טיולים מומלצים באיזור ממות' לייקס

החלק הדרומי של כביש 395 שממזרח להרי הסיירה נבדה הוא אחד מאזורי הטיול החביבים על טלילה גולן. בכל ביקור היא מוצאת שם מקומות נפלאים נוספים לטייל בהם והשבוע היא משתפת אתכם בשלושה מהם: אגם Convict, המעיינות החמים של ווילי הפרוע ומחנה מנזנאר- פארק היסטורי המנציח את אחד הסיפורים העצובים בתולדות ארה״ב

מאת: טלילה גולן

החלק הדרומי של כביש 395 שממזרח להרי הסיירה נבדה הוא אחד מאזורי הטיול החביבים עלי, ובכל ביקור אני מוצאת שם מקומות נפלאים נוספים לטייל בהם. כבר כתבתי כאן על כמה מהם והיום אני מוסיפה עוד שלוש פנינים:

Convict Lake

Convict Lake. Photo by iStock/christiannafzger

בתוך ההרים שמדרום לממות׳ לייקס ישנו מאגר מים קטן שהפך להיות אחד ממקומות הנופש החביבים על האוכלוסיה המקומית באזור. בחום היום אפשר לטבול בו ותמיד אפשר לשוט בו בסירה או בקייאק, לצפות בציפורים, וכמובן – לטייל. יש שביל טיול מסודר ונוח המקיף את כל האגם. ארכו כ-2.5 מייל, רמה קלה+, ידידותי לכלבים, אך אינו עביר לעגלות ולכסאות גלגלים. הנוף ההררי סביב האגם מרהיב ביופיו, ומהצד המערבי של השביל יש התפצלות לשביל נוסף העולה אל הרי הסיירה נבדה, למיטיבי הלכת. בצד המערבי השביל גם חוצה את הנחל המזין את האגם ובעונת האביב החציה יכולה להיות כרוכה בהרטבת הרגליים. סמוך לאגם ישנו גם ריזורט ואתר קמפינג, וצמוד לחוף גם אזור פיקניק יפיפה.

קואורדינטות-37.589571, -118.854921

Wild Willy's Hot Springs

אוהבים לטבול במעיינות חמים בטבע? המעיינות החמים של ווילי הפרוע נועדו בשבילכם. בין אגם קרולי לשדה התעופה של ממות׳ לייקס ישנו מקבץ של מעיינות חמים טבעיים כאשר וויילד ווילי׳ס הוא הגדול והנוח שבהם. אחרי נסיעה קצרה בדרך עפר (נגישה לכל סוגי הרכב) מגיעים לחניון חצץ גדול. משם ישנה הליכה קצרה של כרבע מייל על שביל עץ מוגבה אל בריכות המעיין. המים בטמפרטורה מושלמת – חמים אך לא רותחים. בבריכה הגדולה די מקום לשלוש-ארבע משפחות וישנה גם בריכה קטנה יותר ליד הסלעים בצד. המקום הפך להיות די פופולארי בשנים האחרונות ורוב הסיכויים שלא תהיו שם לבד, בייחוד בסופ״שים, אך עדיין לא מוצף אנשים שם כמו במעיינות טרברטין שליד ברידג׳פורט. באינטרנט ישנן אזהרות שניתן לפגוש במקום בבולבול האמריקאי המצוי אבל בכל הפעמים שהייתי שם כל הנוכחים היו עם בגדי ים.

בחניון אין שירותים או מלתחות.

קואורדינטות- 37.662156, -118.767679

Manzanar National Historic Park

אחרי מתקפת פרל הארבור הממשל בארה״ב החליט שנוכחות אזרחים יוצאי יפן בחוף המערבי מהווה סיכון ביטחוני. לפיכך אספו את כולם ושלחו אותם למחנות ריכוז (Internment Camps) במקומות שונים, רובם נידחים, בפנים הארץ. אחד מהמחנות הגדולים היה מחנה מנזנאר שליד העיירה אינדפנדנס, שם רוכזו כ-40,000 אמריקאים ממוצא יפני לתקופה של כ-4 שנים. אתר המחנה הוא כיום פארק היסטורי המנציח את אחד הסיפורים העצובים בתולדות ארה״ב, סיפורם של אזרחים שנעקרו והוגלו מבתיהם רק בשל היותם ׳דומים לאוייב׳. יש בפארק מוזיאון גדול, שיחזור של חלק מבקתות המחנה, ומסלול רכב/הליכה העובר בשטח המחנה עם נקודות ציון מעניינות.

קואורדינטות- 36.727547, -118.152822

שני מקומות נוספים באזור שכדאי מאוד לראות הם ה-Devil's Postpile National Monument וה- Ancient Bristlecone Pine Forest להם הקדשתי כתבה נפרדת.

אוהבים לטייל?

בקרו בבלוג של טלילה לקבלת רעיונות למסלולים

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button