ניפוח זכוכית

כבר לפני כ- 5,500 שנה גילו המצרים הקדמונים, כי תערובת של חול צורני ואפר המכיל נתר, מייצרת בטמפרטורה גבוהה, חומר חדש – זכוכית. בעבר, יוצרה הזכוכית בסיר חרס שחומם מעל מדורת עצים. עתה, משתמשים בכבשני ומכלי ענק, בהם מעורבבים חומרי הגלם, עד לטמפרטורה ההופכת את התערובת לעיסה אחידה. הפיניקים, התקדמו והמציאו שיטה לניפוח הזכוכית החמה. תגלית זו פרצה את הדרך לעיצוב אומנותי של חפצי נוי. לזכוכית אין נקודות רתיחה וקיפאון קבועות וניתן להתיכה ולעצבה מחדש מבלי לפגוע באיכותה. ככל שעולה הטמפרטורה, הופכת הזכוכית ממוצק נוקשה למסה נוזלית והצמיגות המשתנה מנוצלת לעיצובים שונים. האמן הידוע ובעליו של הסטודיו ב-Half Moon Bay, דאגלאס בראון, עושה שימוש…

כבר לפני כ- 5,500 שנה גילו המצרים הקדמונים, כי תערובת של חול צורני ואפר המכיל נתר, מייצרת בטמפרטורה גבוהה, חומר חדש – זכוכית. בעבר, יוצרה הזכוכית בסיר חרס שחומם מעל מדורת עצים. עתה, משתמשים בכבשני ומכלי ענק, בהם מעורבבים חומרי הגלם, עד לטמפרטורה ההופכת את התערובת לעיסה אחידה. הפיניקים, התקדמו והמציאו שיטה לניפוח הזכוכית החמה. תגלית זו פרצה את הדרך לעיצוב אומנותי של חפצי נוי. לזכוכית אין נקודות רתיחה וקיפאון קבועות וניתן להתיכה ולעצבה מחדש מבלי לפגוע באיכותה. ככל שעולה הטמפרטורה, הופכת הזכוכית ממוצק נוקשה למסה נוזלית והצמיגות המשתנה מנוצלת לעיצובים שונים.

האמן הידוע ובעליו של הסטודיו ב-Half Moon Bay, דאגלאס בראון, עושה שימוש בכישרונו הרב בניפוח יצירות אמנות מרהיבות, ומנסה להעביר לתלמידיו את תורתו.

בין אם אתה יצירתי או לאו, מי שניסה לקחת חלק בסדנאת הניפוח לא התאכזב. בראון הוא לא רק אמן בחסד, אלא גם אדם מצחיק במיוחד אשר דואג לבטיחות התלמידים לאורך הסדנא והופך את החוויה למהנה ובטוחה כאחד.

ואל דאגה, את החלק הקשה של תהליך הניפוח, הכולל הפרחת בועות אויר לתוך הזכוכית הרותחת, עושה עבורך בראון, מה שמבטיח כמעט בכל הפעמים שהתוצר הסופי לא יאכזב. שימו לב, לא תוכלו לקחת את היצירה אתכם הביתה בסוף היום, שכן יש לצננה קודם, אך תוכלו לבקש שישלחו לכם אותה לביתכם תמורת תוספת תשלום.

לפרטים נוספים על הסדנא לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button