יוני 2018: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

אז מה קורה החודש בעולם האמנות? נראה שרובוטים, מכונות ושאר טכנולוגיות השתלטו על הזירה!פסטיבלים של אמנות וטכנולוגיה, מיצבים של עולמות בלתי אפשריים, מכונות שמייצרות שירה ומשחקים עתידניים שמציעים לנו לנחש איך החברה והעולם בו אנו חיים ייראו בעתיד ופסטיבל עם רובוטים, מכונות עתידניות, מיצגי בינה מלאכותית ומציאות מדומה ושאר סימולציות מהפכניות

The Festival of the Impossible

פסטיבל הבלתי-אפשרי חוגג יצירות אמנות אשר חוקרות את גבולות האפשר, מגבלות המציאות והמקומות שבהם ישנו טשטוש של גבולות אלו והגעה אל מקומות דמיוניים ובלתי אפשריים. הפסטיבל ימשך שלושה ימים במהלכו יוצגו עבודות ניו-מדיה הכוללות מייצגי מציאות מדומה, עבודת תלת-ממד ודו-ממד אשר מזמינות את הצופים לחוויה רב-חושית ובלתי-אפשרית.

Minnesota St. Project

הפסטיבל יערך מה-8 ועד ה-10 ביוני. פתיחה חגיגית ב-8 ביוני.

NextNewGames

כאשר אנחנו משחקים משחקים אנחנו מוזמנים לעזוב לרגע את דאגות היומיום ולהיכנס לעולם חדש שבו יש חוקים אחרים, מהלכים שונים ודמויות חדשות. אנחנו מוזמנים לגלם תפקיד אחר ולחוות מגוון חוויות ורגשות תוך כך. האמנים המשתתפים בתערוכה זו, בוחנים את המשחקים החדשים והכי עתידניים אשר עולים על הדעת. אמנים אלו נוטשים את הרעיון הדיכוטומי של הניצחון או ההפסד ושואלים את הצופה או יותר נכון את השחקן, אם אין ניצחון או הפסד, מהו אם כן הצעד הבא?

San Jose Institute of Contemporary Art
התערוכה פתוחה לקהל החל מה-23 ביוני ועד ה-16 בספטמבר

CODAME ART+TECH

בחגיגה של אמנות וטכנולוגיה ומה שביניהם אמנים, מעצבים ומתכנתים משתפים פעולה בכדי ליצור חוויות בלתי רגילות. השנה הפסטיבל מתמקד ברובוטים, אוטומציה ובינה מלאכותית ומציג מכונות עתידניות, רובוטים, אנימציות תלת-ממד, סימולציות מהפכניות, משחקי מחשב, מציאות מדומה ועוד. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יתקיימו סדנאות, הרצאות, ומופעים.

The Midway San-Francisco
הפסטיבל מתקיים מה-4 ועד ה-7 ביוני

Day For Night – Public Art

לאחר חודשים של ציפיה, נחשפה לראשונה עבודתו הווירטואוזית של האמן ג׳ים קמפבל. העבודה ממוקמת בכתרו של בניין המשרדים Salestower, ובנויה מ-11,000 אורות LED רכים אשר מגלים דימוי וידאו צבעוני. הדימוי משתנה בכל יום ומוזן ממצלמות וידאו הממוקמות בעיר ומצלמות את ההתרחשות בה במהלך היום. בסוף כל יום הדימויים המצולמים מעובדים ומוקרנים מן המגדל בשעות החשכה. המיצג הוא כמו יומן מצולם של העיר, האנשים שחיים בה, הגלים הנשברים והערפל שעולה מן הים.

The Poetry Machine

 

צמד האמנים ג׳אנט כארדיף וג׳ורג׳ בורס מילר, מציגים יצירת מחווה לזמר האהוב לאונרד כהן. הצופים מוזמנים להתיישב על כיסא, ליד אורגן ישן אשר מחובר למספר רמקולים. מגע בקלידי האורגן משמיע את קולו של לאונרד כהן עצמו תוך שהוא מקריא קטעי שירה מספרו. רוב השירים המוקראים מעולם לא הושמעו בעבר. המשתתפים ביצירה זו יכולים להקשיב וליצור שירה חדשה תוך שהם מנגנים בכלי המוזיקלי המיוחד הזה ומשמיעים מילים בסדר חדש ובקונוטציות אחרות.

Fraenkel Gallery
המיצב פתוח לציבור עד ה-5 ביולי

ולסיום ציטוט מפיו של מדען המחשב אלן קורטיס קיי:
״הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא להמציא אותו״
למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@