טיול ב-Devils Postpile National Monument

כשאתם מתכננים את הנסיעה לאזור ממות׳ לייקס, שריינו לעצמכם יום לביקור ב- Devil's Postpile National Monument או בתרגום לעברית – ערימת עמודי השטן! עמודי השטן האלה הם בסך הכל משושי בזלת ועדיין שווה ביותר להגיע למונומנט הזה, כי אולי ראיתם משושים אבל לא משושים כאלה. גם מסלול טיול יפיפה יש שם עם שני מפלי מים מרהיבים ואגם קטן וכיפי. ויער. ופרחים. בקיצור טלילה גולן מאוד ממליצה להקדיש יום טיול לפארק הזה

מאת: טלילה גולן

פעם הפארק הלאומי יוסמיטי היה קצת יותר גדול. אבל הלובי של מחפשי הזהב ושאר מתכות יקרות הצליח לשנמך את החלק המזרחי שלו לדרגת יער לאומי בלבד – דרגה שמאפשרת ניצול משאבים גדול יותר. חלק אחד של האזור הזה כן נשמר יותר ונשאר ברמה של מונומנט לאומי, וזה ה- Devil's Postpile National Monument  או בתרגום לעברית – שמורת ערימת עמודי השטן.

עמודי השטן האלה הם בסך הכל משושי בזלת. כאלה יש בהרבה מקומות, כולל ברמת הגולן. ועדיין שווה ביותר להגיע למונומנט הזה, כי אולי ראיתם משושים אבל לא משושים כאלה. וגם לא רק משושים יש שם – גם מסלול טיול יפיפה עם שני מפלי מים מרהיבים ואגם קטן וכיפי. ויער. ופרחים. בקיצור – כדאי מאוד להקדיש יום טיול לפארק הזה.

אל תתכננו להגיע לשם חורף. הפארק נמצא בהרים וסגור למבקרים בעונה המושלגת.

בקיץ אי אפשר גם להגיע לשם במכונית פרטית, אלא אם כן יש לכם רכב עם תג נכה או שאתם עושים שם קמפינג. הדרך להגיע לשם היא עם אוטובוס. נקודת היציאה של האוטובוס היא באתר הסקי של הר ממות׳, שם גם קונים את הכרטיסים. פרטים מלאים ניתן למצוא באתר האינטרנט של הפארק. אחרי הסופ״ש של לייבור דיי הכביש נפתח למכוניות פרטיות עד לתחילת השלגים.

כשאתם יוצאים לדרך, תדאגו להביא איתכם מספיק אוכל לזמן שאתם רוצים להיות שם, וקצת יותר מזה – מי שתיה. אין שם מי שתיה ואוכל אלא במקום אחד בפארק ליד אתר הקמפינג והריזורט.

לאוטובוס מספר תחנות בעמק של הפארק. למשושים יש לרדת בתחנה מספר 6, משם זה מרחק הליכה קצר. על מנת לראות את המשושים מלמטה, השביל הוא כחצי מייל (כיוון אחד), רמה קלה פלוס, אבל למי שמסוגל, אני ממליצה לעשות את כל הסיבוב של המשושים – כולל העליה לראש ׳ערימת עמודי השטן׳. זה מאוד מרשים.

מהמשושים יש שביל שיורד דרומה עוד שני מייל נוספים (כיוון אחד) עד למפל הקשת. רוב השביל עובר מחוץ לפארק בתחומי שמורת ג׳ון מויר ווילדרנס וחוזר לפארק ממש מעל המפל. המפל מאוד יפה ושווה ללכת אליו. מי שלא רוצה ללכת ברגל את כל המרחק הזה מהמשושים יכולים לעלות שוב על האוטובוס ולרדת בתחנה מספר 10 (אתר הקמפינג והריזורט) משם זה רק 1.3 מייל למפל. (אפשר גם להגיע מהמשושים ולסיים בתחנה מס׳ 10). רמת ההליכה קלה פלוס.

ולמיטיבי הלכת ובעלי הזמן שביניכם אני ממליצה להמשיך עוד דרומה מייל וחצי נוספים (כיוון אחד) עד למפל התחתון. המפל היפה הזה נמצא בתחומי שמורת ג׳ון מויר ווילדרנס ובתחתיתו אגם קטן ויפה וכיף מאוד לשחות בו, בייחוד אחרי ההליכה לשם בחום הקיץ.

יום שלם של הנאה מהטבע וממקום מיוחד ויפה מובטח למבקרים בפארק הזה. אז כשאתם מתכננים את הנסיעה לאזור ממות׳ לייקס, שריינו לעצמכם יום לביקור בפארק ערימת עמודי השטן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button