסה חולית לפארק. מיד בהתיישרות, הכניסה לפורט פאנסטוןמימין. בסוף השבוע מגרש החנייה עמוס, אבל אל תתיאשו! תמיד מישהו יוצא- אז שלושה-ארבעה סבובים זה ממש לא נורא! תהנו!

כתבה: סיגל קלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button