כל הפרטים על פסטיבל הסרטים היהודי 2018

פסטיבל הסרטים היהודי של עמק הסיליקון (SVJFF) אוטוטו יוצא לדרך ועם רשימת סרטים ארוכה ומפוארת שמוצעת השנה נראה שבהחלט יש למה לצפות. הפסטיבל ייפתח ב-14 באוקטובר עם הקרנת הסרט התיעודי על סמי דייויס ג'וניור ויינעל ב-11 בנובמבר. במהלך הפסטיבל יוקרנו 29 סרטים ב-49 הקרנות בבתי הקולנוע בפאלו אלטו ובסן חוזה ועד שהוא יתחיל, קבלו את הסרטים המומלצים שלנו

פסטיבל הסרטים היהודי של עמק הסיליקון אוטוטו יוצא לדרך ועם רשימת סרטים ארוכה ומפוארת שמוצעת השנה נראה שבהחלט יש למה לצפות. הפסטיבל ייפתח ב-14 באוקטובר עם הקרנת הסרט התיעודי על סמי דייויס ג'וניור ויינעל ב-11 בנובמבר. במהלך הפסטיבל יוקרנו 29 סרטים ב-49 הקרנות, כולל שלוש הקרנות לתלמידי חטיבות הביניים והתיכון.

מרבית ההקרנות יתקיימו באודיטוריום של ה-OFJCC בפאלו אלטו ובבית הקולנוע AMC Saratoga 14 שבסן חוזה.

״יש לנו תוכנית נהדרת השנה", אומרת מרגלית רביב, מנהלת התוכנית של הפסטיבל. ״יותר סרטים ויותר הקרנות מאי פעם, עם שש הקרנות בכורה בצפון קליפורניה".

באירוע הפתיחה אשר יתקיים ב-14 באוקטובר יוקרן הסרט התיעודי Sammy Davis, Jr.: I've Gotta Be Me . בתום ההקרנה יתקיים דיון עם מאני דיוויס, בנו של סמי דייויס ג׳וניור, ואובה באבאטונדה, שעבד איתו והכיר את דיוויס ג׳וניור באופן אישי. באבאטונדה הוא שחקן אמריקאי שהופיע על הבמה בתפקיד סמי דייויס ג׳וניור וכן הופיע בהפקות רבות כגון: The Notebook, The Manchurian Candidate, ו-Grey’s Anatomy. כיום הוא מככב בסדרה המקורית והמצליחה של נטפליקס ״Dear White People” בתפקיד דין פיירבנקס. ״אנחנו נרגשים לארח את מאני ואובה״ אומרת צביה שלף המנהלת הראשית של הפסטיבל, ״זאת תהיה הזדמנות נפלאה להכיר אף יותר מקרוב את חייו של סמי דייויס ג׳וניור״.

לפרטים נוספים

האירוע המרכזי של הפסטיבל יכלול הקרנת בכורה בצפון אמריקה של הסרט Standing Up העוקב אחר עלייתם של שלושה קומיקאים – דיוויד פינקלשטיין, שבכל הופעה שלו מסכן את עצמו בתגובה חריפה מהקהילה האורתודוקסית ממנה בא, שרה פארקס שהגיעה לניו יורק כדי להפוך לכוכבת, ורעפאת טוס, עורך דין מצליח שמאס במקצועו והחליט ללכת בעקבות התשוקה שלו. הסרט מתאר את האתגרים העומדים בפניהם בדרכם לתהילה ולרגל הקרנת הבכורה של הסרט אשר תיערך ב-25 באוקטובר יגיעו השלושה יחד עם הבמאי ג׳ונתן מילר ל-OFJCC ויענו על שאלות הצופים.

לפרטים נוספים 

באירוע הסיום של הפסטיבל יוקרן הסרט התיעודי מעורר ההשראה Good Thoughts, Good Words, Good Deeds: The Conductor Zubin Mehta. הסרט מציג את המנצח בעל השם העולמי, זובין מהטה, מנהלה המוסיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בערב המיוחד יתארחו הבימאית בטינה ארהרדט וג'יימי ברנשטיין, בתו של המלחין האמריקאי המנוח ליאונרד ברנשטיין, שניצח על תזמורות מובילות רבות בעולם, כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית והלחין את המוזיקה למחזמר הנודע ״סיפור הפרברים״.

לפרטים נוספים

סרטים נוספים אשר יוקרנו בפסטיבל וכדאי לכם מאוד לבדוק:

המוסד (The Mossad)

מה מתרחש מאחורי אחת מסוכנויות המודיעין המפורסמות בעולם? כל התרים אחר התשובה לשאלה ימצאו אותה, קרוב לוודאי, בסרט התיעודי החושף משימות ומבצעים סודיים של סוכני מוסד לשעבר.

לפרטים נוספים

פיגומים (Scaffolding)

נער בן 17 מוצא את עצמו לכוד בין השפעתו של מורה לספרות, לבין ציפיותיו של אביו, פועל הבניין. הוא נאלץ להחליט איזה סוג של אדם בוגר הוא בוחר להיות.

לפרטים נוספים

מוטלים בספק (Doubtful)

תסריטאי ומשורר המעורב בתאונת דרכים נשלח לעבודות שירות כמדריך של חבורת נערים עבריינים בדרום הארץ. ביחד הם מתמודדים עם הניסיון לפרוץ את גבולות המצוקה.

לפרטים נוספים

קישון (Kishon)

אפרים קישון היה אחד מגדולי הכותבים בישראל, שהגדיר בכתיבתו את מהות הישראליות. הסרט נעזר באנימציה כדי ״להחזיר לחיים״ את הפרסונה של קישון.

לפרטים נוספים

האופה מברלין (The Cakemaker)

זוכה פרס אופיר לשנת 2018 עבור הסרט העלילתי הטוב ביותר. תומס, בחור צעיר ממוצא גרמני, מנהל רומן עם אורן, בחור נשוי ממוצא ישראלי. כאשר אורן מוצא את מותו בתאונת דרכים בישראל, תומס נוסע לירושלים בניסיון להתחקות אחר גורלו.

לפרטים נוספים

ארץ זרה (Foreign Land)

סרטו התיעודי של שלומי אלדר, זוכה פרס אופיר לשנת 2018 עבור הסרט התיעודי הטוב ביותר, מגיע להקרנת בכורה בצפון קליפורניה. הסרט עוקב אחר שחקן ערבי ועיתונאי ישראלי המחפשים את מקומם בחברה הישראלית השסועה. שלומי אלדר יהיה נוכח ויענה על שאלות עם תום ההקרנה.

לפרטים נוספים

הבן דוד (The Cousin)

קומדיה שחורה על ישראלי, איש שמאל המנסה לבחון את דעותיו הליברליות בשעה שהוא שוכר את שרותיו של פועל פלשתינאי החשוד בפשע.

לפרטים נוספים

העדות (The Testament)

זוכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל חיפה 2017, מספר את סיפורו של היסטוריון וחוקר שואה בכיר הנחשף לעדות חסויה שנתנה אימו, בו היא מתוודה על סוד מעברה.

לפרטים נוספים

יומני אוסלו (The Oslo Diaries)

סרט תיעודי המעניק בפעם הראשונה הצצה אל מאחורי הקלעים של ימי השיחות הסודיות שהתקיימו באוסלו בשנת 1992. סרטם של מור לושי ודניאל סיון.

לפרטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button