טיול ב-Indian Grinding Rock State Historic Park

הם היו כאן לפנינו- האינדיאנים של קליפורניה. הם עדיין כאן, רק שהם כבר לא חיים כמו שהם חיו פעם. בשיפולי הסיירה נבדה, ה-Foothills, בארץ הזהב, ישנו פארק של הסטייט שנקרא Indian Grinding Rock. והשבוע טלילה גולן ממליצה לבקר בו גם בשל העניין ההיסטורי/תרבותי, וגם כי יש בו כמה מסלולי טיול חמודים ונוחים עם צמחיה יפה ושפע הזדמנויות לתצפיות על בעלי חיים

מאת: טלילה גולן

הם היו כאן לפנינו- האינדיאנים של קליפורניה. הם עדיין כאן, רק שהם כבר לא חיים כמו שהם חיו פעם. קליפורניה עברה פיתוח מואץ ושינויים משמעותיים במהלך שנות ההיסטוריה המודרנית הקצרות שלה. ורק בתקופה האחרונה נזעקו לכבד ולשמר גם את עברה הפרהיסטורי, שבסך הכל היה כאן עד לפני לא יותר מ-250 שנה.

בשיפולי הסיירה נבדה, ה-Foothills, בארץ הזהב, ישנו פארק של הסטייט שנקרא Indian Grinding Rock. ואני ממליצה לבקר בפארק הזה גם בשל העניין ההיסטורי/תרבותי, וגם כי יש בו כמה מסלולי טיול חמודים ונוחים עם צמחיה יפה ושפע הזדמנויות לתצפיות על בעלי חיים.

השבט שחי באזור הוא שבט המיווק והמקום בו נמצא היום הפארק הזה היה מרכז אזורי חשוב של השבט הזה. 'כפר הבירה', אם תרצו. במקום הזה נמצא סלע מכתשי הטחינה הגדול ביותר בקליפורניה, וסביבו שוחזר הכפר האינדיאני המסורתי של המיווק בו עד היום השבט עורך כנסים וטקסים.

כמו רוב שבטי קליפורניה, אחד ממרכיבי המזון החשובים ביותר של האינדיאנים המקומיים היו בלוטי אלונים. את הבלוטים היו אוספים בסתיו ומביאים אותם אל מקום הטחינה, שם היו כותשים את הבלוטים במכתשי האבן לקמח, אותו היו שוטפים מספר ימים במים על מנת לסלק את המרירות. אחר כך היו מייבשים את הקמח ומאפסנים אותו לשימוש לאורך השנה. כתישת הבלוטים היתה ארוע מרכזי בחיי השבט – כל החמולות היו מתכנסות יחד, כותשות יחד, מנהלות דיונים, משחקות משחקים, מחזרות ומתחתנות. זה יפה לבקר ולראות את הסלע הזה המחורר במכתשי טחינה ולראות בעיני רוחכם את אנשי השבט יושבים יחדיו וכותשים את אסיף הסתיו עליו התקיימו במהלך השנה.

חוץ מלראות את הכפר המשוחזר ואת התצוגה במרכז המבקרים של הפארק, אפשר גם לטייל שם – זהו לא פארק גדול ומערכת מסלולי ההליכה שם קטנה יחסית – יש שני מסלולים טבעתיים שאורכם המשותף פחות משלושה מיילים. המסלולים שניהם ברמה קלה אם כי לא ממש עבירים לעגלות, ויש להזהר מנוכחות אוג ארסי (poison oak) לאורך השביל. הצמחיה אופיינית לגבעות שיפולי הסיירה ומורכבת מיער יפה של אלונים וקטלבים ומקרחות יער שבחלק גדול של השנה אפשר לראות בו פרחים ובאביב הפריחה שם יפה במיוחד.

ליד בקתות הכפר המשוחזר ישנה חלקה שנשתלו בה צמחי אסקלפיאס (Milkweed, קרוב של תפוח סדום) המהווים מוקד משיכה לפרפרי דנאית מלכותית (Monarch Butterfly). בהליכה ביער אפשר לפגוש באיילות ובנקרי בלוטים צבעוניים וקולניים. בקיץ יש להזהר מפעילות נחשי עכסן (Rattle Snakes) אבל בתקופה הזו כבר קריר מספיק ואין חשש לנחשים.

הפארק ממוקם צמוד לעיירה וולקנו, גיחה קצרה מכביש 88 בדרך לקירקווד. (קואורדינטות:  38.425029, -120.641233) אם אתם נוסעים במיוחד לבקר בארץ הזהב או אם אתם מחפשים עצירה קלה על הדרך מזרחה לחילוץ עצמות, אני ממליצה להכנס ופארק ולחזור בזמן אל התקופה בה היו באזור רק אנשי המיווק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button